Caut studio in Bucuresti cat mai urgent!

Aceasta categorie este destinata studiourilor care vor sa prezinte oferta de angajare pentru modele, firmelor sau persoanelor fizice pentru diverse colaborari si modelelor care vor sa lucreze intr-un studio sau cauta un anumit tip de colaborare. Va rog cititi regulamentul categoriei inainte de a publica oferta.
sensitive_girl
Mesaje: 10
Membru din: 04 Noi 2014, 03:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna tuturor,

Postez aici pentru ca am obosit rasfoind Google si acest forum de cateva zile, nereusind decat sa ma zapacesc din ce in mai mult pe fiecare zi ce trece...Am tot fost pe la interviuri, dar nu reusesc sa ma decid, desi am nevoie cat mai repede sa incep munca. Doresc sa colaborez cu un studio serios si neaparat legal. Mentionez ca am mai lucrat in domeniu, asadar as dori sa colaborez cu un studio performant, cu o oarecare vechime, in care sa-mi dovedeasca performantele atat modelor incepatoare, cat si a celor care au vechime. Consider ca e mai convingator cand ti se arata anumite castiguri (si aici nu ma refer doar la cele mai bune, sau ale celui mai bun/top performer - ca sa-mi faca impresie buna ci si la cele mai noi ori constante), decat daca doar ti se spune ce suma fabuloasa i-a adus un model, desi la inceput cand s-a angajat in studioul lor, nu stia cu ce se mananca videochatul.

As dori sa apelez in primul rand, la experienta modelor din studiouri, inainte de aparitia studiourilor cu ale lor oferte, sa ma ajute cu urmatoarele informatii:

1. - program de lucru (daca se poate stabili si un program personalizat, in afara de cel bine cunoscut T1-6-14, T2- 14-22, 22-06) si cate zile libere iti poti lua la fiecare perioada, daca este neparat sa lucrezi in weekenduri, ce pauze se pot lua in timpul programului, daca e necesara prezenta de sarbatori (sunt constienta ca atunci se fac poate cele mai multe incasari, datorita membrilor foarte generosi)
2. - conditii de lucru (echipamente, camere HD (cu sau fara telecomanda),etc.
3. - modalitate de plata (termene de plata (zi / bilunar + modalitate de virare a salariului (card payoneer sau banci romanesti)
4. - tipul de contract ce se incheie la angajare si pe ce post, daca numele firmei are vreo legatura cu numele studioului, daca se face medicina + protectia muncii, daca se ofera asigurare medicala.
5. - Staff-ul studioului ma poate vedea in timpul sesiunilor platite - se folosesc programe de spy ca sa spioneze fetele in sesiunile platite sau pur si simplu ca pretext pentru suport tehnic sau training.
6. - pe cate site-uri se lucreaza si care (daca se poate mentiona)
7. - concursuri pentru motivarea/fidelizarea modelelor
8. - penalizari dure sau acceptabile, ori deloc.
9. - daca in studioul respectiv exista anumite benefici/avantaje, de tip make up si stylisti profesionali, sala de gym, masaj de relaxare, etc. (asa cum am observat pe la cateva).
10. - daca se lucreaza pe soft sau hard core (cat de mult se pune accent pe jucarii sau conversatii inteligente + prezenta glamour)
11. - locatia studioului (Unirii, Romana, Victoriei, Tineretului, Berceni, Universitate - m-ar interesa), cat este de ferit de ochii lumii, daca exista bannere explicite cu numele studioului, pe strada.
12. - daca exista traineri si modele, ce au fost/sunt DE TOP in industrie, la care studioul are incasari considerabile.
13. - m-ar ajuta probabil si un top 10 studiouri din Bucuresti, care sa fie legale si serioase, cu formare rapida a modelelor si rezultate imediate.
14. afilierea acestora, ca sa nu mai pierd timpul lor si al meu, la interviuri cu studiouri ce detin acelasi owner si au implicit, aceeasi politica si reguli.
15. - daca exista posibilitate de imprumut pentru diverse (masina, operatii estetice, casa, etc) si ce conditii trebuie indeplinite pentru accesarea unui acest tip de imprumut (vechime in studio & incasari?)

Sper sa nu fiu ''certata'' pentru toate punctele enumerate mai sus...am incercat sa afisez doar anumite puncte de reper a ceea ce caut si m-ar ajuta foarte mult ca in urma sugestiilor voastre, apoi sa pot lua decizia potrivita, pentru ca nu as dori sa regret dupa scurt timp si apoi sa caut iar un studio, cu frica ca poate va fi la fel.

Am vazut pe aici si pe google cateva studiouri ce mi-au atras atentia cat de cat: Glam Studio (care cred ca este in parteneriat cu Charm Studio, Pro Studio & Avc Studio - la fel am inteles ca sunt 2 frati (MARKUS si Alex) care conduc mai multe studiouri in Bucuresti (Happy Studio, Wow Studio, etc).
Studio 20 - condus de un fost asociat cu MARKUS, pe nume Mugur, daca am inteles eu bine, unde vad ca au mereu anunturi de angajare, ce ma duce cu gandul ca e un mare flux acolo, VOX STUDIO (am auzit ca si ei au incasari destul de frumoase, pentru ca au cateva modele de top) - nu stiu sigur daca apartine vreunuia dintre ownerii mentionati anteriori. Si ar mai fi si alte n studiouri in Bucuresti, despre care nu stiu mai nimic, in afara de ceea ce am vazut pe paginile lor de site : Studio 27, Studio 18, Glamourchatstudio, Professional studio, Class studio, Team Studio, LTV studio, Vixen Studio, Lolaa Studios, Be You Studio, Studio Alice, Glamour Studio, Leader Studio, Let's chat Studio, Jasmine Studio, Hermitage Studio, MFC Studio, Jullia Studio, Advanced Studio Pro, Platinum Studio, Art Studio si multe altele, care poate nu am dat eu de ele, pana acum.

Va rog sa ma ajutati pentru ca efectiv de vreo 2 saptamani nu fac decat sa ma duc la interviuri peste interviuri si nu stiu pe care sa aleg...dintr-o simpla intrevedere timp de max 30 de min, nu-mi pot face o parere certa. De aceea va rog pe voi sa ma ajutati aici, ca apoi sa iau o decizie...orice sugestie, parere, experienta este bine venita!

Multumesc si bafta tuturor la banuti si tot ce va mai doriti!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Lol:)

Am aprobat postul asa de distractie sa mai vedem si alte forme de sto:).
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
sensitive_girl
Mesaje: 10
Membru din: 04 Noi 2014, 03:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am aprobat postul asa de distractie sa mai vedem si alte forme de sto :)

De ce zici asta, WinXPFather?
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Ca poate folosesc caputul pentru a gandi?! :)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Ma simt ofensata:)))))))))
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

inainte de aparitia studiourilor cu ale lor oferte
De ce cred ca nu o sa fie nici o oferta?....
sensitive_girl
Mesaje: 10
Membru din: 04 Noi 2014, 03:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Smart scrie:
inainte de aparitia studiourilor cu ale lor oferte
De ce cred ca nu o sa fie nici o oferta?....


Buna Smart,

Am zis asa, deoarece am observat in alte topicuri cu subiect asemanator, ca au fost oferte din partea studiourilor...
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Buna :lol:

Eu cred ca nick-ul -te caracterizeaza - cel mai bine . Totusi mi se pare , ales dintr-un acces de modestie exagerata !
Mult mai nimerit, ar fi fost UltraSensitive_Girl@ ... :wink:
Eu si uitasem toata increngatura care sa produs dea lungul timpului :asocieri /disocieri/tradari/reinfiintari/rebranduiri de studiouri .Ai facut o radiografie suficient de actuala ,totusi inutila cred .
-Pct nr.14 ma facut sa ma gandesc ca daca-ti recomand ceva , cine stie ce istorie mai aflu .Si nici ,nu vreau ,nefolosindu-mi la nimic . :wink:
-Pt pct.nr 15 , cred ca studioul trebuie sa aiba in obiectul de activitate si ceva gen IFN Credit . :lol:

Asta fiind spuse , eu inteleg pe undeva preocuparea ta -cam exagerata- de a gasi ceva care sa fie ok pt ceea ce cauti , dar nu vad nimic despre tine .
Pari o tipa pretentioasa/sofisticata si poate de aceea ,eu unul ma asteptam sa citesc si o descriere:
- 25 ani /1.75/50 kg (fost) fotomodel profesionist ...
- Imagine impecabila fotogenic/telegenic ...
- Vorbesc fluent 5 limbi straine (Ca ex: Lb franceza datorita faptului ca am fost si dj la RFI Afrique , pare a fi limba mea materna ) etc etc .
-In perioadele cand am mai lucrat la studio ,am generat castiguri de minim $5000/perioada ,
acesta fiind si motivul pt care caut ceva extra . Vreau un studio unde trainerii sa-mi poata dovedi ca au facut mai mult ca mine , deoarece eu doresc sa invat si sa fac mult mai mult . Etc Etc .

Lipsind asa ceva e ca si cum ai vrea sa-ti cumperi o masina .Suni la toate reprezentantele ,ceri detalii despre motoare -cum lucreaza pistoanele ,in ce ordine - ceri detalii tehnice despre confort si siguranta , cat costa cu plata in rate sau cu plata cash ..dar nu le spui daca ai si banii sau daca ,macar ai de gand sa si cumperi .Dupa ce afli detaliile , inchizi telefonul .
Asa si aici ....

Cine te poate opri aici , din excursiile pe la studiouri -in vederea angajarii - daca tu nu dai detalii despre tine ? Problema e ca tu vrei /ceri , dar ti-ai pus intrebarea daca te incradezi tu la cerintele lor ?
Fa un pas inainte ,fa si tu o oferta de skill-uri /performante personale . Poate un studio va spune :
Esti exact ce cautam noi ! Ia vino sa ne cunoastem /facem schimb de oferte :wink: !
I-ti doresc succes .
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

sensitive_girl scrie:
Smart scrie:
inainte de aparitia studiourilor cu ale lor oferte
De ce cred ca nu o sa fie nici o oferta?....


Buna Smart,

Am zis asa, deoarece am observat in alte topicuri cu subiect asemanator, ca au fost oferte din partea studiourilor...
Cred ca s-a referit la faptul ca nu prea mai au de unde sa-ti vina oferte:)Le-ai cam mentionat pe toate de la top studiouri la no names in aceasta industrie.
Acum pe bune,chiar ai fost la interviu la toate studiourile si nu ti-a placut nici unul?Aproape ca-mi pare rau ca nu am anunturi pe net sau ziare,damn.Stiam eu ca o sa ratez ocazia de a angaja cel mai dorit model din toate timpurile,evident in cazul in care esti o persoana reala si nu cineva imaginar:)
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

:) Amuzant pana acum...

@Pocahontas...nu ma refeream numai la asta...dar cand incepi cu:
.....program personalizat....cate zile libere iti poti lua.....daca este neparat sa lucrezi in weekenduri...... ce pauze se pot lua.......daca e necesara prezenta....
....Deja cel putin din punctul meu de vedere, de persoana total dezinteresata aflat la 250km departare, pomelnicul cu pretentii nu isi mai are rost pentru ca deja nu ar mai trebui citit...
sensitive_girl
Mesaje: 10
Membru din: 04 Noi 2014, 03:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

googlefun scrie:Buna :lol:

Eu cred ca nick-ul -te caracterizeaza - cel mai bine . Totusi mi se pare , ales dintr-un acces de modestie exagerata !
Mult mai nimerit, ar fi fost UltraSensitive_Girl@ ... :wink:
Eu si uitasem toata increngatura care sa produs dea lungul timpului :asocieri /disocieri/tradari/reinfiintari/rebranduiri de studiouri .Ai facut o radiografie suficient de actuala ,totusi inutila cred .
-Pct nr.14 ma facut sa ma gandesc ca daca-ti recomand ceva , cine stie ce istorie mai aflu .Si nici ,nu vreau ,nefolosindu-mi la nimic . :wink:
-Pt pct.nr 15 , cred ca studioul trebuie sa aiba in obiectul de activitate si ceva gen IFN Credit . :lol:

Asta fiind spuse , eu inteleg pe undeva preocuparea ta -cam exagerata- de a gasi ceva care sa fie ok pt ceea ce cauti , dar nu vad nimic despre tine .
Pari o tipa pretentioasa/sofisticata si poate de aceea ,eu unul ma asteptam sa citesc si o descriere:
- 25 ani /1.75/50 kg (fost) fotomodel profesionist ...
- Imagine impecabila fotogenic/telegenic ...
- Vorbesc fluent 5 limbi straine (Ca ex: Lb franceza datorita faptului ca am fost si dj la RFI Afrique , pare a fi limba mea materna ) etc etc .
-In perioadele cand am mai lucrat la studio ,am generat castiguri de minim $5000/perioada ,
acesta fiind si motivul pt care caut ceva extra . Vreau un studio unde trainerii sa-mi poata dovedi ca au facut mai mult ca mine , deoarece eu doresc sa invat si sa fac mult mai mult . Etc Etc .

Lipsind asa ceva e ca si cum ai vrea sa-ti cumperi o masina .Suni la toate reprezentantele ,ceri detalii despre motoare -cum lucreaza pistoanele ,in ce ordine - ceri detalii tehnice despre confort si siguranta , cat costa cu plata in rate sau cu plata cash ..dar nu le spui daca ai si banii sau daca ,macar ai de gand sa si cumperi .Dupa ce afli detaliile , inchizi telefonul .
Asa si aici ....

Cine te poate opri aici , din excursiile pe la studiouri -in vederea angajarii - daca tu nu dai detalii despre tine ? Problema e ca tu vrei /ceri , dar ti-ai pus intrebarea daca te incradezi tu la cerintele lor ?
Fa un pas inainte ,fa si tu o oferta de skill-uri /performante personale . Poate un studio va spune :
Esti exact ce cautam noi ! Ia vino sa ne cunoastem /facem schimb de oferte :wink: !
I-ti doresc succes .
Buna si tie,

O sa incep prin a-ti raspunde, in ordinea celor enuntate de tine. Nu inteleg de ce nick-ul are vreo importanta, atunci cand ti-l alegi...mi l-am ales pe acesta pentru ca asa sunt eu, mai sensibila (atat din punct de vedere fizic, cat si emotional).
Acea radiografie inutila a increngaturii a fost afisata, pentru a se observa faptul ca m-am documentat despre toate aceste studiouri, incepand de la afilieri si pana la si evolutia acestora.
Studioul nu am mentionat ca trebuie sa aiba in ''obiectul de activitate si ceva gen IFN Credit'' - am auzit de la diverse persoane din jurul meu care deja activeaza in domeniu de ceva timp si am si vazut anumite anunturi pe siteurile anumitor studiouri, despre aceasta posibilitate de imprumut. fiecare model sa isi atinga propriile obiective, sa simta beneficiile alegerii ei. Adica daca exista anumite modele care isi doresti sa isi cumpere bunuri si nu au strans inca toti banii necesari, pot fi ajutate, acordandu-le un credit fara nici o dobanda (fie ca este vorba despre masina, casa, vacanta, chirurgie plastica sau orice altceva). Vroiam doar sa stiu doar daca exista vreun model care a obtinut un astfel de credit si in ce conditii?! Dupa cat timp l-a obtinut, dupa ce prag de castiguri, etc. sau orice alte info m-ar fi ajutat!
Nu am inteles de ce preocuparea mea de gasi ceva ok, ti s-a parut exagerata? Tu inainte sa te angajezi intr-o companie, nu ai aceeasi preocupare de a gasi ceva ok, pentru a sta ulterior fara griji? Sau te duci la prima companie care te cheama la interviu si gata! Bati palma cu ei, fara sa te interesezi si tu despre respectiva, sa vezi ce vechime are in domeniu, evolutia acesteia, cifra de afaceri, bilant an, pareri despre mediul de lucru, salarizare, etc (din partea celor care au lucrat si/sau inca activeaza in cadrul acesteia), parteneriate (daca exista), etc?Cat despre descriere la care te asteptai tu...chiar nu m-am gandit la asta si nici nu am vazut alte modele sa o faca in alte anunturi...chiar nu m-am gandit sa-mi fac o descriere ca pe siteurile de matrimoniale/socializare, dar daca vrei o fac, special pentru tine :) m-ai nimerit doar in privinta greutatii, mi-as fi dorit eu sa am acea inaltime, dar din pacate sunt mai scunda cu 10 cm, fata de inaltimea mentionata de tine si as fi vrut sa mai fiu asa tanara...din pacate am 30 dar majoritatea imi spun ca arat ca o copila, ca nu imi arat varsta si asta o spun fara falsa modestie.Mi s-a spus de catre fotograful ce a fost angajat special pentru acea sesiune foto ca sunt fotogenica, deci stau bine, macar la acest capitol. Vorbesc limba engleza la nivel mediu si abia astept sa avansez la ultimul nivel. Prima oara am ajuns sa lucrez la un studio, in urma cu cativa ani, dupa ce vazusem un anunt in ziar pentru un post de operator pc. Cand am ajuns in apartamentul respectiv, am fost intrebata cum stau cu limbile straine si daca sunt in cautarea unui job platit foarte bine. Am acceptat de curiozitate sa vad despre ce este vorba. Cea cu care am tinut interviul, era iubita patronului si tot ea era si trainerul, dar cand nu era ea, venea el sa ne faca trafic in camere, etc. Fiind incepatoare si rusinoasa sa ma dezbrac, abia in a doua luna incepusem sa ajung pe la 300-400 pe sesiune, cand hotarasem sa o ascult pe sefa si sa vad ce se intampla cand raman doar in lenjerie intima. Camera o imparteam cu inca o fata, nu aveam voie sa ascultam muzica decat in surdina ca sa nu ne auda careva din bloc, iar de vorbit la microfon, aveam voie numai in cazul in care platea membrul mult si insista sa ne auda, dar dupa ce terminam privatul, trebuia sa inchidem imediat microfonul. In a treia luna, cand treceam printr-o perioada grea cu traficul (pentru ca ii era greu sefului sa faca de unul singur trafic, tuturor fetelor, simultan), sefa decide sa intre si ea cu noi (ea obisnuia sa intre doar cand avea chef sa se mai amuze pe contul ei de pe MFC) ca sa performeze impreuna cu colega sau cu mine, pentru a aduce cat mai mult trafic in camerele noastre...decizie cu care eu nu am fost de acord si am plecat! Nu pot decat sa regret ca nu am descoperit aceasta industrie mai demult si sa fi avut norocul de a fi formata de un studio profesionist, pentru a performa cat de bine posibil. Acolo nu puteam lucra in weekenduri, deoarece fratii cu care locuiam, la momentul respectiv, ar fi devenit suspiciosi.
Lucram 8h/zi si incepeam de la 8:30, deci nu era un studio profesional care sa ofere echipamente tehnice profesionale si lumini, conditii bune de lucru, orar bine stabilit cu 3 ture si tot ce am mai vazut pe la multe alte studiouri. Am decis la un moment dat, cand m-am mutat singura sa incerc sa lucrez tot pe MFC, dar neavand prea multa experienta in domeniu acumulata, am cazut de acord cu un tip ca in schimbul unui comision din castigurile mele, sa ma consilieze tot timpul, inclusiv sa ma ajute cu traficul in camera. Abia atunci, cand am devenit independenta (chiar daca nu eram in intregime), am inceput sa simt gustul banilor. Imi erau indeajuns cat sa-mi permit sa-mi platesc singura chiria si utilitatile, cheltuielile personale, vacantele petrecute, ajutorul financiar oferit parintilor, etc. Asadar, nu intram decat cand vroiam, nu aveam un program anume. Dar important e ca in acea perioada mi-am imbunatatit nivelul de engleza - am trecut la mediu, iar acum abia astept sa avansez la ultimul nivel, am invatat multe despre tainele seductiei, erotismului si sexului, notiuni despre care inainte nu aveam habar! Dupa 1 an si ceva, am fost nevoita sa renunt din motive personale...fapt, care il regret! Am realizat ca ma tot atrage acest domeniu si se pare ca nu pot sta departe de el. De aceea am decis sa reiau vechea pasiune, dar de aceasta data, vreau sa performez dintr-un studio profesional din toate punctele de vedere, pentru a acumula si mai multe cunostinte in domeniu - de aceea v-am cerut ajutorul voua, celor cu experienta, deoarece ma intereseaza sa aud si aici pareri, nu numai din cercul meu de cunoscuti sau alte surse, ori de la interviuri! Am nevoie de parerile voastre, sa-mi impartasiti experientele ce le-ati avut prin diverse, fara a explica fiecare punct mentionat de mine...pentru ca dupa am mentionat si in primul post, este doar o schita a ceea ce m-ar interesa sa stiu. Poate ma veti intreba de ce nu continui sa fac de acasa...din simplul motiv ca nu mai locuiesc singura.
In incheiere, mentionez ca dorinta si determinare am pe deplin, sunt nerabdatoare in acumularea de noi cunostinte, poate reusesc sa mai invat inca 1-2 limbi straine si de ce nu, sa aprofundez aceste taine, ce imi ofera totodata si mai multa independenta financiara.

O zi frumoasa va doresc si spor in toate!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Welcome back ,
Sa clarific ce am vrut sa spun acolo :
1.Cu nick-ul era o gluma evident :wink: , am pus "ultra" inainte citind cele 15 pct unde pareai extrem de exigenta .

2.Referitor la ''obiectul de activitate si ceva gen IFN Credit'' .Si eu am auzit de asa ceva , numai ca nu stiu cat de legal poate fi .Si am inteles ca asta urmaresti ,inclusiv ce /cat va scrie in cartea de munca.

3.Nu preocuparea ta- de a gasi ceva ok- mi sa parut "exagerata ". Preocuparea exagerata ,de a gasi ceva ok !!!Preocuparea e fireasca /justificata ...cerintele mi s-au parut exagerate.Atat.

4.Ca sa ai asa "pretentii " exagerate si tu trebuie sa ai motive f.intemeiate .Ca si cum ma duc la o firma sa ma angajez pe o functie de conducere, sa zicem si le cer din prima masina de servici , ei ne(mai)asigurand implicit asa ceva .Dar le explic ca ,avand acea mobilitate /independenta in deplasare , eu le pot garanta niste comenzi/contracte suplimentare cum nu au visat .In acest caz , alt coleg care a 'apucat" masina de servici o poate ceda in favoarea mea si poate merge fara probleme cu metroul .

5.Referitor la lb.engleza de nivel mediu .Majoritatea au acest skill , nici nu se poate altfel .Una e sa vb la nivel mediu si alta sa poti intelege-spune glume/bancuri in engleza , sa zicem .Sper ca esti deacord cu asta .

6.In cazul tau(nu locuiesti singura) , sigur cea mai buna optiune este un studio .

7. Initial ma speriasem , gandindu-ma ca -nici cele mai sofisticate studiouri - nu pot fi pe gustul tau .E ok acum , am inteles . Te poti duce la un studio cu performante medii ( avand in vedere si nivelul tau ) .Acolo te vei perfectiona .

8. Aici nu te poti astepta ca un model care este deja(sau a fost ) la studioul XXX111 , sa vina sa-ti povesteasca despre cat de bun sau rau e patronul .Daca o face ,trebuie verificat daca nu e reclama mascata sau din contra denigrare gratuita si la fel de mascata /rau intentionata .Etc etc .
Multa bafta , i-ti doresc .
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

ANu stiu cu ce am gresit, de ma luati toti asa dur si considerati ca sunt eu pretentioasa, exagerata, s.a.m.d., doar pentru ca am cerut niste pareri, inainte de a lua o decizie. Daca nu ma interesau parerile voastre, nu mai deschideam acest topic si gata! Dar observ cu stupoare ca in loc sa primesc sugestiile voastre, nu primesc decat reclamatii si ironii!
Dar nu te ia nimeni dur, doar realist. Pierzi timp... Nu vei avea raspunsuri de la modele de la studiori pentru simplul motiv ca ele nu intra pe forum decat atunci cand se pregatesc sa plece de la studio si vin cu intrebari stupide. Eu unul daca as fi in locul tau, adica persoana care te descrii, nu as putea sa le bag in seama ca sunt deja mult peste ele :).

Apoi, chiar daca ti-ar raspunde cineva, cum ai certitudinea ca e chiar model de la acel studio? E doar un user. Iar lipsa de logica care nu se leaga cu meticulozitatea primului post.

Daca puneai problema ca un model, ma repet, ca un model, intelegi tu ;) ti-ar fi raspuns cei cu studiouri. Dar pe tine nu te intereseaza ce zic aia ca oricum ai fost la toti. Ce sa alegi? Modeul care ar fi scris primul post ar fi ales de mult ce trebuie.

Lipsa flagranta de logica imi zgaraie craniul. Cum tu te descrii ca o pretentioasa ei bine si eu ma descriu un miros fin. Si ca dovada, urgenta la care faci rabat nu va avea, nu-si va gasi nici un raspuns.

Daca se vrea un post de "trezire" a modelelor ce cauta un studio ar putea fi un oarecare ghid, dar unul nerealist. Timpul intotdeuna va dezvalui adevarul. Vom vedea cine a inteles mai bine ;).
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Win, hai sa-i dam fetei o sansa, poate e fair, de ce sa presupunem ce e mai rau.

0759659000 - www.studio20.ro - treci pe la noi sa stam de vorba, 90% din ce spu ca iti doresti vei gasi (10% nu, ca avem numele firmei la intrare, dar asta nu a produs pana acum nimanui probleme, dimpotriva).

Promit ca revin sa va spun in caz ca ne cunoastem :)
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Cod: Selectaţi tot

Din greseala am editat un post al userului sensitive_girl vrand sa citez. O eroare ce a dus la stergerea postului. Cu scuze rog userul daca are salvat cumva textul sa reposteze. 
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Cu parere de rau iti garantez ca nu se va bate nimeni pe tine,asa cum piata este suprasaturata de studiouri asa si siteurile sunt suprasaturate de modele comune,sunt mii si nici studiourile care se respecta nu mai angajeaza orice model.Din punctul meu de vedere nu ai sanse sa faci performanta intr-un studio care te poate ajuta cu adevarat,varsta nu te ajuta deloc si nici gandirea,eu m-am apucat de vchat la 30 de ani dar erau alte timpuri si singura mea grija nu era decat sa muncesc cat mai mult fara sa astept nimic in schimb,fara nici cea mai mica pretentie,pe vremea aia ma interesa doar sa rezist 14-16 ore online nu cate libere am pe saptamana,care liber?:))Performanta nu poti face decat prin foarte multa munca,accentuez,foarte,foarte multa munca.Imagineaza-ti ca esti pe o linie cu 30 de fete de 18-20 ani,carnita tanara,piele intinsa,sani tari,fata perfecta si prin fata liniei trec barbate,multi,cati crezi ca ar alege o femeie de 30 de ani,chiar daca tu spui ca pari o pustoaica sunt convinsa ca nu e chiar asa,am vazut fete de 24 de ani care arata de 40,poti sa ai un aspect de pustoaica dar se va cunoaste ca nu ai varsta aia,deci revin cu intrebarea,cati crezi ca te-ar alege pe tine si nu pe blonda din dreapta ta cu silicoane si gata sa faca orice?Hmm?Iti spun eu 99% ar alege-o pe ea,cam asa stau treburile si pe sites la ora actuala,sunt si exceptii,extrem de putine si cu multe acolade la cap ''de ce ''.Iti spun asta pentru ca sunt convinsa 100% ca nu esti o femeie sofisticata si cu potential foarte mare de a face bani pentru ca daca era asa la ora actuala deja lucrai,la un studio sau pe cont propriu,nici nu mai conteaza,stiai ce sa alegi.
In locul tau as face tot efortul necesar sa-mi deschid acasa,asa cum ai facut research pentru studiouri mai bine ai face pt tine si ai pune in aplicare,forumul este o sursa inegalabila de informatie,daca esti un model pe care-l duce capul,iti vei vedea singura potentialul.

Bafta acolo!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

svideo@

loooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool
Ce subtil ... :wink:
Ii lasi pe altii sa se dueleze in principii /norme de abordare /etc etc si ...apari tu, cu lasso-ul salvator dupa copac ...in plina miscare de aruncare !!
loooooooool

P.S. : Prevad o aparitie next days , a userului UltraSensitive_girl@ ,plina de recunostinta si cu sentimentul ca exigenta ei nativa -a fost in fine -satisfacuta .La fel cum au parut mai demult cele care multumeau de o recomandare si umblau cu berile pe forum ,drept recunostinta !
lol
P.S. 2 Eram sa zic pct. 8 de la... Timisoara :wink: Ar fi vorba de pct 8 de la postarea mea precedenta .Daca se va intampla asa ,sper sa iei atitudine , sa nu tolerezi . Adica -sa arati -ca indiferent de rezultat /opinii/conjuncturi favorabile sau nu, principiile sunt principii .Si asa vor ramane !
In ideea ca business-ul e business ,dar fair play-ul trebuie sa guverneze .
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

googlefun scrie:svideo@

loooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool
Ce subtil ... :wink:
Ii lasi pe altii sa se dueleze in principii /norme de abordare /etc etc si ...apari tu, cu lasso-ul salvator dupa copac ...in plina miscare de aruncare !!
loooooooool

P.S. : Prevad o aparitie next days , a userului UltraSensitive_girl@ ,plina de recunostinta si cu sentimentul ca exigenta ei nativa -a fost in fine -satisfacuta .La fel cum au parut mai demult cele care multumeau de o recomandare si umblau cu berile pe forum ,drept recunostinta !
lol
Smart, ai?
sensitive_girl
Mesaje: 10
Membru din: 04 Noi 2014, 03:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

WinXPfather scrie:

Cod: Selectaţi tot

Din greseala am editat un post al userului sensitive_girl vrand sa citez. O eroare ce a dus la stergerea postului. Cu scuze rog userul daca are salvat cumva textul sa reposteze. 
Imi pare rau, dar nu l-am salvat, deoarece m-am gandit ca mereu ramane un istoric al mesajelor transmise...nu am stiut ca de fapt raman doar cele care au fost si aprobate! :( Voi incerca sa raspund iar...
sensitive_girl
Mesaje: 10
Membru din: 04 Noi 2014, 03:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pocahontas scrie:Cred ca s-a referit la faptul ca nu prea mai au de unde sa-ti vina oferte:)Le-ai cam mentionat pe toate de la top studiouri la no names in aceasta industrie.
Acum pe bune,chiar ai fost la interviu la toate studiourile si nu ti-a placut nici unul?Aproape ca-mi pare rau ca nu am anunturi pe net sau ziare,damn.Stiam eu ca o sa ratez ocazia de a angaja cel mai dorit model din toate timpurile,evident in cazul in care esti o persoana reala si nu cineva imaginar:)
Buna Pocahontas,

Am mentionat si in posturile anterioare ca am fost interviuri, la diferite studiouri...nu cred ca as reusi sa ma duc la toate - anyway, asa cum spuneam anterior, nu stiu cat de multe ai putea afla intr-un interviu ce nu tine mai mult de maxim 30 de minute si daca ai putea sa convingi intr-adevar de spusele lor. De aceea am si postat aici, pentru a afla parerile si experientele celor ce lucreaza sau au lucrat in studiouri. Lucruri care eu nu le pot vedea intr-un scurt interviu.
pocahontas scrie:Cu parere de rau iti garantez ca nu se va bate nimeni pe tine,asa cum piata este suprasaturata de studiouri asa si siteurile sunt suprasaturate de modele comune,sunt mii si nici studiourile care se respecta nu mai angajeaza orice model.
Sunt constienta ca piata este suprasaturata, atat de studiouri, cat si de modele - nici nu ma asteptam sa se bata studiourile pe mine, deoarece nu-mi doream asta, ci doar niste sfaturi, aici...stiu ca doar atunci cand sunt libere posturi, se fac selectii pentru recrutari.
pocahontas scrie:Din punctul meu de vedere nu ai sanse sa faci performanta intr-un studio care te poate ajuta cu adevarat,varsta nu te ajuta deloc si nici gandirea
De ce crezi una ca asta, din moment ce nu stii capacitatile mele? Consider ca sunt modele incepatoare, ce nu au la inceput anumite skilluri, dar care in timp si le dezvolta, pana la cele mai inalte nivele! In ceea ce ma priveste, tind sa cred ca experienta mea anterioara si ajutorul unor profesionisti, ma vor ajuta sa ating acele nivele.
pocahontas scrie: Singura mea grija nu era decat sa muncesc cat mai mult fara sa astept nimic in schimb,fara nici cea mai mica pretentie,pe vremea aia ma interesa doar sa rezist 14-16 ore online nu cate libere am pe saptamana,care liber?:))Performanta nu poti face decat prin foarte multa munca,accentuez,foarte,foarte multa munca.
Sunt constienta ca numai prin munca, dedicatie si sacrificii se poate ajunge la o anumita performanta. Motivul pentru care am intrebat de acele libere ar fi pentru ca nu locuiesc singura ci cu fratele meu, ce in urma cu ceva timp a fost diagnosticat cu o boala necrutatoare si in anumite zile, trebuie sa am eu grija de el, pentru ca in functie de disponibilitatea fiecaruia, trebuie sa avem grija de el, pe rand. Tocmai din acest motiv nu pot lucra de acasa si de aceea imi doresc sa performez intr-un studio!
pocahontas scrie:Imagineaza-ti ca esti pe o linie cu 30 de fete de 18-20 ani,carnita tanara,piele intinsa,sani tari,fata perfecta si prin fata liniei trec barbate,multi,cati crezi ca ar alege o femeie de 30 de ani,chiar daca tu spui ca pari o pustoaica sunt convinsa ca nu e chiar asa,am vazut fete de 24 de ani care arata de 40,poti sa ai un aspect de pustoaica dar se va cunoaste ca nu ai varsta aia.
Sunt de parere ca depinde de fiecare cat de bine stie sa isi ascunda varsta si cred ca mai depinde si de gusturile barbatilor...ma gandesc ca la studio pot invata cum sa abordez mai multe stiluri, pentru a fi pe placul a cat mai multor barbati si pentru a excela in acest domeniu, incat sa ajung la cele mai mari performante.
pocahontas scrie: Sunt convinsa 100% ca nu esti o femeie sofisticata si cu potential foarte mare de a face bani pentru ca daca era asa la ora actuala deja lucrai,la un studio sau pe cont propriu,nici nu mai conteaza,stiai ce sa alegi.
In locul tau as face tot efortul necesar sa-mi deschid acasa,asa cum ai facut research pentru studiouri mai bine ai face pt tine si ai pune in aplicare,forumul este o sursa inegalabila de informatie,daca esti un model pe care-l duce capul,iti vei vedea singura potentialul.
Nu ma consider a fi sofisticata, dar am potential si cred ca pot invata mul si ma pot dezvolta, asa cum am facut-o si pana acum...doar ca dupa ce m-am mutat impreuna cu iubitul meu, m-am lasat si m-am angajat la o companie. Insa de cand fratele meu a fost diagnosticat, au inceput sa apara tot felul de probleme, printre care si cele financiare. Am intrebat de acele imprumuturi oferite de ownerii studiourilor, deoarece m-ar interesa in cazul in care va trebui sa-l operam si nu as reusi sa strang suma necesara, pana la momentul respectiv.
sensitive_girl
Mesaje: 10
Membru din: 04 Noi 2014, 03:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

googlefun scrie: Aici nu te poti astepta ca un model care este deja(sau a fost ) la studioul XXX111 , sa vina sa-ti povesteasca despre cat de bun sau rau e patronul .Daca o face ,trebuie verificat daca nu e reclama mascata sau din contra denigrare gratuita si la fel de mascata /rau intentionata .Etc etc .
Multa bafta , i-ti doresc .

Buna Googlefun,

Tocmai de aceea am postat pe acest forum ce ma interesa, deoarece am vazut topicuri similare, mai vechi, la care s-a raspuns cu recomandari si sugestii, la care ma asteptam sa primesc la fel!

Toate cele bune!
sensitive_girl
Mesaje: 10
Membru din: 04 Noi 2014, 03:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

WinXPfather scrie: Dar nu te ia nimeni dur, doar realist. Pierzi timp... Nu vei avea raspunsuri de la modele de la studiori pentru simplul motiv ca ele nu intra pe forum decat atunci cand se pregatesc sa plece de la studio si vin cu intrebari stupide. Eu unul daca as fi in locul tau, adica persoana care te descrii, nu as putea sa le bag in seama ca sunt deja mult peste ele :).
Nu m-am gandit ca as pierde timp, ci doar ca m-ar ajuta sa ma decid, in urma experientelor traite in cadrul anumitor studiouri. Si nu, nu m-am considerat niciodata ca as fi deja mult peste ele, pentru ca altfel nu as mai fi apelat aici, la parerile lor, nu crezi?
WinXPfather scrie:Apoi, chiar daca ti-ar raspunde cineva, cum ai certitudinea ca e chiar model de la acel studio? E doar un user. Iar lipsa de logica care nu se leaga cu meticulozitatea primului post.
La acest aspect nu m-am gandit, sincera sa fiu...nu am luat in calcul aceasta posibilitate! Am crezut doar ca voi primi ajutor din partea celor ce fac parte din aceasta industrie, ce poate si ele s-au confruntat la un moment dat, cu astfel de situatie. E bine de retinut ca nu trebuie pe viitor, sa mai cred in postarile modelelor, deoarece nu am certitudinea daca e chiar model, in acel studio! Iti multumesc ca mi-ai deschis ochii - pe viitor voi lua in consideratie si voi pune in balanta, doar spusele din jurul meu!
WinXPfather scrie:Daca puneai problema ca un model, ma repet, ca un model, intelegi tu ;) ti-ar fi raspuns cei cu studiouri. Dar pe tine nu te intereseaza ce zic aia ca oricum ai fost la toti. Ce sa alegi? Modeul care ar fi scris primul post ar fi ales de mult ce trebuie.
Nu inteleg ce vrei sa spui prin faptul ca ar fi trebuit sa pun problema ca ''un model''!? Nu am zis ca am fost la toti! Tocmai pentru ca ma intereseaza sa triez, am postat aici...sa ma duc doar la cele care au o vechime pe piata, care sunt recunoascute a fi serioase, legale si profesionale - eventual sa nu-mi mai pierd timpul pe la studiouri neserioase ori no name.

Scuza-ma dar nu prea inteleg ce vrei sa spui in aceasta incheiere. Creierul meu neodihnit pana acum, se pare ca da semne de oboseala si nu mai stie cum sa interpreteze spusele tale :(

'' Lipsa flagranta de logica imi zgaraie craniul. Cum tu te descrii ca o pretentioasa ei bine si eu ma descriu un miros fin. Si ca dovada, urgenta la care faci rabat nu va avea, nu-si va gasi nici un raspuns.
Daca se vrea un post de "trezire" a modelelor ce cauta un studio ar putea fi un oarecare ghid, dar unul nerealist. Timpul intotdeuna va dezvalui adevarul. Vom vedea cine a inteles mai bine ;).''
Scrie răspuns

Înapoi la “Oferte - Cereri de munca si Colaborari”