Nu orice caracter e caracter...!

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

Nu orice caracter e caracter, cum nici orice voce nu e timbru vocal!

No gata, băiețași, nu mai fim tari în gură? Curios…

Desigur, cu toții cunoaștem (?) fenomenul infantil din școală/facultate când știm tot despre orice coleg, fim primii la discuții și orgolii inutile și benevole, la încercări fără temei de a demonstra supremația și justețea, ambele inexistente. Pledoarii, vorbe care din start sunt trecute în neant de către caracterele alese. Nu orice caracter e caracter, cum nici orice voce nu e timbru vocal!

Când vine vorba să argumentăm despre Obiectul Fundamental al Semioticii (exemplu), alte studii de interes general, sau orice temă care ne poate ajuta să evoluăm, tăcem mâlc. Oare de ce?
Niciodată nu am primit un răspuns exact la întrebarea asta, dar în momentele mele de acuitate profundă, cred că-l intuiesc într-un mod perfect realist și obiectiv.

Teoretic, acest fenomen ar fi trebuit să rămână la limita dintre copilărie și maturitate. A se înțelege undeva până în 18-22 de ani, cu indulgență încă 2-3 anișori acolo. Se pare că mulți dintre noi nu au ajuns să cunoască acest fenomen numit maturizare. Am rămas tot niște copilași. Ar fi de acceptat dacă ar fi din punct de vedere al inocenței nevinovate, naive, dar nu, e din acel punct de vedere în care aruncăm vina în stânga și în dreapta, o acuzăm pe colega X că e “nestudiată”, ca să ținem colegii ocupați, că altfel și-ar îndrepta atenția asupră noastră, a „bibliotecilor”, în care au “studiat” toți cei care au vrut (înțelegeți metafora, de fapt metaforele, că sunt două). Nu ne asumăm propriile acțiuni. Știți copilașii ăia obraznici și meschini din clasele primare, mereu puși pe răutăți? Din păcate, la acest stadiu sunt unii dintre noi în momentul de față.

Oamenilor, hai să construim! Că de distrus e mult mai ușor și oricine poate să o facă. Decât să ne batem în orgolii, nu mai bine facem ceva constructiv? Spun asta pe baza discuțiilor din ultimele săptămâni.

Nu mai bine dezbatem cu WinXPfather despre Jane a lui :)? E original, solicită imaginația, gândirea! Hai să ne batem în gândiri constructive, inedite, nu în orgolii! Hai să ne batem cu cărțile în mână, deschise, nu cu inimi tari, închise!

S-au erodat așa de mult adevăratele valori? Oare doar atunci când facem scandal și generăm conflicte putem fi interesanți? Doar prin asta putem să ne afirmăm? Oare oamenii care participă la dezbateri inteligente, generatoare de creativitate, evoluție, intenții bune, chiar au statutul de neimportanți, neînsemnați, expirați? Eu sunt convinsă că nu! Dar acest lucru poate fi văzut doar de caractere. Caractere alese!

Inițial, am vrut să scriu aceste gânduri în postul despre Jane Doe, a lui WinXPfather, dar nu mi-am permis. Aș fi considerat că pătez subiectul, plus că aș fi fost Off Topic. Acolo vreau să văd fraze constructive, imaginație, opinii argumentate, orizonturi lărgite și idei contradictorii alor mele, totul fără interese ascunse! Personal încă nu am vizualizat/aprofundat documentarul, dar va urma (inclusiv pomelnicul, bun sau rău, mă definește).

Știți? În viață, “bibliotecile” sunt și bărbați și femei. La propriu sau la figurat. Cand spun la propriu, mă refer că sunt foarte “lecturate”(nu există interesul de a-și selecta audiența/publicul țintă), iar la figurat “lecturile” lor conțin așa de mult venin, josnicie, ipocrizie, încât le ocolești cu prisosință!

La polul opus avem “bibliotecile adevărate" care se caracterizează prin: informații verosimile și de calitate, transparență, pot fi luate în considerare, etică și conduită, inspirație, artă, încredere, dezvoltare, creativitate, tot ce e mai bun. În toată treaba, ce contează cu adevărat e ceea ce alegi tu să fii!

Eu îmi cunosc locul, știu cine sunt. Sunt doar un om, un om obișnuit ca mulți alții. Nu sunt mai presus decât semenii mei, nu ies în evidență în detrimetul lor. Unul dintre peștișorii din marele Pacific. Toți, însă, sunt sortiți pieirii, mai devreme mai târziu. Însă cum? În amonte, în aval, în adâncuri sau la țărm? Asta face diferența! Eu din care categorie fac parte? Dar tu?

Prin ceea ce am scris, nu urmăresc/intenționez să deranjez, cu atât mai puțin să jignesc pe cineva. Asta cred, asta spun, nu vreau să fiu apreciată pentru convingerile mele. Să-mi înăbușesc, să-mi reprim gândurile (morale sau nu), ideile, și/sau să mă învinovățesc pentru ele, ar fi ca și cum mi-aș renega propria persoană! Știu că nu valorează nimic în fața celorlalți (ar fi absurd să valoreze!), dar le vreau expuse!

Vă mulțumesc că existați! Pentru mine sunteți de mare ajutor în fiecare zi! Informațiile voastre necondiționate mă fac să îmi doresc să ofer comunității măcar jumătate din ceea ce ea mi-a dăruit!

Vă mulțumesc și vă sunt recunoscătoare pentru tot, Caractere Alese, Biblioteci Adevărate (vă știți voi)! :) :wink:
Salutând nemurirea printre muritori...
SoulCams Models Studios wanted
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Buna Mery24,

N-am apucat sa-ti raspund la un alt reply de-al tau, mai degraba din lipsa de timp decat din lipsa de inspiratie. E foarte frumoasa postarea dumitale, dar mai ales semnatura; mare pacat ca vizitatorii (adica cei care nu au cont pe forum, ca sa nu se inteleaga ceva aiurea) nu pot vedea semnaturile.

Observatiile dumitale sunt nu doar pertinente ci si reale. Desi pe alocuri motivele sunt ascunse sau mascate, fie din lipsa de cunoastere a unor factori, fie din inocenta. Desi de asemeni nu e vb doar de caractere ci si de orgolii sau principii de existenta :)

Las' ca se vor linisti apele la un moment dat si vb cuiva... se va lasa cu un binemeritat sex in grup (dar cu luminile aprinse :D)
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Mery24 scrie:Nu orice caracter e caracter, cum nici orice voce nu e timbru vocal!

Asta cred, asta spun, nu vreau să fiu apreciată pentru convingerile mele. Să-mi înăbușesc, să-mi reprim gândurile (morale sau nu), ideile, și/sau să mă învinovățesc pentru ele, ar fi ca și cum mi-aș renega propria persoană! Știu că nu valorează nimic în fața celorlalți (ar fi absurd să valoreze!), dar le vreau expuse!

Caractere Alese, Biblioteci Adevărate (vă știți voi)! :) :wink:

Bună Mary, frumos expus dar sa stii ca e greu de urmărit și fiecare înțelege ce vrea data viitoare sa nu mai maschezi nimic scrie ce crezi cum vezi tu lucrurile.

Referitor la reprimarea gândurilor teoretic asa ar trebuii sa fie, sa poți vorbi liber sa iti asumi sa fi cinstit și drept dar totuși dacă reprezenti ceva și dacă faci greșeală sa sustii sau sa oferi felicitări cui nu trebuie o sa apară acoliți din grupul advers sa îți spuna de dulce, în anumite cazuri lumea nu este asa cum ar trebui sa fie și imaginea pe care fiecare și o creează aici in anumite situatii este departe de realitate.

De aceea anumite persoane din păcate încă reprima gânduri ca să evite reacțiile ca să evite scandalul, dar nu este ok.

Despre biblioteci... Este una deschisa recent pe care o tot admir cât despre caractere sunt multe ok dar sunt și câteva care lasă de dorit, ca nu se poate altfel!
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

theselby scrie:Desi pe alocuri motivele sunt ascunse sau mascate
Nu, motivele chiar le-am expus în text. În toată treaba asta eu nu am nici un interes, nu sunt nici într-o tabără, nu țin nici cu Adrian în speranța că îmi face poze gratis, nici cu tine, în ideea că îmi dai softuri gratis, sau mai știu eu cu cine și cum. Eu țin cu dreptatea, mie îmi place armonia. Voi cu siguranță știți mai bine cine are dreptate și cine nu, de simulat toți putem. Tocmai de asta nici nu am făcut acuzații directe pentru că nu sunt în măsură să fac.
theselby scrie:E foarte frumoasa postarea dumitale, dar mai ales semnatura;
Mulțumesc pentru apreciere! “Semnătura” îmi aparține în totalitate, iar probabilitatea de a fi a altcuiva este egală cu mulțimea vidă! Iar eu nu urăsc, nu pot! Eu scriu din plăcere, nu urmăresc interesele nimănui în afară de ale mele. E ca un freamăt primăvăratic ce te cuprinde și îți adie ușor prin tot corpul și te transpune. Numai că, vezi tu, și membrii mai puțin cunoscuți din forum mai citesc, mai analizează situații, selectează chestii, trag concluzii…E public, nu-i așa?
theselby scrie:mare pacat ca vizitatorii (adica cei care nu au cont pe forum, ca sa nu se inteleaga ceva aiurea) nu pot vedea semnaturile.
“Vizitatorii”, chiar și cei neînregistrați văd “semnăturile”. Dar îți explic exact cum văd eu treaba cu “semnăturile”, în calitate de user relativ nou și…inocent. Deci moderatorii ăștia pe care unii îi desconsideră așa vehement, “oameni cu mintea foarte îngustă, ZERO BARAT, sufocați în lipsa butoanelor”, au așa: 2624 mesaje (WinXPfather), 2223 mesaje (IsaGlamChat), respectiv 1394 mesaje (GlamourFoto). “Barații” ăștia oferă informații pe aici numa' iacă așa (se traduce prin gratis), că sunt ei “ZERO BARAT” și nu au ce face cu timpul lor, ni-l dedică nouă, se simt chiar flatați :).

WinXPfather în calitate de webmaster, se semnează explicând pas cu pas, ce trebuie să facă un model ca să fie promovat și să-și își îmbunătățească încăsările. IsaGlamChat, în calitate de fost model de top, se semnează împărtășind din experiența ei pe forum și altor modele că așa vrea ea să facă, moca. GlamourFoto, “formatorul de opinii”, ei bine, el se semnează oferind tutoriale despre setări de lumini, webcamuri, etc, totul moca, informații pe care alții le oferă contra cost. Acestea sunt "semnăturile" pe care le-am văzut eu (cu siguranță mulți alții) și care știi bine că nu pot fi desființate pentru că sunt complet valide!

Normal că “se sufocă în lipsa butoanelor”, că lor le place să ajute, ei așa sunt obișnuiți, așa li se pare normal, e un mod de viață. Eu pot să văd singură ce se întâmplă, că nu sunt retardată baș, atâta discernământ am și eu! Și da, poate că sunt influențată, dar sunt influențată pe baza celor analizate de mine, nu de alții! Mai sunt și alte "semnături" frumoase (printre care și a ta), dar nu cred că fac parte din acest context de asta nici nu le amintesc.

Eu mă întreb acum, dacă persoanele care au oferit atât de mult domeniului neavând nici o obligație, sunt „ZERO BARAT” ca oameni, oare cei care nu au oferit nimic, ce sunt??? Eu vreau să știu cum stau! Spune-mi tu adevărul ca să nu mai zici că am opiniile formate de unii!

Zarurile au fost aruncate, am văzut deja “semnăturile” (nu sunt singura)... V-am citit pe toți (și pe rânduri și printre ele), de la începuturile voastre pe acest forum. În funcție de mesajul transmis al fiecăruia, eu îmi știu perfect și clar concluziile în ce vă privește, numai că pe alocuri îmi rezerv dreptul să savurez singură...desertul.

Cât despre fraza „îmi ești simpatic”, chiar îmi ești! Și o să îți spun exact ce a declanșat asta, fapt care nu are absolut nici o legătură cu situația de față și cu GlamourFoto. În 16 februarie 2017, eu am postat eseul intitulat “E despre aspirații!”, la care tu m-ai felicitat. Până atunci nu te observasem în mod deosebit, dar atunci văzând că mă feliciți, iar eu neștiind nimic despre tine am zis să studiez un pic activitatea ta pe forum. Am văzut că te pricepi la softuri/chestii tehnice și mi-a plăcut, am început să te admir pentru că mi s-a părut un lucru de apreciat și am continuat să te “observ” mai departe. Am tot vrut să îți spun ce cred despre tine, dar efectiv nu am găsit nici o ocazie până zilele trecute când am făcut-o, iar tu ai interpretat că aș fi fost manipulată, ceea ce este absolut eronat! :)
Salutând nemurirea printre muritori...
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Mery24 scrie: că aș fi fost manipulată, ceea ce este absolut eronat! :)

Bineînțeles ca ești manipulata, gata ai trădat sa nu te aștepți să fi menajata!

Ceea ce vreau sa clarific e faptul ca datorita unor utilizatori printre care și theselby care era atat de înverșunat încât după ce sad eyes a închis topicurile pt ca nu mai dorea cearta, theselby deschide altul ca are lucruri de spus. ( și a cerut scuze înainte și a făcut, urat gest oricum )

Datorita acțiunilor de săptămâna trecută Isa a renunțat la funcția de moderator și la forum. Este Corect? După ce ani a ajutat necondiționat...

Ce este și mai amuzant este faptul ca după o săptămână se găsește acelasi caracter puternic care încerca sa ma muște, jignindu ma și făcându ma în toate felurile și pt ce motiv?
( și a cerut scuze înainte, e de apreciat)

Eu am specificat ca sunt Idiot, nu accept de la nimeni și nu accept nici de la el, totul o sa dureze pana afla Andreea (soția) și il baga în casa de ureche bineînțeles.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

@mery24: nu te-am acuzat ca ai fi manipulata, chiar nu. Am spus ca observațiile tale sunt pertinente,reale.
Apropos, vezi câți alți useri care au spus chestii mișto au decis sa nu mai zică nimic de ani buni. Și nu contează doar numărul de postări ci calitatea (deși mulți cu postări multe au și calitate, nu contest. Dar sunt și oameni cu doar 100 de postări care au ajutat comunitatea f mult) :(

@adi - lasă circul te rog. Ce spun eu și ce zici matale nu au vreo legătură. Ieși oleacă din carapace și vezi cum râde lumea, lumea aia multă care se ferește de tine, deși și o parte din apropiații tai, în cercuri diferite, râd, și asta ma deranjează cel mai mult. De mine se rade deoarece încă încerc sa trezesc niște emoții și conștiințe. Și ca sunt naiv. Și ca "se crede" ca sunt manipulat. Și ca altele...

Eu am spus clar, aveți grija sa nu cadeți în aceeași chestie care s-a întâmplat acum vreo câțiva ani. Tu ma iei ca te jignesc și alte copilareli. Nu am mințit când am declarat ca ești formator de opinie și nici nu te-am jignit prin această declarație. Ai o reputație pe care trebuie sa o păstrezi curată și imparțiala. Ca nu-ți place ce am zis asta e, ignoră postarea, dar nu te apuca de făcut jocuri gen "vai sper sa nu se ofense e cineva ca mi-am dat cu părerea)

De exemplu uită-te la Ionuț, e profesionist. Deși nu a fost la nici unul din evenimente, când a postat ceva, a postat despre toate și nu doar despre 1, ca sa nu nască mistere. Asta da profesionism. De asta m-am luat de tine.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

theselby scrie: Tu ma iei ca te jignesc și alte copilareli. Nu am mințit când am declarat ca ești formator de opinie și nici nu te-am jignit prin această declarație. Ai o reputație pe care trebuie sa o păstrezi curată și imparțiala.
Bună Andreea ca după formulare tu ești dar sa zicem ca totuși e Theselby

Dacă am o reputație care trebuie păstrată curata și imaculata cum de îți permiți sa ma jignești?

Nu m ai jignit spunând ca eu am lingit pe lângă unul și pe lângă altul?
Când spui ca îți permiți sa ma ataci? Fără sa ți fi făcut nimic? Sa ți fie rușine, eu nu sunt Isa și am spus ca sunt idiot, te muiesc și te înjur 3 ore fără sa ma repet nesimțitule.
theselby scrie: Îți place sa crezi ca eu sunt oaie neagra si imi voi permite luxul de a te ataca, deoarece nici tu nu "m-ai scuzat" (desi ma bucur ca nu ai facut-o, macar inteleg si eu niste treburi mai bine).
....
pe baza "lingelii" mai pe la inceput

Acum vreo cativa ani erai foarte anti-markus. Probabil e ceva de "castigat" la mijloc odata ce acum, esti pro-markus. Probabil contracte pe foto-video, probabil ceva beneficii acolo, fie la el, fie la rich, etc.

Acesta este motivul pentru care m-am "luat" de tine. Desi in realitatea reala (vorba ta) "imi esti simpatic".
Pe cine am lingit eu? Și pe lângă cine m am dat eu bine sa prind cine știe ce?
Când am cerut eu ceva de la cineva Asa cum afirmi? De la rich de la Marcus?
Cred ca am sa ii rog sa vina sa spună ce beneficii am avut eu de la ei și când m am dat bine cum i am lingit dacă le a plăcut, cum am făcut și alte lucruri.

Jignirile la adresa mea post tendentios și aluzii, și cum a început se găsesc in acest topic despre-scripturi-chestii-extrasenzoriale-t17006.html
theselby scrie: De exemplu uită-te la Ionuț, e profesionist. Deși nu a fost la nici unul din evenimente, când a postat ceva, a postat despre toate și nu doar despre 1, ca sa nu nască mistere. Asta da profesionism. De asta m-am luat de tine.
De ce o dai în sus și jos când cu Isa când cu Ionuț? Hai mai jignește ma un pic ca să pot sa te atac asa cum ți-ai permis tu la început.

Și culmea este ca pe la fiecare ediție a unui eveniment am spus ceva frumos, și dacă mi a scăpat, am revenit acum cu forte proaspete și am felicitat toate evenimentele care exista, la care nu am fost prezent bineînțeles.

Culmea e ca nu am mai fost atacat.

Nu eu am început circul acesta si eu chiar nu voi da înapoi.

P.S Semeni vânt culegi furtună.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Până nu o sa dai câțiva pași înapoi sa privești din umbră nu o sa pricepi ce am avut de zis. Ești capabil, dar ești mânat de ură acum (sau mă rog, de un sentiment mai negativ) și vei continua să crezi strict ce vrei, nicidecum ideea importantă.
Ceea ce a "devenit" peste noapte între noi nu este o luptă între cocoși deoarece nu împărțim curtea și-ți știu valoarea, nu trebuie sa îmi dovedești ca ești bun; tu ești în sud, eu în nord. Însă amândurora ne pasă de situația generală a curții, de bunăstarea ei, nu?
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Multi au constiinta proprie , principii , vad lucrurile din propria perspectiva sau din propriile interese . Intotdeauna exista doua variante sau puncte de vedere . Poate chiar mai mult de doua . Asta nu inseamna ca o "echipa" sau alta detine adevarul absolut . Dar ar fi mult mai OK daca lucrurile s-ar expune liber .

Eu mi-am exprimat un punct de vedere referitor la verticalitatea moderatorilor . E punctul meu de vedere , bazat pe anumite fapte , ganduri , whatever . Nu am pretentia sa expun ca detin adevarul absolut , calm sau plini de venin as prefera sa dezbatem subiectul . Dar nu ... se prefera batista pe tambal , amenintari cu moderarea sau inchiderea contului , subiecte inchise si fara drept la replica .

Ori de cate ori am postat despre liniste , s-a spus ca gata ... simt eu ca nu am nu stiu ce sustinere , ca bla bla-uri . Dar chiar asa de meschin sa fiu ? Sa nu-mi doresc liniste ? Sa nu-mi doresc armonie in comunitate ? Ce interese ascunse sa am ? Chiar mi-as dori o expunere a intereselor pe care le am .

Dezbaterile aprinse , argumentate , pline de continut , de pareri , adevaruri , fapte , indiferent de tema sau de persoana , acelea sunt subiecte ce trebuiesc dezbatute si subiecte din care toata lumea va avea de castigat .

Ganduri bune !
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

theselby scrie:Ești capabil, dar ești mânat de ură acum (sau mă rog, de un sentiment mai negativ) și vei continua să crezi strict ce vrei,

Dragule sunt manat de un sentiment mult mai puternic decât cel care te a manat pe tine când ți ai permis sa ma jignești și sa ma ataci fără nici un rost inventând lucruri...

Ma repet eu sunt idiot, tu seby ai semănat vânt ( atacând ma și jignindu ma) eu îți voi da furtună pentru ca ai fost obraznic și ți ai permis sa ma jignesti inventând lucruri.

M am dezbrăcat de caracter de respect și de tot, tu mi ai dat un motiv suficient de puternic încât sa îți întorc favorul (m ai jignit gratuit și într un mod urat) dacă îți ia cineva apărarea nici o problema fac fata.

Spaniolul o sa fie o amintire plăcută, esti conștient ca sunt suficient de idiot încât sa îți întorc jignirile?

Scriu greu ca sunt mobile
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Alexis, ma bucur ca ai intervenit, chiar te am felicitat pt evenimentul reușit pe topicul awsummit nu am fost acolo și vreau sa îți mulțumesc de invitație.

În club în București ( tu vs iulian ) cat și în fata la Iaki (Tu și Razvan vs Luca) am intervenit, aici v am separat, atunci te am tinut, Eu nu am stat sa ma hilizesc chiar dacă nu era datoria mea sa intervin, ma bucur ca apreciezi acest lucru.

Sper ca acest gen de conflicte sa nu mai existe, nu ne fac cinste, mai rămân sicanarile si jignirile gratuite din online, dacă le rezolvam și pe astea am fi o Comunitate Perfecta.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Absolut Adi .
Nu e obligatoriu sa ne iubim , sa stam la mese si gratare . Eu in afara de energie nu simt ca as avea nimic de pierdut daca lucrurile astea continua . Sunt deja vre-o 2 anisori si nu simt sa fii pierdut ceva din cauza acestor topicuri . Ba chiar as putea spune ca priesc , daca intelegi ce vreau sa zic .

Dar overall ... daca fiecare isi vede de ale sale treburi , evitand pareri si subiecte altele decat cele profesionale , atunci totul ar fi si mai productiv .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
sunflower
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 15 Sep 2008, 19:16
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Deci chiar nu mai am energia necesară pentru a mă implica și în tot felul de polemici din mediul virtual.
Adi, începem să scriem și pe Facebook sau dăm dovadă de caracter și purtăm discuțiile civilizat?
O vorba de spirit, oricat de stralucitoare, isi are si ea mormantul. In urechile prostului.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Andreea exact la asta ma gândeam și eu când am văzut cum vorbește soțul tău! Ca doar eu eram liniștit în banca mea, pana când m am trezit jignit și atacat, citește topicul închis de Ionuț.

Acum simt nevoia sa intorc favorul făcut, și cred ca ma ma voi descurca de minune pentru ca am renunțat la caracter și alte chestii.

Nu accept comportament de acest gen la adresa mea și o sa vad dacă vouă o sa va placa sa primiți același lucru înapoi.


P.s nu mai am Facebook.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
sunflower
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 15 Sep 2008, 19:16
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Dacă spui tu, așa o fi.
Bafta acolo.
O vorba de spirit, oricat de stralucitoare, isi are si ea mormantul. In urechile prostului.
MARKUS
VIP
VIP
Mesaje: 341
Membru din: 13 Oct 2005, 01:30
Localitate: ALL OVER :D
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

GlamourFoto scrie: Pe cine am lingit eu? Și pe lângă cine m am dat eu bine sa prind cine știe ce?
Când am cerut eu ceva de la cineva Asa cum afirmi? De la rich de la Marcus?
Cred ca am sa ii rog sa vina sa spună ce beneficii am avut eu de la ei și când m am dat bine cum i am lingit dacă le a plăcut, cum am făcut și alte lucruri.
Nu vreau sa intru in polemici, am fost socat cand am citit acest post, din foarte multe puncte de vedere. Puncte de vedere pe care nu stau sa le expun sau sa le dezbat, tocmai pt a nu naste noi controverse.

ABSOLUT NICIODATA Glamour Foto ( Adrian) nu a colaborat cu mine, sub absolut nicio forma.
http://www.prostudio.ro
markus@prostudio.ro
MARKUS
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

CARACTÉR, caractere, s. n. 1. - Particularitatea fundamentală a omului, care se manifestă în orientarea, unitatea și consecvența ideilor și acțiunilor sale.
A trebuit sa verific cu DEX-ul . In zilele noastre multe cuvinte sunt interpretate gresit , au devenit jargon , sau utilizate ca ironii .

Acum ... putem interpreta "Consecventa ideilor si actiunilor sale" , ca acestea nu trebuiesc obligatoriu sa aibe o forma considerata general pozitiva . Caracterele pot sa fie si infecte . Deci da , "Nu orice caracter e caracter...!" .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”