The streaming connection was lost. Please try again.

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
hpf2180
Mesaje: 25
Membru din: 20 Iun 2012, 16:35
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Salutare, de cateva zile se intampla ceva ciudat pe Chrome,tin sa mentionez ca il folosesc doar pe Streamate si Xlove. Imediat ce introduc datele in enconder imi apare "The streaming connection was lost. Please try again.", in timp ce pe "Francez" se deconecteaza dupa 10 secunde.
Am vorbit cu suportul dar fara rezultat,intre timp am jonglat cu sistemele de operare,W7,W10 merge cam 20 30 de minute dupa ce il instalez si apoi reincepe nebunia.Dai disable la update..nimic.
Am testat si pe Mozila in speranta ca poate am ceva probleme la placa de retea,culmea pe Mozila merge dar nu am traficul ce il aveam pe Chrome.
A mai intampinat cineva problema asta, si daca poate cineva sa imi ofere anumite sugetii.
Multumesc.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

conexiunea la internet ai verificat-o ?
intra in cmd si da un ping
ping 8.8.8.8 -t este comanda si vezi acolo daca iti da request time out
pb cu deconectatul tine de internet in cazul in care ai request time out-uri


Start – Run – Cmd apoi ping x.x.x.x.x (x.x.x.x.x inseamna o adresa ip un host un dns o adresa web)

ping x.x.x.x.x -t comada (-t) va face testul pana ce il veti opri prin comanda (crtl+c)


De retinut daca va apare un mesaj request timed out inseamna ca calculatorul nu comunica cu acel server sau adresa ip sau este blocat pentru ping, timpul de raspuns la ping poate varia din mai multe cauze si motive unul dintre ele ar fi suparglomerarea retelei sau echipamente prost configurare sau de proasta calitate
hpf2180
Mesaje: 25
Membru din: 20 Iun 2012, 16:35
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Ms insa din pacate problema nu pare sa fie de aici,primesc reply de la server. Problema e doar pe Chrome si o am de cateva zile.
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

hmmm , reseteaza google chrome la setarile initiale


Pe computer, deschide Chrome.
În dreapta sus, dă clic pe Mai multe Mai multe și apoi Setări.
În partea de jos, dă clic pe Avansate.
Sub secțiunea „Resetează”, dă clic pe Resetează.
Confirmă dând clic pe Resetează.
hpf2180
Mesaje: 25
Membru din: 20 Iun 2012, 16:35
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Cu Chrome am mers mereu fara sa umblu la setari,cum s-a instalat asa l-am folosit si nu au fost probleme.
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

dai reset la chrome si vezi daca ai vre-o schmbare
hpf2180
Mesaje: 25
Membru din: 20 Iun 2012, 16:35
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Din pacate nu se schimba nimic....off. Probabil sa fie un update ceva? pentru ca imediat dupa ce pun Windows nou merge pret de cateva zeci de minute.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

hpf2180 scrie:Din pacate nu se schimba nimic....off. Probabil sa fie un update ceva? pentru ca imediat dupa ce pun Windows nou merge pret de cateva zeci de minute.

1 Poți bloca orice update! (windows chrome etc)
2 Folosește pe SM, Softul lor - este ok
3 folosește firefox și nu mai încerca să prinzi fluturi, sunt doar în capul nostru.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”