Vindem/Predam - Cel mai mare studio din Constanta

Categoria este destinata anunturilor de vanzari/cumparari produse si servicii cat si anunturilor diverse. Atentie! Trebuie sa existe o legatura intre aceste produse/servicii si activitatea de adult video chat, in caz contrar nu voi aproba anunturile. Va rog verificati si regulamentul pentru categoria de Reclama.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SunStudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 52
Membru din: 17 Dec 2010, 07:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna tuturor si succes in 2021! Va doresc sa aveti un an mai bun decat cel care a trecut si mai putin bun decat cel care va urma!

Timpul este important, asa ca nu voi lungi vorba.

Cine suntem?

Toti cei care sunt vechi in bransa stiu cine suntem: SUN Models (www.sunmodels.ro). Este cel mai mare si mai bine amenajat studio din toata Constanta (si cel mai vechi studio manageriat de profesionisti). Nu o zicem noi, o spun rezultatele noastre si oamenii din bransa cu care am avut placerea sa ne cunoastem de-a lungul timpului.

Va rog sa nu va ghidati dupa pozele de pe site deoarece sunt vechi in mod intentionat (modelele incepusera sa fie hartuite de tot felul de "binevoitori" din alte studiouri si am preferat sa lasam pozele vechi). Deci daca va plac pozele actuale ale camerelor, cu siguranta va vor placea cele noi.

Cui ne adresam?

Celor care iau in serios acest business. Celor care vor sa isi definitiveze pozitia in piata si chiar sa sara cateva locuri in sus in clasamentul studiourilor din Romania (sau sa ia avans masiv fata de competitie). Celor care vor sa aiba locatie de lux la mare pentru modelele lor.

Si, nu in ultimul rand, celor care doresc sa aiba cel mai bun studio din Constanta si sa transmita un mesaj clar in piata ca sunt profesionisti (pentru cei noi sau cu mai putin de 5 ani experienta in domeniu, Constanta este notoriu ca cel mai dificil oras din tara pentru a deschide un studio). Nu in ultimul rand, celor care isi pun banii acolo unde le sunt si vorbele (slava Domnului, e plin de milionari in acest domeniu care nu au bani de o cafea si o tigara).

Cat costa?

Pretul nu este mic si sub nici o forma nu este mare. Chiria este EXTREM de buna pentru o asemenea cladire intr-o asemenea zona. Detin cladirea cu asociata mea, deci nu veti avea probleme in nici un fel. Toate celelalte cheltuieli sunt extrem de accesibile (gaz, curent, apa). Nu este un secret, dar prefer sa ofer suma in cadrul unei prezentari la fata loculu din motive evidente.

Mai multe detalii despre studio?

Este situat intr-o zona ultracentrala si foarte linistita a Constantei; este la mai putin de 30 de minute de orice punct important din Constanta, in conditii de trafic mediu-intens. Cladirea este construita in 2008, dispune de 4 spatii de parcare frontale si >20 secundare, in jurul cladirii.

Amplasat pe aproximativ 700 metri patrati, dispus pe 5 nivele (D+P+3), cuprinde 12 camere complet amenajate si echipate tehnic (fiecare camera are aproximativ 25 metri patrati fara dressing; fiecare dressing are aproximativ 4 metri patrati). Aveti 4 camere, doua zone publice si un grup sanitar pe fiecare dintre cele 3 nivele care au camere de lucru. Dressingurile din camere pot fi amenajate ca zone pentru shower shows sau grupuri sanitare foarte simplu.

Totul a fost amenajat in scopul activitatii de la inceput, de la stadiul de gri si renovat ulterior periodic (cel mai tarziu la 2 ani) pentru a fi in pas cu solicitarile si evolutia pietei. Camerele sunt complet amenajate si au un design deosebit pentru a oferi o imagine excelenta pentru modelele care isi desfasoara activitatea profesionala. Toata cladirea dispune de sistem de supraveghere video care se poate accesa online. Retelistica este trasa prin pereti si pardoseala de la inceputul amenajarii in asa fel incat nu se pot observa cablurile de retea, doar prizele pentru internet din camere.

Ce e la parter si demisol?

La demisol am amenajat cu gresie si faianta si este un spatiu liber pentru imaginatie, functie de necesitati. L-am folosit ca sa facem tot felul de traznai si experimente cu video si photo impreuna cu modelele noastre, fie pentru concursuri, fie pentru teste, fie pentru amuzament. Tot la demisol exista si un grup sanitar dublu (B+F), o camera tehnica pentru centrala si un mic spatiu de depozitare. Demisolul are lumina naturala.

La parter, avem zona de lounge directoriala, cu un design deosebit, de aproximativ 90 de metri patrati compusa din:

• Birou directorial echipat complet, mobilier la comanda;
• Birou admini/trainer/secretara;
• Zona de lounge si discutii pentru primirea colaboratorilor, canapea cu piele Alcantara si semineu;
• Mini-bucatarie separata in care sunt incluse frigider, expressor profesional si spatii de depozitare vesela;
• 2 seturi de canapele de 6 persoane fiecare si un lounge pentru sedinte foto, diverse plante decorative;
• Internet wireless in tot spatiul si sistem de supraveghere al incintei.

Tot la parter este zona de acces de aproximativ 25 de metri patrati care ofera acces atat la zona de lounge directoriala, cat si la demisol sau etaje, intr-o maniera in care se poate facilita accesul fara sa deranjeze persoanele care isi desfasoara activitatea profesionala.

Suna bine. Mai multe despre camere si echipamente?

Toate cele 12 computerele sunt I7, au minim 12 GB RAM. Monitoarele sunt de minim 24". Camerele web sunt BCC950, Logitech PTZ PRO si PTZ PRO2, kituri wireless. Fiecare camera are designul ei unic (4 camere au strip poles). Mobilierul este de la Mobexpert, cu exceptia a 4 dintre ele unde nu ne-a permis spatiul paturi mari si le-am facut la comanda.

Fiecare din cele 12 camere are reteaua ei, pentru siteurile care cer sa fie telefonul modelului in aceeasi retea cu computerul si toys. Pentru cunoscatori, routerele sunt MikroTik cu IP fix. Internetul este Gigabit, IP-uri fixe (daca doriti). Firma cu care colaboram pentru internet este extrem de buna si poate sa va ofere ce banda aveti nevoie cu ce caracteristici tehnice doriti.

Nota personala: Pentru cei care cred ca e overkill ca fiecare camera sa aiba propria retea, think again.

La etajul 1, pe langa cele 4 camere si grupul sanitar, trebuie sa mentionez zona de makeup complet echipata. De asemenea, colegele de la makeup sunt profesioniste si ne-au ajutat cu servicii de inalta calitate de-a lungul timpului.

La etajul 2 (4 camere si grupul sanitar), avem bucataria si o zona de lounge pentru modele. Tot aici gasim si rackul cu echipamentele tehnice ce deservesc cladirea. Zona de lounge si relaxare pentru modele are un design deosebit, in care se regasesc o canapea modulara pentru 12 persoane, masuta de cafea, televizor, diverse plante decorative si obiecte de decor. Bucatarie modulara complet mobilata si utilata (corpuri baza si suspendate), cuptor microunde, plita electrica, masa de sticla pentru servit masa, 4 scaune si diverse obiecte de decor.

La etajul 3 (4 camere si grupul sanitar) avem de mentionat zona de fotografie cu sistem de 2 role actionate pe telecomanda, un corp decorativ cu pantofi si dulap de sticla pentru diverse accesorii pentru modele (coliere, bratari, etc.), 4 trepiezi pentru sedintele foto.

De asemenea, la etajul 3 inaintea iesirii pe acoperis exista un spatiu de depozitare. Acoperisul cladirii este terasabil, avand vedere partiala la mare si este un loc superb unde iti pot savura cafeaua in liniste. Pardoseala este parchet la parter, etajele 1, 2 si 3 si gresie la demisol.

De asemenea, in pretul de vanzare sunt incluse urmatoarele (si multe altele):

- Sistem de supraveghere video interior exterior compus din 16 camere de rezolutie mare.
- Toata reteaua, routerele, switch-urile si rack-ul impreuna cu echipamentele din acesta.
- Site de prezentare al studio-ului + domeniul
- Diverse obiecte de decor precum masute de machiaj, tablouri sau diverse obiecte decorative.
- Trepiezi pentru sedinte foto.
- Camera video Sony HDR-CX360.
- Camera foto semi-profesionala Nikon D3000.
- Laptop Acer Aspire E5-572G, I3 4000M [at] 2.4 Ghz, 4 GB RAM.
- 2 imprimante Cannon.
- Computer admin (Intel I7, 8GB RAM)
- Diverse monitoare de diverse marimi.
- Foarte multe alte obiecte de valoare pe care nu are sens sa le enumerez aici.

In ceea ce priveste poze mai noi ale camerelor, le pot pune la dispozitie. Doar trimiteti-mi un dm.

De ce vindeti?

Am avut o tentativa sa facem exit si in 2017, cand nu mai aveam timp deloc din cauza altor afaceri pe care le conduceam. In urma discutiilor de la momentul respectiv, am decis sa reorganizam managementul studioului si sa continuam.

Am pus KPI's clari pentru acesti 3 ani. Astazi, iesim pentru ca ne-am atins (si depasit) toate targeturile si am decis ferm sa facem exit din acest business. De asemenea, vrem sa ne odihnim (cei care sunt vechi in acest domeniu stiu ce consum psihic si fizic este). Si, in final, dorim sa valorificam alte oportunitati pe care le avem si e timpul sa incheiem acest capitol din viata noastra.

Niste referinte se poate? Persoane care va cunosc din domeniu?

Da, sunt multi care ne cunosc in atatia ani de activitate, majoritatea indirect deoarece ne-a placut sa fim low profile intotdeauna. Dar da, categoric va pot oferi referinte telefonic si sunt si aici pe forum aceste persoane.

Vindeti cu tot cu modele?

Modelele nu sunt proprietatea noastra, ca sa le vindem. Discutia despre vanzarea studioului pleaca de la studio si poate avansa spre predarea afacerii. Deci raspunsul la intrebare este "da si nu", functie de cum evolueaza discutia. De asemenea, curatenia este asigurata de o firma profesionala, la un tarif excelent pentru 700mp.

De ce nu inchizi si inchiriezi altui business?

Din mai multe motive. Nu ne grabim. Toata cladirea este amenajata pentru studio de modelling online. Un chirias cu alt business aduce foarte multe alte obligatii si particularitati si pentru noi e ultimul lucru pe care ni-l dorim acum. Dar asta nu inseamna ca exclud optiunea.

Pentru mai multe informatii, ma puteti contacta la 0769 239 269.

Va doresc o zi relaxanta,
M.
SoulCams Models Studios wanted
CristiS
Mesaje: 4
Membru din: 09 Ian 2021, 22:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Frumoasa descrierea sau povestea. Oare asta v-a facut sa trageti obloanele (faceti exit) si sa va ocupati de valorificarea altor oportunitati?

https://www.replicaonline.ro/un-studio- ... va-454908/

Adica banuiesc ca cei care vor sa aiba cel mai bun studio de aici din Constanta ar trebui sa stie si trecutul, nu?
Avatar utilizator
SunStudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 52
Membru din: 17 Dec 2010, 07:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

CristiS, putina atentie te rog. Scrie cat se poate de clar in articol atat numele studioului, cat si numele firmei si e evident ca nu e vorba de noi. Dureaza aproximativ 5 minute si cateva cautari pe google ca sa afli toate detaliile despre studioul respectiv, doar dupa numele firmei.

Despre studioul respectiv nu am nici un comentariu. ANAF isi face datoria, nu e nimic complicat.

De asemenea, Cristi, banuielile si intrebarile tale mai mult sau mai putin retorice te privesc strict pe tine. Scopul acestui post este fix cel mentionat titlu. Daca te pot ajuta in acest sens, iti stau la dispozitie pentru informatii.

Iti doresc o zi relaxanta,
M.
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salutare,

Eu personal confirm pentru profesionalismul lui M. si in general al celor de la sunmodels intrucat am avut o colaborarea frumoasa cu ei in ultimii 2-3 ani (cred).

Mult succes in ceea ce urmeaza sa faceti!
Scrie răspuns

Înapoi la “VANZARI - CUMPARARI - DIVERSE”