WebcamSplitter PictureInPicture

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
geronimoo23
Mesaje: 4
Membru din: 29 Aug 2016, 08:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare.

Am 2 camere Logitech c920 si as vrea sa fac streaming PictureInPicture, dar nu stiu care sunt setarile exacte si ce splitter trebuie sa cumpar pentru a merge totul ok: WebCamSplitter PRO sau normal, ManyCam premium etc

Va rog mult sa imi spuneti daca va functiona cu cele 2 camere web identice sau trebuie sa cumpar a doua camera microsoft, a4tech, caynon etc. Si de asemenea setarile pt a se vedea asa:

Imagine
SoulCams Models Studios wanted
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salutare,

Abia ce-am re-verificat daca se poate cu WCS Pro si da, functioneaza.

Se procedeaza astfel:

1. Deschizi WCS Pro BLUE - in asta iti setezi camera principala, aia in care se va vedea imaginea mare
Dai click dreapta pe video, bifezi din meniu PIP, si apoi fix sub acesta ai un submeniu de unde va trebui sa alegi optiunea BACKGROUND (ca sa fie imaginea principala)

2. Apoi mai deschizi inca un WCS Pro (gel verde cred). In acest configurezi alta camera video. Bifezi si la acesta PIP si din meniul cu optiunile, alege unul din colturi, functie de preferinta ta

3. Apoi pe site, alege ca sursa principala versiunea de splitter care se numeste "VerySoft WebCamSpliter PiP" si asa iti vor functiona ambele camere, fix cum doresti tu.

Eu personal nici nu are rost sa testez alte splittere deoarece cei de la VerySoft sunt foarte buni si au facut o treaba super smechera...
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”