Probelma ConferenceCam cc3000e

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
LaviLovee
Mesaje: 39
Membru din: 19 Noi 2008, 07:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna dimineata.
Va rog mult...HELPPPP. Nu inteleg cum sa setez ConferenceCam cc3000e. Am nevoie de 864x480 pentru ca pe jasmin sa ma vad bine dar camera mea nu gaseste rezolutia asta nici pe vizit-x nici pe verysoft. (pe very soft am customize, dar cred ca o fortez un pic...)
Am instalat vizit-x nou, vizit-x-ul cerut de jasmin cu 3 in capat, nu merge nici una. Cred ca cam merge pe softul de la Logitech c930e.

Va rog, daca aveti sugestii, help.
Multumesc mult.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

LaviLovee scrie: 23 Feb 2018, 07:25 . (pe very soft am customize, dar cred ca o fortez un pic...)

Salut pe ce iti bazezi afirmatia cand spui ca o fortezi un pic?
Din punctul tau de vedere ce forțezi? camera sau imaginea? din cate stiu eu Verysoftul face crop dintr o rezolutie mai mare si asta nu inseamna ca forteaza. Eu am invatat un lucru, ca nu este bine sa repari ceva ce functioneaza. De cele mai multe ori se lasa cu batai de cap si nervi si frustrari si la urma te intorci de unde ai plecat. Este doar un sfat simplu ca sa ai liniste si putere de lucru. Daca nu poti lucra, daca imaginea se vede shitty ... sau foarte urat .. da faci pauza si cauti sa remediezi solutia, dar cand lucrurile sunt cat de cat ok si totul este in parametri ... e bine sa nu te legi la cap si sa faci lucrurile importante si anume sa lucrezi.


Eu as folosi in continuare very soft.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
LaviLovee
Mesaje: 39
Membru din: 19 Noi 2008, 07:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna seara.Multumesc pentru raspuns.
Am spus de verysoft pentru ca nu stiu exact cum functioneaza iar suportul de pe jas mi-a spus ca ar fi mai bine sa folosesc vizit-x pe 800x448.
Acum nu stiu ce sa zic... ma asteptam sa fie mai buna camera asta... :)
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

LaviLovee scrie: 24 Feb 2018, 00:01 Buna seara.Multumesc pentru raspuns.
Am spus de verysoft pentru ca nu stiu exact cum functioneaza iar suportul de pe jas mi-a spus ca ar fi mai bine sa folosesc vizit-x pe 800x448.
Acum nu stiu ce sa zic... ma asteptam sa fie mai buna camera asta... :)
Suportul de pe jasmin o sa iti spuna ca daca muti tabloul mai la stanga ai sa ai mai mult trafic. Tot timpul este vina modelului din orice pozitie, dar lipsa membrilor in roomul modelului si probalema este lampa / tabloul care trebuie mutat mai intr o parte a pus capac.
Daca nu se potriveste din start rezolutia redata a camerei cu cerintele jasminul ( care pot fi atipice ) asta nu inseamana ca nu este o camera buna.

p.s. Sper sa te inarmezi cu rabdare pentru ca jasminul este campion la niste faze si la scos peri albi modelelor.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
LaviLovee
Mesaje: 39
Membru din: 19 Noi 2008, 07:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc, Glamour. Am munitia unui mafiot, ii cunosc prea bine. :))
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”