Net de la UPC

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
samahol
User Junior
User Junior
Mesaje: 82
Membru din: 14 Iun 2006, 16:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna.Am net de la UPC,merge ok dar vreau sa incep sa tin 2-3 site-uri in hd.Banuiesc ca au si abonamente tip business,am nevoie sa fiu pfa pentru asta?Aveti careva experience cu UPC?
SoulCams Models Studios wanted
unmodel
Mesaje: 9
Membru din: 26 Iul 2015, 21:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,
Folosesc net de la UPC de mai bine de 3 ani si am abonament business. Nu a fost nevoie atunci de pfa, nu stiu daca intre timp s-a schimbat ceva.
Probleme in ultimul an nu am avut, doar in primii 2 au fost cateva, dar de scurta durata.

O zi placuta :)
samahol
User Junior
User Junior
Mesaje: 82
Membru din: 14 Iun 2006, 16:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Suna bine.Deci orice persoana fizica poate avea net business la ei?Cat platesti si cate site-uri iti tine?Mersi mult.
ladyinblack21
User Junior
User Junior
Mesaje: 67
Membru din: 19 Mar 2015, 01:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna.eu am net de la upc...am avut circa o luna pachetul cel mai mare de persoana fizica..si de abia imi tinea jasminul:))....aveau multe pierderi,imi cadea foarte des.....am trecut la buisness...fac ei un articiu si desi esti persoana fizica,ai abonament de buisness:) merge suuper,eu tin in principiu jasmin si mai deschid streamray din cand in cand..dar nu am mai avut nicio problema cu ei:) good luck:)
samahol
User Junior
User Junior
Mesaje: 82
Membru din: 14 Iun 2006, 16:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si cat costa?
unmodel
Mesaje: 9
Membru din: 26 Iul 2015, 21:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna din nou,

Eu platesc 270 Ron (plus/minus), depinde de cursul valutar. Am 3 site-uri, fiecare pe cate un calculator. Eu i-am sunat si le-am spus direct ce vreau, iar ei au zis ca nu e nici o problema :).
La rds din cate stiu nu se poate sa ai contrat business daca esti persoana fizica.

O zi placuta
ladyinblack21
User Junior
User Junior
Mesaje: 67
Membru din: 19 Mar 2015, 01:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu platesc 210...:)) suspect..
katypink
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 30 Aug 2011, 12:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna seara! As dori pareri ferme daca sa optez pentru net UPC business ,schimb locatia si in cladire nu am Rds- acum am net de la ei si cu mici probleme ,au fost ok de- a lungul anilor.Mentionez ca sunt din Constanta- nu stiu daca are vreo relevanta.
Va multumesc anticipat tuturor.
O seara splendida!
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”