Laptop Asus si Obs

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
GabrielaAdda
Mesaje: 19
Membru din: 22 Iun 2021, 15:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Buna. Am cumparat un Laptop Gaming ASUS TUF F17 FX706LI cu procesor Intel® Core™ i5-10300H pana la 4.50 GHz, 17.3", Full HD, 144Hz, 16GB, 512GB SSD, NVIDIA® GeForce® GTX 1650 Ti 4GB, Free DOS, 4 nuclee.
Am instalat obs si ce surpriza sa am? Ma vad blurat, oricate rezolutii si setari as incerca. La fel se întâmplă si cu XSplit.
Cu visitx sau broadcast normal, fara aplicație, ma vad ok, in timp real, fara blurat, si hd. Insa, visitx nu-mi recunoaste mereu camera, doar cand am noroc 🤦🏼‍♀️
Exista posibilitatea sa fie incompatibilitate intre camera Logitech c920, obs / laptop? Nu inteleg care sa fie problema si vreau sa cred ca nu am dat degeaba o caruta de bani pe laptop.
Mulțumesc
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Gabriela,
Cred ca daca era ceva de la laptop sau webcamul C920 te vedeai cu probleme in toate softurile. Pare o chichita tehnica, probabil o setare, dar e greu de stiut fara investigatie. Eu unul nu m-am lovit de asa ceva pana acum. Cu OBS te vezi blurat doar pe site sau si in ecranul softului? Ai incercat si Splitcamera ca idee...

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
GabrielaAdda
Mesaje: 19
Membru din: 22 Iun 2021, 15:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Ma vad blurat cu obs si pe site, si in aplicație. Am schimbat toate rezolutiile, am urmat pasii recomandați pe cb, tot ce se poate verifica, schimba.
Am instalat mai devreme SplitCam si se vede perfect, atat pe site, cat si in app.

Mulțumesc de răspuns, prompt întotdeauna 😁
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Dap e ciudat, chiar nu am o explicatie. Foloseste Splitcam pana ii dai de cap la OBS, este un soft foarte bun.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Vezi si aici daca te ajuta cu ceva informatia de acolo.. verifica mai ales focus si zoom in setarile camerei.
https://obsproject.com/forum/threads/ob ... 920.70926/
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
GabrielaAdda
Mesaje: 19
Membru din: 22 Iun 2021, 15:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

O sa verific link-ul atasat, mulțumesc frumos.
Daca nu dau de cap obs-ului, raman la Split daca se misca ok.
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”