Propunere (usor fantezista) colaborare in vedea unui studio

Aceasta categorie este destinata studiourilor care vor sa prezinte oferta de angajare pentru modele, firmelor sau persoanelor fizice pentru diverse colaborari si modelelor care vor sa lucreze intr-un studio sau cauta un anumit tip de colaborare. Va rog cititi regulamentul categoriei inainte de a publica oferta.
Încuiat
Avatar utilizator
TzapInferno
Mesaje: 36
Membru din: 03 Sep 2009, 09:19
Localitate: Romania, Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salutare tuturor, in primul rand. As dori sa va rog, inca de la bun inceput, pe cei care doresc sa posteze referitor la acest subiect sa o faca doar daca sunt realmente interesati si o pot face printr-o abordare serioasa, intr-un sens constructiv. Sunt constient ca ideea in sine ar putea fi asimilate de unii drept stimulentul perfect pentru o sesiune de trolling, insa va pot promite inca de pe acum ca nu voi da curs discutiilor in derizoriu. Acestea fiind spuse, here we go :

Eu personal consider ca stiu indeajuns de multe incat sa zic ca "stiu cu ce se mananca" videochat-ul, insa clar destul de multe incat sa ma aventurez in a avea un studio on my own, aproape sigur as da chix. In plus, nu detin bugetul necesar pentru acest lucru. Ceea ce detin insa este un apartament, de 3 camere, 80mp intr-o zona / cartier foarte ok din Bucuresti. Apartamentul pana acum a fost inchiriat insa de la inceputul lunii in curs nu mai este iar mie mi-a venit aceasta idee pe care o propun in exclusivitate persoanelor cu indeajuns de multa experienta, putere financiara si nu in ultimul rand dorinta de dezvoltare a afacerii personale. Doresc asadar o colaborare in care eu pot pune la dispozitie acest apartament. Apartamentul nu se afla deloc intr-o stare prea grozava, el a apartinut bunicilor mei si nu a fost renovat practic niciodata de la construirea blocului ( 1987 ) pana in ziua de azi, necesita asadar o renovare majora cam din toate punctele de vedere posibile mai intai, pentru a putea arata ca un studio de videochat elegant si modern. Nu stiu cat de mult ar reprezenta o optiune viabila pentru cineva, insa eu sunt dispus catre propuneri de colaborare in acest domeniu si pot pune deci acest apartament la dispozitie, fiind proprietar. Cu un usor aer de naivitate, eu o vad ca pe o oportunitate de dezvoltare pentru un studio care cauta sa se extinda, sau de ce nu... ( si aici probabil imi voi pune ceva lume-n cap ) un grup de modele care ar vrea sa lucreze pe cont propriu si nu dispun de optiune de a face asta de-acasa. Personal pe mine ma intereseaza in primul rand renovarea apartamentului si apoi sa castig mai mult decat as castiga inchiriand apartamentul, chiar si asa cum se prezinta acum as putea sa-l inchiriez si de maine cu 300E / luna. Cat timp aceste 2 criterii sunt indeplinite, sunt deschis catre idei. In eventualitatea unui studio, as avea chiar si 2 modele ( ambele fara experienta insa, dar foarte ok din punct de vedere fizic si cu un nivel mediu spre avansat in ceea ce priveste limba engleza ) care ar veni sa lucreze... pentru mine sa zic asa, chiar daca nivelul meu de implicare ar fi minim de fapt.

Astept parerile voastre, pro sau contra, important e sa pastram un dialog civilizat si ideal chiar ar fi existe o tendinta constructiva a dezbaterilor pe aceasta tema.
Dream as if you'll live forever.
Live as if you'll die today.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
xoxox
User Junior
User Junior
Mesaje: 50
Membru din: 23 Aug 2011, 07:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tu practic nu oferi nimic altceva decat un apartament (de inchiriat) care se afla intr-o stare proasta pentru facut videochat in el si pentru asta ai pretentia sa castigi mai mult decat ai castiga daca l-ai inchiria, probabil procent din incasari.
Cine crezi ca-i atat de prost incat sa vrea asa ceva (adica sa-ti renoveze tie apartamentul plus sa-ti plateasca procent din incasari) cand poate foarte bine sa-si inchirieze un apartament ok si sa plateasca pur si simplu doar chirie? :lol:
Avatar utilizator
TzapInferno
Mesaje: 36
Membru din: 03 Sep 2009, 09:19
Localitate: Romania, Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

In primul rand, nu vreau neaparat procent din incasari, se poate pur si simplu stabili o suma exacta, spre exemplu : 500E / luna. In al 2 lea rand chiar nu cred ca oricine se incumeta sa-si dea apartamentul in vederea deschiderii unui studio de videochat, si asta in cazul unui studio cu acte-n regula, ce sa mai zic despre cati s-ar risca cu unul non-legit ? Chiar nu cred ca se pune problema de pur si simplu inchiriat un apartament si atat, pe bune acum.
georgianae
Mesaje: 11
Membru din: 10 Mai 2009, 10:06
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sa stii, locatii se gasesc pe toate drumurile ptr toate buzunarele.... in ziua de azi si agentiile stiu de videochat si se adapteaza cererii ;-) Sincer nu cred ca vei reusi sa obtii ceea ce urmaresti. Bafta!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

TzapInferno scrie:In al 2 lea rand chiar nu cred ca oricine se incumeta sa-si dea apartamentul in vederea deschiderii unui studio de videochat, si asta in cazul unui studio cu acte-n regula, ce sa mai zic despre cati s-ar risca cu unul non-legit ? Chiar nu cred ca se pune problema de pur si simplu inchiriat un apartament si atat, pe bune acum.
Tu traiesti pe Terra? Suicide-te ca daca esti pamantean si nu alien faci umbra degeaba....
Multi disperati frate, ca sa nu zici idioti.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
TzapInferno
Mesaje: 36
Membru din: 03 Sep 2009, 09:19
Localitate: Romania, Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dar tu, la varsta pe care o ai ( am dedus din poza ) esti incapabil sa te exprimi civilizat ? Asa se pare. Si la ce ai dat tu quote... hai in fine, vrajeala proasta, toata lumea ( cei cu apartamente de inchiriat ) abia asteapta sa li se propuna sa se faca studio de videochat la ei, este ?! In orice caz, m-am convins ca nu se poate discuta civilizat, daca pana si unu' considerat "veteran" cu vechime de 7 ani pe forum si 1500 de posturi apare si isi manifesta parerea ca un... baietas de cartier, sa nu zic mai mult !

Daca se poate, rog un admin sa stearga definitiv acest topic. Multumesc.
Încuiat

Înapoi la “Oferte - Cereri de munca si Colaborari”