Probleme calitate cu Webcam Splitter Pro Verysoft!

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Rebeccka
Mesaje: 6
Membru din: 16 Sep 2017, 12:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,

Am cumparat Webcam Splitter PRO de la Verysoft, am lucrat la studio tot cu el,doar ca acolo mergea foarte bine. Acum lucrez de acasa si am o mica problema cu el. L-am setat bine (sper) cu ajutorul unui admin de pe Jasmin, si pe Jasmin pe care ma loghez prima data merge FOARTE bine. Al doilea site pe care ma loghez este Imlive si deja se vede ca oarecum calitatea imaginii este mai proasta. De la al 3lea site pe care ma loghez, CamContacts nici nu mai are rost sa vorbesc, se misca in poze deja...
Tin sa mentionez ca am un calculator mai bun decat cel de la studio si webcamul cu care lucrez este acelasi pe care il aveam si acolo,daca ar avea vreo legatura. Poate nu il folosesc cum trebuie sau gresesc undeva...

help!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Rebeccka scrie:Poate nu il folosesc cum trebuie sau gresesc undeva...
Posibil
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Rebeccka,

Dar daca intri doar pe Imlive si Camcontacts, tot la fel se intampla?

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Rebeccka
Mesaje: 6
Membru din: 16 Sep 2017, 12:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SAD^^EYES scrie:Buna Rebeccka,

Dar daca intri doar pe Imlive si Camcontacts, tot la fel se intampla?

Cu stima, Ionut

Buna,
Daca raman doar pe IL si CC ,merge bine pe amandoua. Dar daca am LJ deschis, merge foarte bine pe LJ,dar pe celelalte doua merge prost..
Am configurat splitterul dupa recomandarile LJ, rezolutia si asa mai departe,dar am inteles ca aceleasi recomandari sunt valabile pe toate siteurile.
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

Pai stai fetita 16 ore pe jasmin si da-le dracu pe mortaciunile alealalte :))))
Uita-te aici in casuta de cautare, vezi cine ce trafic are si pentru ce motiv ti-ai deregla tu jasminul ...care zici ca-ti merge perfect.
Apreciaza ceea ce ai, nu alerga dupa cai verzi.... ca zilele trec si n-o sa ai cu ce sa-ti platesti curentul si netul .....
Apreciaza ceea ce ai si cand o sa ai mai mult iti cumperi un al doilea calculator si le pui si pe alealalte pe calculatorul doi.
Ia de vezi nemaipomenitul trafic pentru care plangi, din ce tari vine, cantitatea si calitatea traficului, si compara-l cu jasminul.
https://www.similarweb.com/
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
IonutDD
Mesaje: 5
Membru din: 14 Noi 2016, 11:38
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Daca ar fi sa-mi dau cu parerea, cred ca netul te tradeaza in toata povestea si dupa cele spuse de tine: pc bun, camera buna. :)
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”