Ce anume imi trebuie ca sa pot transmite prin s-video?

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
capsunica
Mesaje: 42
Membru din: 01 Apr 2008, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ce anume imi trebuie ca sa pot transmite prin s-video?Am un tv tuner leadtek tv expert 2000.E bun?Imaginea va fi mai clara decat prin firewire?
buna.sunt o fata frumusica si dragutza ca o capsunica:))
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Zupern
User Activ
User Activ
Mesaje: 226
Membru din: 07 Mai 2006, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

nu vreau sa par nesimtita insa..citeste si tu forumul asta inainte sa postezi intrebari super dezbatute..ai nevoie de un cablu s-video...
[url=Http://www.adult-webmaster-program.com/ro][img]http://www.adult-webmaster-program.com/logo/1.jpg[/img][/url]
[url=Http://www.cosmetica-naturala.com/ro][img]http://www.cosmetica-naturala.com/banere/logo-avc.png[/img][/url]
capsunica
Mesaje: 42
Membru din: 01 Apr 2008, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Acum folosesc firewire si se vede ca dracu:((
buna.sunt o fata frumusica si dragutza ca o capsunica:))
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Zupernico scrie:nu vreau sa par nesimtita insa..citeste si tu forumul asta inainte sa postezi intrebari super dezbatute..ai nevoie de un cablu s-video...
nu ai fost nesimtita....so tutusi i-ai raspuns
capsuna scrie:Acum folosesc firewire si se vede ca dracu:((
pai prin postul asta i-ai multumit lui Z pt ca ti-a raspuns????

noi te credem...dar vezi ca e indicat sa afli si singurica..INFORMATIE ESTE..
PE MINE FORUMUL MA AJUTAT ENORM..si colectivul ma ridicat de atatea ori...
Dar am citit si citit si rascitit... Prin intrebari de genul acesta..nu faci decat sa atragi raspunsuri cum ai primit ....

Nu de alta dar am sa incerc sa iti explic...
(ipotetic) vine unul si intreaba: da am nevoie de webcam sau camera video sa fac videochat? :!:
...raspunsuri o sa primeasca... :twisted:
DE ce??? pt ca lumea o sa spuna... uite mai nici macar bunul simt sa citeasca un pic nu a avut vrea totul mura in gura....
acum intelegi??
Daca ma insel corectati-ma....
Asa ca...draga capsunica... pune mana si citeste un pic..tocmai ai primit un raspuns foarte adevarat si la subiect dat de Z....

Succes acolo...Acum ar trebui o intrebare de genul....
"Ce fel de cablu S-video" :twisted:

mai nu ma intelege gresit nici eu nu stiu prea multe..dar am un prieten bun....GOOGLE

hai succes acolo....si bafta la banutiii
Imagine
Avatar utilizator
kali
User Junior
User Junior
Mesaje: 89
Membru din: 24 Feb 2008, 20:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

si ca sa ma bag si eu ca musca in oala...:D...completez un pic postul lui Joe.. in caz in care nu a fost descoperit,pe acest forum exista un SEARCH .Acum nu cred ca e nevoie sa-ti spun cum se foloseste:)...joke...:)))...sau nu? :roll:
capsunica
Mesaje: 42
Membru din: 01 Apr 2008, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Multumesc!Ironia si sarcasmul vostru sunt de-a dreptul debordante.Nu am intrat aici ca sa ma timiteti pe google.Poate as gasi acolo dar cred ca mi-ar lua ceva timp ori nu stiu la voi cum e dar la mine timpul e foarte pretios.Daca vreti sa ma ajutati puteti sa o faceti daca nu va rog sa va abtineti de la comentarii malitioase pentru ca mie nu-mi plac.In concluzie vreau sa-mi spuneti voi cei initiati in tainele acestei arte a videochatului de ce anume am nevoie ca sa am si eu o imagine cat mai clara!Multumesc pentru ca ma suportati!
buna.sunt o fata frumusica si dragutza ca o capsunica:))
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pt ca am vazut numele meu...am venit cu un raspuns in stilul..specific...poate un pic uitat...
capsunica scrie:Ce anume imi trebuie ca sa pot transmite prin s-video?
Z scrie:nu vreau sa par nesimtita insa..citeste si tu forumul asta inainte sa postezi intrebari super dezbatute..ai nevoie de un cablu s-video...
eu deja iti raspunsesem la acest post al tau dar se pare ca nu ai fost atenta.. reciteste aici...pt ca ai fost superficiala si nu ai inteles...
joesancez scrie:Nu de alta dar am sa incerc sa iti explic...
(ipotetic) vine unul si intreaba: da am nevoie de webcam sau camera video sa fac videochat? imi trebuie si internet? sau PC ? Chiar am nevoie de monitor? (adaugate acum)
...raspunsuri o sa primeasca...
DE ce??? pt ca lumea o sa spuna... uite mai nici macar bunul simt sa citeasca un pic nu a avut......vrea totul mura in gura....
acum intelegi??
se pare ca nu ai facut-o....

ideeea e simpla ..pe mine formul acesta ma ajutat enorm(cum am mai spus)...si pe multi alti..dar crede-ma ca am la activ multe zeci de nopti de cand tot citesc de pe el.... am citit ..am incercat sa descopar allone si apoi cand m-am impotmolit am intrebat....

iti mai dau un exemplu...sa vezi si faza cu Google...
Pc mi-a facut niste figuri..mi imi dadea o eroare si se inchidea...instant.... urmatorul lucru nu a fost sa scriu aici post....ci a fost sa dau pe GOOGLE......si sa aflu ca acel ecran albastru este vestitul BLUE SCREEN OF DEATH....apoi avand o legatura directa cu web-ul am venit cu o intrebare..si mi sau dat niste raspusuri CARE M-AU AJUTAT... si nu am mai avut probleme... ai inteles acum????SI PT MINE TIMPUL ERA si este pretios...dar am vrut sa evit anumite situatii... de aceea trimiterea la google....

citeste ce ai scris.... si ce raspuns ai primit... nu e un pic amuzant???
ce imi trebuie sa trasmit prin S-video?? nu vreau sa par nesimtita insa....UN CABLU S-VIDEO...

cat despre cat de dulce este capsunica....si amabila.... un "Va rog...ma poate ajuta cineva???" chestii de genul care fac parte din vocabularul unei adevarate "capsunici" se pare ca ti-au lipstit...ASA CA VOI CEI CARE STITI SA FACE-TI BINE SA IMI SPUNE-TI SI MIE....
caspunica scrie:In concluzie vreau sa-mi spuneti voi cei initiati in tainele acestei arte a videochatului de ce anume am nevoie...
Scuze ..dar din primul post a lipsit politetea... si cum la tine timpul este prea pretios ca sa mai scrii 2-3 cuvinte... sorry nu e vina mea...

apropo vezi ca nu ti-am spus Du-te si cauta pe Google....
si Kali a facut un lucru bun zicandu-ti despre seach-ul de pe forum...

succes nu a fost nimic scris cu rautate dar incearca sa intelegi ce am scris....
nici lui D-zeu nu-i plac lenesi...

din pacate nu am putut sa citesc postul adresat lui Sad care suna ceva de genul: "sad eyes ajuta o capsunica mica,dulce si prostuta" :twisted:
Imagine
Avatar utilizator
Aillyn27
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 11 Oct 2007, 04:28
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

capsunica scrie:Multumesc!Ironia si sarcasmul vostru sunt de-a dreptul debordante.Nu am intrat aici ca sa ma timiteti pe google.Poate as gasi acolo dar cred ca mi-ar lua ceva timp ori nu stiu la voi cum e dar la mine timpul e foarte pretios.Daca vreti sa ma ajutati puteti sa o faceti daca nu va rog sa va abtineti de la comentarii malitioase pentru ca mie nu-mi plac.In concluzie vreau sa-mi spuneti voi cei initiati in tainele acestei arte a videochatului de ce anume am nevoie ca sa am si eu o imagine cat mai clara!Multumesc pentru ca ma suportati!

Capsunica nimeni nu te-a trimis pe google ....kali...ti-a spus ca si aici pe forum exista un search ( in dreapta sus a paginii gasesti : Search AVC Forum)
..pe care il poti folosi .... in caz ca nu gasesti raspuns la intrebarea ta prin search atunci posteaza. Atata tot.
In life creativity rulez the day!
http://www.travian.ro/?uc=ro3_25910
capsunica
Mesaje: 42
Membru din: 01 Apr 2008, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mai lasa-ma cu lectiile tale despre buna-cuviinta.Nu sunt lipsita de maniere si stiu sa multumesc celui care intr-adevar merita.Pana acum nu a meritat nimeni cu exceptia lui sad eyes.Cand am intrebat ce imi trebuie ca sa transmit prin s-video....am vrut un raspuns complex....stiu si eu ca un cablu s-video....ce placa de captura,de la ce firma,ce tv-tuner etc...Multumesc pentru ca existati!!!Sunteti niste draguti si scumpi!Ce bine ca existati doar pe forum si nu in viata mea.O zi zbuciumata!!!
buna.sunt o fata frumusica si dragutza ca o capsunica:))
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

capsunica scrie:Mai lasa-ma cu lectiile tale despre buna-cuviinta.Nu sunt lipsita de maniere si stiu sa multumesc celui care intr-adevar merita.Pana acum nu a meritat nimeni cu exceptia lui sad eyes.Cand am intrebat ce imi trebuie ca sa transmit prin s-video....am vrut un raspuns complex....stiu si eu ca un cablu s-video....ce placa de captura,de la ce firma,ce tv-tuner etc...Multumesc pentru ca existati!!!Sunteti niste draguti si scumpi!Ce bine ca existati doar pe forum si nu in viata mea.O zi zbuciumata!!!
da ai mare dreptate si reactia care aia vut-o a fost una pe masura....

succes si tie...se pare ca nu ai inteles.... si acum ma repet ...capsunica nu e asa de dulce cum spune ca este...

cat despre raspunsul care l-ai cerut...se pare ca nu ai fromulat cum trebuie intrebarea cum trebuie......ca la intrebarea aia ai primit raspunsul potrivit....
in rest pot spune ca este un topic foarte detailat care dezbate aceasta tema... si e pus la stiky ..adica sus... si e scris totul acolo...ce tv tuner ce placa ce firma..etc..etc... ce cablu..:( PE ALA L-AI VAZUT????

A... Ce ne doresti tu NOUA...sa ti se intample tie.....
gata nu ma mai intereseaza subiectul...
Imagine
Avatar utilizator
kali
User Junior
User Junior
Mesaje: 89
Membru din: 24 Feb 2008, 20:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

mda...capsunica amaruie ,aici chiar nu te hartuieste nimeni,am incercat sa te ajutam,dar evident cum zice si joe incearca sa formulezi o intrebare in asa fel incat sa te inteleaga lumea pt ca cel putin eu am inteles ca nu prea stii de tv-tuner si altele,de asta aveai nevoie de google si search aici pe forum.Nu trebuie sa-ti ridici nici un scut de aparare ca nu-ti facem nimic:),doar faptul ca esti o capsunica aprinsa ma amuza:D
capsunica
Mesaje: 42
Membru din: 01 Apr 2008, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Imi cer scuze sunt o capsunica rosie ,deci mai aprinsa.Nu sunt rea ca dovada imi cer iertare daca am fost rautacioasa.N-am vazut niciun sticky??!Oricum ideea era ca sunt paralela si ca vreau sa fiu putin mai luminata.Multumesc pentru intelegere.pupici
buna.sunt o fata frumusica si dragutza ca o capsunica:))
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”