Lovense probleme - deconectare!!!

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello eu sunt Dakota lucrez de 4 luni in domeniu am facut o luna la studio si de 3 luni fac de acasa(primul topic decii ma prezint un pic).

Problema mea e referitoare la Lovense lush din nustiu ce motiv tot "pica" se deconecteaza sau ceva, sincer nu stiu daca e de la telefon ,internet,de la server'ul CB(a da doar aici lucrez) sau am un contact imperfect la lovense. A mai patit cineava asta ?:(
Am observa ca la telefoanele mai proaste nu functioneaza..il folosesc pe un note4 dar e telefonul prietenului in curnd vreau sa-mi cumpar un Asus selfie cred ca o sa funcioneze..are cineva,a mai intampinat cineva problema asta?Tin sa mentionez ca lush'ul nu se inchide el functioneaza in continuare doar conexiunea la site si telefon "pica".
Si daca tot suntem la capitolul jucari ce experiente ati avut cu Ohmibod al meu tot asa se inchidea dupa 10min din prima zi de utilizare nu mai reactiona la tipuri...am schimbat si bateria si tot asa..desi vibratorul in sine functiona
Si ce parere aveti despre lovense nora? e mai bun la ceva?..am vazut ca el nu are nevoie de conexiune prin telefon.are cineva?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Fetele de obicei fac fake din ce stiu eu, deci, nu intampina astfel de probleme ''tehnice'':)
Sper sa-ti raspunda cine se pricepe mai bine ca eu sunt pe dinafara,doar ce am vazut in alte topice.

Bafta acolo!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

hai ca raspund eu ca ma pricep mai bine
deci eu acel ohmibod nu l-am incarcat din prima zi cand s-au descarcat bateriile si tot din prima zi pana in ziua de azi prostimea continua sa tipuiasca(ma refer la prostimea carea vreai ohmibod), plus e mai usor de folosit ca nu ti-il introduci ca lovesense......concluzie cei care vor da tipuri vor da pt mimica ta , ei oricum nu isi dau seama sau sunt prea excitati sa vada daca clipoceste vreao luminita.....
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

@trompi Am cumparat toate bateriile sa vibreze jucarica incontinuuu si sa fac tokensi gramada si tu imi spui ca nu e nevoie?


Cum vine asta?

Imagine
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
readyforyou29
User Activ
User Activ
Mesaje: 248
Membru din: 06 Feb 2011, 14:58
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Trebuie unele mai speciale Glamour :D . In poza vad ca ai majoritatea bateriilor numai AAA.
Cu privire la problema initiatoarei da au fost unele probleme pe Chaturbate cu folosirea jucariilor Lovense. Daca este setata cum trebuie jucaria arata cate secunde reactioneaza si la care membru a dat tips.
Faceti bani cu Chaturbate,cele mai multe posibilitati de castig:
http://adf.ly/1Sp798
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si cine a spus ca eu nu fac :))), am facut fake 2-3 luni cu ohmibod dar la lovense e diferit,apar detali in chat spune cand se deconecteaza sau cand jucaria vibreaza degeaba fac eu fake daca scrie ca jucaria e deconectata :cry:
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

in concluzie totul e fake...ma gandeam ca sunt eu ma ghinionista dar aparent jucariile sunt de unica folosinta :)).
Desi aseara s-a deconectat doar de doua ori dar era mai mult de la net cred..eh am intrat ieri in alta camera si am vazut pe cineva care folosea app de la cb pt lovense si avea dezactivata extensia de la lovense si astfel nimeni nu stia ca e fake.Oricum relativ al meu inca functioneaza am sa ma bucur de el pana se strica de tot si dupa ori cumpar nora ori am sa fac fake si gata,oricum primele 3 nivele is apa de ploaie.. :mrgreen:
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Daca esti "actrita" buna,nu ai nevoie de baterii :p
Isa cu respect iti spun:Mai conteaza ca este fake,atata timp cat "bati recorduri" peste recorduri la perioada? :)
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

pregnant87 scrie:Daca esti "actrita" buna,nu ai nevoie de baterii :p
Isa cu respect iti spun:Mai conteaza ca este fake,atata timp cat "bati recorduri" peste recorduri la perioada? :)
Nu sunt in masura sa discut asa ceva cand eu am fost si sunt maestra fake-ului:))Mie imi place actoria;)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Like :)
"Lucrez" scuze de intarziere :)
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Am dubla concurenta...una e chinezoata,cealalta nu e Online...deci nu esti tu...si oricum nu ai putea sa fi,avand in vedere ca nu agreezi CB_ul :)
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

pregnant87 scrie:Am dubla concurenta...una e chinezoata,cealalta nu e Online...deci nu esti tu...si oricum nu ai putea sa fi,avand in vedere ca nu agreezi CB_ul :)
Pregnant,nu este si nu a fost vorba niciodata de un site,este vorba de categorie in sine,oricum esti safe si ai fost mereu din partea mea,nu mai sunt model de vreo 5 ani:)))))))
Bafta cu concurenta!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Multumesc mult Isa,esti o draguta.
Ma "lupt" tare cu,concurenta:),dar mi_e de ajuns ca am depasit "praguri" peste praguri:).
Succes si voua,va pup.
Anne Mary
Mesaje: 3
Membru din: 20 Feb 2017, 13:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

l am folosit de cateva ori......si mi s -a oprit licurele......m am gandit ca poate trebuie sa il incarc....l am bagat la incarcat si nici macar nu se aprinde ,nu licure nimic....ma poate ajuta cineva?multumesc
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Anne Mary scrie:l am folosit de cateva ori......si mi s -a oprit licurele......m am gandit ca poate trebuie sa il incarc....l am bagat la incarcat si nici macar nu se aprinde ,nu licure nimic....ma poate ajuta cineva?multumesc
cred ca ai bagat apa in el din geseala ,la mine asta s-a inampat inainte sa nu se mai aprinda sau ai avut bafta sa cumperi unul defect mai incearca sa apesi pe butoane poate e doar de la beculet.Daca tot nu funcioneaza du-l la garantie sau foloseste-l asa,si le spui la membri ca reacioneaza pe baza de sunet ca ohmibod'ul.
Avatar utilizator
AdelaineStudio
Mesaje: 17
Membru din: 20 Dec 2013, 08:54
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Cum sa bagi apa in el? Lol, e water proof hahahahaha, ca doar e facut pentru spatii cu umiditate, nu?

Va explic eu cum sta treaba. Sunt facute prost, extraordinar de prost, pe langa faptul ca sunt exagerat de scumpe. Materialul din silicon(vezi doamne) se rupe la capatul coditei in zona sferei. Toate modelele noastre care l-au achizitionat au intampinat problema asta. Asa sunt fabricate!

Iar cu faza deconectatului, sunt bug uri de la aplicatie, asa face la oricine(se deconecteaza frecvent indiferenta de distanta), de aia nici nu le folosesc la propriu majoritatea modelelor, ci simuleaza pt ca e mai usor.

Concluzia, e doar o chestie de marketing care te ajuta sa iti schimbi expresia fetei(printre cele mai importante lucruri din videochat, parerea mea.)
Anne Mary
Mesaje: 3
Membru din: 20 Feb 2017, 13:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am sunat la ei au spus ca 20 % sunt proaste....si imi da altu nou sau sau iau altceva plus diferenta.....m am gandit sa imi iau lovense hush ....sti careva daca este bun ??????? multumesc
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

AdelaineStudio scrie:Cum sa bagi apa in el? Lol, e water proof hahahahaha, ca doar e facut pentru spatii cu umiditate, nu?
Da dar daca atunci cand il sepli strangi o leaca de el de siliconul ala de deasupra (care intradevar se rupe foarte usor) gaurica aia pe unde se incarca isi schimba forma se largeste se deplaseaza de la locul ei etc ,crede-ma asa water proof cum e a intrat apa in el efectiv strangeam de el si vedeam cum iese apa: :lol:
squirtcatp
Mesaje: 10
Membru din: 27 Feb 2016, 18:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

hello, am si eu o curiozitate bineinteles ca am inteles ca este un mare fake cu ohmibodul acesta dar intrebarea este .. ala chiar vibreaza la tipsuri sau nu ( asta in cazu in care licare beculetul si functioneaza in parametrii normali)? imi da ceva senzatii ca sa joc teatru sau treb sa joc teatru fara sa simt nimic :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

squirtcatp scrie:hello, am si eu o curiozitate bineinteles ca am inteles ca este un mare fake cu ohmibodul acesta dar intrebarea este .. ala chiar vibreaza la tipsuri sau nu ( asta in cazu in care licare beculetul si functioneaza in parametrii normali)? imi da ceva senzatii ca sa joc teatru sau treb sa joc teatru fara sa simt nimic :lol: :lol: :lol:
Buna, da, vibreaza daca il setezi corespunzator, sunt si multe modele care nu fac fake...
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Buna fetele ,vand lovense nefolosit- doar desfacut cutia si apoi impachetat .
Pret de achizitie :400 ron
Pret de vanzare:300 ron- BUCURESTI
squirtcatp
Mesaje: 10
Membru din: 27 Feb 2016, 18:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

stiti cum se seteaza corespunzator? am si eu nevoie de ajutor va rog frumos
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”