Nu gasesc provider in orasul meu!

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
mario21
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 148
Membru din: 06 Dec 2006, 20:15
Localitate: in the dark zone
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sal, am si eu o foarte mare problema, locuiesc intr-un oras micut, unde cel mai bun furnizor de internet este romtelecom. Sunt nevoita sa ma mut dintr-un apartament in altul, mi-am inchiriat un apartament, intr-un bloc construit in 2002, l-am renovat , toate bune ce mai, pana in momentul in care am facut cerere pentru instalarea internetului de la Romtelecom> Atunci surpriza mare, cererea mi-a fost refuzata pe motive tehnice, ei nu au linie in acel bloc, acesta fiind construit nou. Acum sutn in mare incurcatura, tebuie sa ma mut, dar nu am internet acolo. Va rog pe cei care stiti, existab posibilitatea instalarii a unui internet prin satelit sau ceva de genul, ce pot sa fac, internetul imi trebuie pentru a face videochat, deci tre sa fie bunicel. Ce sa fac, poate ma ajutati cu un sfat. Am inercat sa sun la UPC si degeaba, ei nu pot veni in orasul meu, la cine sa mai incerc?
Multumesc frumos!!
girl under boy name!!
SoulCams Models Studios wanted
chat4money2008
Mesaje: 28
Membru din: 11 Apr 2008, 11:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

RDS?Nu aveti?Retele de cartier?daca nu incearca ZAPP.
adid22
User Activ
User Activ
Mesaje: 259
Membru din: 08 Aug 2005, 10:55
Localitate: Prague,CZ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

zapp?? cat e uploadul maxim la zapp,384kbps cumva?n-as crede ca e o varianta..
besterotic
Mesaje: 12
Membru din: 16 Mar 2007, 14:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pai decat nimic, e bun si Zapp. RDS a ajuns in cele mai indepartate locuri din tara, cu pachet (telefonie fixa, internet performant si cablu TV), ma mir ca nu este si la tine.
oricum, iti ramane varianta Zapp...
www.besterotic.ro nu esti curios?
Avatar utilizator
Bukur
User Junior
User Junior
Mesaje: 55
Membru din: 20 Dec 2005, 18:06
Localitate: Bucuresti berceni
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

da,din pacate ADSL de la clicknet este singura solutie pentru orasele mici si eu sunt in aceeasi situatie,am facut bani si mi-am facut casa undeva la tara,am curte mare,conditii ca la bloc,sunt multumit de casa si de faptul ca numai platesc chirie,insa cu netul e mai greu,am o viteza f buna de download insa uploadul e varza,din pacate romtelecomul e singura solutie viabila momentan,ai putea lua serviciul IP Fix de la romtelecom insa te costa de la 100 de euro in sus,acolo ai insa viteza garantata de upload/download,eu ma gandesc serios sa optez pt serviciul asta..insa mai astept,sunt sanse sa ajunga RDS si in zona mea..
i love bitches...: [b]B[/b]abe [b]I[/b]n [b]T[/b]otal [b]C[/b]ontrol of [b]H[/b]erself! :)
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”