CHATLIVE STUDIO angajeaza admini si traineri in IASI

Aceasta categorie este destinata studiourilor care vor sa prezinte oferta de angajare pentru modele, firmelor sau persoanelor fizice pentru diverse colaborari si modelelor care vor sa lucreze intr-un studio sau cauta un anumit tip de colaborare. Va rog cititi regulamentul categoriei inainte de a publica oferta.
josephine_love
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 24 Sep 2010, 15:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da Sad, din pacate asta e cea mai mare greseala a marii majoritati: fie ca vorbim de traineri, modele, patroni de studio sau alte categorii de persoane etc. - sa creada ca le stie pe toate. Personal, intotdeauna am ascultat ce are de zis fiecare,chiar persoane care nu aveau nici o legatura cu domeniul in care activam si care nu aveau un minim de cultura, dar imi dadeau sfaturi cum sa procedez si cateodata chiar am tinut cont si de parerile si cerintele lor.
Din pacate, sunt tot mai multe persoane, in special cele care nu au nici un fel de cultura si educatie, care au idei fixe si asa trebuie facut cum zic ei, altfel nu se poate.
Dar astfel de persoane se gasesc in toate domeniile, nu poti sa zici ca daca ai intalnit un trainer in stilul asta, care aplica o metoda universala tuturor modelelor, sau care vede un model deprimat si il ignora total, asa sunt toti. Asta tine de persoana respectiva.
Iar in legatura cu planul salarial, cum am zis e optiunea fiecarui patron sa procedeze cum considera mai bine, insa e irealist sa crezi ca cineva capabil va lucra pe 1500 RON, parerea mea. Da, daca astepti persoane cum ai descris tu mai sus, intradevar nu merita mai mult si probabil ai dreptate si cand spui ca un trainer nu e necesar, asta depinde cum vezi tu jobul de trainer. Eu il vad mai mult ca un colaborator, un asociat, ceva in genul cum a descris fetish, si nu un simplu salariat. Un colaborator care munceste cot la cot cu patronul si are aceleasi capacitati intelectuale. De fapt, cred ca acest gen de persoana ar trebui sa caute fiecare patron avc care datorita numarului mare de modele nu mai are timp sa le instruiasca pe fiecare.

Fetish, asa e iti asumi un risc cand accepti sa lucrezi in acest domeniu, nu mai conteaza ce scrie in CV, insa cand iti asumi acel risc pui in balanta avanatjele si dezavantajele. Si cred ca toata lumea care lucreaza in acest domeniu cand isi asuma riscul de a fi expus sau a avea un background in avc, isi asuma acest risc din motive financiare. Cand aceste motive dispar, nu mai exista sensul asumarii riscului. Cel putin asa vad eu lucrurile.

Theselby, intamplator mai sunt si modele care au avut si alte joburi si au soti, iubiti , parinti, prieteni care au schimbat diferite joburi, nu chiar suntem rupti de lume cei ce lucram in avc.
Da, poate unde lucrezi, trainerii sunt platiti destul de slab, dar asta conteaza de domeniu, de angajator, mai multe elemente in ecuatie. Intamplator, cunosc si eu trainer in alt domeniu decat avc si care intradevar are un salariu destul de mic. Dar asta e ca si cum ai face comparatie intre un avocat de litigii si unul de consultanta, de un inginer in constructii si unul care lucreaza in industria alimentara, un agent imobiliar si un agent de credit. In toate aceste cazuri veniturile difera foarte mult si uneori chiar nu sunt justificate. Cunosc agenti imobiliari care castigamult mai mult decat un model de top in avc si chiar nu fac mare chestie pentru banii aia. De ex. la o singura tranzactie de 80 000 euro, castiga in jur de 2000 de euro, caz concret, si respectivul nu face decat sa arate un apartament la cateva persoane, sa plimbe 2 hartii, 2 mailuri si gata. Dar asta e piata, in unele domenii se castiga mai mult, in altele mai putin, depinde de castigurile pe care le poate aduce acea persoana pentru o companie etc. A pune semn de egalitate intre traineri din domenii total diferite nu mi se pare corect.
Si ma bucur ca seful tau e asa intelegator, de-ar fi toti oamenii asa ar fi minunat. Din pacate asta cam e exceptia, nu regula.
SoulCams Models Studios wanted
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

De acord cu toti pana la urma si da, consider acest topic unul cu o discutie constructiva.

@sad_eyes: nu simt nevoia sa muti aceste discutii intr-un alt topic... decat daca vei considera tu ca ar prinde o alta amploare discutia, intr-o alta categorie a forumului. Las ca asta sa fie decizia ta :)

Eu personal n-am vrut decat sa subliniez faptul ca, in multe domenii, activitatile se aseamana, si mai ales din prisma motivarii angajatului, devotamentului fata de job si compania ce l-a angajat, progresul lui in acea companie, etc. Deoarece un alt nou posibil angajator asta urmareste la interviu: sa vada daca esti un om devotat, echilibrat, muncitor, etc.

Macar de-un lucru sunt sigur acum: si anume faptul ca nu voi avea sanse sa gasesc un "trainer" interesat de un astfel de job :) Ma bucur totusi ca ne-am impartasit ideile unii cu ceilalti. A fost si inca este constructiv.

La noi in studio.... traiasca-ne SunFlower pt devotamentul si corectitudinea cu care-si instruieste modelele... eu doar am aportul meu pe tehnic si moral ... in rest... toate cele bune.
blackmodo
Mesaje: 1
Membru din: 29 Ian 2013, 11:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Interesant si foarte util ce am citit pe aici, eu sunt un fost model si incerc sa devin un trainer.Da mi-as dori sa castig undeva la 3000 ron sau 4000 pe luna, oare ar fii posibil?Astept un reply.Va multumesc1
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

blackmodo scrie:Interesant si foarte util ce am citit pe aici, eu sunt un fost model si incerc sa devin un trainer.Da mi-as dori sa castig undeva la 3000 ron sau 4000 pe luna, oare ar fii posibil?Astept un reply.Va multumesc1
Castigurile da, sunt posibile. Din pacate insa noi nu mai suntem in cautare de alti traineri, cel putin nu momentan. Poti anyway sa trimiti un mail la studio@chatlive.ro pentru a te "bifa" pt pozitia de trainer, astfel daca pe viitorul apropiat o sa fie nevoie, sa te putem contacta.

O zi buna.
bandy
Mesaje: 3
Membru din: 28 Iul 2015, 01:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare, stiu ca trainingul variaza de la model la model ceea ce e foarte corect si logic, dar ar fi cateva notiuni standard de training pe care as vrea sa le aflu daca sunteti dispusi sa le impartasiti . Multumesc o zi buna !!
Scrie răspuns

Înapoi la “Oferte - Cereri de munca si Colaborari”