Probleme mari si multe ..

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Help. Dupa cum suna si titlu sunt intr-o mare pasa proasta ...Nu ma refer la stresul zilnic sau altceva cu care toate/toti ne confruntam,ci anume faptul ca am 1000 de probleme tehnice .
Sa incepem- am i7 -8gb , internet de mare viteza 1000 rds, placa de retea gigabit ...totul bun si frumos ...
Decor super, poze ,etc.etc.
Problemele sunt pe stremate ca imi da tot camera freeze si nu stiu de ce , plus ca am impresia ca memrbii nu ma vad bine ...apoi pe flirt 4free parca webcamul nu e asa de clar .Mentionez ca am logitech c920 ,drivere si toate alea , am 2 camere ...ca nah ,sa nu se bata dar deageaba.
Am windows 8.1 - am pus si 7 ultimate si 10 si de toate si nimic... mii de nervi si de probleme
Intrebarea mea este, sau defapt intrebarile :
Ce windows e super recomandat in vdc.
Ce browser sau ce versiune e recomandata pentru vdc
Flash player care versiune
Ce alte setari sa mai fac ca sa nu imi dea camera freeze si membri normal ca pleaca ...si banui ca si pe jasmin parca nu ma vad uneori ....chiar daca am vb cu suportul de 1000 de ori .
Are cineva vre-o idee sau s-a confruntat cu asa ceva...?
Multumesc si help inca odata ..
SoulCams Models Studios wanted
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

ai prea putina memorie RAM, te duci aici
https://ark.intel.com/products/97128/In ... o-4_20-GHz
si iti cauti exact procesorul tau, cum se numeste el, vezi cata memorie RAM suporta si care este calitatea ei cea mai cea ( in cazul expus este DDR4 cu frecventa de 2400 ) si iti cumperi RAM pana la capacitatea maxim suportata de procesor, vezi tot RAM-ul cu care va lucra computerul sa fie la fel , adica "biscuitii" sa fie aceeasi marca, scoti RAM-ul existent si il pui pe cel cumparat.

cand ai site-uri mari consumatoare de RAM , incearca sa lucrezi cu doua calculatoare sau chiar trei, fiecare site pe cate un calculator individual, daca iti cumperi monitoare din alea care se pot suci in pozitie verticala iti incap 3 monitoare pe o masa mai lunga , gen :
https://upriteergo.com/wp-content/uploa ... ound-1.jpg

pentru o statie de lucru cu 2-3 calculatoare , cea mai buna masa este asta sau ceva de genul, deoarece :
1. are schelet de otel, suporta greutate fara riscuri
2. are schelet continuu, deci cu un singur set de roti il plimbi cu totul (rogi firma sa iti puna si vreo 6-8-9 roti de tipul rotilor pentru carucioare de marfa)
3. are trei sectoare complet separate : pe bancuta din spate pui computerele, pe masa pui monitoarele, pe bancuta dinspre tine pui tastaturile
4. are lungime de aproape doi metri, incap trei monitoare la rand.

hope it helps.
uneori, memoria RAM se mai prajeste, probabil ca te-a lasat, eu cred ca e de la RAM.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Vai mama...

Verifica in cât sta procesorul odată ce deschizi site-urile câte unul pe rand, dacă este i7 nu înseamnă că face si fata la x site-uri simultan.

Sa răspund mai concret la întrebările tale,

Windows 10 sunt unii care încă prefera 7 (merge și 7 foarte bine)
Browser Chrome Firefox ultima versiune ( evit explorer / edge
nu am făcut test pe edge îl evit datorita experientelor neplăcute cu explorer ul )
Flash = ultima versiune
Instalat doar windows drivere și lucrurile esențiale chat ul nimic altceva!

Trebuie sa meargă totul ok!
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”