Streamate SMconnect

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

Buna , am incercat si eu 'noua ' metoda de stream . Am tot primit mesaje de la suport ca prioritate au cei ce transmit ptin smconnect blabla si m am gandit sa fac un mic test : am transmis 3 ore prin smbroadcast ( pe care il foloseam de mult ) si 3 ore prin Smconnect web encoder . Rezultatul : tot mai mult trafic si bani am facut cu smbroadcast. La voi cum este>?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

betterthansex scrie: 07 Mai 2019, 19:59 Buna , am incercat si eu 'noua ' metoda de stream . Am tot primit mesaje de la suport ca prioritate au cei ce transmit ptin smconnect blabla si m am gandit sa fac un mic test : am transmis 3 ore prin smbroadcast ( pe care il foloseam de mult ) si 3 ore prin Smconnect web encoder . Rezultatul : tot mai mult trafic si bani am facut cu smbroadcast. La voi cum este>?
Buna,

Sunt 3 metode de streaming care dau un boost la pozitia in pagina:
- SMConnect Web Encoder;
- SMBroadcast Cam2Cam
- Neon Live Streaming

Poti sa imi scrii direct pe email nickname ul tau de pe site sa pot cere o verificare la diferentele de trafic pe care le-ai vazut?

Catalina
alexxxandra
Mesaje: 21
Membru din: 28 Ian 2017, 11:40
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0

Buna!
Mie nu imi place absolut deloc acest SMConnect. Prima zi as putea spune ca am avut trafic destul de bunicel, pentru vreo 2 ore cred. A doua zi nu prea aveam, iar cand am schimbat pe SMBroadcast a inceput sa creasca. Ma gandesc doar ca e chestie de ore si traficul in general pe Streamate. Pe langa asta, pe SMConnect am probleme cu sunetul, mi se spune des ca nu ma aud sa ca se aude un piuit, iar cand schimb sunetul isi revine. Mi se pare tare incomod de folosit si pentru asezarea in pagina.
Acelasi mesaj am primit si eu, sa folosim SMConnect pentru un boost pe pagina. Mi se pare absurd, atat SMConnect cat si Neon Live mai au mult de imbunatatit. Neon Live este oribil, l-am incercat si toti membri imi spuneau ca nu ma vad bine, plus ca nici nu aud daca primesc gold sau daca intra cineva in pvt. Sunt multe probleme de enumerat, dar ma opresc aici.
Va pup si spor! :kissing_closed_eyes:
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

nici mie nu mi place dar trebuie sa ne conformam , din ce am inteles de la anul nu mai sunt alte optiuni in afara de cele enumerate mai sus de catalina .
Mie mi se pare si putin greoaie interfata , daca intra mai multi membrii in free chat e greu de vb cu toti fata de pagina veche ... Poate e doar in capul meu si ma voi obisnui cu timpul
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Eu am folosit SMConnect doar vreo 15 min. Eram curioasa daca imi da un boost la pozitia in pagina dar nu, nu am avut nici un boost. La fel nu am avut nici cu SMBroadcast ( cu care lucrez de fapt ). Nu am observant nici o diferenta intre pozitionarea de dinainte, cand lucram cu FMLE si acum, dar pozitionarea mea in pagina e una buna. Devine mai buna in functie de ratings, de orele lucrate si de banii facuti in aceste ore. Cel putin din cate am putut eu observa la mine. Dar e clar ca nu ne pot pune pe toate pe primele 2-3 randuri, ca acum probabil toate modelele folosesc una din cele trei metode. Deci nu prea are cum sa iti mai dea un boost la pozitionare…
Nu folosesc SMConnect pentru ca nici mie nu-mi prea place interfata si din cate am citit pe forumuri multa lume se plange de tot felul de probleme asa ca mai astept… pana voi fi nevoita...
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

alexxxandra scrie: 15 Mai 2019, 12:48 Buna!
Mie nu imi place absolut deloc acest SMConnect. Prima zi as putea spune ca am avut trafic destul de bunicel, pentru vreo 2 ore cred. A doua zi nu prea aveam, iar cand am schimbat pe SMBroadcast a inceput sa creasca. Ma gandesc doar ca e chestie de ore si traficul in general pe Streamate. Pe langa asta, pe SMConnect am probleme cu sunetul, mi se spune des ca nu ma aud sa ca se aude un piuit, iar cand schimb sunetul isi revine. Mi se pare tare incomod de folosit si pentru asezarea in pagina.
Acelasi mesaj am primit si eu, sa folosim SMConnect pentru un boost pe pagina. Mi se pare absurd, atat SMConnect cat si Neon Live mai au mult de imbunatatit. Neon Live este oribil, l-am incercat si toti membri imi spuneau ca nu ma vad bine, plus ca nici nu aud daca primesc gold sau daca intra cineva in pvt. Sunt multe probleme de enumerat, dar ma opresc aici.
Va pup si spor! :kissing_closed_eyes:
Buna,

Ne-ar ajuta mult sa incerci sa trimiti un feedback legat de SMConnect direct pe site prin formularul de 'send a feedback'. Sunt anumite aspecte care sunt investigate in prezent.

In ceea ce priveste Neon, daca, conexiunea de internet este instabila sau mica, si calitatea la video este mica. Am testat personal Neon de nenumarate ori si se vede impecabil pe site. Alertele de sunet vor fi adaugate in curand ( acestea inca nu sunt adaugate ).

Catalina
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

betterthansex scrie: 15 Mai 2019, 21:40 nici mie nu mi place dar trebuie sa ne conformam , din ce am inteles de la anul nu mai sunt alte optiuni in afara de cele enumerate mai sus de catalina .
Mie mi se pare si putin greoaie interfata , daca intra mai multi membrii in free chat e greu de vb cu toti fata de pagina veche ... Poate e doar in capul meu si ma voi obisnui cu timpul
Interfata noua va continua sa fie imbunatatita, din acest motiv cerem modelelor sa ne lase feedback ul lor sa vedem ce le lipseste si ce probleme intampina.

Pentru boost ul in pagina vreau sa mentionez ca nu este inclus doar SMConnect. Sunt incluse si SMBroadcast Cam2Cam si Neon Live Streaming, deci puteti folosi in continuare SMBroadcast pe interfata veche. :)

Catalina
Memsy
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 139
Membru din: 19 Mar 2019, 03:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Buna, vreau sa intreb de ce pe Streamate imi ia imaginea doar pe browser-ul mozilla firefox in rest nu imi ia imaginea pe nici un alt indiferent de metoda de streaming ? Desi se recomanda chrome pentru streamate din ce am inteles... De ex. pe SMconnect cand incerc sa ma bag pe chrome imi da eroarea: Device could not be accessed, some other application may be using it. Pe metroda de streaming clasica pur si simplu nu-mi apare imaginea, e negru in loc de imagine. Poate are cineva vreo explicatie in legatura cu acest fapt. Mersi
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: Salut, Memsy! :relaxed:

Și eu am avut această eroare: “Device could not be accessed, some other application may be using it”. Dar de fapt era mai mult o notificare nu eroare, că am uitat să închid webcam-ul. Am deschis soft-ul de la webcam să verific dacă s-au păstrat setările de data trecută și nu l-am mai închis, și când am dat să transmit pe Streamate, mi-a apărut respectiva notificare. Prin urmare am închis webcam-ul, am reîncărcat pagina și voila!

Când zici de metoda clasică de streaming, tind să cred că te referi la vechiul SMBroadcast, iar pe vremea când îl foloseam, îmi amintesc că am pățit faza cu imaginea neagră cum zici tu. Dar tot așa, datorită faptului că aveam webcam-ul deschis pe undeva, iar de data asta fără niciun fel de notificare. Sau posibil să îl fi avut deschis cu puțin timp în urmă și să se fi blocat cumva, și atunci trebuie să îi dai refresh. Deci fie scoți ștecărul webcam-ului din mufa PC-ului și îl bagi înapoi, fie îi dai un restart PC-ului, și își revine.

În urma unui test, am făcut print screen soft-ului SMConnect cu webcam-ul deschis, să vezi că și la mine apare exact ce ziceai și tu. Am închis webcam-ul, toate bune și frumoase! Menționez că folosesc browser-ul Google Chrome.

Imagine
Salutând nemurirea printre muritori...
alexxxandra
Mesaje: 21
Membru din: 28 Ian 2017, 11:40
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0

Buna! Sper ca postez in topicul corect, avand in vedere ca alt topic numit Streamate nu am gasit :)
Sunt model de 8 ani, iar model exclusiv Streamate de aproximativ 3 ani. Din momentul in care am renuntat la alte siteuri si am devenit model exclusiv pe Streamate pot spune ca am fost foarte multumita de incasarile mele, raportat la timpul petrecut online (4-6h/zi, 4-5 zile/saptamana). Primul lock down din pandemie a fost perioada de glorie a incasarilor mele, de la 40-50$/h ajunsesem undeva la 60-80$/h, uneori chiar si 100$.
In urma cu aproximativ 3 luni ceva a inceput sa se "strice". Primul lucru pe care l-am observat a fost ca imi scadeau membrii de la favorites, unul dintre ei chiar mi-a dat un mesaj in care mi-a spus ca am fost stearsa din lista lui de favorite, iar incasarile mele incepusera sa scada, insa nu foarte dramatic.
De pe la jumatatea lunii octombrie castigurile mele au inceput sa scada dramatic, minutele de privat au scazut mai mult de jumatate, ultimile 2 saptamani le-am simtit mai slabe ca atunci cand am inceput sa lucrez in acest domeniu.
Nu am fost niciodata un model de top, iar raportat la orele pe care le petreceam online (pentru ca atat imi permite timpul) eram foarte multumita cu castigurile mele. De la 200-300$ pe care ii faceam pe zi, acum abia daca mai fac 100$.
Nimeni nu imi poate oferi nicio explicatie, am scris atat suportului romanesc, cat si celui de pe site. Este efectiv frustrant, mai ales ca este singurul site cu care lucrez.
Astazi, spre exemplu, am luat o pauza ca sa scriu aici pentru ca efectiv ajung in pragul disperarii. Aveam 1h30 de cand m-am logat si doar 12 min de pvt :|
Nu inteleg daca gresesc eu undeva :(
A intampinat cineva aceeasi problema ca si mine?
Scuzati postul foarte lung.
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

alexxxandra scrie: 17 Noi 2020, 16:58 Buna! Sper ca postez in topicul corect, avand in vedere ca alt topic numit Streamate nu am gasit :)
Sunt model de 8 ani, iar model exclusiv Streamate de aproximativ 3 ani. Din momentul in care am renuntat la alte siteuri si am devenit model exclusiv pe Streamate pot spune ca am fost foarte multumita de incasarile mele, raportat la timpul petrecut online (4-6h/zi, 4-5 zile/saptamana). Primul lock down din pandemie a fost perioada de glorie a incasarilor mele, de la 40-50$/h ajunsesem undeva la 60-80$/h, uneori chiar si 100$.
In urma cu aproximativ 3 luni ceva a inceput sa se "strice". Primul lucru pe care l-am observat a fost ca imi scadeau membrii de la favorites, unul dintre ei chiar mi-a dat un mesaj in care mi-a spus ca am fost stearsa din lista lui de favorite, iar incasarile mele incepusera sa scada, insa nu foarte dramatic.
De pe la jumatatea lunii octombrie castigurile mele au inceput sa scada dramatic, minutele de privat au scazut mai mult de jumatate, ultimile 2 saptamani le-am simtit mai slabe ca atunci cand am inceput sa lucrez in acest domeniu.
Nu am fost niciodata un model de top, iar raportat la orele pe care le petreceam online (pentru ca atat imi permite timpul) eram foarte multumita cu castigurile mele. De la 200-300$ pe care ii faceam pe zi, acum abia daca mai fac 100$.
Nimeni nu imi poate oferi nicio explicatie, am scris atat suportului romanesc, cat si celui de pe site. Este efectiv frustrant, mai ales ca este singurul site cu care lucrez.
Astazi, spre exemplu, am luat o pauza ca sa scriu aici pentru ca efectiv ajung in pragul disperarii. Aveam 1h30 de cand m-am logat si doar 12 min de pvt :|
Nu inteleg daca gresesc eu undeva :(
A intampinat cineva aceeasi problema ca si mine?
Scuzati postul foarte lung.
Buna Alexandra,

Banuiesc, ca la suportul Romanesc, te referi la mine? :blush:

In baza contului de aici nu imi pot da seama care model esti, insa scrie-mi te rog pe privat sa discutam mai detaliat saptamana aceasta.

Toate cele bune,
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”