Problema cu Lush

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Laura0210
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 23 Feb 2015, 20:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Am decis sa incerc si cu Lush Lovense dar am probleme cu conectarea lui.

Am descarcat aplicatia pe telefon (Lovense Remote), mi-am facut cont, m-am logat, am conectat prin Bluetooth jucaria si totul merge ok.

Pe Chrome am descarcat extensia Lovense Cam Model si apoi , logata fiind si de pe telefon si legata la jucarie m-am logat pe cont (cu acelasi user ca si cel de pe telefon). Cand apas din nou pe casuta cu extensia, in loc sa imi apara Enable, Settings, etc, imi apare doar LOG IN. Dar eu deja sunt logata si de pe laptop!!

Nu am gasit un tutorial mai bun ca sa imi explice mai clar, poate am omis eu vreun pas.

Unde am gresit?

Multumesc anticipat!
SoulCams Models Studios wanted
Ninja
Mesaje: 5
Membru din: 19 Noi 2017, 19:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna ziua , aceiasi problema o am si eu ,am instalat , am dezisntalat si nu sa intamplat nimic ... cineva stie dc avem aceasta problema ?
Laura0210
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 23 Feb 2015, 20:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Stati usor, nu va ingramaditi sa ne ajutati.


................... :?
readyforyou29
User Activ
User Activ
Mesaje: 248
Membru din: 06 Feb 2011, 14:58
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Cand am facut topic ca ajut modele contra cost cu setarea jucariei in mod corect pe siteuri mi-au sarit destui in cap. Sa va ajute acele persoane acum . Eventual cu un topic special. Sa isi rapeasca din timpul lor pretios.
Mai e si problema cu noii membri. Vreti sa ardeti niste pasi , sa vi se dea totul mura in gura. Va este atat de lene incat nu puteti sa dati un simplu search pe Google sau aici pe site. Sau pe siteul lovense. Altii au pierdut timp din viata lor sa caute, sa inteleaga...
Si apoi cea mai dureroasa chestie e alta . Frate ai venit pe site, pe forum ai aflat ce te-a durut dar macar un simplu "multumesc" e atat de greu sa scri?!!
Pentru persoanele comode las aici id de skype ready_for_you29
Faceti bani cu Chaturbate,cele mai multe posibilitati de castig:
http://adf.ly/1Sp798
Ninja
Mesaje: 5
Membru din: 19 Noi 2017, 19:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu inteleg de unde atata agitatie pe tine :) credema ca am cautat de miau sarit capacele :) si pe lovense si pe forumuri si pe unde alta , nu e usor sa gasesti un lucru de care ai nevoie ... whatever , totusi cred ca e un forum unde se ajuta lumea intre ei ... numa nu prea bate
Laura0210
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 23 Feb 2015, 20:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

readyforyou29 scrie:Cand am facut topic ca ajut modele contra cost cu setarea jucariei in mod corect pe siteuri mi-au sarit destui in cap. Sa va ajute acele persoane acum . Eventual cu un topic special. Sa isi rapeasca din timpul lor pretios.
Mai e si problema cu noii membri. Vreti sa ardeti niste pasi , sa vi se dea totul mura in gura. Va este atat de lene incat nu puteti sa dati un simplu search pe Google sau aici pe site. Sau pe siteul lovense. Altii au pierdut timp din viata lor sa caute, sa inteleaga...
Si apoi cea mai dureroasa chestie e alta . Frate ai venit pe site, pe forum ai aflat ce te-a durut dar macar un simplu "multumesc" e atat de greu sa scri?!!
Pentru persoanele comode las aici id de skype ready_for_you29
Ce pasi ardem, ca nu am priceput. Daca sunt relativ noua ce etape am sarit?

Iti dai seama ca am cautat pe internet peste tot dar nu am gasit solutia. Le-am scris si celor de la Lovense si desi a durat ceva, m-au lamurit ieri cum sa-l setez. Asta asa ca sa se inteleaga ca pe google nu gasesti chiar tot ceea ce cauti.

Si de multumit am multumit de fiecare data cand am fost ajutata aici.

Mersi pt reply.
Laura0210
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 23 Feb 2015, 20:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Ninja scrie:Buna ziua , aceiasi problema o am si eu ,am instalat , am dezisntalat si nu sa intamplat nimic ... cineva stie dc avem aceasta problema ?
M-au ajutat cei de la Lovense. Fa ca mine si iti va merge:

1. Lovense au un browser al lor dar eu folosesc Chrome.

2. Ai aici pas cu pas cum sa instalezi extensia pt Lush in Chrome - https://www.lovense.com/cam-model/guide ... lly-chrome (are inclusiv video)

3. Pe telefon trebuie instalata aplicatia Lovense Connect (eu aveam Lovense Remote si probabil d-aia nu mergea).

4. Legi jucaria la aplicatia de pe telefon apoi te duci la PC si apesi pe casuta unde ai extensia instalata . O sa iti ceara sa te loghezi.

5. Ti se deschide site-ul de la Lovense si te loghezi cu contul tau (daca nu ai unul, iti faci atunci). La un moment dat ca sa te loghezi si de pe telefon va fi nevoie sa scanezi (cu telefonul) un cod de bare care iti va aparea pe ecranul calculatorului.

6. Dupa ce logarea s-a efectuat cum trebuie, vei putea sa modifici cum preferi tu , setarile (tokeni, nivel, durata, etc) si gata.

Daca mai ai vreo nelamurire, ma poti intreba.
Ninja
Mesaje: 5
Membru din: 19 Noi 2017, 19:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da merge , multumesc frumos Laura , si iti doresc un cam placut si multi $$$ , o zi frumoasa sa ai !!!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Bravo Laura,

Sunt multe modele pe care ai sa le ajuti cu acest post.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Laura0210
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 23 Feb 2015, 20:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

GlamourFoto scrie:Bravo Laura,

Sunt multe modele pe care ai sa le ajuti cu acest post.

Mersi. Sper sa fiu de folos in caz ca mai sunt modele care au probleme cu conectarea acestei jucarii la camsites
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”