Unde gasesc cablu s-video mufa aurita?

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
capsunica
Mesaje: 42
Membru din: 01 Apr 2008, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu inteleg...tv tunnerul are o mufa rotunda cu 12 pini,camera are o iesire care nu seamana cu cea de la tv tunner.Exista un cablu care are o mufa rotunda ce intra in tv tunner si alta patratoasa care intra in camera???!!plz raspundeti daca stiti
buna.sunt o fata frumusica si dragutza ca o capsunica:))
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Mai spune odata modelul de tvtuner si camera video, o sa vad apoi exact ce iti trebuie.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
capsunica
Mesaje: 42
Membru din: 01 Apr 2008, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Multumesc sad eyes.Crezi ca as putea sa gasesc undeva acest cablu minune?!
buna.sunt o fata frumusica si dragutza ca o capsunica:))
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

:) Pai deocamdata eu trebuie sa stiu sigur ce fel de cablu iti trebuie.. din acest motiv te-am rugat sa spui modelul de tvtuner si camera video.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
capsunica
Mesaje: 42
Membru din: 01 Apr 2008, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

TV TUNNER PINNACLE 55E SI UN SONY EVI D 100 P.
buna.sunt o fata frumusica si dragutza ca o capsunica:))
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna,

Iti trebuie un cablu simplu Svideo, cu ambele capete identice, exact cum vezi in poza asta:
http://www.datapro.net/images/1165.jpg
Daca esti din bucuresti, poti incerca in complexul unirii sus la etajul 3 la best computers... sau la parter la media galaxy.. trebuie sa aiba cablu svideo mai de calitate. Pe la diverta se mai gasesc cabluri mai de calitate.
Oricum acest cablu se gaseste cam in toate magazinele de calculatoare sau astea de accesorii audio-video.

Dar sa sti.. ca aceste cabluri nu fac minuni.. daca nu ai lumina corespunzatoare pentru camera... poti sa legi camera la tvtuner prin cel mai scump cablu posibil.. daca nu ai lumina suficienta in camera de lucru.. va fi degeaba.

Sper sa te ajute.
Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
capsunica
Mesaje: 42
Membru din: 01 Apr 2008, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

In ceea ce proveste lumina am citit peforum mai multe discutii,am vazut si ceva poze....mi s-a parut cam complicat sa agat de tavan 2 neoane.As vrea sa-mi spui daca nu e posibila o formula ceva mai simpla....ceva cu doua veioze...mentionez ca in prezent am un tripod cu 2 becuri de halogen de 250 w care da o lumina calda cred:))(cea calda e galbena?!).Ce mi-ar mai trebui ca sa am o lumina cat de cat ok?Tripodul arata asa http://209.85.129.104/search?q=cache:WA ... lr=lang_ro
Multumesc!
buna.sunt o fata frumusica si dragutza ca o capsunica:))
Avatar utilizator
night_guy
Mesaje: 39
Membru din: 11 Mar 2007, 05:24
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

aoleu , tu muncesti ca sa iti platesti lumina
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”