Vreau sa deschid un studiou si am nevoie de ajutor

Aceasta categorie este destinata studiourilor care vor sa prezinte oferta de angajare pentru modele, firmelor sau persoanelor fizice pentru diverse colaborari si modelelor care vor sa lucreze intr-un studio sau cauta un anumit tip de colaborare. Va rog cititi regulamentul categoriei inainte de a publica oferta.
dumy121
Mesaje: 10
Membru din: 15 Ian 2014, 12:14
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mike2414 scrie:Pentru a putea vorbi in privat trebuie sa ai cel putin 10 mesaje active pe forum dumy :) atingeti numarul de mesaje sau putem vorbi aici pentru ca nu am nimic de ascuns .... eu personal sunt de 5 ani in domeniu ( am vazut ca tu esti de 12 , a fost gresala mea in postul anterior) si am avut atat de multe de invatat si inca mai am incat nu imi puteam imagina ca va fi asa de greu .Tot ce incerc sa fac aici e sa ajut cu sfaturi "generale" (pentru ca micile trucuri nu ti le da nimeni pe tava) persoanele nou intrate in domeniu care cred ca videochatul inseamna a inchiria un apartament si a cumpara doua calculatoare.
Sunt atat de multe de vorbit pe aceasta tema incat ar trebuie zile intregi pentru a termina, in privinta cafelei , orice e posibil.

Chirie in zona uniri 1200 euro pe 2 luni....calculator i5 cu 4G si sata 3=2200 ron×3=6600 ron mobilier pt 3 camere maxim 3000 ron.Camere web logitech c930 3 bucati 1300 ron internet 300 euro.reclama 200 euro pe luna eu tiam zis asa in mare, in fine eu nu ma contrazic cu tine aici dar suma de 10.000-12.000 este exagerata iar sa investesti atat la inceput eu zic ca este nebunie curata in acest domeniu se pleaca de jos iar investitia vine pe parcurs daca mai este ceva de investit....
SoulCams Models Studios wanted
mike2414
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mai 2013, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu am de ce sa ma contrazic cu tine :). tocmai pentru ca se pleaca foarte de jos sa ajuns in situatia in care sa vina performeri de la alte studiouri si sa mi se planga de conditiile jalnice unde erau nevoiti sa lucreze 3 ture pe aceiasi lenjerie de pat chiar daca poate colega de dinainte era la menstruatie si poate din greseala pata asternutul.... despre asta vorbim.
Concluzia - fiecare incepe cu cat poate si rezista in functie de asta
Tomi
Mesaje: 3
Membru din: 28 Ian 2014, 01:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut,

Caut partener pentru infiintare studio in Bucuresti. Aduc in aceasta colaborare un trainer cu experienta de peste 4 ani in videochat, experienta in amenajari interioare videochat, promovare, sesiuni foto, administrare si intretinere conturi, etc.

Pentru a discuta mai multe detalii te rog sa ma contactezi prin PM sau prin datele de contact de la profil.
Avatar utilizator
WorldChat
Mesaje: 12
Membru din: 11 Ian 2014, 22:58
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut, noi am reusit si cu mai putini bani.
Te putem ajuta, putem colabora.
Claudiu.
rav0r
Mesaje: 13
Membru din: 02 Feb 2014, 17:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Observ deja un pattern, toată lumea deschide studiouri în Bucureşti când sunt alte oraşe mici unde concurenţa e mult mai mică şi sunt şanse mai mari de supravieţuire. Eu mai degrabă aş începe undeva în provincie într-o localitate mică unde ştiu că nu ard din start sume mari.
My 50 cents.
Phoenix2121
Mesaje: 1
Membru din: 04 Feb 2014, 14:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ai reusit?
splinter
Mesaje: 8
Membru din: 24 Feb 2014, 09:11
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut

Cu 9000 de euro am deschis studio cu 5 posturi de lucru, decor mai mult decat decent (canapele, saltele rotunde-tip tort), softboxuri cu 9 becuri, i5-uri, zugraveala, alarma, 2 linii de net, mobila (dulapuri pentru fiecare fata, masute, comode, birouri, receptie).

Si sincer cred ca am exagerat. Puteam scoate mai ieftin...

Acuma... fete sa fie... :)
mike2414
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mai 2013, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

splinter scrie:Salut

Cu 9000 de euro am deschis studio cu 5 posturi de lucru, decor mai mult decat decent (canapele, saltele rotunde-tip tort), softboxuri cu 9 becuri, i5-uri, zugraveala, alarma, 2 linii de net, mobila (dulapuri pentru fiecare fata, masute, comode, birouri, receptie).

Si sincer cred ca am exagerat. Puteam scoate mai ieftin...

Acuma... fete sa fie... :)
Revin si ma minunez... toata lumea vrea sa investeasca 1000 de euro si sa scoata 100.000 daca se poate :)) e foarte posibil sa faci totul destul de ieftin daca te duci si cumperi din dragonu rosu dar pentru a face performanta in domeniu trebuie sa investesti pe masura. Eu zic ca 9000 este o suma decenta si chiar daca regreti pe moment in viitor o sa iti multumesti pentru alegerea facuta pentru ca oferi niste conditii "decente" asa cum ai zis tu si nu unele jalnice asa cum fac 70% din studiourile de apartament. Eu personal te-as alege pe tine cel cu conditii medii decat pe cel care umbla cu net de 50 de lei si canapele de cazi prin ele :D tu ce alegere ai face ? :!:
bgmedia
Mesaje: 20
Membru din: 14 Mai 2013, 17:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu vrei tu sa ne intalnim? Cautam un partener cu idei proaspete.
mike2414
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mai 2013, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

bgmedia scrie:Nu vrei tu sa ne intalnim? Cautam un partener cu idei proaspete.
Nu sunt aici pentru a cauta "un loc de munca"... dar imi poti lasa mai multe detalii despre voi si cine stie poate o sa ne auzim si la o cafea:). lasa-mi pe PM niste detalii despre ce vreti sa faceti , la ce nivel sunteti, ce cautati ,cati sunteti implicati, de unde sunteti ( banuiesc ca bucuresti), de cati bani dispuneti .... etc
Adrian.d
Mesaje: 5
Membru din: 23 Apr 2014, 09:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@cristianromani. Buna, eu am un studio in Bucuresti, pe Bd Unirii. Daca inca esti interesat de o colaborare, te rog sa ma contactezi: office@platinum-studio.ro. Ne gasesti si la www.platinum-studio.ro.
O zi frumoasa!
bgmedia
Mesaje: 20
Membru din: 14 Mai 2013, 17:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna!

Nu vrei tu un studio de-a gata? Ieftin. La valoarea de inventar a activelor, in spatiu inchiriat. Ca eu nu mai pot si m-am saturat. Dar daca tu ai bateriile incarcate si nervii flexibili iti urez succes! Daca vrei sa vorbim mai in detaliu da-mi un mail, ca nu stiu daca ai ajuns la libertatea PM-urilor aici. accounts@bgmedia.ro
Kty
Mesaje: 6
Membru din: 24 Iul 2014, 14:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@splinter
Ai gasit fete? Cum merge?
Merci
splinter
Mesaje: 8
Membru din: 24 Feb 2014, 09:11
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut,

Da... fete am gasit, dar stii cum e.. niciodata nu sunt suficiente. Suntem inca la inceput, invatam unii de la altii (noi de la fete, fetele de la noi). Sunt fete cu care se lucreaza usor, sunt fete cu care se lucreaza greu, sunt fete cu care nu se poate lucra. Treaba e ca la studioul nostru incercam sa fim toti colegi, fara figuri de sefie. Unele inteleg, altele nu. Cele dificile se exclud singure. Majoritatea sunt ok.
Noptile nedormite nu le mai pun la socoteala...

Acum incerc sa-l duc catre "MATURE". As vrea ca majoritatea fetelor sa fie pe aceasta categorie. Asta nu inseamna ca le excludem pe celelalte.

Ca si idee... cheltuielile pe studio sunt undeva la 2800-3000$/luna. Dar asta pentru ca noi oferim cafeaua, sucul, fructe si vitamine gratuit. Acum urmeaza sa facem abonamentul la masaj si din toamna profesor de engleza (unde s-ar putea sa facem 50-50%, inca nu ne-am hotarat).

In rest, ce sa zic? Tragem tare sa fie bine ca sa nu fie rau... :)
Shavoo
Mesaje: 12
Membru din: 30 Mar 2014, 23:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Are mare dreptate mike2414. Eu am inceput de curand ( martie) tot cu 15000 euro pentru 3 posturi de lucru si abia se cunoaste. Imi pare rau ca nu am investit din start atat cat ar fii trebuit pentru ca acum trebuie sa reinvestesc. Cum a spus si mike, sunt foarte multe cheltuieli neasteptate. .. ca de exemplu pozele.. vad ca nu le-a luat nimeni in calcul. Pentru fiecare model care vine.. trebuie sa faci poze. Pare simplu la inceput.. iti cumperi un aparat mai dichisit.. faci poze, iar jasminul ti le respinge. Trebuie sa cauti un fotograf bun.. si ca sa fie bun.. preturile sunt destul de ridicate si fotograful oricum va fii greu de gasit. Ai de asteptat.( Adrian poate sa confirme ) Asta e doar primul exemplu care mi-a venit in cap.. Ia in considerare si internetul ca nu o sa te mai coste 50 de lei ci 1400 ron.( Atat ma costa pe mine, altii am inteles ca platesc si mai mult. ) Vrei sa iti vina fete frumoase, pretentioase.. or sa strambe din nas cand or sa vada un pat micut din pal. Sunt foarte multe de spus. In concluzie... mike2414 are mare dreptate si fara 30000 euro cash , n-as sfatui pe nimeni sa se bage in asta. Nu vreau sa demoralizez pe nimeni, asta e doar parerea mea. Succes!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Shavoo scrie:Pentru fiecare model care vine.. trebuie sa faci poze. Pare simplu la inceput.. iti cumperi un aparat mai dichisit.. faci poze, iar jasminul ti le respinge. Trebuie sa cauti un fotograf bun.. si ca sa fie bun.. preturile sunt destul de ridicate si fotograful oricum va fii greu de gasit. Ai de asteptat.( Adrian poate sa confirme ) !
Salut , eu as confirma dar nu am fost inca pus in situatia sa cumpar aparat dichisit sau sa caut fotograf, cat despre asteptat ce sa zic se mai intampla cateodata sa apara si situatii de acest gen cand trebuie sa astept cate una alta :)

Spor acolo
spk_admin
User Junior
User Junior
Mesaje: 53
Membru din: 10 Aug 2014, 02:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

hmmm ..interesant, la vitamine nu m-am gandit ...........
Scrie răspuns

Înapoi la “Oferte - Cereri de munca si Colaborari”