Problema cu laptop pe siteuri

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

juanvaldino scrie:revin , am windows 7 x86 , am pus ramii cum ati zis voi insa nici o treaba, iar pe laptopu ala nu am mai facut nici un test l-amm vandut ca imi iesire fire albe in cap si acum am luat asta care lafel ma umple de nervi :)) asta e lucrez pe un site 2 care mi le permite pc-ul apoi voi trece la pasu 3 adica schimbat placa baza + proc+ rami ... va multumesc mult pentru timpul vostru acordat , rare persoanele ca voi care incearca sa ofere un ajutor:)
Imi pare rau ca nu am reusit sa te ajutam mai mult, asta e, se mai intampla, ma bucur ca esti optimist, instaleaza XP SP 3, pe 32 bits, iti va recunoaste doar 3,5 giga rami din tot ce ai tu, dar iti va lucra excelent, iar consumul de resurse va fi redus la jumatate aproape, vei observa ca si jasmin HD nu iti va mai solicita atat de mult procesorul, bafta la $$$!
SoulCams Models Studios wanted
juanvaldino
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 121
Membru din: 26 Iun 2008, 03:37
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu stiu daca va asteptati dar am instalat akmm si windows xp sp 3 si toate driverele etc.. java flash am instalat si online star hd am intrat online si suprizaaaaaaa.... 90 % procesoru ocupat :)))))) nu stiu cum pot sa pun poza care i-am facut print
juanvaldino
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 121
Membru din: 26 Iun 2008, 03:37
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am gasit o solutie se pare am intrat pe pagina asrock la support si am downloadat driver nvidia cred ca e cipsetul .. si culmea deskid akm online star hd ascult muzica stau pe yahoo youtube si skype si procesorul nu urca peste 45 % :)) ce ziceti de asta?
blondytoy
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 21 Feb 2010, 02:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu una zic sa divortezi de asrock cat mai repede posibil.
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Acelasi lucru zic si eu, treci pe Asus sau Gigabytte, pentru a fi la zi cu absolut toate driverele eu folosesc acest program;

http://www.driver-soft.com/download.html

Si nu am probleme niciodata, iar driverele sunt toate la zi.

Imagine
juanvaldino
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 121
Membru din: 26 Iun 2008, 03:37
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

l-am instalat skinn :D merci mult pentru el si-a facut treaba 3 updateuri :P merci mult si blondytoy pentru sfaturile date .. ne mai auzim pe aici :P cum merge chatul la voi?
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Cu placere! Chatul se pare ca isi revine, este OK pe moment. :wink:
juanvaldino
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 121
Membru din: 26 Iun 2008, 03:37
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

gata am cumparat asa placa de baza msi 880-GM-E41 + amd phenom 2 x4 955 + 4gb ram corsair xms 3 1600 mhz dual channel
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

OK! asteptam vesti.
juanvaldino
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 121
Membru din: 26 Iun 2008, 03:37
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pai am deschis cams,livejasmin,mykocam,imlive toate pe hd si proc sta 45% + winamp si yahoo si skype deschis :D proc e foarte bun eu am vrut sa imi iau i3 2100 modelul ala nou si mia recomandat phenom 2 x4 955 asta care e super:)
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ma bucur ca esti multumit si ca, in final ai reusit!
juanvaldino
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 121
Membru din: 26 Iun 2008, 03:37
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si eu ma bucur.. bafta in continuare la $$
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”