Ma vad MOV :(

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
SarahGold
Mesaje: 18
Membru din: 25 Feb 2014, 04:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna membrilor, imi poate da si mie o idee cineva de ce ma vad mov in web. Am lumini reci in tavan si lumini calde combinate cu reci in spatele web-ului. Mentionez ca am peretii varuiti in galben. Daca folosesc lenjerie deschisa la culoare ma vad mov, daca folosesc ceva inchis ma vad natural. Care credeti ca ar fi problema ? :( :roll:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Probabil nu este setat white balance cum trebuie....
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
MARKUS
VIP
VIP
Mesaje: 341
Membru din: 13 Oct 2005, 01:30
Localitate: ALL OVER :D
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

SarahGold scrie:Buna membrilor, imi poate da si mie o idee cineva de ce ma vad mov in web. Am lumini reci in tavan si lumini calde combinate cu reci in spatele web-ului. Mentionez ca am peretii varuiti in galben. Daca folosesc lenjerie deschisa la culoare ma vad mov, daca folosesc ceva inchis ma vad natural. Care credeti ca ar fi problema ? :( :roll:
Incearca in tavan sa pui mai multa lumina calda decat rece, la fel cum ai si in spatele web ului.
http://www.prostudio.ro
markus@prostudio.ro
MARKUS
SarahGold
Mesaje: 18
Membru din: 25 Feb 2014, 04:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mersi frumos... o sa incerc !!! :P Si va spun rezultatu' !!!
SarahGold
Mesaje: 18
Membru din: 25 Feb 2014, 04:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Smart ... ai dreptate, in functie de lenjerie trebuie sa setez "white balance-ul" , dar nedumerirea mea este daca Afecteaza cumva Calitatea Redata pe Site . Ca am verificat si traiesc cu senzatia ca atunci cand ma misc vede in Pixelei 2 3 Secunde pana se stabilizeaza imaginea ! Folosesc ca si splitter verrysoft! Mersi !!! :D
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Buna SarahGold!

Am uitat sa te intreb ce camera/webcam folosesti. Verysoft-ul este foarte bun si nu influenteaza cu nimic nici white balance nici focusul.
Acum...referitor la white balance: nu o sa iti dau detalii tehnice despre ce inseamna ci doar ca iti influenteaza toate nuantele. Pentru reglaj ai o varianta simpla: Incearca sa iti iei niste puncte de reper gen un perete alb si regleazal sa fie chiar alb...nu sa pari tu mai bronzata sau nu stiu ce...sa se vada corect! Daca ai o camera video si nu un webcam este mai usor de reglat din punctul meu de vedere si o sa iti explic dupa ce imi zici ce camera ai :)
Referitor la focus nu e un capat de tara daca ii ia 2 secunde sa prinda focusul la miscari bruste...mai ales daca miscarea e gen apropiere/departare de camera...camera isi ia focus pe baza de contrast...nu ai contrast nu ai focus...de asta nu o sa focuseze pe un perete alb..sau negru...:)

Daca mai ai probleme sunt aici si voi incerca sa te ajut...
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
SarahGold
Mesaje: 18
Membru din: 25 Feb 2014, 04:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

C920 am . Stiam de varianta cu coala alba de hartie , dar stiam ca se face reglaj automat doar pt camere video ! Problema e ca in aceeasi pozitie aceeasi lenjerie si acelasi outfit odata vede culori naturale, dar daca restartez compu dupa 4 ore de lucru se vede mov in aceleasi conditii. Ma gandesc sa nu influenteze totusi si caldura web-ului ca-l tin pe Tv si se cam incinge ! Eu is si fixista pe calitatea imaginii :lol: !
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

De asta este bine sa faci setarile de fiecare data cand intri online :)
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
SarahGold
Mesaje: 18
Membru din: 25 Feb 2014, 04:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mersi de ajutor Smart :)
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”