Fata cauta fata pentru colaborare(nu lezbi) :)

Aceasta categorie este destinata studiourilor care vor sa prezinte oferta de angajare pentru modele, firmelor sau persoanelor fizice pentru diverse colaborari si modelelor care vor sa lucreze intr-un studio sau cauta un anumit tip de colaborare. Va rog cititi regulamentul categoriei inainte de a publica oferta.
Încuiat
Bellissima
Mesaje: 6
Membru din: 12 Feb 2015, 12:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna. Am 26 de ani, lucrez de 6 ani, momentan lucrez de acasa, insa trezitul si confortul au inceput sa stea in calea muncii:)) . Caut o fata prietenoasa, degajata, care ar vrea sa inchiriem impreuna o garsoniera si sa lucram , e mai fun si trece timpul altfel decat singura. Repet, fiecare cu treaba ei, nu lezbi. Sunt dispusa sa si ajut, daca persoana este noua in domeniu .

Multumesc,
SoulCams Models Studios wanted
Bellissima
Mesaje: 6
Membru din: 12 Feb 2015, 12:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

doar Bucuresti.
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

conform dex-ului se pare ca din ce in ce mai multi invata gramatica pe net, in ideea ca "daca asa scrie acolo, inseamna ca asa e corect". FALS ! chiar daca, sa zicem, continutul nu-i chiar fad, corectitudinea morfologiei si sintaxei lasa mult de dorit, chiar si la persoane de la care, chipurile, am avea pretentii.
lesbiana e corect ca substantiv si are ca etimolgie insula Lesbos

LESBIÁN, -Ă, lesbieni, -e, subst., adj. 1. S. m. și f. Persoană care face parte din populația de bază a insulei Lesbos sau este originară de acolo. 2. Adj. Care aparține Lesbosului sau populației lui, privitor la Lesbos sau la populația lui. 3. S. f., adj. (Femeie) care practică lesbianismul. [Pr.: -bi-an] – Din fr. lesbien.

O seara frumoasa
Bellissima
Mesaje: 6
Membru din: 12 Feb 2015, 12:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cand voi cere sfaturi de gramatica, mai vb. pana atunci, tine-le pentru tine. Seara buna
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Nu te supara, de fapt te-a placut si a cautat motiv sa urce topicul sa-l faca mai vizibil.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Bellissima
Mesaje: 6
Membru din: 12 Feb 2015, 12:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Clar:))) Observ ca pe acest site se poarta persoanele rautacioase sau persoanele care critica.....
Bellissima
Mesaje: 6
Membru din: 12 Feb 2015, 12:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si inca o chestie, am ajuns pana la masterat, dar in niciun an din toti acesti ani de scoala, nu am auzit cuvantul lesbi predandu-se in scoli. Asa ca replica cu invatatul de pe net, nu-si prea are rostul!
Bellissima
Mesaje: 6
Membru din: 12 Feb 2015, 12:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

As dori inchiderea topicului, multumesc!
Încuiat

Înapoi la “Oferte - Cereri de munca si Colaborari”