OBS si LiveJasmin

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Mallorie4K
Mesaje: 2
Membru din: 05 Dec 2022, 16:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Buna tuturor, ma chinui de cateva zile sa conectez o camera foto Sony prin OBS pe LJ, problema este ca nu se transmite nimic. Am dat Start virtual camera, pe OBS ma vad super bine insa nu se conecteaza decat cu splitcam care are un mic lag. In splitter exista un lag maricel, iar pe LJ nu se vede atat de mult totusi deranjeaza. Suportul lor e praf, mi-au recomandat sa cumpar un webcam :relieved: . Apropo ca si camera de captura folosesc elgato
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

OBS virtual camera chiar daca e vazut ca sursa de softul LJ nu functioneaza. Cel putin pe versiunea actuala nu merge. Uneori ia un frame.

Ideal e verysoft, alegi ca sursa elgato si-l folosesti ca splitter in locul OBS splitter.
These users thanked the author WinXPfather for the post:
Mallorie4K (08 Dec 2022, 03:29)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Mallorie4K
Mesaje: 2
Membru din: 05 Dec 2022, 16:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Am pus pana la urma OBS-ul ca sursa in Splitcam si e ok, doar ca aplicatia noua de la LJ imi da niste viteze la internet naspa rau, ping peste 80 si down/upload de 50. Pe browser am peste 500 de mega si ping maxim 4.
La camera imi scoate 59 fps...merge naspa rau 🤦‍♀️
In schimb pe app veche LJ imi da 30 de fps si merge ok
Totusi de ce ar fi netu asa prost in applicatia noua? am epuizat toate resursele de la firewall, antivirus, etc...
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”