Probleme camere Logitech dupa Windows 10 Anniversary Update

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
readyforyou29
User Activ
User Activ
Mesaje: 248
Membru din: 06 Feb 2011, 14:58
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Cei care aveti Windows 10 si folositi camere Logitech sa nu faceti update la Windows 10 Anniversary Update pentru ca nu va functiona softul camerei. In aplicatiile de chat camera va functiona normal dar in softul ei nu va functiona si veti primi urmatorul mesaj "Launcher_Main.exe has stopped working".
Faceti bani cu Chaturbate,cele mai multe posibilitati de castig:
http://adf.ly/1Sp798
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
ionela232
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 141
Membru din: 09 Dec 2008, 11:47
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Și acum ce rămâne de făcut sa reinstalez windows ul dar sa nu fac updateurile ?!? Pffff....
readyforyou29
User Activ
User Activ
Mesaje: 248
Membru din: 06 Feb 2011, 14:58
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

De sambata s-a rezolvat problema de catre cei de la Microsoft.
Faceti bani cu Chaturbate,cele mai multe posibilitati de castig:
http://adf.ly/1Sp798
Avatar utilizator
ionela232
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 141
Membru din: 09 Dec 2008, 11:47
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu s a rezolvat nimic mi se închide browser ul când încerc sa intru online . Split cam ul se blochează ....
readyforyou29
User Activ
User Activ
Mesaje: 248
Membru din: 06 Feb 2011, 14:58
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Asta tine de altceva. Ca sfat pot sa iti zic sa dai Windows inapoi la o data cand iti mergea ok. Asta in prima faza. Daca nici asa nu merge incearca in recovery.
Faceti bani cu Chaturbate,cele mai multe posibilitati de castig:
http://adf.ly/1Sp798
Avatar utilizator
Nephillim
Mesaje: 5
Membru din: 13 Oct 2014, 21:30
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mai exista optiunea de OS Compatibility, pentru cei care inca au probleme.
IT'S NOT ABOUT BEING THE BEST. IT'S ABOUT BEING BETTER THAN YOU WERE YESTERDAY.
Avatar utilizator
crazyareola
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 25 Feb 2009, 22:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna dimineaza
Am camera BCC ,am citit postul aici dup ce facusem update :(
Dupa ultimul update saterile cameri nu raman salvate
Intru online salvez settarie ,in momentul cand ies si ma reloghez tre sa o iau de la cap cu sterile deci eu toata noaptea nu fac altceva decat sa setez over and over :(
M am intors inapoi cu win 10 inainte de Update anniversary si degeaba
Nu am schimbat nimic in camera de lucru ,lumini,decor sunt la fel
Daca dau restart la computer tot ce am debifat din setari revine la automat cand deschid computerul
Lucrez pe Jasmin ,am install si dezinstalat software de cateva ori si degeaba , am verysoft si verysoft pro si aceeasi pooblema cu amandoua ,pierd ore din timpul de lucru cu setarile
Imi da cineva un sfat ,o idee va rog ?
Multumesc
Avatar utilizator
northface78
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 24 Noi 2011, 16:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

""Windows 10 Anniversary Edition Update Issue and Logitech Webcams

Dear Community Members,

Thank you for your inquiry. We are sorry that you’re experiencing an issue with your Logitech webcam.

We have discovered that this is linked to a change Microsoft made in the Windows 10 Anniversary Edition where support of compressed MJPG and H.264 streams for webcams was dropped.

Microsoft is working on an update to address the issue, but at this time we do not have an estimate for when it will be available. We will provide updates on this forum page as we learn more.

Update: multiple sources have confirmed with Microsoft that a fix for this issue will be delivered in September.

Best Answer

Dear Users,

Thank you again for your patience and feedback.

If you're still having issues with our webcams after installing the Windows 10 Anniversary Edition, please make sure you have updated your Anniversary Edition with the patch what was released on 9/29/16: (KB3194496). This cumulative patch follows the patch released on August 31, 2016: (KB3176938).

Thank you for your cooperation!

Warm regards,
LogiLaurie
Community Admin"""


Nu stiu daca te va ajuta raspunsul asta, insa daca inainte de update iti ramaneau setate chiar si dupa restart, cred ca cel mai bine ar fi un clean install al sistemului de operare.
I am a puzzle that needs some figuring out.
https://www.youtube.com/watch?v=6NP7lbW4SZ0
Avatar utilizator
crazyareola
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 25 Feb 2009, 22:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumes pentru reply North ,din pacate nu am gasati nici o solute inca
Problema este ca nu pierd stetarile dupa fiecare computer restart ;le pierd de fiecare data cand inchid jasmincam :shock
Setez camera inainte sa dau start online,totul okay ,intru on si setarile deja se schimba,iar ies sa le settez si tot asa tout ziua
Am dat inapoi OS inainte de anniversary si am acceasi problema
Ma gandesc sa schimb camera inainte sa intru in depresie :oops:
Avatar utilizator
JoyBucuresti
Mesaje: 12
Membru din: 04 Oct 2016, 19:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut! Eu foloesc win10 inca de cand a aparut si nu am avut nici o problema de incompatibilitate cu Logitech.

Bafta!
Avatar utilizator
Nephillim
Mesaje: 5
Membru din: 13 Oct 2014, 21:30
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

crazyareola poti face urmatorul lucru

Trebuie sa apesi simultan tasta Windows+R si sa tastezi urmatoarele (merge si cu copy/paste):

explorer.exe %PROGRAMDATA%

Cauti folderul JasminCam si sa stergi din acel folder fisierul sets.xml dupa care poti redeschide jasminul.
IT'S NOT ABOUT BEING THE BEST. IT'S ABOUT BEING BETTER THAN YOU WERE YESTERDAY.
elena28
Mesaje: 1
Membru din: 30 Oct 2016, 19:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna. Din pacate si eu ma confrunt cu aceeasi prolema. Lucrez pe streamate si de cand cu acest update SMBroadcast imi da doar 10 fps in loc de 30. Foloseam Logitech BCC, astazi am schimbat-o cu Logitech CC3000e, dar am aceeasi problema. Deasemenea, Softul camerei s-a schimbat si nu-mi mai apare optiunea RightLight , pe care suportul de la streamate mi-a zis sa o debifez inainte de calibrare. Aveti idee cum pot rezolva problema? Multumesc mult
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”