Logitech PTZ PRO

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
emil112
Mesaje: 1
Membru din: 07 Mai 2018, 15:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare oameni buni.

La studio pana in acest moment am lucrat cu Logitech C920 si folosind camcontrol.exe si o variatie de script-uri am reusit sa fac 3 preseturi pentru fiecare tura de culori. fiecare se vede dupa dorinta, fericire!

Am achizitionat un PTZ pro cu gandul ca voi face un upgrade. Spre uimirea mea - setarile de brightness, contrast sunt nefunctionale, exposure sare diferente foarte mari si baga flicker, gain merge doar daca il dau la maxim si dupa raspunde la slider. Ca sa nu mai zic de interfata.... windows 98 de setari.

Am incercat toate drivere, nou lws 280, cam toate soft-urile de la logitech pentru controlul camerei si nu pot sa o setez corespunzator. - nu cred ca are rost sa zic ca soft-ul de mai sus este nefunctional pentru acest tip de camera.

Va rog ajutati-ma cu sfaturi, ce soft-uri sa folosesc ca sa o configurez, unde sa o montez (c920-ul statea pe monitor fix in centru). Nu stiu ce sa mai fac cu camera asta...

Windows 10 x64 pro ultimele 2 versiuni testate

Multumesc :relieved:
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”