Caut studio

Aceasta categorie este destinata studiourilor care vor sa prezinte oferta de angajare pentru modele, firmelor sau persoanelor fizice pentru diverse colaborari si modelelor care vor sa lucreze intr-un studio sau cauta un anumit tip de colaborare. Va rog cititi regulamentul categoriei inainte de a publica oferta.
Scrie răspuns
ina_pink
Mesaje: 33
Membru din: 19 Dec 2014, 17:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna seara,as dori sa stiu si eu ce studiouri din Bucuresti sunt cele mai bune.Sa-mi faceti un top 10 studiouri.Am cautat pe net si toate spun ca sunt nr.1 si nici nu stiu ce sa aleg.Am 19 ani,1.57 si 45 kg.Am mai lucrat 2 luni in alt studio dar stagnam la bani si nici nu am avut parte de training foarte bun(cred) si as vrea sa lucrez in alt studio mai bun sa vad daca problema a fost la mine sau la ei.
In primele luni cat ar fi normal sa faca fata?Eu stagnam la 300$/perioada.Ar trebui sa stau mai mult si sa am rabdare macar jumatate de an sa vad ce si cum?Voi ce parere aveti?
Eu nici nu prea vorbeam la microfon(stau cam prost la pronuntie...la scris nu am probleme) si imi era rusine in pvt sa scot sunete de placere:)))....si cum intram in pvt textila jos ca ma blocam si nu stiam ce sa fac in pvt.
Si inca o chestie...exista studiouri bune cu program de la 7.30 prima tura?Eu am o problema cu programul de la 6 ca imi este imposibil sa ma trezesc la 5. :oops:
Asa cu membrii nu aveam probleme,le placea de mine mai ales ca paream inocenta:)),adica vorbeam cu ei,le placea sa stea cu mine de vorba dar la mine problema era in pvt ca ma blocam.
Ceva pareri despre studiouri si de pvt?Multumesc anticipat si imi cer scuze daca am deranjat cu intrebarea :oops:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Tu chiar crezi ca e cineva care sa poata face top 10?:) Care sa aiba informatiile necesare, care sa se ghideze cu obiectivitate dupa niste criterii clare? Gandeste-te si tu ;).
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
ina_pink
Mesaje: 33
Membru din: 19 Dec 2014, 17:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da ai dreptate..nu top 10...dar multa lume spune ca sunt multe studiouri foarte bune etc si toate studiourile spun ca sunt studioul nr.1 ...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

ina_pink scrie:Da ai dreptate..nu top 10...dar multa lume spune ca sunt multe studiouri foarte bune etc si toate studiourile spun ca sunt studioul nr.1 ...
Si cine vrei sa-ti spuna,noi patronii de studiouri?Evident ca eu o sa-ti spun ca cel mai bun studio este al meu,vine alt coleg si o sa-ti spuna ca nu e adevarat ,al lui este cel mai bun,si asa mai departe.Daca nu esti desteapta si nu stii sa citesti si sa te informezi ,sa faci diferenta cand mergi la un interviu nu de ce ti se ofera ci cum decurge interviul si ce oportunitati ai o sa sfarsesti tot intr-un studio de rahat unde poate sa curga aur si miere pe pereti ,tu tot 300 la per o sa faci,fetele destepte si care gandesc mai mult si mai bine decat gloata cam alea fac si bani multi,daca nu esti in masura sa hotaresti pentru tine ,toata viata vei fi o marioneta de care se vor folosi cei din jur .
Sper sa intelegi ce am vrut sa spun,daca nu intelegi asta e pierderea ta si o sa-ti iei teapa dupa teapa pana o sa inveti,welcome in the real life my darling..
Este ca si cum ai intreba lupii'' va plac mieluseii?''
wildcouple20
User Junior
User Junior
Mesaje: 93
Membru din: 18 Apr 2014, 20:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu sunt model independent dar daca m-as apuca la studio as alege intre WowStudio,VipStudio,LourdesStudio,Studio20...din cate stiu astea sunt cele mai bune...succes :)
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Exact dupa cum ziceam... ;)

Exact asta e subiectivismul!!! "Din cate stiu..." Dar nu a intrat o data in unul din studiouri, nu stie mai nimic despre ele. Probabil nici 1% din cate stiu alti useri depre forum, care au relatii de prietenie poate cu ownerii studiourilor mentionate, dar care se abtin.

Ce ne facem, ca eu am auzit de cel putin alte 2-3 studiouri care nu au fost metionate, dar care sunt peste. Atunci care sunt cele mai bune? Daca le-as mentiona nu as cadea exact pe rationametul din primul meu post despre subiectivism si necunoasterea concreta a subiectului?!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
wildcouple20
User Junior
User Junior
Mesaje: 93
Membru din: 18 Apr 2014, 20:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Din pura curiozitate ma uit pe siteurile studiourilor,pe jasmin,pe livejasminer si vad ca fetele de la respectivele studiouri fac bani,pe asta mam bazat in postul de mai sus :)
wildcouple20
User Junior
User Junior
Mesaje: 93
Membru din: 18 Apr 2014, 20:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai nu stau sa compar toate modelele :)) pur si simplu mai ma uit din cand in cand si recunosc studioul...fata vroia nume de studiouri bune,eu i-am zis ce studio as alege eu...si as face aceasta alegere in functie de ce am vazut pe siteul lor de prezentare si pe jasmin :P
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Doar reconfirmi ce am zis in primul post. Intaresti ce am zis despre subiectivism. Zici ca fac bani...iar e relativ. Pentru unii 3000 inseamna bani, pentru altii 30k. Apoi ai alege dupa ce scrie pe sitele de prezentare. Chiar fata ce a deschis postul zice ca toti zic ca sunt numarul unu. Ca doreste o clasificare dupa alt criteriu. Si da, ca sa poti fi cat mai obiectiv trebuie sa stii toate modelele, ca sa poti sti media. Varful/urile nu spun foarte mult in sine.

Nu comentam, dar afirmatia ta a fost ca cele enumerate de tine sunt cele mai bune. Nu unele din cele bune. Si ai enumerat cateva criterii care doar demonstreaza ce am zis atat de scurt. Ai zis ca astea sunt cele mai bune. De ce nu ai enumerat si pe acela, pe care daca te uiti pe livejasminer ai sa vezi varf de peste 30k/luna si medie per studio de peste 10k? Ca doar livejasminer e un criteriu nu? Tu o afirmi. Poate pentru ca nu-l stii? Atunci cum poti spune care sunt cele mai bune. Apoi inca o greseala ce o fac aproape toti. Confunda videochat-ul cu livejasmin. In clasificarea ta inseamna ca nu intra studiourile ce nu lucreaza cu lj. Pai cum facem ca exista studiouri ce nu lucreaza cu lj dar genereaza o medie mai mare per model decat altele ce lucreaza exclusiv lj sau pe mai multe. Atunci ar fi mai aproape de adevar cel care nu evalueaza dupa lj ci dupa mfc? Aparent asa ar fi ca pe mfc sunt incasari mult mai mari decat lj. Dar iar am gresi daca am pune egal intre mfc si vch.

Acum sper ca initiatoarea postului intelege mult mai bine ce am incercat sa-i zic in primul meu reply. Ca nu va primi decat pareri personale ca nu are cine si cum face un top. Iar cine o face, cine crede ca poate sa o faca e cel mai departe de adevar. Tocmai prin convingeri subiective care nu au legatura cu realitatea. Ca nu are cum fizic sa o cunoasca.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Ca sa bagam in ceata modelele, eu zic sa ne integram pe site-urile de prezentare si o linie melodica potrivita ca sa implementam locul 1 in mintea lor:))))))))))
https://www.youtube.com/watch?v=ShOF17Jv1rM
ina_pink
Mesaje: 33
Membru din: 19 Dec 2014, 17:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc frumos pentru raspunsuri! Am inteles ce ai vrut sa spui si la ce te-ai referit.
O sa ma duc la studiouri care mi se par mie ca sunt mai bune,o sa casc ochii pe acolo sa vad ce si cum,o sa le pun intrebari care sa ma lamureasca si o sa vad la sfarsit ce si cum.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Exact! Tu trebuie sa stii exact ce vrei si in functie de asta vei intreba ce trebuie si vei fi atenta in consecinta. Succes!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

WinXPfather scrie:Doar reconfirmi ce am zis in primul post. Intaresti ce am zis despre subiectivism. Zici ca fac bani...iar e relativ. Pentru unii 3000 inseamna bani, pentru altii 30k. Apoi ai alege dupa ce scrie pe sitele de prezentare. Chiar fata ce a deschis postul zice ca toti zic ca sunt numarul unu. Ca doreste o clasificare dupa alt criteriu. Si da, ca sa poti fi cat mai obiectiv trebuie sa stii toate modelele, ca sa poti sti media. Varful/urile nu spun foarte mult in sine.

Nu comentam, dar afirmatia ta a fost ca cele enumerate de tine sunt cele mai bune. Nu unele din cele bune. Si ai enumerat cateva criterii care doar demonstreaza ce am zis atat de scurt. Ai zis ca astea sunt cele mai bune. De ce nu ai enumerat si pe acela, pe care daca te uiti pe livejasminer ai sa vezi varf de peste 30k/luna si medie per studio de peste 10k? Ca doar livejasminer e un criteriu nu? Tu o afirmi. Poate pentru ca nu-l stii? Atunci cum poti spune care sunt cele mai bune. Apoi inca o greseala ce o fac aproape toti. Confunda videochat-ul cu livejasmin. In clasificarea ta inseamna ca nu intra studiourile ce nu lucreaza cu lj. Pai cum facem ca exista studiouri ce nu lucreaza cu lj dar genereaza o medie mai mare per model decat altele ce lucreaza exclusiv lj sau pe mai multe. Atunci ar fi mai aproape de adevar cel care nu evalueaza dupa lj ci dupa mfc? Aparent asa ar fi ca pe mfc sunt incasari mult mai mari decat lj. Dar iar am gresi daca am pune egal intre mfc si vch.

Acum sper ca initiatoarea postului intelege mult mai bine ce am incercat sa-i zic in primul meu reply. Ca nu va primi decat pareri personale ca nu are cine si cum face un top. Iar cine o face, cine crede ca poate sa o faca e cel mai departe de adevar. Tocmai prin convingeri subiective care nu au legatura cu realitatea. Ca nu are cum fizic sa o cunoasca.
Nu vazusem postul asta,my bad.Marius,nu ai cum sa arati cuiva 30 k pentru ca impactul sumei trece de rationamentul modelului,este chiar neindicat sa-i arati,nu poti sa raportezi pe toata lumea la nivelul tau de inteligenta cand sunt sute de posturi in forum in care se spune ca sumele din top jasmin sunt fake,deci oameni care lucreaza in industrie,imagineaza-ti cum se va uita la tine o fata care a facut 300 usd la perioada...sau una care nu a lucrat niciodata,acolo e best 3 k ,de asta si majoritatea acolo raman nici nu concep ca se poate mult mai mult,trebuie sa vezi cu ochii mintii,ochi care lipsesc cu desavarsire majoritatii.
Nu o condamn nici pe wildcouple pentru ca nu face exceptie de la regula majoritatii,sunt modele independente care se uita la top ca la ceva intangibil si imposibil,daca ea face 1000 la per sau 2000 cum sa conceapa 30 k,normal ca se uita in jasminer si cand vede 3-4 mii I se pare best,nu are de unde sa stie ca sunt modele care din prima zi sunt scoase din jasminer tocmai pentru a se evita ochii curiosilor si socotelile:)
Cine ajunge in studiourile mentionate de tine trebuie sa ''vada'' altceva decat vad majoritatea de unde si numarul extrem de mic al modelelor care ajung la performanta de care spuneai.
Fata asta daca nimereste intr-un studio unde va face 3 k de la 300 usd nu va pleca niciodata ,pentru ea va fi mana cereasca chiar daca nu va afla niciodata daca are potential mai mult si va trai fericita pana la adanci batraneti:)Oamenii sunt limitati,de asta exista extrem de bogati si extrem de saraci,balanta asta injusta nu o va schimba nimeni niciodata..
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

ina_pink scrie:Buna seara,as dori sa stiu si eu ce studiouri din Bucuresti sunt cele mai bune.Sa-mi faceti un top 10 studiouri.Am cautat pe net si toate spun ca sunt nr.1 si nici nu stiu ce sa aleg.Am 19 ani,1.57 si 45 kg.Am mai lucrat 2 luni in alt studio dar stagnam la bani si nici nu am avut parte de training foarte bun(cred) si as vrea sa lucrez in alt studio mai bun sa vad daca problema a fost la mine sau la ei.
In primele luni cat ar fi normal sa faca fata?Eu stagnam la 300$/perioada.Ar trebui sa stau mai mult si sa am rabdare macar jumatate de an sa vad ce si cum?Voi ce parere aveti?
Eu nici nu prea vorbeam la microfon(stau cam prost la pronuntie...la scris nu am probleme) si imi era rusine in pvt sa scot sunete de placere:)))....si cum intram in pvt textila jos ca ma blocam si nu stiam ce sa fac in pvt.
Si inca o chestie...exista studiouri bune cu program de la 7.30 prima tura?Eu am o problema cu programul de la 6 ca imi este imposibil sa ma trezesc la 5. :oops:
Asa cu membrii nu aveam probleme,le placea de mine mai ales ca paream inocenta:)),adica vorbeam cu ei,le placea sa stea cu mine de vorba dar la mine problema era in pvt ca ma blocam.
Ceva pareri despre studiouri si de pvt?Multumesc anticipat si imi cer scuze daca am deranjat cu intrebarea :oops:
In general "numarul 1" este relativ la tine. Nu cred ca exista studioul perfect, toti avem puncte forte si puncte slabe. Depinde care este studioul potrivit pentru tine si, pentru a descoperi asta, iti sugerez sa alegi 3 sau 5 din acele studiouri care le-ai gasit pe net si sa discuti deschis cu fiecare dintre ele.

Nu, nu e normal sa stagnezi 2 luni la 300$, dar cum nu stiu felul tau de a lucra este greu sa iti spun daca era vina studioului, a ta sau ... mixta. In ceea ce priveste trezitul si inceputul, toata lumea se trezeste greu la 4-5 dar si traficul scade dupa ora 9, de aceea intervalul 6-9 este important. Avem colege care fac bani pe orice tura si program dar, la inceput, recomandarea mea ar fi sa te loghezi cel mai tarziu la 7 daca vrei tura de dimineata.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Daca rationamentul tau e corect atunci balanta nu e injusta. Eu chiar cred ca totul e just. Si sunt si argumentele.

Eu nu ziceam de aratat sume ci doar argumentam un rationament ca cei in situatia expusa sa gaseasca un mod sanatos de a gandi. Si fata se pare ca e isteata si a inteles ideea.

Era simplu pentru mine sa listez propriu-mi top si care clar il puteam exlica mai serios ca "am auzit" dar tot nu ar fi fost ferit de subiectivism si cum am mai zis nu am cum sti toate detaliile niciodata. Ar fi fost enumerate alte nume dar vreau sa fiu clar. Studiourile enumerate sunt nume in domeniu si parerea personala ce am emis-o nu are nimic de a face cu seriozitatea acelor studiouri. Am vrut doar sa apreciez un mod de a rationa si ca ce mi se pare mie a fi ok pentru mine pentru altcineva poate sa nu fie la fel. Asa ca fiecare trebuie sa caute ce se potriveste dorintelor sale.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
gagymanca17
Mesaje: 25
Membru din: 10 Apr 2011, 08:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ptr job suna la 0761826832 si stabilim un interviu. Multumesc
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

wildcouple20 scrie:Eu sunt model independent :)
Nu inteleg, de unde stii tu ? care intr-un post mai devreme afirmai ca nu mai faci deloc in ultima vreme, ca acum esti la single si le stii tu pe toate in materie de incasari :)

Dupa ce criterii ai luat ? Pai stii decorurile lor , nu neg ca au decoruri foarte bune si modele pe masura, nu poti multumii zeci de modele si asta o stiu toti ownerii care lucreaza cu un numar mare , dar fac pariu ca ai vazut un decor pe site si te-ai apucat sa cauti pe jasminer :)


Daca nu tipa pe forum un studio ca are fete ce incaseaza multi bani , asta-l face pe ultimul loc sau cum ?
Scrie răspuns

Înapoi la “Oferte - Cereri de munca si Colaborari”