Sfat upgrade calculator ryzen 1700 sau 7700k

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
inocenzia
Mesaje: 6
Membru din: 21 Feb 2008, 14:24
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

As dori un sfat in legatura cu pc upgrade
Momentan am un i5 4460 si este slabut, nu prea face fata , am citit anumite review-uri si nu pot decide intre ryzen 1700 si i7 7700k, ryzen se spune ca ar fi mai bun in multi threaded application dar am nevoie de asa ceva? A testat cineva pentru un calculator videochat procesorul ryzen de la amd?
Multumesc
SoulCams Models Studios wanted
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Buna,

La inceputuri mergeam pe variante de Amd ca erau mai ieftine si la performante erau la fel ca la Intel,dar in timp am trecut doar pe Intel.Sfatul meu mergi pe Intel :)

O zi buna
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

inocenzia scrie:As dori un sfat in legatura cu pc upgrade
Momentan am un i5 4460 si este slabut, nu prea face fata , am citit anumite review-uri si nu pot decide intre ryzen 1700 si i7 7700k, ryzen se spune ca ar fi mai bun in multi threaded application dar am nevoie de asa ceva? A testat cineva pentru un calculator videochat procesorul ryzen de la amd?
Multumesc
Recomandarea mea este INTEL,

Succes si spor in continuare
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”