Probono

Aceasta categorie este destinata studiourilor care vor sa prezinte oferta de angajare pentru modele, firmelor sau persoanelor fizice pentru diverse colaborari si modelelor care vor sa lucreze intr-un studio sau cauta un anumit tip de colaborare. Va rog cititi regulamentul categoriei inainte de a publica oferta.
Încuiat
Boudoir
Mesaje: 38
Membru din: 20 Apr 2015, 21:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut din nou.

Am vazut un post: conturi-modele-t13314.html
In care IslaCamChat intreba:

"Cate persoane ai ajutat tu in aproape 3 ani de forum?Ah scuza-ma dar ai spus forum nu sedinte particulare sau pm.Cand nu vedem barna din ochiul nostru dar observam paiul vecinului riscam sa cadem in ridicol folosind vorbe mari."

Tot studiind forumul pentru a ma pune in tema cu despre ce este vorba in aceasta industrie am ajuns sa apreciez anumiti oameni.

Intre acei oameni se afla si IslaCamChat.
Si am considerat intrebarea asta ca si cum mi-ar fi adresata mie.

In consecinta fac o oferta.
E adevarat ca nu ajuta multa lume dar macar ajuta o persoana din industrie.
Alt ajutor real nu il vad neavand experienta in domeniu. (toate parerile mele vis a vis de subiectele din forum sunt, majoritatea, doar niste pareri de habarnist).

Oferta este urmatoarea:
Fac poze unui model 12-15 poze prelucrate moca.

Conditiile :
Trebuie sa fie la inceput de drum.
Trebuie sa fie in good shape.
Trebuie sa fi inceput ca model independent (si sa fie model independent).
Sa aiba tinute pentru a sustine sedinta!
Sa nu aiba poze profi.
Sa isi rezolve singura treaba vis a vis de make up si hair (sa plateasca sau sa si le faca singure).
Sa activeze in domeniu pentru a fi un ajutor real (nu vreau sa fac poze degeaba la vre-o "pitzi")
Sa nu vina cu "iubi" la studio.

Motive pentru care vreau sa ajut:
- Pentru ca vreau sa ajut (asa ma comport si in viata de zi cu zi)
- Unele motive invocate de model (sau de altii) pentru succes sau insucces se refera la poze profi.
- As inlatura unul din motive pentru care un model nu are acces la urmatorul nivel.
- Fiind la inceput de drum are determinarea dar nu are fondurile necesare (cel putin la momentul asta) eu ii ofer aceasta oportunitate.
- De ce nu doresc un model de la studio?
- Pentru ca imi inchipu ca un studio daca se respecta are fonduri pentru astfel de fotografii.
- De ce nu doresc ca modelul sa aiba deja poze profi?
- Pentru ca daca are poze profi poate alt model nu are si prefer sa ajut un model care are neaparat nevoie.

Pentru asta mi-ar trebui ajutorul admin ului.
- In ce sens?
- Sa verifice el daca sunt indeplinite conditiile.

Spor !

PS:
Acest ajutor care il ofer nu are rol publicitar!
Pentru a putea beneficia de oferta trebuie sa fie facuta aici si eu sa imi exprim acordul aici.
Modelul poate posta vis a vis de sedinta respectiva doar in cazul in care exista NEMULTUMIRI!
In felul asta daca deja a postat isi poate exprima doar modelul nemultumirile.
Pozele facute NU VOR APAREA PE NICI UN SITE (nicaieri pe internet) SAU MIJLOC DE COMUNICARE MEDIA (ZIAR, TELEVIZIUNE, bla bla bla).
Pozele facute nu vor avea WATEMARK sau orice alt insemn :D.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Of of ...mai mai ...laudabila oferta ta dar si mult criticabila - datorita faptului ca am tot deranjat o parte din noi membri ai acestui forum prin faptul ca sunt critic-glumet-par ca ma dau mare , iti trimit critica constructiv-glumeata in PM si daca o accepti si o apreciezi atat de mult o poti pune tu in cadrul topicului cu anumite completari sau modificari la postul tau initial

O zi frumoasa
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
PandoraM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cu alte cuvinte, mai fetelor care sunteti la inceput de drum, treceti fuguta la sala ca sa fiti in " good shape" altfel oferta lui Budoir Pro Bono nu este valabila, sau poate cine stie incepe sa va taxeze pe cm de grasime ....
Avatar utilizator
hayat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 137
Membru din: 02 Noi 2009, 10:19
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nr maxim de kilograme ? :?:
The cat would eat fish and would not wet her feet.
Boudoir
Mesaje: 38
Membru din: 20 Apr 2015, 21:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

PandoraM
Imi cer scuze.
Sunt un pic confuz.
Eu am incercat sa ajut o anumita parte a comunitatii ieftin (modele la inceput de cariera).
Oferta a cazut pentru ca nu am stiut despre ce este vorba.
Respectiv : cate poze trebuie, faptul ca trebuie neaparat procesate s.a.m.d.
No ofence
My bad.

Fac o a doua oferta probono.
Imi raspunde eldiablo si imi spune ca imi va spune cam ce am gresit si unde am gresit.
Din ce mi-a spus in unele parti am gresit fara intentie si in unele parti am gresit cu intentie (asta v o spun eu dar nu pot sa spun si motivul pentru ca nu am cum sa explic o fobie a mea).
Sa spunem ca am gresit si nu mai fac "corectiile" de rigoare pentru ca lumea sa inteleaga ce trebuie.
Eu ofer un serviciu gratis ca sa ajut comunitatea, pentru ca ce spun / fac altceva care nu tine de foto video puteti sa spuneti ca sunt cel mai prost din curtea scolii si sa va dau dreptate.
In varianta asta nu poate aplica oricine la acest serviciu gratis.
E adevarat.
Asta ma face rasist/sexist?
Woow.
Chiar sunt confuz...
Sa recapitulam:
Eu: Ofer ceva gratis un serviciu (daca te uiti o sa vezi ca nu e prima oara cand incerc sa ajut)
Scuza-ma de intrebare :
Tu ce oferi gratis pentru comunitate?
Cu ce ajuti comunitatea?
M-am prins :
Ma demasti.
Perfect!
Pace tie si spor la bani!

Hayat
"Nr maxim de kilograme ? "
Te intreb serios:
Faci misto sau intrebi pe bune ca sa stricam si postul asta? :D
In cazul in care intrebi serios iti pot raspunde .
In cazul in care e la misto, ca sa fii n trend!
Felicitari si spor la bani
Nu ma supar.

Sper sa ma ajute el diablo vis a vis de cum ar trebui sa raspund / corectez pentru a nu mai starni flame.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Se pare ca tu nu intelegi forumurile,indiferent ce oferi,o parte tot vor fi nemultumiti.Crezi ca pe mine ma iubeste lumea?:)))Ma iubesc modelele alea carora le spun de ani de zile ca sunt puturoase si cu pretentii?Nu ca m-ar interesa parerea lor dar asa ca fapt divers stiu ca m-ar decapita daca ar putea:))Nu inteleg nevoia asta de a fi placut,ai pus o oferta,cine vrea sa profite o va face,nu trebuie sa raspunzi pe fiecare post cu lamuriri si explicatii,e moca-gratis-free of charge,fac poze gratis unui model,logic ca orice fotograf vrei un model care sa arate bine,nu sa faci pe chirurgul plastician 3 ore la o poza,cine nu intelege e treaba lui,ce-ti pasa tie pana la urma?Cine nu-si permite sa plateasca pentru o sedinta foto si crede-ma ca sunt zeci care nu-si permit,va profita si te va contacta,si cele mai proaste poze profesionale sunt mai bune decat nici o poza sau 2 poze cum au unele si alea facute cu webcam-ul. :roll:


Bafta acolo!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

PandoraM scrie:Cu alte cuvinte, mai fetelor care sunteti la inceput de drum, treceti fuguta la sala ca sa fiti in " good shape" altfel oferta lui Budoir Pro Bono nu este valabila, sau poate cine stie incepe sa va taxeze pe cm de grasime ....
Si gratis si cu pretentii...da,omul vrea un model slab ca sa nu munceasca 3 ore la o poza in care sa nu se vada 7 straturi de celulita sau sa photoshopeze ore la o poza sa scoata aripioare,grasime,etc,toti fotografii vor asta si cei pe care-i platesti dar unul gratis?
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Ceecee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 06 Feb 2014, 23:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

IsaGlamChat, daca toate modelele ar citi comentariile tale si-ar permite sedinte foto la fiecare doua saptamani :lol:

Boudoir, felicitari pentru initiativa! Nu te lasa descurajat, pentru un model independent care se afla la inceput orice set de poze profesionale este bun. 12-15 poze mi se pare foarte ok. Pentru o fata care incepe cu cateva selfie-uri, imegineaza-ti diferenta! Din pacate unii nu stiu sa aprecieze nici macar un lucru oferit gratis. Nu trebuie sa te justifici in fata nimanui. Oamenilor care vad postul tau ca pe o oportunitate, alora te adresezi. Bravo!
Daca modelele nu citesc sfaturile din comentariile Isei, macar fotografii au inceput s-o faca :mrgreen:
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Boudoir scrie:PandoraM
Imi cer scuze.
Sunt un pic confuz.
Eu am incercat sa ajut o anumita parte a comunitatii ieftin (modele la inceput de cariera).
Oferta a cazut pentru ca nu am stiut despre ce este vorba.
Respectiv : cate poze trebuie, faptul ca trebuie neaparat procesate s.a.m.d.
No ofence
My bad.

Fac o a doua oferta probono.
Imi raspunde eldiablo si imi spune ca imi va spune cam ce am gresit si unde am gresit.
Din ce mi-a spus in unele parti am gresit fara intentie si in unele parti am gresit cu intentie (asta v o spun eu dar nu pot sa spun si motivul pentru ca nu am cum sa explic o fobie a mea).
Sa spunem ca am gresit si nu mai fac "corectiile" de rigoare pentru ca lumea sa inteleaga ce trebuie.
Eu ofer un serviciu gratis ca sa ajut comunitatea, pentru ca ce spun / fac altceva care nu tine de foto video puteti sa spuneti ca sunt cel mai prost din curtea scolii si sa va dau dreptate.
In varianta asta nu poate aplica oricine la acest serviciu gratis.
E adevarat.
Asta ma face rasist/sexist?
Woow.
Chiar sunt confuz...
Sa recapitulam:
Eu: Ofer ceva gratis un serviciu (daca te uiti o sa vezi ca nu e prima oara cand incerc sa ajut)
Scuza-ma de intrebare :
Tu ce oferi gratis pentru comunitate?
Cu ce ajuti comunitatea?
M-am prins :
Ma demasti.
Perfect!
Pace tie si spor la bani!

Hayat
"Nr maxim de kilograme ? "
Te intreb serios:
Faci misto sau intrebi pe bune ca sa stricam si postul asta? :D
In cazul in care intrebi serios iti pot raspunde .
In cazul in care e la misto, ca sa fii n trend!
Felicitari si spor la bani
Nu ma supar.

Sper sa ma ajute el diablo vis a vis de cum ar trebui sa raspund / corectez pentru a nu mai starni flame.
Datorita unui raspuns foarte sincer primit in urma unui PM in care "il certam" pe @Boudoir vreau sa fac urmatoarele precizari :

- imi cer scuze ca i-am interpretat gresit conditiile impuse modelului careia ii oferea acea sedinta foto + editarea pozelor gratis si l-am banuit de anumite ganduri necurate , banuieli aparute din cauza faptului ca recunosc cateodata sunt prea suspicios cand vine vorba de oferte gratis
- CHIAR OFERA CEVA GRATIS unui model incepator ( sau nu ) care momentan nu are nici macar 6 poze profi , referitor la fizicul modelului s-a referit exact la ce spunea si ISA - sa nu fie un model extrem de nefotogenic sau cu defecte majore de imagine pentru ca 1.ca si in cazul unui model de sex masculin este convins ca n-ar putea sa "scoata din acel model" obtine rezultatele dorite si 2.munca la editare ar fi mult mai grea decat in cazul unui model feminin obisnuit
- observand ca prin necunoasterea lui a "suparat" sau "deranjat" unele persoane de pe acest forum si dorind in acelasi timp sa faca parte din aceasta comunitate virtuala a decis SA OFERE SI EL CEVA GRATIS - fiind fotograf de profesie cel mai bun lucru pe care il putea oferii era o sedinta foto pentru cineva care nu are si i-ar fi de folos
- "conditia" cu "sa nu vina cu iubi la studio" atragea atentia ca oferind ceva gratis nu vrea sa intre in situatii dubioase cu "iubi" care o aduce pe "pitzi" la o sedinta foto gratis si urla la ea incontinuu "hai fa ca omul asta iti face poze de-alea misto" sau il pupe pe el ( pe Boudoir ) in cur cu expresii de genul "Mama frate ce tare esti si ce aparatura ai , nu pot s-o aduc si pe sormea sa-i faci niste poze ca are niste tate de incremenesti " , DACA iubi = un om normal la cap care intelege ca merge cu iubita/sotia la fotograf exact ca si cum s-ar duce la croitorie si-si vede linistit de cafeaua/sucul lui pe durata sedintei foto NU ESTE NICI O PROBLEMA

So ... momentan eu nu am nici un model cunoscut care sa profite de acesta oportunitate dar daca aveti vreo prietena care se muleaza pe "conditiile" lui nu ezitati sa le faceti legatura

Numai bine
Boudoir
Mesaje: 38
Membru din: 20 Apr 2015, 21:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Anuntul s-ar putea sa fie valabil doar pana pe 3 Iunie (in fapt cu o saptamana mai devreme) pentru ca sunt sanse mari sa plec din tara.
Concluzie:
Anunt valabil, aceleasi conditii explicate mult mai bine/concis de catre Eldiablo.
Spor la bani!
Boudoir
Mesaje: 38
Membru din: 20 Apr 2015, 21:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Anuntul nu mai este valabil.
Nu mai am timpul necesar.
Spor la bani!
Încuiat

Înapoi la “Oferte - Cereri de munca si Colaborari”