Super bec economic 425W !!!

Categoria este destinata anunturilor de vanzari/cumparari produse si servicii cat si anunturilor diverse. Atentie! Trebuie sa existe o legatura intre aceste produse/servicii si activitatea de adult video chat, in caz contrar nu voi aproba anunturile. Va rog verificati si regulamentul pentru categoria de Reclama.
Încuiat
Avatar utilizator
world2chat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 189
Membru din: 04 Feb 2009, 22:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

These bulbs are 220V-250V for UK & European countries

85w Florescent is equivalent to 425 watts of incandescent or tungsten light.
Daylight Balanced 5500K the same as most Flash photography means perfect colour balance everytime.

Watt : 85W Equivalent to 425 watts lighting power
Colour Temp : 5500k colour temperature
Volts : 220V-250V
Mount : E27
Lifespan: 8000 hours average lifespan.


am intrat in posesia unui asemenea bec de la un amic sa vad ce poate sa fac si sincer sa va zic am ramas uimit cat a putut schimba claritatea imagini ,culorile sunt mai vii imaginie nu8 se mai vede in reluare . Are o putere foarte mare si disperseaza lumina uniform in camera . Becul are dulie normala si nu necesita alte modificari se poate pune la o lustra sau chiar veioza singurul inconvenient consta in dimensiunea lui ( 22 cm lungime - 17 cm circumferinta ) . Asa am scapat de gaurit pereti si de alte costuri .
Garantez calitatea si claritatea imagini cu acest bec .

Daca e cineva interesat sa achizitioneze asemenea becuri am de vanzare cateva .

Pret : 100 ron / bucata .

Pretul real al becului e de 55 $ si nu se gasesc la noi .







Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
ContSters04
User Activ
User Activ
Mesaje: 351
Membru din: 29 Ian 2008, 17:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pe ce camere l-at testat ? e deajuns 1 sau trebuiesc 2?
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu folosesc asa ceva. Este f puternic trebuie sa ii cauti locul la asa ceva altfel risti sa luminezi prea puternic anumite zone daca nu il asezi unde trebuie. 1 nu este deajuns sau daca pe unii nu ii deranjeaza anumite umbre.
Avatar utilizator
wulpita
Veteran
Veteran
Mesaje: 627
Membru din: 30 Iun 2008, 05:18
Localitate: Ce`tzi Doresc Eu Tzie Dulce Romanie
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Din cate se vede are o dulie mai mica decat cele normale asta inseamna ca merge doar la o veoza speciala iar veozele astea din cate stiu nu duc mai mult de 60W iar becu din cate zici are 85W
Imagine
Avatar utilizator
world2chat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 189
Membru din: 04 Feb 2009, 22:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Eu am un PHILIPS SPC900 - SONY DCR PC-109E , atat timp cat am observat schimbare pe ambele eu zic ca are efect pe toate camerele fie webcam sau camera video .

1 bec e suficient ( in cazul in care nu esti multumita iti mai trimit unul ) .
Avatar utilizator
ContSters04
User Activ
User Activ
Mesaje: 351
Membru din: 29 Ian 2008, 17:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pai cu 2 consumul de energie va fi la fel ca cel pe care il am acum :/ deci investitia nu si-ar mai avea rostul . eu am un evi si la evi conteaza foarte mult lumina ! scuze de deranj da mai am o intrebare , fetele care au lucrat ce au spus .. le dor ochii e greu de suportat lumina ?
Avatar utilizator
world2chat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 189
Membru din: 04 Feb 2009, 22:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

tu nu ai inteles rolul postului meu :lol: . Eu nu vand becurile astea ca sa economisesti energie . Le vand ca sa ai tu o claritate mai buna si sa nu te mai chinui sa prinzi neoane deasupra patului tau sa calculez unghiurile de montare plus un pret mult mai ridicat .
1 bec din asta are luminozitatea la 4 becuri obisnuite de 100W. si chiar faci si economie daca asta conteaza si vrei o lumina mai buna in camera ta .
toate camerele au nevoie de lumina buna pt claritate nu numai SONY EVI .

pana acum eu am avut un trepied cu 2 reflectoare de 150W si deranjau mai mult decat becurile astea . am si eu o intrebare pt tine :lol: .
Tu te uiti tot timpul pe tavan la bec ?asa te poate deranja si un led daca te uiti fix la el .
Avatar utilizator
Ken
Veteran
Veteran
Mesaje: 533
Membru din: 06 Ian 2010, 20:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

coffeegirl scrie:pai cu 2 consumul de energie va fi la fel ca cel pe care il am acum :/ deci investitia nu si-ar mai avea rostul . eu am un evi si la evi conteaza foarte mult lumina ! scuze de deranj da mai am o intrebare , fetele care au lucrat ce au spus .. le dor ochii e greu de suportat lumina ?
Daca ai evi d100 este suficient un singur bec .. amplasat undeva deasupra ...

Am si eu bec ca asta si am dat 45 ron ...
Avatar utilizator
world2chat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 189
Membru din: 04 Feb 2009, 22:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

wulpita ti se pare ca e o dulie mica deoarece becul e mare dar nu e asa dulia e normala .
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Becul este imens nu mare si dulia este normale. Nici nu as vrea sa imi imaginez un asemenea bec in veoza :lol: :lol: :lol: , iar voi vratilor lucrati cu lumina slaba ca sa nu consumati curent? putea sa consume si 200W isi face fiecare banuti!
Avatar utilizator
ContSters04
User Activ
User Activ
Mesaje: 351
Membru din: 29 Ian 2008, 17:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

world2chat ba am inteles :) doar ca ma interesa o sursa de iluminat puternica care sa inlocuiasca neoanele deja existente si care ma obosesc , sa nu mai vorbim de caldura degajata de ele si care bineinteles sa nu imi consume mai mult curent (asta e eu sunt zgarcita cu banu meu ) . Si da in momentul asa ma cam uit tota ziua in neon in momentul de fata ca nu imi plac umbrele ( a fost tare intrebarea inca mai rad )
NutuRody multumesc asta ma gandem si eu 1 face umbre 2 e lumina prea puternica pentru spatiul /camaruta mea de vch .
Ken merci mult
Avatar utilizator
world2chat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 189
Membru din: 04 Feb 2009, 22:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

coffeegirl scrie:world2chat ba am inteles :) doar ca ma interesa o sursa de iluminat puternica care sa inlocuiasca neoanele deja existente si care ma obosesc , sa nu mai vorbim de caldura degajata de ele si care bineinteles sa nu imi consume mai mult curent (asta e eu sunt zgarcita cu banu meu ) . Si da in momentul asa ma cam uit tota ziua in neon in momentul de fata ca nu imi plac umbrele ( a fost tare intrebarea inca mai rad )
NutuRody multumesc asta ma gandem si eu 1 face umbre 2 e lumina prea puternica pentru spatiul /camaruta mea de vch .
Ken merci mult
daca nu iti plac umbrele iti iei 2 becuri si ai rezolvat problem , eu unul nu pot am incercat e prea puternica lumina si nu rezist ( doar daca imi iau ochelari de sudura ) dar tu faci cum vrei nu degeaba ti am zis sa-ti iei un bec si daca mai e nevoie iti mai iei inca unul

auzi nu stiu cine ti-a zis ca neoanele dau caldura ca te a pacalit rau de tot :lol: . becurile , lampile cu lumina galbena alea dau caldura .
Avatar utilizator
world2chat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 189
Membru din: 04 Feb 2009, 22:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ken scrie:
coffeegirl scrie:pai cu 2 consumul de energie va fi la fel ca cel pe care il am acum :/ deci investitia nu si-ar mai avea rostul . eu am un evi si la evi conteaza foarte mult lumina ! scuze de deranj da mai am o intrebare , fetele care au lucrat ce au spus .. le dor ochii e greu de suportat lumina ?
Daca ai evi d100 este suficient un singur bec .. amplasat undeva deasupra ...

Am si eu bec ca asta si am dat 45 ron ...

imi zici te rog firma producatoare ? lai cumparat din magazin de la noi ?
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

coffeegirl scrie: NutuRody multumesc asta ma gandem si eu 1 face umbre 2 e lumina prea puternica pentru spatiul /camaruta mea de vch .
Ken merci mult
Pai poti cumpara doua de putere mai mica. Vezi ca se gasesc si de 200W, 240 parca... trebuie sa cauti. Le gasesti pozitia si asta e. Dar garantat trebuie doua pentru cine vrea "fara umbra"
bubulinaxox
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 146
Membru din: 08 Iul 2007, 11:09
Localitate: usa
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca tot a deschis cineva subiectul despre lumina si becuri....mai tineti minte cum se numeau becurile alea din schema de la ifriends?Vad ca pagina respectiva nu mai e de actualitate si ma intereseaza foarte mult daca isi mai aduce aminte cineva denumirea lor.
Avatar utilizator
Ken
Veteran
Veteran
Mesaje: 533
Membru din: 06 Ian 2010, 20:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut , mai este de actualitate anuntul ? .... a mai scazut pretul ? ... ma intereseaza :)
Avatar utilizator
wulpita
Veteran
Veteran
Mesaje: 627
Membru din: 30 Iun 2008, 05:18
Localitate: Ce`tzi Doresc Eu Tzie Dulce Romanie
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ken

cauta la magazine gasesti si de la 80 la 150 ron cu garantzie identic ca acesta.

bafta
Avatar utilizator
Ken
Veteran
Veteran
Mesaje: 533
Membru din: 06 Ian 2010, 20:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

wulpita scrie:Ken

cauta la magazine gasesti si de la 80 la 150 ron cu garantzie identic ca acesta.

bafta
Gata am gasit :) .... ma ajutat un prieten :)
Aveam si eu un magazin de unde luam dar a dat faliment :lol:

Bafta
lilpisy
Mesaje: 11
Membru din: 09 Sep 2010, 20:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

folosesc astfel de bec de mai bine de un an il gasiti la MrBricolage sau Bricostore(nu stiiu sigura cum se numeste) este magazinul de langa mall vitan cam 40-45Ron dati pe el dak vreti va fac si-o poza e foarte bun 100 de ron e MULT !!! va tine cam 1 an folosit zilnic cam 8 ore consum redus fiind economic:) pa pa
lilpisy
Mesaje: 11
Membru din: 09 Sep 2010, 20:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am uitat sa mentionez sa luati cu lumina alba :) fiind si cu lumina calda-galbena :) lumina cea alba o sa redea o imagine perfecta din punctul meu de vedere :) va descurcati voi k sunteti marii 8)
Avatar utilizator
WalkerRo
Mesaje: 44
Membru din: 13 Apr 2005, 11:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Încuiat

Înapoi la “VANZARI - CUMPARARI - DIVERSE”