Ajutor cu Lovense si internetul

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Ninja
Mesaje: 5
Membru din: 19 Noi 2017, 19:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna ziua, locuiesc in Germania ,am internet de la Vodafone , pe telefon e aceeasi retea de WIFI dar cand dau sa ma conectez pe lovense browser imi spune urmatoarele fraze :

Toy status:
Lovense Connect not Logged In
Unable to establish LAN connection-please make sure your computer and phone are using the same internet network.

dar Internetul la calculator e bagat prin cablu si la telefon prin WIFI , ma gandesc ca e acelasi internet nu ? totusi are careva problema asta sau stie careva despre ce este vorba ? Multumesc anticipat , astept raspunsuri de la voi ! O zi Buna
SoulCams Models Studios wanted
Ninja
Mesaje: 5
Membru din: 19 Noi 2017, 19:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Va rog frumos un ajutor daca se poate de la voi ? e problema tara din care fac ? sau dc nu merge ?
mikamoore
Mesaje: 3
Membru din: 29 Noi 2017, 18:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Reteaua LAN la calculator nu e aceeasi cu cea WIFI de pe telefon.Instaleaza aplicatia Lovense pe telefon logheaza-te acolo si apoi extensia pe Chrome sau Lovense browser (e mai simplu). Logheaza-te si acolo si atunci trebuie sa mearga.
In alta ordine de idei, pe site-ul LOvense e un tutorial bine facut si te ajuta
Anastasia26
Mesaje: 2
Membru din: 10 Oct 2017, 16:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Buna.Am si eu aceeasi problema cu RDS ca si provider de internet.Am incercat cu Romtelecom si a mers struna aplicatia doar ca pt streaming e jale.Chiar nu imi mai pot explica nici eu de ce aceeasi eroare persista pe RDS si pe Rom nu...
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”