Red Studio Piata Victoriei

Aceasta categorie este destinata studiourilor care vor sa prezinte oferta de angajare pentru modele, firmelor sau persoanelor fizice pentru diverse colaborari si modelelor care vor sa lucreze intr-un studio sau cauta un anumit tip de colaborare. Va rog cititi regulamentul categoriei inainte de a publica oferta.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Buna sa va fie inima tuturor!

Ce vrem noi?
Sa angajam modele. Doar fete, nu lucram cu cupluri sau barbati. Doar de la studio, nu colaboram de acasa.

Cine suntem noi?
Red Studio s-a deschis acum cateva zile chiar in Piata Victoriei (cladirea de birouri unde sunt sus reclamele mari). Cei care ne ocupam de el avem insa intre 2 (minim) si 11 (maxim) ani de experienta in videochat, deci ne pricepem cat de cat.

Legal?
Da. Desi e mai costisitor, am ales sa functionam 10% legal (ne place sa dormim bine). Toti banii de la situri intra in tara in contul firmei, toate modelele sunt platite legal, se platesc impozite, etc.

Ce cautam? Sunt binevenite la noi atat modelele noi, care nu au mai lucrat niciodata, cat si modelele cu experienta, care au lucrat de acasa sau in alte studiouri (de care speram insa ca v-ati despartit elegant). Evident, cei 18 ani minimi si limba engleza de la bine in sus sunt obligatorii.

De ce ati lucra la noi (ce oferim)?
1. Pentru modele noi, avem 4 traineri (fete) care lucreaza prin rotatie 24 de ore pe zi, 7 zile pe saptamana si care va vor ajuta sa invatati jobul si sa faceti bani;
2. Tot pentru modelele noi, putem negocia la interviu un salariu minim garantat pentru primele 3 luni, ca sa puteti lucra linistite ca aveti bani de cele zilnice pana invatati;
3. Pentru modelele cu experienta (dar nu numai), gasiti aici camere foarte bine aranjate, pe diverse teme, cu echipamente noi-noute si de la excelente in sus (camere, trackere, microfoane profesionale, emisie HD, etc), internet din belsug, adica tot ce va trebuie sa faceti multi bani.
4. Programul de lucru poate fi full-time ssau part-time su este extrem de flexibil. Nu avem penalizari absurde pentru intarzieri sau altele similare. Important e sa veniti si sa lucrati cu chef, nu la program.
5. Echipa in sine este una simpatica, relaxata, pozitiva. Daca vreti un studio unde sa nu fiti stresate, incercati la noi.
6. Lucram cu aproape orice site mai mare sau mai mic. Ne bazam pe 3-4 situri care aduc 90% din incasari dar, daca vreti sa incercati unul anume (poate v-a mers bine acolo in trecut) este ok, va vom face cont si acolo.
7. Comisioanele sunt cele uzuale, 50% de baza si cresteri pana la 70% in functie de rezultate.

Adult / Non-adult?
Puteti lucra la noi atat Adult cat si Non-Adult. Va spunem de la inceput ca la Non-Adult nu garantam salarii si ca, in medie, se fac mai putini bani ca la Adult dar, cu engleaza si charm, puteti avea rezultate suprinzator de bune.

Cazare pentru provincie
Daca sunteti din provincie si vreti sa va mutati in Bucuresti si sa lucrati la noi va putem ajuta platind pentru voi chiria si intretinerea unei garsoniere / apartament in zona Piata Victoriei pentru primele 1-2 luni, urmand a retine apoi banii din salariu cand veti avea destui.

Cum ne contactati?
- la telefon, avem numere pentru orice retea ca sa nu va coste prea mult: 0727.540.540 (Vodafone), 0756.540.540 (Orange) sau 0769.540.540 (Cosmote).
- prin e-mail: jobs@red-studio.ro

Daca vreti, va puteti uita si pe site, http://www.red-studio.ro, dar mai bine ne faceti o vizita, nu costa nimic! Suntem un studio nu foarte mare (9 camere), insa avem si vrem sa pastram o atmosfera de lucru placuta, modele de calitate, un loc unde sa putem face toti bani legal, civilizat si placut.

ImagineImagine
ImagineImagine
ImagineImagine
ImagineImagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Am primit 2 intrebari intr-un PM si m-am gandit ca e bine sa raspund si public.

1. program flexibil inseamna ca nu trebuie sa ai tura fixe (ex. 6-14) daca tu ai facultate de la 12, putem face 6-11 sau 7-11; sau daca nu poti in nici o zi a saptamanii poti lucra in weekend sau ... ati prins ideea
2. cat este salariul minim garantat? asta depinde de ce discutam la interviu, ce program vrei, cat de bine vorbesti engleza, daca e adult sau non-adult, etc - dar sa zicem ca minim 500$ si maxim 2000$ (evident, daca faci bani peste primesti comision 50%-70% peste, este doar un minim garantat)
Avatar utilizator
chat_fete
User Activ
User Activ
Mesaje: 207
Membru din: 21 Sep 2009, 15:13
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

am intampinat si eu faza cu "program flexibil" si am ales in cele din urma sa-i spun "program la alegere" presupunand ca se va intelege mai clar! :)
Avatar utilizator
tiska
Mesaje: 47
Membru din: 06 Aug 2009, 17:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si ce te faci cand se umple studioul si n-o sa mai poata veni florile cum vor ele? Daca tu le inveti sa vina cum li se nazare, o sa-ti sara in cap cand n-o sa-si mai permita asta.
Pt mine, program flexibil inseamna ca isi alege cele 5 ture obligatorii si intregi pe saptamana cum vrea ea: dimineata, dupa masa sau noapte. Program flexibil nu inseamna ca vine la munca pe bucatele sau cand se trezeste ea sau mai stiu eu ce. E un loc de munca. La fel, in video chat nu prea faci bani si nu ajungi populara lucrand part time sau lucrand tot timpul la alte ore.
Am destule colege care se duc si la facultate, master, etc, si care pot si sa vina full time la munca.
Unde nu stie cum sa-si faca programul in functie de cursuri, vine cu orarul si gasim impreuna o solutie, dar asta nu inseamna 5 ore azi de la 6 la 11 si 4 ore maine de la 18 la 22, ci exact cum prevede regulamentul.
Asa vad eu. Mi se pare normal si functioneaza. Cu programul colegelor n-am avut niciodata probleme, decat atunci cand abordam acest "program flexibil" cum nu trebuie.
Avatar utilizator
chat_fete
User Activ
User Activ
Mesaje: 207
Membru din: 21 Sep 2009, 15:13
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Pai evident ca-si aleg intervalul de lucru care sa contina cele 7-8 ore cat dureaza o tura,nu 4-5 ore...ideea mea era ca de exemplu pot veni in asa fel incat sa intre si pe tura urmatoare daca punctul de lucru este liber.
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Si noi suntem de aceeasi parere: daca sunt locuri libere se poate veni/pleca mai devreme/mai tarziu decat e tura teoretica. In definitiv, daca modelul are chef va face si bani, daca nu ...
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Pe aceasta cale va anuntam ca aproape nu mai avem locuri :P
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Si, pentru ca avem in continuare colege noi, ne extindem :)

http://www.red-studio.ro/ne-extindem/
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Asteptam foto de final. :mrgreen: :wink:
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

A fost mai greu decat credeam (mai ales partea de decor, unde am vrut sa ne auto-depasim prima "aripa") dar am terminat primele camere. Inca 2 sunt gata luni. Acum putem primi din nou colege noi :)

http://www.red-studio.ro/de-azi-sunt-in ... ripa-noua/
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Am mai amenajat 3 camere noi, cine are placerea sa se uite ... sunt pe Facebook :)

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 713&type=3
jebyby
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 168
Membru din: 15 Dec 2007, 23:41
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Da...si eu vreau sa vad foto de final :)
Mult succes RED STUDIO !!!
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

jebyby scrie:Da...si eu vreau sa vad foto de final :)
Mult succes RED STUDIO !!!
Multumim!
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Ati vazut ce concurs am lansat acum de sarbatori?

http://www.facebook.com/RedStudioRomania
Scrie răspuns

Înapoi la “Oferte - Cereri de munca si Colaborari”