Help pls! Conectare sony evi d70 la pc

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
jass
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 17 Dec 2009, 01:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am un Sony Evi D70 si un Pinnacle Video Capture si nu reusesc sa il conectez la pc. am conectat cablul s-video intre sony evi d70 si placa de captura. mai am nevoie de un alt cablu? nu imi apare nimic pe split.
SoulCams Models Studios wanted
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Ce model de pinnacle e?precizeaza modelul exact...pt ca la anumite modele nu recunoaste camera prin S-video doar prin composite...am patit la fel cu un model pinnacle DVC100..
Avatar utilizator
jass
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 17 Dec 2009, 01:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da exact modelul pinnacle dvc100.cum s o conectez??mc d inf
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

jass scrie:da exact modelul pinnacle dvc100.cum s o conectez??mc d inf
Din pacate pe aceea placa de captura nu vei reusi prin S-video...m-am chinuit foarte mult timp si e ceva de la softul ei,chiar este un topic pe aici in care am si postat...nu am timp acuma sa il caut :) eu am trecut pe alta placa...dar ai putea sa iei un cablu care iti trece din S-video pe composite...eu nu am incercat dar ar trebui sa mearga :D
Avatar utilizator
jass
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 17 Dec 2009, 01:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mc mult de inf sa vad cum o rezolv:P
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

jass scrie:mc mult de inf sa vad cum o rezolv:P
Nu ai de ce...sa postezi aici cum ai rez...poate va ajuta si pe altcineva :wink:
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”