Setari OBS 2023

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
LuckyGirl
Mesaje: 21
Membru din: 09 Oct 2023, 23:55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Buna seara!
Observ ca anul acesta, de cand cu noile update-uri, s-au schimbat niste chestii in setarile de la OBS, drept urmare, nu mai merge sa urmez sfaturile site-urilor, despre ce valori trebuiesc introduse, pentru ca unele setari sau optiuni si-au schimbat denumirea, iar tutorialele sunt invechite.

Si imi prind urechile, la sectiunile: Preset, Tuning, Multipass Mode, Profile, GPU si Max B frames. Nu stiu ce valori/ setari sa bifez.

Context: Folosesc Shine Model, Logitech Brio 4K, cu streaming in 1080p. Nu am probleme cu CPU si cu streaming-ul in general, in afara de Stripchat care ma tot atentioneaza ca streaming-ul nu functioneaza corect. Si imi spune mereu sa trec pe "zerolatency" (ceea ce este outdated, ca nu mai apare asa ceva), sau sa debifez "Use B Frames", care nici aia nu exista in lista de optiuni.

Asadar, daca binevoieste cineva, sa lase aici un exemplu de configurare a setarilor, as fi recunoscatoare!
Multumesc.
SoulCams Models Studios wanted
Vjerangali
Mesaje: 1
Membru din: 14 Noi 2023, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

O temă bună, exemplele de setări vor fi foarte utile.
Avatar utilizator
AdrianAsist
Mesaje: 12
Membru din: 08 Mai 2023, 02:57
Localitate: Barcelona
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times
Contact:

buna , setarile sunt tot acolo, cred ca nu esti pe " Advanced" :)
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”