Cine ma poate ajuta - test internet

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,

Cine ma poate ajuta , sa faca un test de viteza, upload cu server din sua ( gen speed test) pe abonamentul de pers fizica, digi 1000 ? Pt cine are un astfel de abonament.
Vreau sa mi fac acest tip deabonament si vreau sa stiu daca se merita, mai ales ca contractual va fi pe 2 ani cerd.
Nu cunosc pe nimeni care are, care sa ma ajute. Ei zic ca la upload at fi 500 , dar cred ca e vb de upload in tara

Vreau sa stiu efectiv cum iese la test. Multumesc tare mult si o zi frumoasa !!!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Imagine
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multumesc ffff mult !

Ce sa zic, la bussines, am mai putin, respective 7 pt sua si negarantat, dar am f bine pt Europa, 90.
Imi poti face, cand ai timp, si pt Franta si separat Ungaria? sau una dintre ele

Multumesc f mult !!!!!
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

contractual abonamentul la rds este pe 1 an
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc MassEffect. Ce viteza buna de upload ......wow m ai lasat masca :lol:
Asta conteaza enorm in acest domeniu.
Cred ca depinde si de zona , de infrastructura, de la ac tip ed abonament vad diferente pe testul de sua.
Am zis ca fac treaba cu bussines dar se pare ca e mult mai bine pe un banal abonament.
Ei din experiente invatam.....Daca nu ar fi ele, nu am evolua.

Multumesc foarte mult !
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Ana33 scrie:Ce viteza buna de upload ...
Asta conteaza enorm in acest domeniu.


Total gresit!

Ti s a spus deja ca sunt suficienti cativa mb per pc. Originalitate + inovatie + atitudine + un net mai slab o sa bata tot timpul banalitatea + high upload.

Modelele care fac peerformanta nu sunt obsedate de upload ci de altceva, cine intelege face treaba cine nu, cauta megabytes.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GlamourFoto scrie:
Ana33 scrie:Ce viteza buna de upload ...
Asta conteaza enorm in acest domeniu.


Total gresit!

Ti s a spus deja ca sunt suficienti cativa mb per pc. Originalitate + inovatie + atitudine + un net mai slab o sa bata tot timpul banalitatea + high upload.

Modelele care fac peerformanta nu sunt obsedate de upload ci de altceva, cine intelege face treaba cine nu, cauta megabytes.

Spor acolo
Multumesc. Da, sunt de acord ca // Originalitate + inovatie + atitudine + un net mai slab o sa bata tot timpul banalitatea + high upload//
Fac eforturi sa ma pun la punct din toate pct le de vedere. Am inceput cu tehnica, unde a fost in efort cu banii, am vazut ca a meritat. Acum cu netul vreau sa reduc la costuri, caci oricum am abonam de 200 lei cand as fi putut avea la 39 cu ac conditii , dc nu chiar si mai bune din ce vad.
Urmeaza foto, care le am tot amanat, un curs de engleza avanzat, ideal ar fi si franceza.
Cand n ai bani, le faci treptat. Ideal ar fi fost sa investesc initial si apoi sa incep.
Asa am gandit eu, sa investesc etapa cu etapa.

Da n am inteles, pe ce sunt focusate modelele care fac performanta? Chiar m ar ajuta.
Mai tb sa investesc si n toale, acolo cateva macar. Mereu am prezint cu ce am in sifonierul meu.
At tb si in décor mai bun. Saptamana asta nu stiu ec au avut, dar mai multi m au intrebat daca sutn in spital. Ma intreb asa arata camera mea, a spital fratilor?
Deci conteaza si decorul......sa se simta bine omul. Ca si cum ar intra in casa la tine. Una e sa intri intr o casa misto si sa te futi acolo si alta e sa te futi intr o casa modesta.........
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

GlamourFoto scrie:
Ana33 scrie:Ce viteza buna de upload ...
Asta conteaza enorm in acest domeniu.


Total gresit!

Ti s a spus deja ca sunt suficienti cativa mb per pc. Originalitate + inovatie + atitudine + un net mai slab o sa bata tot timpul banalitatea + high upload.

Modelele care fac peerformanta nu sunt obsedate de upload ci de altceva, cine intelege face treaba cine nu, cauta megabytes.

Spor acolo
cand lucrezi pe 5-6 saituri in paralel banda de upload conteaza enorm
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”