Rog ajutor OBS

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Adria2022
Mesaje: 1
Membru din: 26 Ian 2023, 23:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bună seara. Ma poate ajuta și pe mine cineva va rog? Folosesc Streamate, visit-x și camcontacts. Am creat un cont și pe streamray, însă este obligatoriu sa folosesc OBS. As dori sa stau pe toate 4 simultan însă nu știu cum sa procedez. Dețin un laptop suficient de performant și o camera PTZ .
Bănuiesc ca îmi trebuie un spliter și nu știu ce sa folosesc, si de asemeni am nevoie de niște setări în OBS , în acest moment nu am decat câmpul în care pot introduce link-ul celor de la streamray...

Rog pașii în ordinea in care trebuie sa ii efectuez dacă se poate

Va mulțumesc mult!!!
SoulCams Models Studios wanted
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Chiar si eu as fi curioasa cum se configureaza pentru streamate.
multumesc
jimnyFloyd
Mesaje: 3
Membru din: 28 Ian 2023, 11:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Adria2022 scrie: 26 Ian 2023, 23:14 Bună seara. Ma poate ajuta și pe mine cineva va rog? Folosesc Streamate, visit-x și camcontacts. Am creat un cont și pe streamray, însă este obligatoriu sa folosesc OBS. As dori sa stau pe toate 4 simultan însă nu știu cum sa procedez. Dețin un laptop suficient de performant și o camera PTZ .
Bănuiesc ca îmi trebuie un spliter și nu știu ce sa folosesc, si de asemeni am nevoie de niște setări în OBS , în acest moment nu am decat câmpul în care pot introduce link-ul celor de la streamray...

Rog pașii în ordinea in care trebuie sa ii efectuez dacă se poate

Va mulțumesc mult!!!
Daca esti interesata de ajutor platit , adauga-ma pe skype: live:.cid.6bf29810a5c0dad0 .
jimnyFloyd
Mesaje: 3
Membru din: 28 Ian 2023, 11:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MichelleM scrie: 28 Ian 2023, 11:38 Chiar si eu as fi curioasa cum se configureaza pentru streamate.
multumesc
Pt Streamate : Settings - Encoder - External Encoder
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Cu cat influenteaza folosirea de obs fata de a folosii camera normala ?
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”