Vreau sa ma apuc de videochat.

Aceasta categorie este destinata studiourilor care vor sa prezinte oferta de angajare pentru modele, firmelor sau persoanelor fizice pentru diverse colaborari si modelelor care vor sa lucreze intr-un studio sau cauta un anumit tip de colaborare. Va rog cititi regulamentul categoriei inainte de a publica oferta.
Scrie răspuns
imhere4you
Mesaje: 5
Membru din: 11 Sep 2014, 15:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello people! Sunt baiat, am 26 de ani si am lucrat in domeniu ca site admin pentru o scurta perioada ( aproape 1 an ) . As vrea sa ma apuc de videochat si nu stiu ce drum sa urmez exact. Astept sfaturi, bune si rele :) preferabil constructive.

Am cateva intrebari referitoare la jobul de model.

1) ce imi recomandati pentru inceput ? studio sau acasa ?
2) care sunt comisioanele la studio ?


Multumesc! :mrgreen:
SoulCams Models Studios wanted
mike2414
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mai 2013, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ai lucrat in domeniu "aproape un an" si tu nu sti procentajele practicate de studiouri :roll: probabil jucai dota sau canter :))) sa imi fie cu iertare da dupa un an ca admin trebuia sa cunosti mult mai multe decat stie un model dupa 3 ani . Probabil pentru tine admin inseamna alt ceva decat ceea ce inseamna in realitate :lol:
imhere4you
Mesaje: 5
Membru din: 11 Sep 2014, 15:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Iti recomand sa mai citesti o data ce am scris. Am fost site admin. Sti ce inseamana asta ? se vede ca nu . Nu aveam treaba cu procentajul studiourilor si al modelelor atata timp cat studiourile isi inregistrau modelel la noi pe site iar siteu lua 40 % si studioul restu. Pe mine ma interesa cat iti da studioul mai departe. Daca tu joci dota la munca, nu inseamna ca toti o facem :mrgreen:
imhere4you
Mesaje: 5
Membru din: 11 Sep 2014, 15:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Un site admin are mai multe respoansibilitati decat un admin de studio. Mai exact ? De la creeare de conturi pentru modele / clienti pana la relatia cu bancile si preventia chargebackurilor. :)
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

Buna Imhere4you,

Din pacate studiouri care sa lucreze cu baieti sunt putine la numar! Daca te simti pregatit dpdv tehnic Pc bun, lumini, decor, poti incerca mai bine pe cont propriu! IN general studiourile percep un comision de 50% din castigurile unui model! Poate pentru fete este ok, deoarece sumele sunt mai mari acolo, insa la baieti, mai rar top performeri!
Gasesti pe forum foarte multa informatie in acest sens, cum poti lucra singur pe cont propriu, trebuie doar sa folosesti functia de search! Gasesti thread uri intregi despre PC, lighting, decor, intervale orare de lucru recomandate, cum sa te ridici pe un site, etc! Rabdare sa ai !

Bafta! :wink:
mike2414
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mai 2013, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

imhere4you stiu foarte bine ce inseamna site admin.. dar tocmai pentru ca zici ca ai fost in domeniul videocheatului si nu vindeai cizme pe okazii chiar daca nu te interesau si nu intrebai pe nimeni tot iti ajungeau informatile respective la ureche.... din ce imi zici tu tot ce sti despre videochat e sa inregistrezi modele pe un site care ia 40% si studioul restul :lol: . in fine ma intereseaza putin spre deloc ce sti si ce nu sti .... ce mi sa parut ciudat e ca ai zis ca ai lucrat in domeniu ( am inteles!! site admin :wink: dar totusi in domeniu :lol: ) un an si nu sti informatii elementare care poate nu au legatura cu ramura pe care lucrai tu dar e aproape imposibil sa nu le auzi macar din greseala ....

PS: nu joc dota si nici nu intentionez
imhere4you
Mesaje: 5
Membru din: 11 Sep 2014, 15:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mike2414 scrie:imhere4you stiu foarte bine ce inseamna site admin.. dar tocmai pentru ca zici ca ai fost in domeniul videocheatului si nu vindeai cizme pe okazii chiar daca nu te interesau si nu intrebai pe nimeni tot iti ajungeau informatile respective la ureche.... din ce imi zici tu tot ce sti despre videochat e sa inregistrezi modele pe un site care ia 40% si studioul restul :lol: . in fine ma intereseaza putin spre deloc ce sti si ce nu sti .... ce mi sa parut ciudat e ca ai zis ca ai lucrat in domeniu ( am inteles!! site admin :wink: dar totusi in domeniu :lol: ) un an si nu sti informatii elementare care poate nu au legatura cu ramura pe care lucrai tu dar e aproape imposibil sa nu le auzi macar din greseala ....

PS: nu joc dota si nici nu intentionez
Ai si tu dreptatea ta in ce priveste lipsa de informare pe care o arat :P Sincer iti spun ca la vremea aia ma interesa foarte putin subiectul privind comisioane s a m d p , atata timp cat faceam fata cu salariul de la site. Lasand la o parte ca fiecare studio / model avea comision diferit pe site. Nu ma intreba de ce, probabil a fost decizia lor in functie de nr de modele aduse, look s a m d p. Nu iti fac job description ca nu are rost, cum spuneai si tu ...nu te intereseaza. :)
imhere4you
Mesaje: 5
Membru din: 11 Sep 2014, 15:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

evaeva1 scrie:Buna Imhere4you,

Din pacate studiouri care sa lucreze cu baieti sunt putine la numar! Daca te simti pregatit dpdv tehnic Pc bun, lumini, decor, poti incerca mai bine pe cont propriu! IN general studiourile percep un comision de 50% din castigurile unui model! Poate pentru fete este ok, deoarece sumele sunt mai mari acolo, insa la baieti, mai rar top performeri!
Gasesti pe forum foarte multa informatie in acest sens, cum poti lucra singur pe cont propriu, trebuie doar sa folosesti functia de search! Gasesti thread uri intregi despre PC, lighting, decor, intervale orare de lucru recomandate, cum sa te ridici pe un site, etc! Rabdare sa ai !

Bafta! :wink:
Buna eva,

Ce e drept, am gasit doar trei studiouri pe net pana in momentul de fata. Am posibilitatea de a lucra singur si asta intentionez sa fac, mai ales dupa ce am citit pe net. Multumesc frumos pentru sfat.
Scrie răspuns

Înapoi la “Oferte - Cereri de munca si Colaborari”