Configuratie PC + splitter webcam

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Smart scrie:Eu ma refer strict in ideea ca topicul este pentru recomandarea unui sistem pentru cineva care vrea sa lucreze pe el...sincer citesc din 2 in 2 propozitii...dar eu asta pricep din titlul topicului...
Smart ,
Fata sau femeia respectiva , a spus clar ce sistem are si ce probleme . Nici prin cap nu-i trecea(initial ) sa ceara pareri pentru recomandarea unui sistem .Ea cauta placi video , crezand ca acolo e problema . Eu si mike@ ne-am dat cu parerea , dupa cum vezi fara prea mare cooperare din partea ei .Dar nu e nimic , va raspunde ea .Fiind noua sigur are un alt e-mail atasat la forum si uita sa mai "intre " sa vada ca se discuta aici .

".....sincer citesc din 2 in 2 propozitii...dar eu asta pricep din titlul topicului.."

Bingo ! Aici se pare ca e problema !!!!!!!!!!!!!!!!

Totusi cei care citesc repede si pe sarite o fac nu din graba ci din cauza ca au cel mai tare CPU in creier
neinventat inca :) Cum zicea MRU intr-o discutie : " Parcurg zilnic (prin citire la viteze mari ) ..peste 2000 (doua mii ) de pagini diverse " .La el se vede clar :La emisiunea raspopitului ala , i se aburise ochelarii interlocutorului .Nu stia ce sa faca ..sa puna mana pe un DEX ..ar fi pus mana ..dar nu avea timp pt ca MRU il bombarda cu atat de multe neologisme si fraze colosal mestesugite ..si asta la viteze incredibile ....
..Ca si cum ai merge prin Bucuresti la orele 15.30 cu o masina numai cu 150 km /h si asta fara sa atingi pe cineva /ceva ...si sa faci asta cel putin 2 ore ! Asa si discutia lui din studio atunci :)
Mi-a placut MRU acolo ! Virtuozitate lingvistica la cel mai inalt nivel ! Doar raposatul Pruteanu si Andrei Gheorghe mai reuseau asa ceva , parca la un nivel inferior lui MRU ,totusi .
Ca sa evitam conflictele lingvistice eu zic sa te mai temperezi si sa citesti tot ! Adica (esti ) foarte bine intentionat dar risti sa fii inteles gresit .
Sa auzim de bine .
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

E alunecos MRU ... la cat unguent pare sa foloseasca, se strecoara cu usurinta pe oriunde :))

Scuze de "offtopic" ... Nu m-am putut abtine :oops: :lol:
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

SFG2707 scrie:E alunecos MRU ... la cat unguent pare sa foloseasca, se strecoara cu usurinta pe oriunde :))

Scuze de "offtopic" ... Nu m-am putut abtine :oops: :lol:
Probabil , asa este .
Nu ma intereseaza ce face /unde /cu cine /de ce .Politicianistic vorbind :D
Eu il apreciez ca om. Un om inteligent /agreabil /elegant imbracat /prezentabil .
Mai presus de toate admir abilitatile lui de comunicare in general si de exprimare coerenta (in special ) intr-un limbaj elevat si foarte cursiv .Pe unii chiar ii poate enerva virtuozitatea lui in exprimare .E prea sofisticat si..prea ca in DEX :) .Poate creea complexe pe viata unora cu care initiaza un dialog .Cei mai realisti dintre ei ,negasindu-si cuvintele incep( pe loc si in gand ) sa-si blesteme invatatoarea si profesoarele de lb .Romana care au urmat ,pe motiv ca au fost indulgente :lol: !
Si remarca cum ca e "alunecos" cred ca se datoreaza tocmai abilitatilor de mai sus.
Mai bine zis e ..diplomat (parca a si fost ) .
Scuze de offtopic ...Nu m-am putut abtine .
lol
PS :Just curious , ai vrut sa zici lubrifiant in loc de ..unguent ? :D
looooooooooooooooooooooooooooooooooool
PS 2 :I-si va face cruce Dya988 cand va vedea ce sa ales de topicul ei :) Ce a intrebat timid ..si ce va fi nevoita sa citeasca .Hmmm
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Faceam referire la cantitatile "industriale" de creme, lotiuni, unguente si unsori :lol: , cu diverse intrebuintari, care apar in lista cumparaturilor (devenita publica) din banii de protocol de pe vremea când a fost pentru vreo doua luni prim ministru. Acum, daca le folosea si in scop de lubrifiere sau doar se dadea cu ele pe organism nu stiu sa iti spun, ca nu am fost prezenta la momentul intrebuintarii ... Slava Domnului! :lol:
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Deja suntem extra-offtopic :(
Si nu , clar nu ma refeream la aceste aspecte .Eu vorbeam (doar) de calitatile la superlativ ale insului , restul nu ma intereseaza /nu conteaza /sunt barfe la o susanea .De obicei nu pun botul la astfel de emisiuni /dezvaluiri ziare .Toate sunt varianta TV/Scrisa .. a manelelor .Bani , dusmani(care trebuie neaparat sa moara de ciuda ) , masini ,gagica mea etc etc :lol: :lol: :lol:
Mai bine dorm , trag cu prastia , plimb cainele etc .

PS : E ca si cum ai spune ca muzica lui M.Jackson nu mai este de calitate , de vreme ce am aflat cu totii de presupusele (poate ,chiar adevarate ) acuzatii de pedofilie .
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Ai facut acesta comparatie cu referire la MRU.
googlefun scrie:
..Ca si cum ai merge prin Bucuresti la orele 15.30 cu o masina numai cu 150 km /h si asta fara sa atingi pe cineva /ceva ...si sa faci asta cel putin 2 ore !....
De aici remarca mea ca MRU e alunecos, ca pare a folosi unguent la greu. Era o simpla gluma, nu am vrut sa stirbesc imaginea pe care ti-ai facut-o despre MRU. Mi-e indiferent personajul. MRU, nu MJ .

End of story si end of off-topic! :wink:
dya988
Mesaje: 8
Membru din: 27 Iul 2014, 20:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, vad multe versiuni si va multumesc. Ma gandesc sa merg pe un i7 -477- (1200ron pret) si o placa de baza, in rest sa pastrez tot..am un buget undeva la 350euro, nu stiu la placa de baza ce mi-ar trebui ca sa nu am probleme cu procesorul, sa fie compatibila! Si de cooler pun un ventilator:) (glumesc)
mike2414
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mai 2013, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

O investitie buna dya ;) ceea ce ar trebui sa te mai preocupe ar fi internetul :) genul asta de abunamente (cele normale ca sa zic asa ) in general sunt foarte instabile si chiar daca iti spun ca ajung la 500 de mb rar depasesc 2-3 mb/s reali. daca o sa deschizi mai multe siteuri in HD simultan practic netul tau nu o sa faca fata si o sa te vezi in frame-uri. Poti incerca asa si daca vezi ca se blocheaza o sa trebuiasca sa treci la un abunament cu banda garantata ( e mult mai scump cei drept). Spor la banuti
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

dya988 scrie:Buna, vad multe versiuni si va multumesc. Ma gandesc sa merg pe un i7 -477- (1200ron pret) si o placa de baza, in rest sa pastrez tot..am un buget undeva la 350euro, nu stiu la placa de baza ce mi-ar trebui ca sa nu am probleme cu procesorul, sa fie compatibila! Si de cooler pun un ventilator:) (glumesc)
Avem un buget...acum pot sa imi spun si eu parerea. Din sistemul vechi pastrezi: sursa, carcasa ( sper ca e ok ), hard disk, ram si achizitionezi urmatoarele:

http://www.pcgarage.ro/procesoare/amd/f ... 40ghz-box/ 660 ron
http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/gi ... 90fxa-ud3/ 460 ron
http://www.pcgarage.ro/coolere/arctic-c ... pro-rev-2/ 80 ron
http://www.pcgarage.ro/placi-video/sapp ... -bit-bulk/ 230 ron

Total: aprox. 320 euro. Preturile puse sunt luate de pe price.ro . Tin sa mentionez ca am un sistem asemanator cu o sursa de 400w si e ok..dar nestiind exact ce e cu sursa ta ia in considerare faptul ca sar putea sa mai trebuiasca si o sursa...asta inseamna inca aprox. 200 ron. Sper sa te ajute!
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
ErZr
Mesaje: 14
Membru din: 24 Iun 2014, 18:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mike2414 scrie:Googlefun am zis I3 pentru ca e mai ieftin si din cate nea dat de inteles e cam pe muche cu banii :). e adevarat i3 este si el deja depasit noi ne mai lucrand nici macar cu i5 ci numai cu i7 4770k. In privinta snobismului ma facut sa rad un pic :) a iti lua un pc mai performant decat necesitatile nu se numeste snobism ci investitie pe termen mediu si lung :lol: pentru ca nu mai esti nevoit sa schimbi pc la 6 luni :D.
Suntem o tara de experti ce sa mai :lol: :lol:
Se numeste proasta informare doar faptul ca tu lucrezi cu 4770k si nu cu 4770! Diferenta de pret dintre cele doua procesoare este de 10% si presupun ca n-ai idee in practica ce reprezinta aceasta.
ErZr
Mesaje: 14
Membru din: 24 Iun 2014, 18:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Smart scrie:
dya988 scrie:Buna, vad multe versiuni si va multumesc. Ma gandesc sa merg pe un i7 -477- (1200ron pret) si o placa de baza, in rest sa pastrez tot..am un buget undeva la 350euro, nu stiu la placa de baza ce mi-ar trebui ca sa nu am probleme cu procesorul, sa fie compatibila! Si de cooler pun un ventilator:) (glumesc)
Avem un buget...acum pot sa imi spun si eu parerea. Din sistemul vechi pastrezi: sursa, carcasa ( sper ca e ok ), hard disk, ram si achizitionezi urmatoarele:

http://www.pcgarage.ro/procesoare/amd/f ... 40ghz-box/ 660 ron
http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/gi ... 90fxa-ud3/ 460 ron
http://www.pcgarage.ro/coolere/arctic-c ... pro-rev-2/ 80 ron
http://www.pcgarage.ro/placi-video/sapp ... -bit-bulk/ 230 ron

Total: aprox. 320 euro. Preturile puse sunt luate de pe price.ro . Tin sa mentionez ca am un sistem asemanator cu o sursa de 400w si e ok..dar nestiind exact ce e cu sursa ta ia in considerare faptul ca sar putea sa mai trebuiasca si o sursa...asta inseamna inca aprox. 200 ron. Sper sa te ajute!

Ce te face sa recomanzi aceasta configuratie? Consumul de energie este foarte mare, se incalzeste , durata de viata pentru acest procesor este foarte mica, iar un cooler de 80 de ron la un 8350 chiar nu recomand ever. Seria FX este conceputa pentru gaming si pentru folosire cu raciri de top. Degeaba iti iei 100 de core-uri daca aplicatiile pe care le folosesti nu recunosc mai mult de 2. Si sincer aceasta configuratie nu bate un 4670 de la intel care e mult mai rece chiar si pe cooler stock. Iar placa video la ce o folosesti de dai 230 ron pe ea? Mai bine iei un 6190Gt
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Dintr-un singur motiv...pentru ca detin 8 procesoare FX 8350, dintre care 6 "muncesc" de 1 an de zile 24 de ore pe zi/5-6 zile pe saptamana cu acel cooler la 80 de lei ( la promotie ) ..nu se incalzesc..nu crapa...nu au nici cea mai mica problema...deci motivul e experienta personala nu testele de pe net...

P.S. seria FX este conceputa sa functioneze cu coolerul stock....uitate la specificatiile acelui cooler...vezi ce tdp maxim suporta si nu te uita doar la pret...eu pe computerul personal am cooler noctua de 400 ron + carcasa foarte rece...si debia reusesc sa scad cu cateva grade fata de coolerul de 80 ron + o carcasa acceptabila...

P.S. cea mai ieftina placa video pe 64biti costa cam 120 ron...am zis ca o placa pe 128biti nu strica daca mai foloseste pc-ul si la altele...
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Si pentru ca nu ma pot abtine...ce te face pe tine sa zici ca acel cooler de 80 de ron nu e ok?.. ce te face sa zici ca 8350 se incalzeste..crapa...si consuma mult curent?..ai citit pe net?...
Si la calculatoare e ca si la masini...e simplu cand te intreaba cineva de o masina buna sa ii zici sa isi ia s-class..sigur nu va fi dezamagit...asa si cu aceste configuratii...e simplu sa setezi din lista price high to low si sa aduni cele mai scumpe componente si sa le pui la un loc si gata...ai facut cel mai tare sistem..si tu esti expert...dar aici nu vad ca spune nimeni nimic despre raport/pret performanta...timp de amortizare...etc...si daca vrei sa dovedesti ca te pricepi...recomanda-i fetei o configuratie la 350 de euro mai buna decat cea recomandata de mine...si de preferinta ceva testat de tine...nu testat de baietii de pe net...zi buna!
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
dya988
Mesaje: 8
Membru din: 27 Iul 2014, 20:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, am voribit un cu tip de la depozitul de calculatoare si mi-a spus ca hardul pe care il am samsung 250gb 7200...este depasit si mai degraba imi recomanda un i5 cu un ssd si placa de baza care sa suporte ... daca as face acest lucru pot sta pe 6 siteuri hd ? sau este asa diferenta intre i5 si i7 pentru videochat ? va multumesc pentru raspunsurile date atat de repede!!! saptamana viitoare o sa l fac, insa astept sa vad ce mai imi spuneti ...6-7 siteuri daca as putea sta ar fii ce am nevoie
ErZr
Mesaje: 14
Membru din: 24 Iun 2014, 18:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Smart scrie:Si pentru ca nu ma pot abtine...ce te face pe tine sa zici ca acel cooler de 80 de ron nu e ok?.. ce te face sa zici ca 8350 se incalzeste..crapa...si consuma mult curent?..ai citit pe net?...
Si la calculatoare e ca si la masini...e simplu cand te intreaba cineva de o masina buna sa ii zici sa isi ia s-class..sigur nu va fi dezamagit...asa si cu aceste configuratii...e simplu sa setezi din lista price high to low si sa aduni cele mai scumpe componente si sa le pui la un loc si gata...ai facut cel mai tare sistem..si tu esti expert...dar aici nu vad ca spune nimeni nimic despre raport/pret performanta...timp de amortizare...etc...si daca vrei sa dovedesti ca te pricepi...recomanda-i fetei o configuratie la 350 de euro mai buna decat cea recomandata de mine...si de preferinta ceva testat de tine...nu testat de baietii de pe net...zi buna!
Tot experienta personala plus nenumarate teste. Am lucrat intr-un service PC si am testat cam tot ce inseamna procesor pentru desktop. Iti pot spune ca esti un norocos daca nu ai probleme cu 8350 insa l-am testat si eu personal, si concluziile pentru toate procesoarele AMD sunt dezastruoase in folosire intensa. E un forum si fiecare isi spune parerea , evident parerea mea e ca nu se merita, mai bine ia un I5 4460 ca face treaba mai buna, iar performanta per core e peste 8350. Ti-am facut un wishlist de top pt nevoile fetei. Ram are deja si iti spun tot din experienta ca nu are nevoie de mai mult de 4 GB , hard disk are si nici acolo nu are nevoie de vreo racheta.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/943268/
ErZr
Mesaje: 14
Membru din: 24 Iun 2014, 18:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si din cate vad si sursa se poate folosi de pe configuratia actuala, fiind una decenta. Deci te duci MUUUUULT sub 350 de euro
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

dya988 scrie:Buna, am voribit un cu tip de la depozitul de calculatoare si mi-a spus ca hardul pe care il am samsung 250gb 7200...este depasit si mai degraba imi recomanda un i5 cu un ssd si placa de baza care sa suporte ... daca as face acest lucru pot sta pe 6 siteuri hd ? sau este asa diferenta intre i5 si i7 pentru videochat ? va multumesc pentru raspunsurile date atat de repede!!! saptamana viitoare o sa l fac, insa astept sa vad ce mai imi spuneti ...6-7 siteuri daca as putea sta ar fii ce am nevoie
Salut Dya
Lasa-l pe tipul de la depozit ...in plata Domnului .Saracul de el are doar Need4Speed in cap .El nu stie ce-ti trebuie tie .Si probabil a zis de HDD ca e depasit referindu-se la capacitate , el fiind un "cinefil" si un colectionar /un depozitar de orice, inrait .Ce poate face el in depozitul ala toata ziua? "Trage " de pe net cat e ziua de lunga ...
Plus ca nu ne mai lasi noua de aici impresia ca am facut risipa de talent :lol: .
Acum serios vorbind :
Depinde foarte mult ce tip de i5 era vorba .Nu daca ai zis i5 gata e rezolvat .Sunt i5-uri slabe si i 5-uri capabile .
Totusi nu sunt cam multe sites ? 6-7 HD ? Ti-a mai scris si @mike referitor la internet garantat.
Toate sunt legate , depind undele de altele .Poti avea un i 7 4770 bine optimizat dar sa te vezi in reluare /sacadat din cauza uploud mic .
Concluzie : Lasa-l balta pe tipul de la depozit ,lasa-l sa se maturizeze ,lasa-l sa traga de pe net .
Ai primit recomandari pertinente aici, vizavi de buget .De la cei care nu se joaca NFS :) !!!
mike2414
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mai 2013, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

dya daca vrei sa ti 6-7 siteuri in HD iti recomand i7 fara discutii :) cu un minim de 4gb ram. Diferenta intre i5 si i7 normal ca exista ... daca cu i5 poti tine 4-5 siteuri fara probleme dupa care incepe sa dea rateuri cu un i7 poti tine 6-7 chiar si mai multe. Mai exista problema netului ... crede-ma pentru a tine 6-7 siteuri in hd iti trebuie internet cu banda garantata oricat sar lauda nea gica de la colt ca iti da el 1000 de mb pe secunda cu 50 de lei :) tie iti trebuie internet de mare viteza prin fibra optica cu upload garantat ( iti recomand rds sau upc ).Nu stiu ce sa zic ... tu o sa iei decizia finala in functie de buget dar exista o vorba de care ar trebui sa ti cont :) " sunt prea sarac pentru a imi permite lucruri ieftine" :!: mergand tot timpul la limita nu o sa reusesti sa faci performanta niciodata :) asa ca mai bine pui 4-5 mil in plus si dupa stai linistita o perioada buna de timp decat sa revii aici pe forum in 2 saptamani si sa zici " help! procesorul imi sta in 90% sau 100%" :D.
ErZr
Mesaje: 14
Membru din: 24 Iun 2014, 18:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mike2414 scrie:dya daca vrei sa ti 6-7 siteuri in HD iti recomand i7 fara discutii :) cu un minim de 4gb ram. Diferenta intre i5 si i7 normal ca exista ... daca cu i5 poti tine 4-5 siteuri fara probleme dupa care incepe sa dea rateuri cu un i7 poti tine 6-7 chiar si mai multe. Mai exista problema netului ... crede-ma pentru a tine 6-7 siteuri in hd iti trebuie internet cu banda garantata oricat sar lauda nea gica de la colt ca iti da el 1000 de mb pe secunda cu 50 de lei :) tie iti trebuie internet de mare viteza prin fibra optica cu upload garantat ( iti recomand rds sau upc ).Nu stiu ce sa zic ... tu o sa iei decizia finala in functie de buget dar exista o vorba de care ar trebui sa ti cont :) " sunt prea sarac pentru a imi permite lucruri ieftine" :!: mergand tot timpul la limita nu o sa reusesti sa faci performanta niciodata :) asa ca mai bine pui 4-5 mil in plus si dupa stai linistita o perioada buna de timp decat sa revii aici pe forum in 2 saptamani si sa zici " help! procesorul imi sta in 90% sau 100%" :D.

Subscriu. Ideal ar fi un I7 4770 . Nu ar fi o investitie cu mult peste cei 350 de euro alocati deja!
dya988
Mesaje: 8
Membru din: 27 Iul 2014, 20:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Va multumesc, am zis 6-7 siteuri ca sa fiu sigura ca nu voi avea probleme cu 4-5! am zis sa i-au o marja:) tot la un i7 ma gandesc, chiar daca nu cunosc...insa am auzit o vorba" nu are moarte" :) ma interesa daca are asa importanta sa schimb hdd de 7200 pe un ssd....cica ssd ar accelera procesul pentru jobul asta,, insa vad ca nimeni aici nu a spus, deci inseamna ca cei de la depozit stiu doar nfs:) . voi lu a pana la urma i7 si o placa buna, in caz ca am probleme de incalzire ii trag un tub de la aerul conditionat :)
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Importanta are un SSD , dar nu asa de mare daca ai un 4770 .Oricum SSD-ul il poti monta /schimba si dupa ,adica mai tarziu daca nu ai bani acum .Daca ai , schimba-l si pe ala .
Totusi pastreaza banii de SSD , pt internet tare .Insist sa spun ca fara un uploud garantat si mare nu o sa mearga cum te astepti .
E ca si cum ai avea un S-klass nou nout ,totul functioneaza vorba aia ca din fabrica , dar tu nu-l scoti pe autostrada sa vezi ce poate si cum se comporta .Insisti sa mergi cu el pe la bunici pe drum de tara .
Autostrada cu 4 benzi dus -4 benzi intors, pt un 4770 e doar un internet cu uploud mare si garantat.
Salutari si spor acolo .

PS : Sau de banii pt un SSD , cumpara-ti un UPS , sau macar un prelungitor cu protectie la suprasarcina /supratensiune .
E mai safe .
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

dya988 :?

Nu ne-ai mai spus ce ai facut cu tipul de la depozit .... :(
E baiat de treaba , serios ? I-si tine promisiunile ? Daca totul decurge firesc si cu happy end :lol: ..sa ne inviti si pe noi la o sampanie .Daca din contra a abuzat de incredere si a fugit cu banii de pc tot ar fi cazul sa ne anunti .
Putem depune marturie online cum ca ai avut bugetul pt pc , ca doar am discutat despre asta si pana sa apara el tu aveai suma si pareai interesata de achizitie .
Mare lucru nu cred ca a facut cu banii , presupun ca si-a comandat cea mai tare placa video( de bugetul disponibil ) :lol: .
Totusi nu trebuie lasat asa , macar sa ne rugam sa-i plezneasca placa video :wink:
loooooooooooooooool
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”