Ajutor , my cam is freezing!

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
PIMP
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 25 Iun 2007, 04:07
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am o mare problema, my cam is freezing cam des in ultimul timp si nu stiu ce sa mai fac.
Am un sony DCR HC24e connectat la pc prin cablu usb.Folosesc split cam, de obicei lucrez doar pe un singur site fara free, alte ori pe doua .
Am o conectie de 2 MB garantat iar calculatorul este nou , Intel Core 2 Duo , E6650, 2,33 GHz,2 GB RAM, flash player latest version, direct x latest version.
Nu stiu unde ar putea fi problema...camera ingheata 3 secunde, iar uneori sunetul este defazat, adica intai se aude ce spun.
Va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa ii mai fac !!!
As mai avea o intrebare : care e cea mai buna varianta de streaming pentru acest sony 24e ? Usb, firewire , placa de captura ( de care) , tv tunner ( de care) , cablu sony VMC30FS ?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri, si bafta tuturor la banuti.
SoulCams Models Studios wanted
adina1
User Activ
User Activ
Mesaje: 256
Membru din: 09 Noi 2006, 00:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

S-a mai spus de atatea ori ca placa de captura sau tv tunner.
ingheata poate din cauza splitului, sitului, netului ...
PIMP
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 25 Iun 2007, 04:07
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ca software de split folosesc splitcamera.Am incercat si cu SuperWebcam si tot asa merge.
Eu lucrez pe Imlive, am internet de 2-3 Mb upload, asa ca nu cred ca netul este problema.
Cei de la IML nu au nici o sugestie,trimit niste mail-uri aiurea.
Ideea e ca vad ca ingheata in recorded live sessions, nu stiu daca si membrii vad ca ingheata in videochat session, nu mi-a spus nimeni.
Chiar nu are nimeni nici o idee ?Nu s-a mai confruntat nimeni cu aceasta problema ?
Please, nu stiu ce sa ii mai fac.
mircea18
Mesaje: 18
Membru din: 01 Mar 2008, 14:28
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu as zice (parerea mea) ca e de la net...(daca pana si cind vizionezi recorded videos esti inghetata)
PIMP
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 25 Iun 2007, 04:07
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mircea am net de la RDS , cel de 180 $ / luna ....cu un 1MB garantat, si nu a scazut niciodata sub 2500 kb , il verific zilnic ....Deci nu cred ca netul este problema.
Am intrebat un guest daca imi ingheata camera si a zis ca nu, deci inseamna ca numai in recorded live sessions se vede asa.Ma intreb de ce oare ?
Mersi pt raspuns oricum.
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”