Windows vista si picture package, eroare!

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
hot_instinct06
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 24 Oct 2006, 10:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

buna!
de curand a trebuit sa imi cumpar un alt laptop :shock: si avand in vedere faptul ca locuiesc in alta tara...acest laptop a venit cu windows vista :D
e frumos,plin de gadgeturi...chiar imi place!
dar cand sa instalez picture package ca sa pot folosi camera k sa pot lucra am constatat ca nu sunt compatibile!
sony ofera o solutie pt prpblema asta care imlica folosirea softului original.pe care eu nu il am :oops: pe xp foloseam softul de la o camera digitala sony care mergea fara probleme.dar acum nici nu vrea sa auda.
in fine,k sa nu va plictisesc,are cineva idee despre cum as putea face k imi pot folosi camul fara a plati 2milioane pt softul original?
:D
mentionez ca n-as vrea sa renunt la vista :twisted: pentru ca chiar imi place :?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SweetAngel
User Activ
User Activ
Mesaje: 312
Membru din: 06 Mar 2008, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

hot_instinct06 scrie:buna!
de curand a trebuit sa imi cumpar un alt laptop :shock: si avand in vedere faptul ca locuiesc in alta tara...acest laptop a venit cu windows vista :D
e frumos,plin de gadgeturi...chiar imi place!
dar cand sa instalez picture package ca sa pot folosi camera k sa pot lucra am constatat ca nu sunt compatibile!
sony ofera o solutie pt prpblema asta care imlica folosirea softului original.pe care eu nu il am :oops: pe xp foloseam softul de la o camera digitala sony care mergea fara probleme.dar acum nici nu vrea sa auda.
in fine,k sa nu va plictisesc,are cineva idee despre cum as putea face k imi pot folosi camul fara a plati 2milioane pt softul original?
:D
mentionez ca n-as vrea sa renunt la vista :twisted: pentru ca chiar imi place :?
daca ai cablul prin firewire, bagi in calc cablul si instalezi de pe net trackercam care poti folosi camera ca web fara nici un soft...eu asa am....te pup
Avatar utilizator
hot_instinct06
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 24 Oct 2006, 10:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

va rog eu frumos daca mai aveti si alte idei...sa ma ajutati!
o sa incerc duseara cu firewire dar tot nu inteleg cum merge camera cu firewire+trackercam fara picture package....sper sa mearga asa...o sa vad eu diseara...iti multumesc pentru raspuns :)
Avatar utilizator
hot_instinct06
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 24 Oct 2006, 10:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

buna
am cumparat firewire,instalat trackerc am...si amfacut proba pe imlive.

nu imi vede camera....nu se vede video-i mean....si nu imi vede nici microfonul.
va rog eu frumos sa va faceti mila...ajutati-ma sa ii fac setarile,habar n-am cum sa il fac sa m i se vada viddeoul in iml!pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”