Conectare camera video la all in one pc?

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
lovejuice
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 23 Mai 2009, 02:35
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna ! Daca este cineva care sa ma ajute cu un sfat in urmatoarea situatie :
Am o camera video Panasonic SDR-H280 si un Lenovo Ideacentre AIO 700 i5.
Este vreo varianta prin care as putea conecta video camera la All-in-One Desktop ?

https://www.cnet.com/products/panasonic ... ies/specs/

http://www.expertreviews.co.uk/pcs/pc-s ... 700-review

Multumesc mult !
SoulCams Models Studios wanted
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Buna.
Ma cam indoiesc ca acea camera video ar merge pe USB, cel putin nu in parametri OK.
Prin urmare, iti ramane la dispozitie varianta cu placa de captura, intrucat am observat ca are iesire S-Video. Astfel pt acel all-in-one PC poti achizitiona o placa de captura externa prin USB (ia-ti una mai bunicica, nu te zgarci la bani aici daca vrei sa-ti mearga).
Avatar utilizator
lovejuice
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 23 Mai 2009, 02:35
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna! Multumesc frumos pentru raspuns !
Da,nu merge conectata prin usb .
Din cate imi aduc aminte , cu ceva ani in urma conectam camera prin tv tuner(cel intern,din pc)
Posibil sa cer prea mult dar... mi-ai putea si recomanda o placa de captura externa buna? :D
Sau e oki sa cumpar si un tv tuner extern?
Sau e acelasi lucru ? :lol:
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Un TV tuner se aseamănă cu o placă de captură, dar mai degrabă mergi direct pe ideea de placă de captură.
Nu știu să-ți recomand un model exact, dar cu siguranță cei de la avermedia au chestii bune. Dacă știe precis ceva un alt utilizator, sper să-ți recomande.
tomaadrian
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 03 Apr 2016, 15:52
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

FIREPASSIONX
Mesaje: 42
Membru din: 13 Noi 2007, 11:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,
Am achizitionat aceasta placa de captura Avermedia Game Capture HD 2, dar nu stiu cum s o conectez cu pc ul si cu sony evi d1000. Inainte o conectam printr un tv tunner intern avermedia, dar m am gandit ca poate asa obtin o imagine mai buna. Totusi mi am prins urechile.. ma puteti ajuta va rog? Credeti ca voi obtine imagine mai buna? Daca da cum fac conexiunea
FIREPASSIONX
Mesaje: 42
Membru din: 13 Noi 2007, 11:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

hello,
din nou va intreb cum as putea conecta aceasta placa de captura pt streaming? eu tot ce am gasit despre ea este ca nu poti face streaming cu ea, dar poate stiti voi mai bine? chiar caut o placa de captura externa buna, de data aceasta pt a o conecta la laptop. Va multumesc anticipat
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

FIREPASSIONX scrie:hello,
din nou va intreb cum as putea conecta aceasta placa de captura pt streaming? eu tot ce am gasit despre ea este ca nu poti face streaming cu ea, dar poate stiti voi mai bine? chiar caut o placa de captura externa buna, de data aceasta pt a o conecta la laptop. Va multumesc anticipat
Atata timp cat ai citit ca nu poti face streaming cu respectivul device, De ce l-ai cumparat?

M-am uitat pentru cateva momente la functii / specificatii si modalitati de conectare si nu am gasit nimic care sa ma faca sa cred ca il poti face sa functioneze in modul in care doresti tu.
Este un dispozitiv de INREGISTRAT nu de redat. Cred ca trebuie sa te orientezi catre altceva.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”