Probleme Laptop i7

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
mrpasarik1
Mesaje: 5
Membru din: 27 Sep 2016, 15:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna Ziua , am si eu o problema .Am un Asus Rog (I 7 6700HQ, 8GB Ram DDR4 ,950m Nvidia) si un logitech c920 , Internet Rcs&Rds (Ping 7 download 400 Updoad 200)si windows 10 cu licenta . Fac de 6 luni pe cb , nu depasesc niciodata 40 de FPS ceea ce mi se pare ciudat . Am zis sa incerc pe 2 site'uri de o data dar nu imi merge useri imi spun ca ma vad greu , adica nu am fluiditate si se mai si blocheaza. Tind sa precizez ca , calitatea webului o las la 1280x720 pentru ca la 1920x1080 nici de 10 fps nu trec.
Care este problema? Am incercat si cu lumini si degeaba . Care ar putea fii problema ?
SoulCams Models Studios wanted
mrpasarik1
Mesaje: 5
Membru din: 27 Sep 2016, 15:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cineva??? Chiar am nevoie de ajutor
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mrpasarik1 scrie:Buna Ziua , am si eu o problema .Am un Asus Rog (I 7 6700HQ, 8GB Ram DDR4 ,950m Nvidia) si un logitech c920 , Internet Rcs&Rds (Ping 7 download 400 Updoad 200)si windows 10 cu licenta . Fac de 6 luni pe cb , nu depasesc niciodata 40 de FPS ceea ce mi se pare ciudat . Am zis sa incerc pe 2 site'uri de o data dar nu imi merge useri imi spun ca ma vad greu , adica nu am fluiditate si se mai si blocheaza. Tind sa precizez ca , calitatea webului o las la 1280x720 pentru ca la 1920x1080 nici de 10 fps nu trec.
Care este problema? Am incercat si cu lumini si degeaba . Care ar putea fii problema ?
eu am upload de 400 si nu am vazut pana acum 40fps :)) ,pai daca esti pe laptop stai tot pe cablu si mare grija sa nu iasa si de fiecare data inainte sa incepi munca da un restart la laptop.stai pe format 4:3 si daca tot mai ai probleme spune.eventul vino cu niste detalii referitoare la internet de ex daca esti pe fibra optica daca ai router si de care etc.
Si inainte de asta vezi articolul asta poate e tot de la lumina/camera.
top-webcams-2012-2017-t13159.html?hilit=brio
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

PS conteaza si cati oameni sunt online la ora aia si cati de ppe scara sunt cablati la rds,deobicei la ce ore intri?
GabiXO
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 11 Ian 2014, 12:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Da un reinstall la Windows si nu instala prostii pe el. Daca ai aceiasi problema dupa reinstall, mai adauga niste lumina. Peste 30FPS este degeaba, deci nu ai nevoie de mai mult (ca model webcam).
Treaba cu netul e nula, ca nu esti pe linie de telefon ca in 2000 :))
XOLABS - Online Marketing & Stuff
mrpasarik1
Mesaje: 5
Membru din: 27 Sep 2016, 15:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am sa reinstalez windows'ul , mai adaug niste lumina si revin cu niste detalii /
Multumesc tuturor
mrpasarik1
Mesaje: 5
Membru din: 27 Sep 2016, 15:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vreau sa spun ca aproape am reusit !
Am reinstalat windows'ul si nu am mai bagat nimic in el decat programele necerare (chrome , visit x , mozzila ) .
Vreau sa precizez faptul ca inainte foloseam ManyCam cu licenta iar de cand am Visit x nu mai am nici o problema.
Mai trebuie putina lumina si este Gata!
Multumesc tuturor pentru sfat'urile voastre .
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”