Calculator sau laptop?

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Loredana95
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 143
Membru din: 30 Apr 2015, 15:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Adjudecat i5+poze profi!
Dar acum vine alta intrebare....sa-l cumpar de la cineva(gen olx) sau sa-l fac pe bucati? si daca il fac pe bucati...cine ma ajuta cu componentele pe care sa le cumpar?presupun ca asamblarea+piesele se iau de pe pcgarage nop? Si ma incadrez sa-l iau in 1500 lei ca sa am bani si pentru poze? :lol:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Loredana95 scrie:Adjudecat i5+poze profi!
Dar acum vine alta intrebare....sa-l cumpar de la cineva(gen olx) sau sa-l fac pe bucati? si daca il fac pe bucati...cine ma ajuta cu componentele pe care sa le cumpar?presupun ca asamblarea+piesele se iau de pe pcgarage nop? Si ma incadrez sa-l iau in 1500 lei ca sa am bani si pentru poze? :lol:
Aici chiar imi depasesti aria de cunostinte dar am apelat rapid la google , nu googlefun si am gasit asa ceva cu garantie cu tot :

https://www.it-sh.ro/magazin/calculatoa ... gb-dvd-rw/
https://www.it-sh.ro/magazin/i3-i5-i7/h ... ddr3250gb/ ( cred ca asta e mai bun daca le spui sa mai adauge 2 giga memorie )

decat de pe olx de la cineva necunoscut mai bine de la o firma cu factura sau sa gasesti pe cineva sa te ajute sincer si dezinteresat cu asta ( chiar nu stiu pe nimeni sa-ti recomand )

dar da te inadrezi in 1500 ron cam orice varianta ai alege
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Loredana95
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 143
Membru din: 30 Apr 2015, 15:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dar de acesta ce zici?
https://www.it-sh.ro/magazin/i3-i5-i7/c ... z4gb320gb/
Si sa aleg memorie de 8gb si hard disk de 500gb.Nici nu stiu care din cele 2 este mai importanta... :shock:
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Loredana95 scrie:Dar de acesta ce zici?
https://www.it-sh.ro/magazin/i3-i5-i7/c ... z4gb320gb/
Si sa aleg memorie de 8gb si hard disk de 500gb.Nici nu stiu care din cele 2 este mai importanta... :shock:
IAR ..OF OF MAI MAI CE MA FAC EU CU TINE :))

chiar nu ma pricep DAR stiu sigur ca memoria este mai importanta decat hardul , asteapta putin sa intre googlefun sau glamour ca ei chiar se pricep si-ti pot da reteta perfecta pentru un I5 de pana in 1500 ron si eventual poate si un link catre o firma care vand dinastea sh
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Loredana95
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 143
Membru din: 30 Apr 2015, 15:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

=))))
ok,mersi!
http://www.calculatoareok.ro pe asta am vazut acum ca sunt preturi bune :)
Ii astept sa vedem ce zic si ei:D poate incep si ei cu "of of of ce ma fac eu cu tine" :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

OF OF MAI MAI ,CE NE FACEM NOI CU TINE !!!? :lol:

E bunicel site-ul gasit de voi .Cele gasite de eldiablo@ sunt bune .Culmea e ca - le-a cam nimerit - nu prea ma asteptam , fie vorba intre noi :wink: :lol: . In scimb cel gasit de tine Lenovo ThinkCentre M90p Intel i5-650 e slabut , abia la jumate ca performanta .

Tot pe acelasi site ,am vazut altul .Are (tot) un CPU i5 2500 ,capabil de cel putin 3 sites HD, lejer .Fiind brand nu trebuie sa-ti faci probleme de functionare pe viitor .Tot cu garantie 2 ani si vad ca spune ca-l livreaza si cu Windows 7 Professional . Costa 1,250 lei .

Link : https://www.it-sh.ro/magazin/calculatoa ... ws-7-home/

Cred ca e perfect pentru ce-ti trebuie tie .Poti suna sa intrebi cat costa un upgrade la 8 Giga RAM ,pt ca s-ar putea sa fii foarte multumita de el si pe viitor ,tinanad cont ca numai Logitech C920 in modul Full HD (conf. specificatiilor Skype) ,consuma 2 Giga din RAM . Oricum va functiona perfect si cu cei 4 Giga de RAM pe care-i are .
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

googlefun scrie:OF OF MAI MAI ,CE NE FACEM NOI CU TINE !!!? :lol:

E bunicel site-ul gasit de voi .Cele gasite de eldiablo@ sunt bune .Culmea e ca - le-a cam nimerit - nu prea ma asteptam , fie vorba intre noi :wink: :lol: . In scimb cel gasit de tine Lenovo ThinkCentre M90p Intel i5-650 e slabut , abia la jumate ca performanta .

Tot pe acelasi site ,am vazut altul .Are (tot) un CPU i5 2500 ,capabil de cel putin 3 sites HD, lejer .Fiind brand nu trebuie sa-ti faci probleme de functionare pe viitor .Tot cu garantie 2 ani si vad ca spune ca-l livreaza si cu Windows 7 Professional . Costa 1,250 lei .

Link : https://www.it-sh.ro/magazin/calculatoa ... ws-7-home/

Cred ca e perfect pentru ce-ti trebuie tie .Poti suna sa intrebi cat costa un upgrade la 8 Giga RAM ,pt ca s-ar putea sa fii foarte multumita de el si pe viitor ,tinanad cont ca numai Logitech C920 in modul Full HD (conf. specificatiilor Skype) ,consuma 2 Giga din RAM . Oricum va functiona perfect si cu cei 4 Giga de RAM pe care-i are .
Laura te rog eu , ne cunoastem de atata timp ...
Pasul 1 : luni cumpara-ti exact pc-ul asta la care ti-a dat link @googlefun , cel de 1250 Ron ...daca iti ajung banii ( si nu-ti afecteaza bugetul pentru o sedinta foto cum trebuie ) poti faci si upgrate-ul ala la 8 giga ... cred ca e maxim 350-400 ron .
Pasul 2 : saptamana viitoare rezolva-ti cu decor - lumini - profile facute bine bine
Pasul 3 : sambata viitoare apuca-te serios de treaba min 7 ore pe zi la aceleasi ore si fa tot posibilul ca sa vi peste o luna sa ne anunti ca ai facut macar 3000$
Pasul 4 : din a 2-a luna cand faci peste 3000$ poti incepe periodic sa ne oferi o iesire saptamanala la SPA mie si lui googlefun + sa-l rogi pe glamour sa se ocupe putin de imaginea ( si povestea ) ta online ca sa urci usor usor acolo sus unde sa te bati ( de preferat online in free chat la o ora anuntata in prealabil ) intr-o piscina plina cu ciocolata cu fetele din top 5 de pe fiecare site in parte
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Cam offtopic , dar avand in vedere ca vorbim tot de pc ... :wink:

You're funny eldiablo :lol: :lol: !!

P.S Acum vorbind serios .Mi se par de bun simt si deloc exagerate recomandarile tale .Ma vad nevoit sa ... accept .
Las' sa ajungem noi acolo .De fapt , ea sa ajunga si eu o sa intreb daca pot converti sedinta de SPA in altceva .Adica cat stai tu la Spa , eu pot sta la bar , tolanit pe o canapea longue :lol: .Daca lipsesc ,tii tu socoteala si pot accepta (din nou ) sa iau acasa whiskey-ul neconsumat , datorita absentei :wink: .

Sa-i tinem pumnii sa cumpere intai Pc-ul .Pas cu pas ,trebuie indrumatra/ajutata (se poate citi supravegheata ) sa ajunga sus !!! Odata cu ea , si noi (eu sper ca barul sa fie la etaj ) !! :lol: :lol: :lol:

E tarziu sa vina fix peste o luna (uita de noi , nu de alta ) sa ne spuna ca a facut 3000 ! Eu zic sa reducem la 2 weeks ,fiind sufficient din 1500 sa bagam un spa si-un whiskey .Glamour@ am inteles ca nu bea decat suc .De kiwi ! :lol:

[ Later edit] Scuza-l .La tine sa referit , doar ca era cu majoritatea ideilor in alta parte ! :lol: Si DA ! Daca tot te pregatesti , trebuie sa gandesti ca si cum vei pleca la RAZBOI !!!!
Loredana95
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 143
Membru din: 30 Apr 2015, 15:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@eldiablo m-ai rebotezat :lol: Loredana nu Laura,te rog :lol:
Multumesc,multumesc,tineti-mi pumnii ca am nevoie:)))) zici ca ma duc la razboi :twisted:
Nu mai zic de sume ca mie pentru inceput 1000$ este bine(pe luna),din a doua luna vreau sa cresc...nu vreau sa ma imbat cu apa rece(chiar nu-mi place whiskey...deci cine vrea imi poate bea portia de alcool)si sa ma gandesc ca fac in prima perioada 3000$.
Fac cinste daca trec in prima luna de pragul de 1000$ :D si asa de 2 zile stau toata ziua pana noaptea sa iau notite de pe forum in legatura cu acest job :lol: deci va rog mi-am facut un caiet numai pt aceasta meserie :lol:
Pana una alta eu va spun noapte buna,maine trebuie sa fiu fresh ca am un botez :D
Loredana95
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 143
Membru din: 30 Apr 2015, 15:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

My superheroes :lol: @googlefun + @eldiablo....zilele astea vreau sa imi iau sistemul si eu cum sunt mai incapatanata de fel(asta e marele meu defect...deh...sper sa ma ajute si in aceasta meserie pentru un castig foarte bun :lol: )....eldiablo...mi-ai spus ca mai bine cu factura etc decat de pe olx....eu am gasit pe celebrul olx un calculator i5 cu 8Gb la 1350lei...pretul este "mai mult ca perfect" ca are si 8Gb...
Acum nu stiu....sa il iau pe acesta http://olx.ro/oferta/calculator-intel-i ... 996773f745 sau cel recomandat de googlefun https://www.it-sh.ro/magazin/calculatoa ... ws-7-home/
Cel de pe olx cu asta se ocupa,a avut studio de vc(l-am intrebat de ce are asa multe pc-uri de vanzare si mi-a spus ca cu asta se ocupa :mrgreen: ) si ziceam ca e ok la pret...
Voi ce spuneti? Nu aruncati cu rosii stricate in minte,va mai disper in seara asta cu aceasta intrebare si dupa trecem la alte subiecte :twisted: :lol:
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Welcome back :lol:

Intradevar are 8 giga RAM , dar procesorul ala e mai slab ( cu vreo 20 % !!!! ) decat cel recomandat de mine acolo . Referitor la prioritati : E mai important CPU decat RAM , in acest moment pt tine .
Si eldiablo are dreptate .Ala de pe olx , nu are cum sa dea garantie ,sunt doar povestile lui vs un magazin serios care se respecta si care e obligat sa-ti dea garantie scrisa .Plus ca ala de pe olx e asamblat pe vapor .Mineralier mai exact ,sau transport containere goale :lol: .Pe cand ala de pe site e brand .Adica scula , no mai luam de la capat cu explicatiile .
Loredana95@ , cumpara-l pe ala de pe site (pe care-l poti returna fara probleme ) ,si apoi vorbim de altele .Step by step .Deal ? :wink:

P.S Nu vom arunca cu rosii stricate .Cel mult cu oua .Stricate ! :lol: :lol: Pastreaza-ti doza de incapatanare pentru a intelege sites pe care-ti vei face conturi si pentru cat mai multe ore petrecute online .Nu face risipa in a o utiliza , pentru lucruri verificate de altii . :wink: Keep in touch .
Loredana95
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 143
Membru din: 30 Apr 2015, 15:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mersi atunci il iau pe cel recomandat de tine si ii mai bag inc 4Gb in plus.Merci
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Loredana95 scrie:Mersi atunci il iau pe cel recomandat de tine si ii mai bag inc 4Gb in plus.Merci
Intreaba intai cat costa + 4 giga , da? Nu e graba , va merge super cu cei 4 giga RAM + ca daca nu este windows pe 64 biti nu-i va putea folosi , vor fi degeaba acolo in plus .Daca tot te pregatesti si inveti , iei notite ,etc trebuie sa incepi in forta , inclusive poze facute artistic .Asa ca nu te grabi cu cei 4 giga de RAM ,pastreaza din putinii banuti disponibili .Ia-l asa cum e si garantez ca va fi bun .Doar sa insisti sa vezi unde scrie despre garantie ,negru pe alb si nu ca va fi conform site bla bla .
Keep in touch .

P.S Daca ar fi sa ai si webcam si lumini si décor , mai bine pastrezi din bani sa-ti iei ceva vitamine , suplimente si nu cei 4 giga de RAM :lol: .Va urma o perioada foarte grea pentru tine , pana te acomodezi .
Pari meticuloasa de aia iti spun .Ca orice start ,daca-l pierzi , va fi mai greu sa recuperezi .
Ai glumit tu cu plecatul la razboi .Dar exact asa va fi ! Beleve me . :wink:
Loredana95
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 143
Membru din: 30 Apr 2015, 15:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Le-am trimis un mesaj si i-am intrebat cat m-ar costa inca 4Gb in plus si astept raspuns de la ei si revin aici cu raspunsul imediat cum l-am primit:*
Cu vitaminele....e batalie de lunga durata...nu-mi place sa iau medicamente/pastile de cand sunt mica...si mama se chinuie cu mine ca am nevoie de calciu si vitamine :lol:
Boudoir
Mesaje: 38
Membru din: 20 Apr 2015, 21:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In cazul in care vrei sa mai pui 4 giga de ram s-ar putea sa trebuiasca sa folosesti un sistem de operare pe 64 de bitzi ca sa poti sa ii folosesti.
Intreaba-i pe cei care iti vand calculatorul daca sistemul de operare este pe 64 de bitzi (pentru a te putea folosi cei 4 giga de ram).
Din experienta pot sa iti spun:
Ceea ce a spus si google : in general calculatoarele de "firma" sunt mult mai fiabile (pentru ca au o configuratie testata mii de ore).
Ar trebui sa intrebi daca memoria cu care se face upgrade e compatibila cu calculatorul.
Eu sunt un pic paranoic cand e vorba de cumparat ceva (in special daca acel ceva ma ajuta sa produc bani).
E foarte importanta garantia si mai important e ca, calculatorul sa iti mearga fara probleme.
Off topic (mai mult sau mai putin):
Daca se intampla sa ti se strice calculatorul du-te intotdeauna la service fara hdd.
Din experienta stiu ca in general cei din service ul IT se uita pe hdd dupa filme si poze.
Sunt foarte curiosi din fire =)).
Parere de habarnist:
Pozele si intro urile video, pot promova un model daca sunt "conforme" cu realitatea.
La ce ma refer: Daca modelul face poze intr-un decor luxos, makeup ul e perfect, parul sta perfect, tinuta e super, zambeste, are atitudinea care trebuie, asa ar trebui sa arate imaginea (sau cel putin cat mai aproape de ce vrea sa transmita in poze) cand omul intra la model in "camera".
Modelul ar trebui sa se asigure ca are tot ce ii trebuie, si face tot ce trebuie inainte de poze si ca mentine acele chestii (make up, hair, tinuta, postura, zambet, lumini decor... bla bla bla) ori le imbunatateste.
Repet e o parere de om habarnist care a vazut poze ok la mai multe modele si cand a intrat in "camera" ori lumina era de cacao, ori imaginea era de cacao, ori modelul ziceai ca abia s-a trezit si pot continua cu exemple de: asa nu.
Parerea mea este ca in meseria asta modelul trebuie sa arate ca o amanta cand e in "camera" si sa se comporte ca atare.

Bafta
Loredana95
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 143
Membru din: 30 Apr 2015, 15:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc frumos, o sa tin cont de ce mi-ai spus(trebuie sa ma comport ca o amanta :lol: ).Incerc sa dau banii pe ce trebuie insa cu o suma prea mica nu prea poti face minuni(2000lei+cateva sute de lei...) :cry: .
Incerc sa cumpar atat cat pot la inceput si dupa prima perioada sa mai investesc cate ceva in decor,poze,camera web bcc950(asta chiar nu am cum s-o iau acum...o sa ma "chinuiesc" 2 saptamani cu c920 si dupa cumpar cealalta camera) si usor usor sa ajung la un nivel mai inalt cu decorul,cu pozele si cu profilul.
Loredana95
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 143
Membru din: 30 Apr 2015, 15:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

App,ca acum mi-a picat mie fisa....eu am nevoie si de boxe??Daca pc am avut doar cand eram mica si dupa am trecut pe laptop nici nu mai stiu daca monitorul are boxele in el sau trebuie eu sa cumpar boxe :lol: :lol:
Boudoir
Mesaje: 38
Membru din: 20 Apr 2015, 21:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In mod normal monitorul nu are boxe.
E mai practic un monitor cu "boxe" incororate pentru ca nu mai ocupa spatiu)
Nu stiu care e diferenta intre un monitor cu difuzoare incorporate versus un monitor fara difuzoare incorporate.
Nu uita de microfon (s-ar putea sa iti trebuiasca).
Vis a vis de monitor.
Ar trebui cineva sa iti spuna care ar fi marimea optima pentru ce vrei tu sa faci (ma refer la diagonala versus 3 / 4 site uri deschise in acelasi timp).
Eventual o recomandare vis a vis de un anume monitor care sa fie pret calitate favorabil (raportat la bugetul tau).
Spor la treaba.

PS: Ar trebui sa cauti sfaturi pertinente vis a vis de cum ar trebui sa incepi afacerea cum sa te comporti in fata camerei pentru ca parerile mele vis a vis de asta sunt exact ceea ce am spus : pareri de habarnist. (eu sunt fotograf nicidecum model, trainer sau owner).
Loredana95
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 143
Membru din: 30 Apr 2015, 15:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc frumos,am discutat cu niste fete care lucreaza in acest domeniu si m-au ajutat doar cu pozitii in fata camerei,mi-au spus sa zambesc muuuult de tot,sa vb cu membrii etc....le iau treptat..mai intai sa fac partea tehnica(calculator,lumini etc).
Ca si monitor pentru inceput am zis unul de 17",dupa sa trec pe unul de 21".
Mi-am facut la liste cu ce am de cumparat si pe zi ce trece aflu ca trebuie sa cumpar in plus :shock: of nu m-am gandit ca e asa mare bataie de cap pana sa incepi....sunt curioasa cum o fi in prima saptamana pana ma invat cu site-urile...pun pariu ca in prima noapte o sa visez cum vorbesc cu membrii :shock:
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Loredana95 scrie:Multumesc frumos,am discutat cu niste fete care lucreaza in acest domeniu si m-au ajutat doar cu pozitii in fata camerei,mi-au spus sa zambesc muuuult de tot,sa vb cu membrii etc....le iau treptat..mai intai sa fac partea tehnica(calculator,lumini etc).
Ca si monitor pentru inceput am zis unul de 17",dupa sa trec pe unul de 21".
Mi-am facut la liste cu ce am de cumparat si pe zi ce trece aflu ca trebuie sa cumpar in plus :shock: of nu m-am gandit ca e asa mare bataie de cap pana sa incepi....sunt curioasa cum o fi in prima saptamana pana ma invat cu site-urile...pun pariu ca in prima noapte o sa visez cum vorbesc cu membrii :shock:
Este ultima oara cand mai vorbesc cu tine public sau privat mai Laura ( de data asta intentionat ca de Loredana95 mi-a placut la inceput si nu vreau sa o supar )

Ai spus ca ai la dispozitie 2000lei + cateva sute lei ( mi-am permis sa-ti stabilesc bugetul la 2600 ron )

2600 ron minus
1250 ron calculatorul ala gasit de @googlefun
700 ron monitor : http://www.emag.ro/televizor-led-lg-61- ... D2S0VMBBM/ ( da ...ma gandesc la Loredana95 si-i recomand sa fie 2/1 si televizor in caz ca nu-i iese ca model macar sa ramana cu un televizor dragut nou noutz pentru in bucatarie in loc de cel vechi + nu mai are nevoie sa cheltuie 25-40 ron pe boxe )
400 ron camera : http://www.emag.ro/search/camere-web/lo ... utosuggest ( o poti gasi si mai ieftina dar tot pentru Loredana95 am zis sa-i vina direct acasa cu televizor cu tot )
200 ron lumini ( sunt convins ca daca il rogi pe @glamour sa-ti dea o idee ce becuri/neoane/umbrela/trepied/... in functie de ce surse de lumina si alimentare ai prin viitoarea camera de lucru o sa-ti dea o "reteta" de maxim 200 ron ....eu as recomanda un bec economic de 550w din Europa care e 40-50 ron pus sus + 1-2 neoane ( maxim 50-70 ron ) habar nu am unde puse + inca un softbox improvizat dintr-o umbrela alba si un trepied sh la fel habar n-am unde pus
50 Ron orice cablu / prelungitor iti lipseste

pe urma :

1:DUPA CE TI-AI CHELTUIT TOTI BANII ( poze ori "va rezolvati" tu cu @boudoir reciproc ori iti face iubitul/sotul/vecinul/prietena/eu/... cele mai bune poze la rezolutie mare pe care le poate face cu cel mai bun "device" avut sau posibil imprumutat ) trage aer in piept si lucreaza 1 saptamana MINIM 8 ORE online la aceleasi ore pe 1 singur site ( alegerea mea ar fi livejasmin , streamate sau cams ) asta dupa ce ti-ai completat profilul si ai citit foarte atent toate optiunile acelui site

2 : Daca suma realizata in cele 7 zile consecutive iti satisface asteptarile TE IERT si-ti mai acord inca x sfaturi / raspunsuri sincere si cat mai la obiect


ITI DORESC BAFTA MAXIMA si singura mea rugaminte este daca o sa ti cont de sfaturile mele sa-mi spui si mie public sau in pm rezultatul "testului" ...nu sunt interesat de valori ...ma satisfaci cu un DA,NU SAU DA + PESTE Y% DIN ASTEPTARILE MELE
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Loredana95
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 143
Membru din: 30 Apr 2015, 15:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Deci cine este Laura=)))?
Tin cont de sfaturile tale si te voi tine la curenct in fiecare saptamana cu rezultatele obtinute :mrgreen:
Peste 2 zile dau comand la pc etc si de saptamana viitoare sa incep.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Loredana95 scrie:Multumesc frumos,am discutat cu niste fete care lucreaza in acest domeniu si m-au ajutat doar cu pozitii in fata camerei,mi-au spus sa zambesc muuuult de tot,sa vb cu membrii etc....le iau treptat..mai intai sa fac partea tehnica(calculator,lumini etc).
Da, ce ti-au spus fetele este the basics :) baza pe care se cladeste / construeste restul.
Loredana95 scrie:Ca si monitor pentru inceput am zis unul de 17",dupa sa trec pe unul de 21".
Iti recomand sa incepi din start cu 22 / 24 inch ca sa te poti focusa pe ce este important si anume chatul cu membrii, plus ca daca cumperi ce trebuie de prima data nu dai banii de doua ori (sa ne gandim, cumperi monitor de 17, te chinuii, dupa 1 luna cumperi de 22 ai dat banutii de 2 ori )
Nu trebuie sa fie nou am gasit sh de 22 inch sub 300-400 ron ( cu garantie in magazin samsung dell daca vrei iti trimit link-ul)
Ai nevoie si de boxe: ( costa 20 -30 ron )
- pentru a auzii membrul daca vrea sa iti vorbeasca
- pentru a auzi sunetul cand intra cineva in pvt
- pentru a asculta muzica in timp ce lucrezi ( ajuta la starea de bine )
Loredana95 scrie:Mi-am facut la liste cu ce am de cumparat si pe zi ce trece aflu ca trebuie sa cumpar in plus :shock: of nu m-am gandit ca e asa mare bataie de cap pana sa incepi....sunt curioasa cum o fi in prima saptamana pana ma invat cu site-urile...pun pariu ca in prima noapte o sa visez cum vorbesc cu membrii :shock:
La primul pvt ai sa te panichezi stresezi o sa te ia cu calduri si da! este foarte posibil sa ajungi sa visezi ca vorbesti cu membrii, asta depinde de nivelul de implicare si de orele petrecute online.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”