Minunatie de software nou in Livejasmin

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Ygor
Mesaje: 28
Membru din: 28 Noi 2006, 01:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

New PerformerPRO® software on LiveJasmin!

LiveJasmin.com is working on a NEW Performer Software with high quality feed. The new software uses a new technology which improves picture quality and frame rate.

The software is currently in test phase!

Now You have the chance to test the new software and tell us Your opinion about it - because YOUR opinion is important to us! Tell us what You like, or what You would like to change in the Software, and we will do our best to create a Software that YOU like! Please be advised that the software does not work well with splitcam or any splitting applications, so it is recommended only if You wish to use LiveJasmin on a separate computer.

You can download it from here: http://www.2.livejasmin.com/performerpro/betapro1.0.exe (After clicking the above link, save the file to Your PC, then start the application).



Recommended minimum hardware configuration is:

- Pentium III 1.4GHz or higher (Pentium4)


- 1GB RAM

- No splitcam or any splitting applications

- 256 kbit/sec upload speed




Asta da soft fratee zici k te uiti la TV asa de bine shi clar se mista!
Pentru cei ce nu au vazut pana acum.

Bafta la $$$
SoulCams Models Studios wanted
Santo
Mesaje: 5
Membru din: 15 Dec 2006, 07:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In primul rand vreu sa va salut pe toti si sa va multumesc pt. tot ce este scris pe acest site. Este primul meu post aici, dar am citit cu atentie si am invatat multe de pe acest forum.

Eu am un mic studio, nou infiintat (3 luni) cu 4 fete. Totul merge bine, mai putin noul soft de la Jasmin. Vreau sa va intreb daca mai are si altcineva probleme? Eu folosesc camere sony HC19 cu Tv-tunner conectate prin cablu S-Video. Problemele apar doar la unii membrii cand intra in pvt. Ori nu au imagine....ori dupa 1-2 min apare un mesaj de eroare (ceva legat de C++) si se inchide programul. Sunt curios daca mai are si altcineva problema asta.
Suportul de la jasmin mi-a zis intai ca trebuie sa ma conectez prin USB ca altfel nu merge, le-am dovedit ca merge. Apoi au zis ca am viteza de net prea mica....total fals. Ultima oara au zis sa folosesc Mozila nu IE si atunci am inteles ca nu pot sa gasesc ajutor la ei.... :)
Avatar utilizator
Sters_la_cerere01
User Junior
User Junior
Mesaje: 88
Membru din: 20 Oct 2006, 00:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:cry: nu stiu ce camere ai tu ..la mine nu merge..are spume pa el...si daca lucrezi exclusiv cu jasmin merge ...nu accepta split...si anumite camere....deci o mica manevra de la jasmin ca sa te forteze sa lucrezi cu ei...bine ca nu la inpus dar prevad ca o sa-l inpuna atunci REVOLUTIE JASMIN o sa rrenunte multi la acest site pt ca nu suporta split :wink:
Cont sters la cererea utilizatorului iceadmin
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Santo scrie:In primul rand vreu sa va salut pe toti si sa va multumesc pt. tot ce este scris pe acest site. Este primul meu post aici, dar am citit cu atentie si am invatat multe de pe acest forum.

Eu am un mic studio, nou infiintat (3 luni) cu 4 fete. Totul merge bine, mai putin noul soft de la Jasmin. Vreau sa va intreb daca mai are si altcineva probleme? Eu folosesc camere sony HC19 cu Tv-tunner conectate prin cablu S-Video. Problemele apar doar la unii membrii cand intra in pvt. Ori nu au imagine....ori dupa 1-2 min apare un mesaj de eroare (ceva legat de C++) si se inchide programul. Sunt curios daca mai are si altcineva problema asta.
Suportul de la jasmin mi-a zis intai ca trebuie sa ma conectez prin USB ca altfel nu merge, le-am dovedit ca merge. Apoi au zis ca am viteza de net prea mica....total fals. Ultima oara au zis sa folosesc Mozila nu IE si atunci am inteles ca nu pot sa gasesc ajutor la ei.... :)
Salut Santo, erorile sunt la toatea lumea, indiferent de tipul de conexiune, este doar o versiune beta. Se lucreaza intensiv la versiunea urmatoare.
Iti spun mai amanuntit cum se intampla ca sa poti face comparatiile cum trebuie:

- In primul inchiderile softului am observat ca sunt mai dese pe calc care sunt mai slabe decat specificatiile lor pentru cerintele minime.
- Eroarea aia de C++ cu 3 optiuni, apare in general dupa ce un client a iesit dintr-un privat mediu/lung. Eu am recomandat la toata lumea sa inchida softul si sa il redeschida imediat dupa 10-15 sec.. Daca nu il inchide, ori da eroarea respectiva la urmatorul privat, ori clientii nu pot accesa deloc privatul, fara ca modelul sa isi dea seama.
- Mai face figuri atunci cand din free te ia client in privat, si iese imediat. In multe cazuri se inchide. Se procedeaza la fel ca mai sus, inchizi... deschizi peste 10-15 sec...
- Dupa ce s-a inchis, sunt cazuri (dar astea mai rare) cand la urmatoarea conectare nu apare camera, arata tot timpul connecting.... Pentru asta sunt alea 10-15 secunde care se lasa intre inchidere si deschidere. Cand softul se inchide brusc, are tentinda sa ramana agatat in spate si atunci trebuie inchis din task manager (CTRL+ALT+DEL). Daca deschideti alta instanta a softului, nu mai poate lua camera... pentru ca este deja luata de prima instanta.
- Pentru a merge fara probleme pe high speed softului ii este necesar o banda de cel putin 768kbs recomandat 1MB. Ce spun ei acolo de 256kbs sunt cerintele minime, merge cel mult pe low speed, dar si asa daca nu exista cel putin 512kbs intre calc si serverul din ungaria, vor aparea tot felul de alte probleme, se intrerupe camera, ramane video in urma cu pana la cateva minute. (Ex. pe conexiune de 300kbs.. sau inregistrat si pana la 15 min delay intre ce vedea modelul si ce vedea clientul)


Se lucreaza intensiv la soft, probabil ca in maxim cateva saptamani va aparea versiunea urmatoare care va fi compatibila cu mai multe tipuri de camere, placi captura etc... si poate chiar programele de split daca vor dori.

Acum treaba cu programele de split este cu dus intors. Eu sincer as prefera sa faca versiuni separate, pentru cei care lucreaza pe direct o versiune, si pentru cei care folosesc splitul (sau alte programe) pentru a lucra si pe alte siteuri, alta versiune.
Explicatia este urmatoarea, softul nou jasminului capteaza impecabil imaginea direct din placa de captura, mult mai bine decat o face splitul de exemplu, sunt diferente vizibile la calitate and so on Prin S-video este capabil sa ia audio direct din camera video. Setarile de culoare trebuiesc facute numai din driverul placii de captura/tv tuner , inainte ca softul sa fie deschis.

Una peste alta pentru mine softul nou este o bijuterie, si deabia astept sa apara urmatoarea versiune. Restul care trateaza superficial, si prefera sa ii vada doar partile care le cred ei negative... treaba lor

Alte explicatii in legatura cu ce s-ar intampla daca softul nou ar fi conectat prin splitcam de ex: Cu siguranta se pierde din calitatea imaginea, ca efect secundar se va pierde din fluiditatea videoului transmis. Softul nou la conectare buna, transmite cu mai mult de 15-20 de frame-uri pe secunda. Este deajuns sa ii pui 1 sg alt site in spate, si deja incep sa scada numarul de frame-uri transmise pe sec. Nu mai zic de 2-3 alte siteuri.

Si practic pentru activitate in sine este nasol sa il folosesti in combinatie cu alte siteuri, trafficul este huge pe softul nou in momentul asta, mai ales la girls. Si robot daca ar fi modelul, si tot nu ar face fatza trafficului din jasmin, daramite sa mai aiba si alt site in spate (vb acum de modelele care si-au ghidat activitatea cu munca din free asa cum e logic pe un site ca jasmin). Alte siteuri in spate nu fac decat sa traga modelul in jos. Intelege cine poate.. cine vrea etc.. e doar o parere personala.

Si totusi, pentru cei care vor sa foloseasca softul nou si in acelasi timp si alte siteuri, sunt cateva solutii fara a implica program de split pe softul nou al jasminului:

- pentru cei care folosesc webcam - puteti folosi un al doilea webcam asezat langa primul, cu unul transmiteti in softul nou al jasminului.. pe al doilea il captati in split.. si mai departe e lesne de inteles. Pentru artificii de genul asta va trebuie pc performant, tinand cont ca softul jasminului consuma destul de mult RAM si procesor.

- pentru cei cu camera video conectate prin USB, va trebuie placa de captura sau tvtuner, si astfel obtineti 2 conexiuni separate din aceeasi camera. O conexiune sa zicem USB o folositi prin split, si cealalta prin placa de captura se foloseste in softul nou al jasminului. Aici nu am facut extrem de multe teste, va spun clar ca functioneaza.. dar nu stiu sigur cat de mult se solicita camera si pc la 2 fluxuri video care pleaca din ea si sunt folosite la maxim. S-ar putea sa nu fie probleme.. dar nu pot fi 100% sigur

- pentru cei care nu au USB pe camera, si e conectata deja prin placa de captura, se poate folosi o a doua placa de captura si un cablu special care are are in capat atat S-video cat si RCA(AV, composite). Intr-o placa intra Svideo in a 2 placa intra RCA. Se poate face un artificiu si cu o mufa de split AV sau Svideo, dar cred ca se va pierde mult din calitate. Exista deasemenea un dispozitiv care se numeste amplificator de semnal video. Practic intre camera si placile de captura se pune acest amplificator, si din amplificator se pleaca cu cabluri RCA catre surse (placi de captura, tv tuner, televizor etc) sunt amplificatoare si cu 8 canale, probabil exista si cu mai multe.. nu am stat sa caut...
Eu cunosc destul de bine camerele Sony, se cunoaste faptul ca modelele mai noi au renuntat la mufa S-video, asta nu inseamna ca nu se poate transmite semnal si prin S-video, ei au inlocuit mufele specifice AV si Svideo, cu mufe proprii din care pleaca cablul acela cu 3 mufe AV (galben. rosu, alb). La noi toate camerele Sony vin doar cu acest cablu, dar Sony produce si alte tipuri de cabluri de calitate superioara, deasemenea produce si un tip de cablu care in afara de cele 3 mufe AV mai are si mufa S-video. Ex aici:

- se pot face artificii intre conexiunea prin firewire, usb, placa de captura, in functie de camera, de pc, etc


Cam asta.

Pentru Santo. Multi din suporti sunt in formare, si le ia si lor ceva timp pana sunt se pun la punct sau pana sunt actualizati cu informatie, majoritatea sunt oameni obisnuiti cu cunostinte medii de pc and so on. Daca ar fi fost meseriasi, nu ar mai fi lucrat ca suporti. Ei daca ar sti despre ce este vb cand aveti o problema tehnica, cu siguranta v-ar ajuta. Clar este ca atunci cand este prezentata o problema reala, ei o dau mai departe catre cine este in masura sa verifice, chiar daca modelului i se spune sa reseteze calc, sau sa stearga cookie and so on. Deasemenea conteaza mult si modul in care este prezentata problema etc..

Pentru Iceadmin, chiar daca vor exista multi care sa renunte (desi nu cred), sistemul in sine nu va avea de suferit, ba chiar va inflori, pentru ca vor ramane doar acei care nu trateaza superficial activitatea.
Oricum aici nu e cazul, eu va dau scris, in urmatorul an numarul modelelor online se va dubla, doar interventia jasminului poate stopa asta. Dar daca pastreaza principiile dupa care s-au ghidat pana acum, nu vor pune frana.

Este pacat ca multi dintre noi, atunci cand se petrece o schimbare intr-un site, vad in fata ochilor doar lucrurile negative, multi nu vor sa vada si partile pozitive, sau nu invata sa extraga pozitivu chiar din lucrurile negative. In sf nu pot schimba eu chestia asta.. depinde doar de voi.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

De adaugat:

Placi de captura testate pe softul nou care functioneaza fara probleme:
- Placa de captura pe pci de la Leadtek, model VC100 - pret intre 60-80 RON
- Placa de captura externa de la pinnacle - model dazzle DVC90 (movie compresor 2006) - pret intre 300-350 RON - va trebuie usb 2.0 pe pc.
- Tv tuner extern pinnacle - modele 50e si 100e - pret 250-400 RON - va trebuie usb 2.0 pe pc

Pe tv tunerele de la Leadteck modelele xp2000 Expert si Delux, pe toate calc unde am testat nu a functionat, softul nou nu stia sa capteze imaginea. Am luat driverele de pe siteul oficial, si apoi a functionat, dar apare alta problema. Cu noile drivere nu mai capteaza la 320x240, o face la alta rezolutie .. si va apare imaginea distorsionata (va alungeste imaginea). Nu am pierdut timp sa vad daca se poate rezolva problema.

Oricum, ca sfat pentru cei care nu se pricep super bine, asteptati pana introduc ei versiunea urmatoare a softului, ca sa nu pierdeti timp aiurea cu schimbarile. Cu siguranta in versiunea urmatoare vor functiona mai multe tipuri de camere, placi de captura etc...

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Santo
Mesaje: 5
Membru din: 15 Dec 2006, 07:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc mult pentru safturi SadEyes. Exact de aceste probleme ma loveam, am incercat ce ai zis si este mai bine. Eu folosesc un tv tuner Leadtek TV200 XP RM si merge fara probleme. Nu stiu sigur daca e exact acelasi model de care zici tu. De asemenea am testat softul pe o conexiune de 356 KB, pe low band si se misca f bine. (cu o calitate mai slaba a imaginii). Pe normal si high aprare delay si freez.

Sunt de aceasi parere ca nu merita ca un model sa lucreze pe Jasmin cu noul soft si pe alt site....este prea greu si se pierde o mare "oportunitate". Cred totusi si sper ca noua versiune va pastra aceasta cerere de exclusivitate. Asa cred ca este normal....ceri exclusivitate dar si oferi intradevar bun in schimb. Ma gandes ca poate exista o legatura si intre schimbarile aparute brusc la SplitCam (drepturi de admin) si aparitia acestui soft. Ramane de vazut.

In legatura cu suportii de la jasmin, sunt ok cand e vorba de ceva relativ simplu. Daca ai probleme sau intrebari mai complexe...nu mai sunt de mare ajutor. Nu le cere nimeni sa le stie pe toate, dar nici sa iti dea niste raspunsuri total eronate. E ok sa zici: ai sa primesti un raspuns pe mail in cel mai scurt timp in loc sa dai niste sfaturi total gresite! Pai daca ma luam dupa ei....pana acum inlocuiam camerele cu camere web pe usb (primul sfat), apoi trebuia sa imi iau un net cam de 3X mai scump (al doilea sfat).


Multumesc inca o data pentru toate informatiile pe care le-am gasit pe acest site, fara de care inceputul meu ar fi fost mult mai greu.

Spor la treaba!
adina1
User Activ
User Activ
Mesaje: 256
Membru din: 09 Noi 2006, 00:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

- Eroarea aia de C++ cu 3 optiuni, apare in general dupa ce un client a iesit dintr-un privat mediu/lung. Eu am recomandat la toata lumea sa inchida softul si sa il redeschida imediat dupa 10-15 sec.. Daca nu il inchide, ori da eroarea respectiva la urmatorul privat, ori clientii nu pot accesa deloc privatul, fara ca modelul sa isi dea seama.
- Mai face figuri atunci cand din free te ia client in privat, si iese imediat. In multe cazuri se inchide. Se procedeaza la fel ca mai sus, inchizi... deschizi peste 10-15 sec...
Eroare cu Assertion Failed mi-a aparut cel mai mult in prima zi, pe 1 decembrie, ulterior ff rar, dar oare de ce imi apare intotdeauna cand un support/admin incearca sa imi verifice privatul? Apare imediat dupa ce intra suportul in pvt si dupa spusele lui support75 si 78 ei nu pana acum nu au reusit sa intre la nici o fata in pvt. :?
Avatar utilizator
Dorian
User Activ
User Activ
Mesaje: 294
Membru din: 08 Aug 2005, 20:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SAD^^EYES scrie: - In primul inchiderile softului am observat ca sunt mai dese pe calc care sunt mai slabe decat specificatiile lor pentru cerintele minime.


Imagine





Am obtinut aceasta eroare, pe care cred ca si voi o obtineti, in primele zile ale aparitiei noului soft PRO, versiunea beta.

Eroarea a aparut pe urmatoarea configuratie de sistem

CPU AMD Athlon64 3500+ /Socket 939
Ram 2x512 DDR 400 Dual-Channel
Motherboard chipset Nvidia nForce 4 SLI

Discutand cu Xpfather despre problema aparuta mi-a recomandat sa instalez:

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en


Ar mai fi si:

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en

Insa la mine s-a rezolvat doar cu primul run-time.

Sa trecem la alta problema.


Ma adresez tie acum SAD cu urmatoarea problema si intrebare.

Dar inainte:
SAD^^EYES scrie:
pentru cei cu camera video conectate prin USB, va trebuie placa de captura sau tvtuner, si astfel obtineti 2 conexiuni separate din aceeasi camera. O conexiune sa zicem USB o folositi prin split, si cealalta prin placa de captura se foloseste in softul nou al jasminului. Aici nu am facut extrem de multe teste, va spun clar ca functioneaza.. dar nu stiu sigur cat de mult se solicita camera si pc la 2 fluxuri video care pleaca din ea si sunt folosite la maxim. S-ar putea sa nu fie probleme.. dar nu pot fi 100% sigur
Fac precizarea ca eu nu am testat aceasta metoda insa vin cu cateva intrebari logice.

Daca se foloseste un camcorder conectat prin USB, la setarea placii de captura sau a tunerului la tipul conexiunii ce se selecteaza?

Sa presupunem ca conectam camera cu un cablu prin USB si cu unul S-Video sau RCA.
Intrebarea este, daca se seteaza din camcorder Stream USB....mai poate fi facuta captura si prin cablu video?

Eu vin cu o idee, pe care si tu ai expus-o.1Camcorder, 2 Tv tuner, 1 Spliter ce spliteaza sursa video si o transmite la cele 2 tv tunere prin 2 cabluri S-Video....deja sunt studiouri care folosesc aceasta metoda, stand cu un Host pe 2 conturi, in 2 categorii.

Desigur ca fluxul ce vine de pe al doilea tuner poate fi folosit in n moduri, fie splitat fie conectat pe inca o instanta de soft PRO.

Sa auzim de bine....
XdollX
Mesaje: 18
Membru din: 12 Dec 2005, 17:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pe mine nu ma vad membrii pe Jasmin cu noul soft.... In free ma vad bine, dar cand intru in private , nu ma mai vad, nu inteleg deloc ce se intampla:(((((((((((((((((((((. Plus eroarea aia imi apare si mie........:(((( E aiurea!!!!!!!!!!!!!!!!111 :cry: :cry: :cry:
Avatar utilizator
Nicky
Veteran
Veteran
Mesaje: 605
Membru din: 24 Aug 2005, 16:18
Localitate: USA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SAD, de abia astept sa fie gata softul nou, FARA erori.. Ca eu una din cauza acestui soft ca are probleme( si daca folosesc cel vechi nu sunt pe prima pagina) , am scazut in income rau de tot.. Fac $ de 4-5 ori mai putin decat inainte.....Deci veniturile sunt afectate la modul cel mai serios..Sa nu mai zic ca banul nu merge si ca ar trebui facut in asa fel incat ALTE modele sa nu poata accesa celelalte modele in free...Ca si asa sunt destui turci si alte natii care ne bat la cap...
Pune o vorba buna la jasmin:)
www
VIP
VIP
Mesaje: 249
Membru din: 19 Noi 2005, 08:46
Localitate: Genova
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Nicky,cat crezi ca o sa dureze?O luna,maxim doua.Cat poti sa "pierzi" in timpul asta..maxim 2000$ per care TU ii vei recupera intr-o singura perioada.Modelele care aveau trafic inainte si folosesc noul soft au,intr-adevar,mai mult trafic acum(look at the top).Cele care nu aveau mai nimic,au reusit,in primele zile in care s-a dat in folosinta soft-ul,sa aiba o relativa marire a income.In momentul in care softul va deveni posibil de utilizat pentru mai mult de 80% din hostii Jasminului,cine a avut trafic inainte il va avea oricum..cine a reusit sa se bucure de o situatie temporara,se va intoarce(in maj. cazurilor),de unde a plecat inainte de aceasta "perioada de gratie":-)
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Nicky scrie:SAD, de abia astept sa fie gata softul nou, FARA erori.. Ca eu una din cauza acestui soft ca are probleme( si daca folosesc cel vechi nu sunt pe prima pagina) , am scazut in income rau de tot.. Fac $ de 4-5 ori mai putin decat inainte.....Deci veniturile sunt afectate la modul cel mai serios..Sa nu mai zic ca banul nu merge si ca ar trebui facut in asa fel incat ALTE modele sa nu poata accesa celelalte modele in free...Ca si asa sunt destui turci si alte natii care ne bat la cap...
Pune o vorba buna la jasmin:)
Buna Nicky, welcome back. Programatorii de la jasmin lucreaza intensiv la noul soft, nu stiu exact cat va mai dura, dar pot anticipa ca pana la sf anului s-ar putea sa il avem.
Motivele pentru care ai scazut in realizari, poate ar fi bine sa le cauti si in alta parte, sa nu ma intelegi gresit, dar si celelalte modele care folosesc softul nou au erori, sunt solutii sa lucrezi pe langa "erori" ca sa nu iti afecteze activitatea. Deasemenea cunosc si modele cu experienta care au ramas pe softul vechi, din diverse motive, dar lor le merge la fel de bine, poate chiar mai bine.

Sfatul meu totusi este sa faci tot posibilul sa incerci sa folosesti softul nou. dupa cum am zis, erorile nu influenteaza asa mult. In principiu este un sg tip de eroare care deranjeaza. Am zis mai sus, intra si iese client.. se intampla sa se blocheze softul, doar daca intra ca prim client. Daca ai deja client care sta de ceva timp in privat, si intra al doilea si iese imediat, de obicei nu se blocheaza. Daca iesi din privat si lasi softul sa intre in free singur, la urmatorul privat iar apar probleme, clientii nu se pot conecta, sau cand incearca sa intre se blocheaza softul. De asta am zis.. ca e bine sa inchizi softul dupa fiecare privat si sa il deschizi imediat (lasi un interval de 10 sec.. sa aiba timp sa se inchida corespunzator). Mentionez ca solutia lui Dorian cu sfatul lui XpFather, cu instalare de visual basic run time.. nu a functionat.. cel putin nu in sistemele testate de mine. erorile apar in continuare

Daca sunt alte motive pentru care nu poti folosi softul nou, prezinta-le aici... si se vor gasi solutii.
Deasemenea trebuie sa te asiguri ca ai suficienta banda de upload pentru softul nou.. Banda trebuie testata intre tine (usa) si serverele jasminului (budapesta). Trebuie sa ai peste 512 kbs up pentru a functiona in parametrii normali (Eu recomand 1MB pentru highspeed).

Deasemenea pentru unii clienti care au internet slab, vor avea probleme, dar chestia asta nu tine nici de tine nici de jasmin, daca au ei banda de download mica, automat te vor vedea cu delay, sau frozen camera.. etc..

Si dupa cum am zis.. pe langa aceste lucruri, trebuie sa mai cauti si alte motive, pentru ca doar faptul ca ai ramas pe softul vechi, nu este suficient pentru a demonstra scaderea rezultatelor tale atat de mult.

Iti mai dau eu cateva puncte de reper: siteuri deschise in spatele jasminului, iti afecteaza in timp realizarile, e foarte greu sa fi sus la realizari si pe jasmin, si pe alte siteuri in acelasi timp. Programul haotic deasemenea duce in scurt timp la scaderi. Lipsa de comunicare in free, si axatul mai mult pe miscari sexoase, duce initial la o crestere a realizarilor si apoi la scurt timp incep sa scada. (lipsa de comunicare duce la atragerea de clienti “very horny” si “scurti”, se pot face o gramada de bani si cu ei, dar in timp scad numarul clientilor adevarati, ceea ce duce pe final la scaderi in rezultate. 1 client bun face cat 100 de clienti scurti, poate mai bine in unele cazuri.
Deasemenea conteaza puterea ta sa treci peste momentele mai grele, daca te-ai demoralizat, si nu poti trece peste... e super nasol.

Oricum eu nu am cum sa stiu exact, lucrurile astea le poti vedea cu adevarat doar tu, daca privesti obiectiv asupra activitatii si deciziilor tale din ultimul timp. Cu siguranta aceste decizii corelate cu introducerea softului nou... au dus la scaderea ta in rezulatate.

Eu iti pot spune ca pers neutra ceea ce am obsevat clar la tine in ultimile 30 de zile. Pe sf lui noiembrie ai avut multe zile de pauza.. program haotic. In decembrie s-a mai reglat cat de cat dar nu sufiecient, multe zile cu putine ore lucrate, putine zile care depasesc 6 ore de lucru.. etc. Avand acest program e mai greu sa intri in top,in primele 20, daca nu esti in top usor usor incepe sa iti scada din popularitate. Daca iti scade din popularite, automat incep sa scada si realizarile. In putinele randuri cand am intrat in free la tine, nu comunicai (faptul ca sunt foarte multi guesti .. nu este un motiv .. pentru a nu comunica.. se poate comunica targetat .. daca exista vointa). Poate te-am prins eu in pase mai proaste, sau poate asta e stilul tau.. nu am de unde sa stiu. Ce pot sti cu siguranta este ca in free chat, miscarile si pozitiile provocatoare.. duse la EXTREM.. si foarte putina comunicare.. duce in timp la scaderea rezultatelor.

Cam asta, daca mai vi u cu detalii, vad apoi ce concluzii mai pot trage. Oricum Nicky lucrurile nu sunt grave, la nivelul tau le poti repara in maxim 2 sapt. Respira adanc, trage linie, incearca sa gandesti pozitiv si obiectiv, indreapta tot ce ar putea fi indreptat, si garantat in 2 sapt vei incepe sa iti recapeti popularitea, realizarile etc.

Daca sunt motive tehnice petnru care nu poti folosi softul nou, prezinta-le aici, te voi ajuta sa rezolvi problema.

In rest multa bafta.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Uitasem sa precizez, in caz ca te intrebi de unde stiu eu cat lucrezi u pe jasmin, uite exista pagina asta, care te poate ajuta si pe tine (si pe altii) sa vezi unele lucruri.
http://www.shaddyshow.com/performers_caller.php

In casuta de search, bagi numele de model (nu functioneaza decat la categoria Girls).. dai Enter.. si ar trebui sa iti apara poza ta, cu un meniu in dreapta pozei.. dai click pe uptime.. si acolo vezi cum ai lucrat in ultimile 30 de zile. Poti face comparatii cu alte modele, care sunt la acelasi nivel cu tine.. si sa tragi niste concluzii din aceste comparatii.
Automat primul impuls va fi probabil sa faci comparatii cu modelele din top, de aia iti mai spun un lucru ca sa nu interpretezi gresit rezultatele.
Vei observa prin top cateva fete care ocupa locuri fruntase, cu toate ca au lucrat extrem de putin, in comparatie cu altele. Aceste modele sunt cele care pe langa activitatea normala (daca exista asa ceva la ele).. se ocupa cu schimbul de voturi dus la extrem (trisarea sistemului).. iti recomand sa le excluzi din comparatiile tale.. nu ai nimic de concluzionat de acolo.

Mai mult nu comentez pe tema asta, sper doar ca jasmin isi va face timp de curatenie, acolo unde este cazul, si sper ca deciziile lor sa nu afecteze modelele si studiourile care au respectat sistemul si si-au vazut de treaba refuzand sa ia parte la "jocul" asta.

Succes.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Fac precizarea ca eu nu am testat aceasta metoda insa vin cu cateva intrebari logice.

Daca se foloseste un camcorder conectat prin USB, la setarea placii de captura sau a tunerului la tipul conexiunii ce se selecteaza?
Intr-un device vei selecta placa de captura...(sa zicem in softul nou de la jasmin, alegi tv tuner/placa de captura).. iar in alte device-uri alegi conexiunea usb.. iti apare in lista cu surse separat.. (sa zicem in splitcam sau webmcasplitter ce folosesti u, sau orice alt soft de captura, selectezi sursa prin USB)
Sa presupunem ca conectam camera cu un cablu prin USB si cu unul S-Video sau RCA.
Intrebarea este, daca se seteaza din camcorder Stream USB....mai poate fi facuta captura si prin cablu video?
Dupa cum am zis mai sus.. tehnic se poate.. intervin in schimb alte chestii.. pe USB sunt mai putine frame-uri.. calitatea imaginii este mai slaba.. nu stiu daca merge sa setezi luminozitate, contrast, culori. etc.. si nu stiu daca dupa folosire indelungata... oboseste sau nu camera video.. sau cat de multe resurse consuma pc.. cand le folosesti asa.

Teoretic.. merge sa conectezi sa zicem un Sony hc24 prin 4 conexiuni simultan.. si merg toate in principiu.. Ai odata cele 2 analogice.. S-video si RCA. Daca iti procuri un cablu sony pentru modelul de mai sus.. VMC-15FS sau VMC-30FS (acest cablu are si S-video si RCA in capat), se poate practic pune S-Video intr-o placa de captura.. si AV(RCA, composite) in placa a doua.

Cablul VMC-30FS de la Sony:

Imagine

Cablul VMC-15FS de la Sony:

Imagine

Imagine

Practic nu mai esti nevoit sa folosesti splitterele, care iti pot lua din calitate. Apoi mai ai USB si Firewire.. toate 4 pot rula in acelasi timp.. teoretic.. dar de teste nu am avut timp.. sa vad fizic exact ce se intampla .. cat de mult consuma.. daca se bat cap in cap.. daca iti rupe calc sau camera in 2 etc..
Doar prima medota cu cablul este testata.. S-video intr-o placa de captura interna pci... si AV intr-o placa externa pe usb.. a iesit ok la teste.

Pentru cei care nu au posibilitatile astea.. vor fi nevoiti sa foloseasca splitere, pe 2 placi de captura.. dar si aici sunt niste chestii de care trebuie sa se tina cont. Uneori placile de acelasi tip.. dau conflicte.. tre sa sti sa le setezi.. etc.. Nu am testat metoda asta pana acum... sau prea putin ca sa ma pronunt exact. Si daca se folosesc cabluri neadecvate.. iti poate face imaginea praf...

Exemplu de cabluri:
Imagine

Imagine

Cea mai buna solutie care o vad eu acum, pentru cei cei care sunt nevoiti sa multiplice un semnal video.. este sa foloseasca un amplificator video (video distribution amplifier, composite video amplifier, s-video distribution amplifier). Cablul din camera intra in amplificator, si din amplificator se pleaca spre placile de captura, tv-tunere, televizoare.. etc. Se pastreaza calitatea si normal ar trebui sa o imbunatateasca daca se folosesc surse putine. Cel putin asta am observat pe niste teste cu un Sony Evi.

Exemplu de amplificatoare:
AV:
http://www.hometech.com/video/compositesplit.html

S-video:

http://www.mountsandmore.com/asp/show_d ... 2%2DLT1258

Cam asta asa in general, oricum pentru cei care citesc randurile astea.. inainte sa va apucati sa cumparati, faceti un pic de cercetare.. sa fi-ti siguri ca luati ce trebuie..

Succes.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
adina1
User Activ
User Activ
Mesaje: 256
Membru din: 09 Noi 2006, 00:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sad ai idee unde pot gasi sa cumpar Cablul VMC-15FS de la Sony, in afara de reprezentanta Sony din Buc? Sunt din provincie.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

adina1 scrie:Sad ai idee unde pot gasi sa cumpar Cablul VMC-15FS de la Sony, in afara de reprezentanta Sony din Buc? Sunt din provincie.
Eu unul nu l-am gasit nici la reprezentanta.. spun ei ca il pot aduce la comanda etc... Eu le-am cumparat dupa internet cu cardul epass.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
Dorian
User Activ
User Activ
Mesaje: 294
Membru din: 08 Aug 2005, 20:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SAD^^EYES scrie:Spun ei ca il pot aduce la comanda

Asa este...il aduc la comanda, poti sa faci comanda la orice reprezentanta...de fapt service...la orice service SONY.
Eu am facut comanda la Sony Service Center cu sediul in Str. Oltetului Complex studentesc Tei nr. 30, Sector 2 , Bucuresti.
Tel. 021.242.03.05
Persoana de contact: Elena Ozunu

Cablul VMC 30FS a costat la data de 16.03.2006, 205 RON

Cred ca poti sa primesti cablul si prin posta daca dai comanda la ei.
Avatar utilizator
CoolCat
Mesaje: 16
Membru din: 15 Mai 2006, 15:31
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Plzz help...

Folosesc un Sony hc30 prin TvTuner WinFast PalmTopTV/NovoTV ...dar...nu merge cu softul nou....ce pot sa fac k sa nu astept pana la lansarea urmatorului soft d la jasmin.... :roll: :cry:
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

CoolCat scrie:Plzz help...

Folosesc un Sony hc30 prin TvTuner WinFast PalmTopTV/NovoTV ...dar...nu merge cu softul nou....ce pot sa fac k sa nu astept pana la lansarea urmatorului soft d la jasmin.... :roll: :cry:
Daca ai laptop cu usb 2.0 cumpara un tvtuner extern pinnacle 100e sau 50e sau dazzle video creator dv90 sunt singurele pentru care pot garanta 100% ca vor merge cu softul nou.
Daca ai desktop pc pe langa cele de sus, am mai testat cu succes placa de captura winfast vc100 de la leadteck. (Toate tvtunerele externe de la Leadtek care le-am testat eu cu softul nou, au creat probleme)

Poate mai vine cineva si cu alte solutii...

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
CoolCat
Mesaje: 16
Membru din: 15 Mai 2006, 15:31
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mersi mult ink o data (nu e prima data cand ma ajuti... :D )...nu am gasit modelul 100 e sau 50 e dar am gasit un 55e ...care merge super bine...:D::D

Thx again.... :P
hugo_indeed
Mesaje: 1
Membru din: 06 Ian 2007, 23:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salutare all! am citit cu atentie topicul insa nici unul nu se referea la problema pe care eu o am cu acest software in momentul cand il lansez nu se conecteaza si imi apare o eroare : Couldn t find library ATL80.DLL required by...Logitech\QuicCam10\EFVal.dll tin sa mentionez ca am un logitech sphere iar eroarea imi apare de cand am downloadat ultimul software pt acest webcam
Multumesc Anticipat
Avatar utilizator
CoolCat
Mesaje: 16
Membru din: 15 Mai 2006, 15:31
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna Sad

revin iar cu aceeasi problema...pinnacle 55e ul merge dar imaginea imi ingheatza...nu stiu c sa mai fac...l am mutat pe o unitate normala unde am 1Gb DDR2 rami dar tot imi ingheatza imaginea...conexiune de internet e buna...deci nu vad ce as mai putea face...

Ce alt Tv tuner intern imi recomanzi pt unitate (daca asta ar fi pb...ca fol un tv tuner extern????)
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”