Nu mai imi merge Visit-x cu Jasmin

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
DiamondSoul
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 17 Sep 2010, 08:35
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Nu mai imi merge Visit-x cu jasmin :( am vorbit cu suportul dar nu au reusit sa ma ajute, inainte cand deschidem softul de Jasmin alegeam Visit-x iar la rezolutie 864*480 si mergeea perfect, acum la rezolutie nu mai imi da decat 640*480 sau 320*240 si oricare as alegea-o nu ma vad pe site si chiar daca m-as vede rezolutia este prea mica.
Mi-a mers fara probleme pana cand si-a facut Windowsul actualizare si de atunci nu mai imi merge, am reinstalat windosul, visit-x, jasmin si degeaba, folosesc win 10 Pro. Nu stiu daca conteaza viteza sau configuratia calculatorului dar sunt foarte bune si oricum eu stau online decat pe Jasmin dar mie fereastra aceea mi se pare prea mica ca sa vad ce fac, asa m-am obisnuit sa vad si acum ma simt asa oarba :)) Daca are cineva vreo sugestie, rezolvare as fii foarte recunoscatoare
SoulCams Models Studios wanted
Pussycutza
Mesaje: 23
Membru din: 09 Oct 2015, 14:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Downgrade Windows. Fa un downgrade la Windows-ul pe care l-ai avut inainte de 10. Ti se pastreaza un backup la Windows-ul vechi timp de 30 de zile, apoi se sterge automat. Asa am patit pe un calculator de-al meu.
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Si eu am patit la fel,asta fara a reinstala windowsul,cred ca de fapt este un update al softului jasmin pentru a incuraja modelele sa intre fara splitter...e nasol fara visit x dar asta e...eu intru fara el de vreo 3 luni si parca merge ceva mai bine...la traffic ma refer..nu cred ca are treaba cu windowsul
Avatar utilizator
DiamondSoul
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 17 Sep 2010, 08:35
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Am rezolvat problema, se pare ca noua versiune de visit-x nu merge cu softul lor. Daca aveti probleme cum am avut eu se poate rezolva dezinstaland visit-x, restart apoi instalati versiunea care se gasese aici:
http://wiki.jasmin.com/download/attachm ... 0645275000
LaviLovee
Mesaje: 39
Membru din: 19 Noi 2008, 07:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello. Cu ce camera iti merge tie? Mie cu CC3000e nu-mi merge. Pot doar cu 800 x 448. Cu verysoft sunt la 848 x480 , care live se vede ca naiba. :(

P.S. am avut win10 si am trecut la cel vechi.
Avatar utilizator
DiamondSoul
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 17 Sep 2010, 08:35
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Eu folosesc Logiteh c920, win 10. Ai incercat sa urmezi pasii descrisi de mine?
LaviLovee
Mesaje: 39
Membru din: 19 Noi 2008, 07:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da. Versiunea veche imi merge la maxim 800 x 448, cu ceea noua max 640x 480.
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”