Primele soft-uri ce trebuiesc instalate

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

studio1 scrie:Salut ,

Astazi imi vin calculatoarele si camerele... intrebarea mea la voi este urmatoarea...

Pun windows-ul pe ele, apoi care sunt urmatorii pasi, ce soft uri trebuiesc instalate, pas cu pas?!

1.
2.
3.

......
1 - Primul pas...experienta in videochat
2 - Pasul doi ....ai nevoie de personal tehnic pentru intretinerea PC-urilor
3 - Pasul trei...Ai nevoie de ....know how si tips & tricks in acest domeniu
4 - Pasul patru dar nu ultimul...ai nevoie urgent de trainer cu experienta dovedita in videochat pentru modele
Si ultimul PAS.... acum poti incepe instalarea windows-ului si a softurilor pas cu pas daca indeplinesti conditiile primilor pasi!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Deci nu instalăm windows până nu găsim trainer-ul :D
Ce dracu' faci cu windows fără trainer ?!...
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BrattyPrincess scrie:Deci nu instalăm windows până nu găsim trainer-ul :D
Ce dracu' faci cu windows fără trainer ?!...
Exact ceea ce face si acest "Studio1" .......Cauta solutii pe net in speranta ca, va prinde pestisorul de aur fiind total outsider in acest job si va gasi raspunsurile dorite fara a , avea nici cea mai vaga idee despre ceea ce inseamna videochat, dar vrea sa deschida un studio de videochat!

Cateva exemple ale ilustrului viitor studio:
studio1 scrie:Gata, in mare e totul clar...

O singura intrebare, dupa ce instalez totul, as pune la sfarsit un deep freze ca sa stau linistit legat de virusi si/sau eventuale stricaciuni aduse de model...

Voi ce parere aveti, ati avut pus sau aveti deep freze pe sisteme?
studio1 scrie:salut ,

am instalat soft urile indicate de voi, acum urmeaza bcc ul 950..

l am conectat la laptop si la sursa de curent, am intrat pe situl logitech si am descarcat si instalat ultimul driver, am instalat si webcamsplitter pro... intrebarea este, ce fac cu cele 2, cum creez o legatura intre ele... cum procedez la pasul asta si mai ales de la pasul asta inainte...

Multumesc tuturor
si putem continua cu altele:

studio1 scrie:Cred ca m am incurcat undeva...verificati print screen ul atasat...

asa arata la mine webcamsplitter ul.... rezolutia e ff mica..640 si... nu stiu, e normal asa?
Ca sa nu mai spunem de...
studio1 scrie:Intrebare rapida.... e mandatoriu sa cumpar licenta pt webcamsplitter sau il pot folosi ok si asa, in versiunea "unregistered" ?
Restul comentariilor sunt de prisos...

Ma intreb cat de legal va fi acest studio, daca va fi...sau va urma un nou tir de intrebari referitoare la legislatia in domeniu si cum se deschide un SRL... :mrgreen:
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Pumpy, nu încerca sarcasm, nu ține.
Sarcasmul e umorul omului inteligent, miștouri de colțul blocului și bășcălie de calitate joasă poate oricine. Nu fi persiflant, că nu te prinde, cu toate că e feșăn.
Umorul cretin este cretin când nu există simțul măsurii, iar în cazul tău recomand abținere totală.
3 stropi de parfum îndulcesc orice matracucă, o tonă de parfum intoxică și divă de ai fi.
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
studio1
Mesaje: 19
Membru din: 08 Apr 2013, 00:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pumpy scrie:
BrattyPrincess scrie:Deci nu instalăm windows până nu găsim trainer-ul :D
Ce dracu' faci cu windows fără trainer ?!...
Exact ceea ce face si acest "Studio1" .......Cauta solutii pe net in speranta ca, va prinde pestisorul de aur fiind total outsider in acest job si va gasi raspunsurile dorite fara a , avea nici cea mai vaga idee despre ceea ce inseamna videochat, dar vrea sa deschida un studio de videochat!

Cateva exemple ale ilustrului viitor studio:
studio1 scrie:Gata, in mare e totul clar...

O singura intrebare, dupa ce instalez totul, as pune la sfarsit un deep freze ca sa stau linistit legat de virusi si/sau eventuale stricaciuni aduse de model...

Voi ce parere aveti, ati avut pus sau aveti deep freze pe sisteme?
studio1 scrie:salut ,

am instalat soft urile indicate de voi, acum urmeaza bcc ul 950..

l am conectat la laptop si la sursa de curent, am intrat pe situl logitech si am descarcat si instalat ultimul driver, am instalat si webcamsplitter pro... intrebarea este, ce fac cu cele 2, cum creez o legatura intre ele... cum procedez la pasul asta si mai ales de la pasul asta inainte...

Multumesc tuturor
si putem continua cu altele:

studio1 scrie:Cred ca m am incurcat undeva...verificati print screen ul atasat...

asa arata la mine webcamsplitter ul.... rezolutia e ff mica..640 si... nu stiu, e normal asa?
Ca sa nu mai spunem de...
studio1 scrie:Intrebare rapida.... e mandatoriu sa cumpar licenta pt webcamsplitter sau il pot folosi ok si asa, in versiunea "unregistered" ?
Restul comentariilor sunt de prisos...

Ma intreb cat de legal va fi acest studio, daca va fi...sau va urma un nou tir de intrebari referitoare la legislatia in domeniu si cum se deschide un SRL... :mrgreen:
Prietene, nu te mai intreba nimic, nu ti-a cerut nimeni parerea. Voi astia cu acest sarcarm dus la extrem, sunteti lei, de acolo din spatele calculatorului. :)) iar in viata reala...soricei.

Sunt la inceput, iar cand nu stiu ceva, intreb, cer parerea celor mai experimentati, nu s-a nascut nimeni invatat si pana la urma, acest forum este pt suport.

Multumesc
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

studio1 scrie:
Sunt la inceput, iar cand nu stiu ceva, intreb, cer parerea celor mai experimentati, nu s-a nascut nimeni invatat si pana la urma, acest forum este pt suport.

Multumesc
Stai nu te umfla nici tu. Ia-ți un cartuș mare de țigări, un pachet și mai mare de cafea, anunță familia că lipsești din oraș câteva zile, închide telefonul, și apucă-te și citește.
Da, forumul este pentru suport dar nu abuza de asta. Informația există, trebuie interes în a fi descoperită. Îți recomand cu încredere funcția search, nu fi timid, nu a mușcat pe nimeni până acum.
Când dai peste probleme care nu s-au mai discutat, atunci da, poți cere ajutor. Deasemenea ești binevenit să îți aduci și tu aportul la soluționarea problemelor altora.
Dacă toți ar fi avut atitudinea ta - barking questions on and on, cu pretenții - nu s-ar mai adunat atât de multă informație.
Weekend plăcut și spor la documentare.
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

studio1 scrie:
Prietene, nu te mai intreba nimic, nu ti-a cerut nimeni parerea. Voi astia cu acest sarcarm dus la extrem, sunteti lei, de acolo din spatele calculatorului. :)) iar in viata reala...soricei.

Sunt la inceput, iar cand nu stiu ceva, intreb, cer parerea celor mai experimentati, nu s-a nascut nimeni invatat si pana la urma, acest forum este pt suport.

Multumesc

Nu este " sarcasm" este o simpla constatare, singurul lucru la care nu ai pus intrebari este cel legat de lagalitate!!! restul...este apla de ploaie!!! daca, esti outsider nu este nici o rusine sa intrebi, dar... sa pui intrebari aleatorii sperand sa prinzi pestisorul de aur este mai marea RUSINE!! de aceea EU!! [personal te consider inca unul ce incearca a, castiga $$$ frumosi pe spatele unor modele in afara legalitatii si a le da modelelor respective o mare TEAPA!!!
Imi bazez argumentatia de mai sus pe baza faptului ca, nu ai cerut nici o INFORMATIE!! despre legalitatea unui STUDIO!!!
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Poate este un capitol pe care îl stăpânește, poate a citit.
Eu te-aș sfătui să te liniștești - mie nu îmi plac majusculele tale.
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
studio1
Mesaje: 19
Membru din: 08 Apr 2013, 00:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dar ce isteric esti mai baiatule... presupui cam multe in conditiile in care nu ma cunosti si... deja ma numesti "tepar" ? :))

Uite ce zic... in loc sa stai, si sa faci analiza de text pe ceea ce scriu si eu, ia mai bine iesi tu afara, fa sport, citeste ceva, mergi in pub cu prietenii, get a life...si lasa-ma pe mine, nu mai analiza legalitatea sau ilegalitatea mea, nu intereseaza pe nimeni.

noapte buna
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

studio1 scrie:Dar ce isteric esti mai baiatule... presupui cam multe in conditiile in care nu ma cunosti si... deja ma numesti "tepar" ? :))

Uite ce zic... in loc sa stai, si sa faci analiza de text pe ceea ce scriu si eu, ia mai bine iesi tu afara, fa sport, citeste ceva, mergi in pub cu prietenii, get a life...si lasa-ma pe mine, nu mai analiza legalitatea sau ilegalitatea mea, nu intereseaza pe nimeni.

noapte buna
Exact ceea ce ma asteptam din partea ta, nimic surprinzator.....
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Tu vorbeşti de surprindere, Pumpy ?
Aştept ziua în care o să fiu surprinsă de dispariţia ta.
Ai grijă că ai fost atenţionat în nenumărate rânduri de mulţi.
Întreci orice limită a toleranţei, chiar şi a mea, care o dată ţi-am luat apărarea, după principiul invocat de Ionuţ - fiecare are un scop. Nu îl pot înţelege pe al tău însă - altul decât să faci pe miez de nucă seacă cu orice ocazie. Nu scăpa din vedere că eşti aici prin indulgenţa lui, nu din cauza prostiei sale, pe care tot încerci să o exploatezi cu mojicie - neam de neamu' tău şi al lu' Videle nu o să ştie niciodată mai bine decât Ionuţ lucruri despre Xlove şi soft-urile lor; la tine toţi sunt în eroare, de useri noi te iei - e adevărat că a avut o abordare greşită - dar eşti de departe cel mai în măsură a comenta, din poziția ta.
Nu mă face să mă dezbrac de caracter, nu vreau să mă cobor la nivelul tău, dar potoleşte-te că te iau în niște reprize de nu te mai spală nici în șapte ape. O să zici că ce-ai pățit până acum pe aici au fost urări de Crăciun.
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
sirflorinus
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 04 Apr 2013, 15:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

de cate ori citesc forumul asta ma minunez. de multe lucruri.
dar, mi se pare fabulos, repet obsesiv...MI SE PARE FABULOS ca unii isi deschid studiouri. fantastic, am ramas mut de nivelul intrebarilor... oare 1 de la sf o insemna #1? :)

silly me, we already know the answer...
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”