Colaborare studio

Aceasta categorie este destinata studiourilor care vor sa prezinte oferta de angajare pentru modele, firmelor sau persoanelor fizice pentru diverse colaborari si modelelor care vor sa lucreze intr-un studio sau cauta un anumit tip de colaborare. Va rog cititi regulamentul categoriei inainte de a publica oferta.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Lolly19
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 134
Membru din: 26 Apr 2007, 23:06
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Buna, as dori colaborare cu un studio part time adica 4 ore pe zi timp de 5 zile pe sapt, este posibil?
am experienta multi ani de videochat doar de acasa am lucrat, stiu engleza bine, si nu ma vad facand alt job. pot sa trimit poze si detalii la studiourile interesate.
multumesc
Lolly
SoulCams Models Studios wanted
LeaderStudio
Mesaje: 1
Membru din: 22 Apr 2013, 15:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, numele meu este Bianca, asistent manager LeaderStudio.

Iti putem oferii aceasta posibilitate in studioul nostru pe tura de dupa amiaza dupa ora 15:00 asa cum iti doresti 4h sa lucrezi 5 zile pe saptamana.
Salariul este calculat in procent de 55% din incasari inca din prima luna.

Viziteaza site-ul, citeste despre noi si daca consideri ca este ceea ce cauti, inscrie-te si te vom contacta pentru prezentarea planului de activitate intr-un interviu.
Bianca :D
0729.664.963 ; 0764.426.906
http://www.LeaderStudio.ro
Bluestudiob
Mesaje: 6
Membru din: 09 Sep 2014, 01:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,
Daca te intereseaza o colaborare cu bluestudiob astept sa ne contactezi pe id de mess:bluestudiob
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Bluestudiob scrie:Buna,
Daca te intereseaza o colaborare cu bluestudiob astept sa ne contactezi pe id de mess:bluestudiob
Fa si tu o comparatie, ca si mod de prezentare si formulare si tot intre oferta ta si cea a domnisoarei asistent manager de la LeaderStudio.

Deci serios ca e jale... unii nici macar nu stiti sa redactati o scrisoare de intentie, dar banui c-aveti pretentii ca viitoarele angajate sa stie Engleza la perfectia, sa fie bombe sexy si eventual (doar daca se poate - a se citi "se considera avantaj") sa se mai si rupa cu dildouri atat vaginal cat si anal.

Si vis-a-vis de "id-ul de mess"
Google scrie:Definitions of mess
noun
a dirty or untidy state of things or of a place.
"she made a mess of the kitchen"
synonyms: untidiness, disorder, disarray, clutter, shambles, jumble, muddle, chaos
a situation or state of affairs that is confused or full of difficulties.
"the economy is still in a terrible mess"
synonyms: plight, predicament, tight spot/corner, difficulty, trouble, quandary, dilemma, problem, muddle, mix-up, imbroglio, jam, fix, pickle, stew, scrape
a building or room in which members of the armed forces take their meals; mess hall.
"the sergeants' mess"

verb
make untidy or dirty.
"you've messed up my beautiful carpet"

Acum nu va judec eu prea aspru, ca nu doar in videochat se intampla astfel de minuni :)
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Sebi,nu te mai mira de abordare,eu ma mir cum un studio care se respecta ar angaja pe cineva pentru 4 ore x5 zile pe saptamana deci 20 de ore saptamanal,asta spune tot.Deci nu trebuie sa avem pretentii la oferte:)
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Foarte corect Poca, insa cum exista membri pt toate tipurile de modele, asa exista si studiouri. Ca unu e membru cu pretentii, big spender, etc.. ca altul e (asa usor numit) labarul de under-2-mins... exista din toti cate unul :)

Eu am ramas pur si simplu stupefiat de abordarea in sine, sumara tare... Ca sa nu mai re-pomenesc de "mess" :)
gagymanca17
Mesaje: 25
Membru din: 10 Apr 2011, 08:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ptr job part-time suna la 0761826832 si stabilim un interviu. Multumesc
Avatar utilizator
Hollywood
Mesaje: 31
Membru din: 18 Dec 2014, 17:15
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Daca nu ai gasit ceva sa-ti placa te astepta si pe la noi la o cafea .

Cu drag Ema
Avatar utilizator
Lolly19
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 134
Membru din: 26 Apr 2007, 23:06
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Buna si multumesc tuturor pt raspunsuri. Inteleg parerea studiourilor in privinta programului de min 8 ore si respect regulile lor. Candva eram si eu model care lucra in fiecare noapte in fiecare zi nu tineam cont de ore eram prea ocupata sa mi dau seama cum trecea timpul. Si lucrand constant la aceleasi ore am ajuns la bani frumosi
Dar cred ca cateodata un model bun poate face in 4 -6 ore mai multi bani decat un model obosit plictisit care lucreaza 8 sau 10 ore. Hai sa fim sinceri o fata nu mai e fresh, zambateata rabdatoare si jucausa dar dupa N ore nici machiajul nu mai rezista , luminile prea puternice membrii prea cheap, satula de pvt de 3 min , modelul face armata imbracarea dezbracarea si deja se vede oboseala si plictiseala.

Un studio serios poate avea si fete cu program scurt fara sa stea cu camerele goale. Mai degraba gasesti modele poate studente care vor prg 4 ore
Eu de exemplu daca merg la un studio si am prg de 4 ore, mai fac 2 pe drum dus intors, apoi poate o ora doua la sala, la masa, la spa ceva shopping si hop s a dus ziua.
Eu n prezent lucrez de acasa si recunosc ca mi lipseste disciplina si socializarea de aceea as fi dorit colaborarea cu un studio
Oricum doresc tuturor multa bafta si spor la bani
Avatar utilizator
Lolly19
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 134
Membru din: 26 Apr 2007, 23:06
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Videochatul aduce beneficii materiale extraordinare modelelor disciplinate dar cateodata realizezi ca banii si bunurile materiale nu inseamna totul
In viata trebuie sa mai acordam importanta si persoanelor dragi care au nevoie de atentia noastra
Iar daca noi neglijam asta, banii nu ii vor aduce inapoi si poti pierde momente foarte frumoase daca te concentrezi doar pe munca si bani.
Eu una mi am dat seama ca nu sunt fericita muncind asa mult chiar daca faceam multi bani. Mi am luat casa, masina, am fost in vacante exotice. Acum ma multumesc si cu un venit mai mic. Gresesc??
Viata trebuie traita, anii trec fara sa realizezi si banii nu ti aduc neaparat fericirea. Cred ca in viata trebuie sa existe un echilibru
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Daca ati ajuns sa oferiti 55% pe
LeaderStudio scrie:Buna, numele meu este Bianca, asistent manager LeaderStudio.

Iti putem oferii aceasta posibilitate in studioul nostru pe tura de dupa amiaza dupa ora 15:00 asa cum iti doresti 4h sa lucrezi 5 zile pe saptamana.
Salariul este calculat in procent de 55% din incasari inca din prima luna.

Viziteaza site-ul, citeste despre noi si daca consideri ca este ceea ce cauti, inscrie-te si te vom contacta pentru prezentarea planului de activitate intr-un interviu.
Bianca :D
0729.664.963 ; 0764.426.906
http://www.LeaderStudio.ro
Si ... cum sunt astia 55% draga Bianca: net sau brut? :)
vistudio
Mesaje: 9
Membru din: 29 Mai 2015, 14:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am incercat sa iti trimit un mail insa nu a mers.
eu ca owner, sunt in aducerea unui nou concept de studio in romania, in ceea ce priveste felul de amenajare.
Iti pot oferi un loc in echipa noastra daca esti de acord.
Lasa-mi o adresa de mail valida, te rog!
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

vistudio scrie:Am incercat sa iti trimit un mail insa nu a mers.
eu ca owner, sunt in aducerea unui nou concept de studio in romania, in ceea ce priveste felul de amenajare.
Iti pot oferi un loc in echipa noastra daca esti de acord.
Lasa-mi o adresa de mail valida, te rog!
Salut , incearca sa-i trimiti un pm sau eventual spune-i unde va poate contacta chiar daca eu sunt convins ca si-a gasit deja studioul cautat .Spor
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

vistudio scrie:Am incercat sa iti trimit un mail insa nu a mers.
eu ca owner, sunt in aducerea unui nou concept de studio in romania, in ceea ce priveste felul de amenajare.
Iti pot oferi un loc in echipa noastra daca esti de acord.
Lasa-mi o adresa de mail valida, te rog!
Pt vistudio@ .Nu a mers sa trimiti mesaj pentru ca esti nou aici si nu ai minimul de 10 mesaje postate in forum . Sa-ti raspund tot aici , daca nu te deranjeaza .Netul ala de la RDS de care spui de 3 sute ,banuiesc ca e vorba de cel de 30 lei ? Sau ai vrut sa spui 300 roni (3 milioane vechi ) ?
Daca e cel de 30 roni , sa nu te incurci cu asa ceva .Si nu e vorba de un singur model sau 10 modele . Accel singur model poate avea 10 situri deschise .E vorba de cat de bun este uploadul tau .1oo la upload pe speed test poate fi egal cu zero , daca este de proasta calitate . Infinit mai bun poate fi un net de 2 Mgps dar garantat ,ping mic blablabla ! Infinit mai bun !!!!

Nu va mai incurcati cu neturi pentru tot poporul (mai ales cand e vb de un internet pt studio ) ca voi nu o sa stati pe torenti si pe filme online sau pe FB .Acel internet e doar pt youtube si Facebook .

Daca e vorba de studio sa nu faci prostia asta .Adica poti sa o faci , dar punem pariu ca peste 1-2 luni vei pune anunt cu "Vand studio " ? De fapt correct ar fi spus "Vand aparatura /lumini /mobilier pentru un studio, deoarece am dat faliment nestiind ce/cum sa fac si acum vreau sa-mi mai recuperez din investitie !!! Deci voi vinde ieftin !! " .

Tu faci ce vrei , din partea mea poti sa iei net si de 10 lei sau pe stick USB . Orice teava de net in mod normal ar trebui sa o poti proba inainte chiar si Teentelecom ( http://www.teentelecom.com/ ) pe care-I recomand datorita faptului ca (ei ,firma ) stiu despre ce vorbesc .Vorbesc pe limba noastra ,nu pe limba celui care pune botul la vitezele astronomice si-si convinge parintii (determinandu-i cu noua grila de programe TV ) sa-i traga cablul ala la pachet cu programe TV si telefoane fixe :))
Daca o sa te vezi ca in Evul mediu timpuriu al VCH-ului , adica , ca prin anii '2000 ,poti fi sigur ca nu vei face nici un ban ,chiar daca ai avea-o angajata pe nikki ( nu ca ar fi cea mai buna , dar ca exemplu impersonal ) .Nu stiu cum sa-ti mai explic sa ma intelegi .
Sfatul meu ,daca esti din Bucuresti si ai in zona Teentelecom ( sau daca nu-I ai ,ca si studio trebuie sa-ti permiti plata unei instalari de FO ) sa-i contactezi .Sau , ia-ti RDS dar nu glume de 15 lei .De la 150 euro fara TVA in sus , pot fi buni pt ce vrei tu .

Pt ceilalti care spera sa o angajeze pe Lolly :lol: .Fata posibil sa-si fi schimbat PC-ul/webcam/lumini /Internetul /si-a facut poze pro ..si nu mai are nevoie . Sau a apelat la o trainerita iesita la pensie ....sau alta variant a angazat-o part time pe una care deja lucreaza pentru un studio .Ca doar si neamtu' a bagat meditatii la greu :lol:

[Later edit ] Tot pentru vistudio :lol: Fii atent ca Lolly@ e posibil sa aiba internet de 10 ori mai tare ca tine la studio ! Prin urmare nu-i da nici o sansa ! Trageti ceva la 150 euros pt studio .La cel de 150 de euro uite ce scrie : 1)Acces internet garantat 50 Mb/s .2)Acces internet maxim (adica in toata lumea ) 80Mb/s .3)Acces metropolitan (adica loco in Ro) 100 Mb/s .Vezi ca e de cacao vs RDS ? Clar ca cu acest net nu vei putea sta pe FB/youtube/torenti .Ii limiteaza drastic pe postacii de pe FB , nemilos as spune :lol: .In schimb va fi foarte bun pentru ce vrei sa faci tu .
vistudio
Mesaje: 9
Membru din: 29 Mai 2015, 14:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc pentru sfaturi.
Parerile sunt impartite si deschid o paranteza.
Sunt multi care spun ca daca e i3 sau i5 nu e domne bine ca nu tine. Nu ca sunt genul care sa nu investeasca in aparatura pentru ca monitorul la mine inseamna 109 cm diagonala.
Dar se intampla o prostie: daca fetei i se spune ca are voie doar i7, placa video sa bubuie nfs-ul ca nu face un amarat de streaming, hard de cel mai scump ca salveaza tot chipurile pe el in nici un caz SSD ca nu a aflat lumea de el, ram mai mult decat iti vede procesorul ca suna bine 16 GB RAM. Coolerul nu se mentioneaza ca l;a fel, doar cifrele mari fac omul sa para ca stie ce vorbeste.

La fel si cu netul.
Daca o sifiecare fata dispune de net de 300 mb eu cred ca este ami mult decat necesar. Investitia se face cu cap si asta inseaman ca se face atunci cand e nevoie de ea nu inainte.
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

vistudio scrie:Multumesc pentru sfaturi.
Parerile sunt impartite si deschid o paranteza.
Sunt multi care spun ca daca e i3 sau i5 nu e domne bine ca nu tine. Nu ca sunt genul care sa nu investeasca in aparatura pentru ca monitorul la mine inseamna 109 cm diagonala.
Dar se intampla o prostie: daca fetei i se spune ca are voie doar i7, placa video sa bubuie nfs-ul ca nu face un amarat de streaming, hard de cel mai scump ca salveaza tot chipurile pe el in nici un caz SSD ca nu a aflat lumea de el, ram mai mult decat iti vede procesorul ca suna bine 16 GB RAM. Coolerul nu se mentioneaza ca l;a fel, doar cifrele mari fac omul sa para ca stie ce vorbeste.

La fel si cu netul.
Daca o sifiecare fata dispune de net de 300 mb eu cred ca este ami mult decat necesar. Investitia se face cu cap si asta inseaman ca se face atunci cand e nevoie de ea nu inainte.
Salutare din nou .

Si nu , parerile nu sunt deloc impartite . :lol: Tu fiind la inceput de drum ,nu trebuie sa te iei dupa vanzatorii de calculatoare , sau dupa meseriasii de pe torenti sau NFS ! Nici macar dupa cei de pe Youtube !! :)

In alta ordine de idei :

-orice Pc brand , incepand de la un CPU i5 -3570K la 3.40GHz sau i5-4670 tot la3.40GHz, e perfect pentru inceput sa tii 3-4 sites in conditii excelente .

-placa video nu-ti trebuie ,fiind inclus un processor graphic in CPU .

-Hardul la fel , nu ai nimic de stocat pe el , "fetei" trebuindu-i viteza de executie in rularea programelor .Deci ii trebuie SSD , indiferent daca a auzit lumea de el ori ba .

-Nu trebuie sa exagerezi cu RAM-ul , un 8 giga fiind sufficient .Oricum procesoarele de mai sus "vad " destul ram .Problema e sa ai tu OS pe 64 biti ,ca sa-ti "vada " mai mult de 3.17 GB .

Cat priveste internetul , nu mai discutam .Se pare ca aici stii ... :lol:
Un mic amendament : La net investitia ca sa fie considerata cu cap cum spui , ar trebui facuta inainte .Cand vei considera ca , este nevoie de ea , probabil sa fie prea tarziu . Va trebui sa predai tuburile si munitia netrasa , daca ma-ntelegi ce vreau sa spun ...
vistudio
Mesaje: 9
Membru din: 29 Mai 2015, 14:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vedem ce iese si revin. Momentan sunt in cautare de modele serioase la care sa nu fie nevoie sa stea cineva in spate sa scrie in locul lor :)
Scrie răspuns

Înapoi la “Oferte - Cereri de munca si Colaborari”