Umbrela lumini

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
1tinkerbell
Mesaje: 18
Membru din: 27 Ian 2018, 01:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Hello tuturor!
As avea nevoie de un sfat din partea voastra. M-am hotarat sa fac un upgrade la la lumini, momentan folosesc 2 lampi amplasate pe birou si becul din tavan, insa nu prea sunt multumita de imagine . M-am hotarat sa imi cumpar umbrela si de aici si nelamurirea mea. Am citit articolul scris de catre userul Adrian insa nu imi dau seama daca imi trebuie o umbrela sau doua (camera in care lucrez are 16 metri patrati si este... patrata ).
Am gasit acest kit de lumini si as vrea sa stiu si parerea voastra si daca aveti idee daca site-ul este ok, daca produsele sunt de calitate : https://ishoot.ro/starter-kit-lumini-vi ... fuzie.html.
Multumesc
PS: daca aveti sugestii sunt bine primite :*
Taste your words before you spit them out :upside_down_face:
SoulCams Models Studios wanted
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Buna!Am incercat si eu de la ishoot ,sunt buni dar au preturi mai mari decat de unde am luat eu,nu o sa dau site dar cauta pe google famivideo,e undeva pe langa parcul carol.Din experienta mea cel mai bun setup este in felul urmator 3 umbrele .
2 bat din lateralele patului 1 stanga una dreapta iar a3a din fata patului .Practic din spatele camerei ,gandidu-ma ca folosesti un pc si un web care stau fix in fata patului.Nu lua cu 2 socluri ,camera e mare ia cu 4 socluri deci 12 becuri + cel din tavan care sa bata deasupra ta.
Ca idee:
https://fvideo.ro/product/studio-4-head ... 0-x-90-cm/
Tie iti trebuie decat 3 bucati d-alea unde intra becurile,fara softbox,intre becuri e o gaura acolo bagi umbrela.
Becurile sunt in jur de 60-75 de lei bucata,eu le iau de pe olx la 25 bucata.
Bafta.
These users thanked the author Ionela88999 for the post:
1tinkerbell (06 Aug 2018, 22:02)
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Nu lua cu 2 socluri ,camera e mare ia cu 4 socluri deci 12 becuri + cel din tavan care sa bata deasupra ta.
Doamne ferește dar ce luminam acolo? Un stadion de fotbal? 12 becuri înseamnă căldură multă automat Ac deschis non stop, si automat factura Enel mare. Ca bonus nu ai nevoie de solar și iarna îți este cald și bine.

P. S. Nu cumpăra de la ishot, Nu se justifica prețul și nici calitatea nu e ceea ce trebuie.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”