Net bun Timisoara

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Pacino
Mesaje: 30
Membru din: 13 Apr 2018, 18:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Buna.Am abonament la UPC,a mers totul bine pana au fost preluati de Vodafone.Cum bate putin vantul,cum ploua 2-3 stropi,e jale cu netu.De sambata ma chinui cu el,am tot sunat,acceasi placa stricata:pana la ora x se remediaza.Si e la fel.

Deci sa va intreb ce net folositi.E bun cel de la rds?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: Bună!

Am avut net UPC cu ani în urmă, un internet stabil, decent, asta înainte de a fi preluat de Vodafone. Ulterior m-am mutat, am optat tot pentru UPC, doar că în noua locație nu au mai avut ei legături și am schimbat. În prezent am RDS. Un internet stabil, calitativ. Oferă mult la un preț mic, părerea mea. Este peste UPC-ul pe care îl știam eu acum câțiva ani. Acum vezi tu, sunt mai mulți factori de luat în considerare: zona, blocurile noi, blocurile foarte vechi, echipamentul foarte uzat - infrastructură, etc. Eu nu am nimic să îi reproșez, beneficiez de o conexiune bună și stabilă, prin urmare recomand RDS. În ultimele 4 luni a picat de 2 ori, în medie 5 minute fiecare.

Pe de altă parte, nu recomand Telekom în niciun caz! Și mai era o companie, nu știu dacă mai este acum, Interlink Banat, tot așa cum zici tu, la 3 stropi de ploaie și o adiere de vânt era vraiște.
Salutând nemurirea printre muritori...
Pacino
Mesaje: 30
Membru din: 13 Apr 2018, 18:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Merci!Vad ca si-a revenit acum,sa vad pentru cat timp.
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”