Pareri si pareri, pronosticuri si pasiuni

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente!
Scrie răspuns
tomaadrian
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 03 Apr 2016, 15:52
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Cod: Selectaţi tot

Moderat de winxpfather. Post rupt de prin alte parti. Am rugamintea sa nu deviati de la subiect. Daca sunt comentarii o faceti pe alte topicuri dedicate.
Asa se pregateste un nou "succes" rasunator :))

laracroft scrie:

Cod: Selectaţi tot

Aceaste informatii ar trebui sa le stii daca postezi de pe acelasi ip cu initiatoarea topicului @AlexandraAWS.
Imagine

Buna,

Numele meu este Lara, sunt model independent, si as dori mai mlte informatii despre programul AWSummit. Multumesc.
SoulCams Models Studios wanted
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Draga Toma . Observam si noi ca orice s-ar posta despre AWS esti primul care reactioneaza , negativ . Si nu pot observa ca activitatea ta din ultima vreme pe forum se rezuma numai la aceasta chestiune .
Chiar si asa , iti voi raspunde eu foarte simplu : "numai cine nu munceste nu greseste" . Daca tu compari activitatea unui copil caruia i s-a dat mana libera si incredere , pentru a vedea exact ce poate face , cu strategiile pe termen lung , atunci no problem . Eu nu cred in angajati robotizati , cu fise de lucru in fata . Cred in oameni creativi . Daca acest copil , caruia nu ii voi dezvalui numele pentru ca in continuare va avea increderea mea , a facut aceasta gresala , asta nu inseamna ca e un capat de lume . Desigur ...pentru unii ca tine e o oportunitate de a esclama astfel de aberatii .

Rugamintea este urmatoarea : da-ti te rog cu parerea despre munca si activitatea ta , si lasa-ne pe noi . Nu e ok deloc sa arunci cu vorbe in stanga si in dreapta .

Astept in continuare sa fim taxati pe GAFE , nu pe copilarii .

Peste 40 de persoane inregistrate in mai putin de 24 de ore sunt o dovada a increderii oamenilor in acest eveniment , indiferent ce vreti sau credeti voi , o mana de 10 oameni .

Inscrierile continua GRATUIT pe http://www.awsummit.com
Multumesc
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
tomaadrian
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 03 Apr 2016, 15:52
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Draga Alexiss,

"Exclama" .

Ideea unui eveniment urias care sa atraga toate partile implicate in domeniu si sa le inlesneasca deschiderea de noi canale de comunicare in beneficiul tuturor nu este una deloc rea.
Insa, daca ajungi sa te folosesti de acest eveniment pe care tu l-ai creat cu munca multa pentru a crea "bisericute" mai mici sau mai mari pe care poate iti imaginezi ca le poti controla cu putin mai multa vizibilitate si cateva premii oferite "contra-cost" , nu pot decat sa iti urez mult noroc.

Nu am nimic cu "copiii" tai, stapaneste-i sanatos.

Aici se incheie incursiunea mea in necunoscutul univers awsummit.
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Ceea ce expui este doar o parere personala , probabil izvorata din lipsa de informare sau din informarea dintr-o singura sursa .

Astept intrebari punctuale de la oricine , si voi raspunde foarte transparent la fiecare dintre ele . Deci ... hai sa lamurim unde exact manipulez , unde exact am vandut premii , etc. Subiect si predicat .

Multumesc
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
arma88
Mesaje: 7
Membru din: 21 Mar 2017, 18:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ma uit la voi de ceva timp si ma distreaza fantastic circul asta gratuit specific romanesc. Consider ca privitul in curtea vecinuluineste un semn de slabiciune si de teama evidenta, este un semn de disperare care scoate la iveala faptul ca sunteti doar niste amatori. Sa incepi sa iti faci marketingul cu mesaje de genul "50 de companii din care jumatate exclusiv numai la Mamaia" denota disperare, atat de mare incat va incurcati in proprile mesaje. Acum o saptamana parca erau doar jumatate exclusiv numai la Mamaia si astazi in loc sa se transforme in exclusiv la Mamaia s-au transformat in "95% exclusiv doar la Mamaia". Este ingrijorator felul in care va afisati, exprimati si promovati. Eu nu cred ca as participa la un eveniment unde organizatorii se afiseaza disperati si hateri!
Ma uitam in paralel si la concurenta voastra de la Bucharest Summit care a strans un numar de 800 de persoane, comparativ cu cei 600 ai vostrii, cu toate ca sunt la prima editie, ofera petreceri la care open barul este pe tot parcursul noptii, spre deosebire de cele 2 ore oferite de voi. La ei nu am vazut mesaje ridicole, sau fraude de genul "o colega noua a tastat de pe ip ul nostru" si nici cereri de conciliere pe forumuri.
Personal consider ca aveti o mare problema de imagine care o adanciti cu stilul asta al vostru de afisare.
Daca stau sa aprofundez... referitor la seminarii, eu prefer sa particip la 6 de calitate in detrimentul celor 20 unde se discuta povesti. Citez mesaj de marketing: "Consideram ca discutia aplicata este mai constructiva decat orice experti". Dragii mei ANAF nu cred ca ia in considerare nici o discutie aplicata, pe cand opinia expertiilor este esentiala.
Am curiozitatea care este pozitia concurentei voastre despre aceste mesaje ieftine care in definitiv va pozitioneaza unde va este locul. Am curiozitatea care e pozitia clientilor vostri care cumpara publicitate de la voi, fata de marketingul si abordarea vostra. Pe mine una nu ma pacaliti si drept urmare nu o sa ma vedeti la vreoconventie AWSummit dupa felul in care va afisati! Jasminul, ImLive ul, Flirt4Free, Streamate, Payoneer, toate siteurile mari sunt prezente la Bucharest Summit. Ma multumesc cu 5% non exclusiv daca asta inseamna 5%. Si cum spunea proverbul romanesc "Fiecare pasare pe limba ei piere" am sa va las acum la final sa reflectati la el.
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Alma88 , as fi mai bucuros daca ai putea sa ne dai un feedback onest despre participarea ta la AWSummit . As vrea sa aflu ce nu ti-a placut , ce nu a fost in regula cu seminariile (despre care multi altii au spus ca au fost super , asa cum au fost si voci care au spus ca nu au auzit nimic nou) , ce asteptari ai avut, si unde AWSummit a gresit fata de aceste asteptari ale tale . Doar asa ne putem dezvolta corect si sustenabil , ascultand voci ca a ta , si imbunatatind serviciile si continutul , formatul s.a.m.d.

Desi ai libertatea de a merge oriunde iti doresti , de a sustine orice eveniment doresti , etc. nu sunt de acord (logica e impotriva ta) cu afirmatia ca 6 seminarii (momentan teoretice , nu au avut loc ... deci nu ai participat la ele) sunt mai bune decat cele de la Mamaia . Aceasta afirmatie poate sa fie valida (chiar si bazata doar de o parere personala a ta ) DOAR DUPA CE vei fi participat atat la Mamaia cat si la celelalte evenimente .
Nu raspund la restul afirmatiilor tale pentru ca atunci chiar ar trebui sa fac niste comparatii , care chiar nu sunt treaba mea . Eu respect munca oricui , dincolo de orice simpatii sau antipatii .

Voi fi prezent atat la BucharestCams cat si la BucharestSummit , implicit la AWAwards - pentru ca tin la dezvoltarea mea personala , la business , si pentru ca respect oamenii , organizatorii si participantii de la toate evenimentele , in egala masura .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Carlsberg - probably the best beer in the world.

@Alma88 - e doar marketing. Multi dintre noi mergem si la un summit si la celalalt (ba chiar si la bucharestcams). Nu e vorba de "a alege tabere" sau mai stiu eu ce, ci simplu este vorba de a face business.

Circ intr-adevar pare ca exista, este insa doar in mintea noastra. Ne place sa radem si sa ne hilizim din spatele monitoarelor. Site-urile insa vor fi prezente si la un eveniment si la celalalt din simplul fapt ca au buget pentru aceste evenimente. Isi asuma prezenta, fie ca e vorba de awsummit sau de bucharestsummit.

Noua insa (spectatorilor) ne place sa ne hilizim. Auzim povesti in stanga si tragem niste concluzii, apoi auzim povesti in dreapta si tragem alte concluzii, si tot asa.

Eu personal apreciez ambii organizatori deoarece FAC ceva pentru industrie. Markus are un mare AS in maneca si anume seminarul de legalitate. Markus a cheltuit zeci (sau sute de mii) pe consultanta in legalitate si va prezenta aceste informatii "pro bono" pentru industrie.
Alex pe partea cealalta are experienta anilor trecuti si si-a dobandit deja un renume, pe merite, in treaba asta cu summitul.

N-are rost sa tot rascolim rahatul puturos gen ca a fost ridicat de comunitate si toate cele. Desi e adevarat.
Eu nu inteleg de ce nu se razvratesc modelele care au lucrat la Markus deoarece din banii castigati de ele a avut el de unde sa plateasca toata acea consultanta. Anume a se citi ca de pe spatele modelelor face el summit-ul acum. Desi e (probabil) adevarat, dar hai sa nu ma apuc eu de clarviziune.

Vina de fapt e a noastra, a aplaudacilor. Deoarece doar noi alimentam aceasta invidie. Alex si Markus (si sa nu uitam ca de fapt conflictele sunt mai vechi, adica exista si Alexandra LCA in peisaj) sunt doar persoanele care au reusit sa faca ceva pentru noi, pentru romanii din aceasta industrie.

Ca au fost niste polemici si pe principiul de balada le-am dus la nivelul de opere literare, asta este vina noastra, a celorlalti. Punct.
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Daca as avea super puteri as uni cele 2 summit-uri organizand intre ele unul mai mic la care sa particip doar eu , Markus si Alex .... As avea 4-5 zile sa le marturisesc invidia ( amandoi au reusit sa fie niste oameni de succes in domeniul asta ) , sa-i conving ca peste 10 ani sa sarbatorim impreuna a 10-a editie a Romanian Summit ( 30 mai - 9 iunie , Bucuresti - Slobozia ( acolo as face eu etapa intermediara ) - Mamaia ) si sa facem echipele ( care tine cu care , cand avem meciuri , cum se tine scoru , etc ...) .DAR nu am superputeri asa ca incepand de anul acesta o sa particip la ambele summit-uri si o sa le multumesc in gand pt fiecare lucru nou vazut/auzit/invatat + fiecare cafelutza,ciorba,bautura primita gratis.
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
MARKUS
VIP
VIP
Mesaje: 341
Membru din: 13 Oct 2005, 01:30
Localitate: ALL OVER :D
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Intervin intrucat am vazut ca am fost mentionat mai devreme in acest post.
[at] alma88 - spuneai ca esti curioasa care e pozitia noastra si a sponsorilor despre comunicatul dat de Alex.
Eu unul ma simt onorat ca desi suntem la prima editie, Alexis ne acorda atata importanta si e atat de atent la noi. Oricat ma provoaca el sau altcineva sa intru in polemici, nu o sa fac asta din mai multe motive:
- ca si caracter sunt o persoana foarte impulsiva, insa si un jucator de echipa si un om cu foarte mult respect. Din respect pentru partenerii mei de business si cofondatorii acestui summit, din respect pt product manager, din respect pt toata echipa Bucharest Summit, nu intru in astfel de polemici.Asta nu inseamna ca nu ma apar ori de cate ori imi mentioneaza cineva numele. Nici nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul Alexandrei de la aw summit ( pe care o respect si admir enorm pt munca depusa si realizarile ei) cand vede astfel de meschinarii. Raspunzand provocarilor si intrand in polemici ar insemna sa imi tratez echipa la fel si nuuuuuu, nu multumesc.
- da am fi putu ataca si noi. Am fi putut incepe campanile de marketing 800>600 desi 1<4 ecuatie care rezulta ca ori ai tu probleme ori suntem noi buni. Dar de ce sa o imi fac marketingul asa?
In primul rand noi nu ne uitam in curtea altora si nu ne comparam cu nimeni. Invatam de la altii si incercam sa facem lucrurile atat de bine pana posibilitatea comparatie dispare.
Fiecare e liber sa isi faca marketingul cum doreste.Evident ca personal ma simt deranjat de toate aceste meschinari dar Bucharest Summit nu e despre
mine sau despre ce doresc eu, e despre voi si despre toata echipa mea. Iar noi respectam oamenii!

In incheiere, eu le doresc colegilor de la AW SUMMIT mult succes si putin mai multa intelepciune.
Iar participantilor care doresc sa vina la Buchares Summit le promitem seminarii de calitate, speakeri de calibru si petreceri cu open bar toata noapte :)
Pentru cei intarziati intrati si inregistrati- va gratuit pe
http://www.bucharestsummit.com
http://www.prostudio.ro
markus@prostudio.ro
MARKUS
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Draga Markus , de subliniat ca nimeni nu ti-a mentionat numele si nimeni nu a facut o comparatie .
Am raspuns punctual @arma88 ca nu poate sa faca comparatie intre ceva ce exista , la a 4a editie , si ceva care poate sa fie fabulos ... dar care inca nu a avut loc . E logica elementara si nimic mai mult .

In rest , nimic nou ... arunci cu noroi fara niciun rost si fara provocare ,sugerand ca te aperi ... Pretinzi textual ca respecti munca noastra , dar nu o faci . Oh well ... e alegerea ta . Noi in continuare vom munci si ne vom focusa pe ceea ce noi avem de facut .
Mi-ai transmis prin intermediari mesaje sa am grija la Mamaia sa chem Pompierii si alte aberatii . Asta da caracter , grija si atentie . Si nu ... nu te intreb ce e in sufletul Evelinei cand faci lucrurile si afirmatiile astea , ca nu e treaba mea . Multumim ca ne respecti munca ...

In rest , ce am postat initial ramane valid : AWSummit e locul unde poti face business , dar nu e obligatoriu singurul loc unde poti face business . Tu , draga cititor de forum , cerne si alege tot , sau alege ce crezi ca e productiv pentru tine si businessul tau .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
MARKUS
VIP
VIP
Mesaje: 341
Membru din: 13 Oct 2005, 01:30
Localitate: ALL OVER :D
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Postby MARKUS » Wed Apr 26, 2017 4:17 pm
Atunci cand te bagi in troaca risti sa te manance porcii. Mea culpa, nu trebuia sa raspund eu nimic pe acest post.
Te asigur ca Eve e foarte mandra de mine si are incredere atat in actiunile mele cat si in mine. Altfel cu siguranta nu ar fi lucrat cu mine 12 ani. Daca un om are in echipa sa oameni de 10-15 ani, cred ca asta spune multe despre acel om si despre caracterul sau.
Alex, m- am simtit extrem de jignit citind acea aluzie cu pompierii. Initial m- am simtit scarbit si am intentionat sa nu mai raspund nimic. Insa mi- am reconsiderat pozitia, vrand sa ma apar si sa nu las loc de interpretari. Astfel consider necesar sa fac publica povestea din spatele " ti- am sugerat sa iti iei pompieri" pentru a nu lasa nicio urma de interpretare.

In urma cu ceva timp, am avut bucuria sa- l primesc in biroul meu, pe Thomas persoana cu care tu colaborezi pe parte de summit si care face parte din echipa ta. Datorita gandirii frumoase si curate, datorita verticalitatii sale si viziunilor pe care el le are, vis-a-vis de mediul online in adult, si- a castigat foarte repede respectul si admiratia mea. La fel cum admir si munca si rezultatele Alexandrei, in fata careia imi scot palaria.
In acel moment, datorita entuziamului meu vis-a-vis de Thomas,am considerat ca desi suntem concurenti ar fi bine sa il fac atent pe doua puncte vulnerabile pe care eu consideram ca le aveti:
1. Atunci cand mi- ai trimis factura de sponsorizare acum doi ani, factura mi- a fost scoasa la controlul de tva sub motivul ca firma care a emis- o se ocupa de instalatii sanitare nu de organizare de evnimente. Si i- am sugerat sa vorbeasca cu tine acest aspect incat sa nu te trezesti cu potentiale probleme
2. Dupa cum stii atat eu cat si partenerii mei suntem extrem de atenti cand vine vorba de legalitate si incercam sa facem lucrurrile mai catolic decat Papa. Astfel am angajat un jurist care sa ne puna la punct cu tot ce inseamna summit. Juristul nostru ne- a aratat un text de lege unde spunea ca petrecerile private care depasesc 200 de persoane trebuie sa asigure salvare si pompieri.
Incercand sa ajut i- am spus textual aceste chestii. Nu ma steptam din partea ta sa suni sa imi spui " multumesc Markus pentru informatie sau Markus vezi ca deti o informatie gresita" la fel cum nu ma asteptam din partea ta ca un ajutor oferit sa il transformi intr- o aluzie de joasa speta.

Vreau sa te rog politicos ca pe viitor sa te abti de la astfel de acuzatii grave si aluzii nefondate.

Multumesc pentru intelegere!
http://www.prostudio.ro
markus@prostudio.ro
MARKUS
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Eu intelesesem chestia cu pompierii ca e ceva pozitiv. Expresia e folosita pentru a evidentia atmosfere incendiare, electrizante, petreceri hot. Plus ca e si un fetish asta cu pompierii. E domeniu adult si se potrivea. Modelele adora barbatii in uniforma cu furtunul lung si gros.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Eu stiam alta.. ca pompieri sunt aia de sunt plecati in misiune in timp ce altii le f^t nevasta acasa... :))
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Am vorbit noi mai multe la telefon MARKUS si ti-am explicat cum sta situatia si cum s-au inteles lucrurile . Trebuia sa sti deja ca noi nu facem petreceri la cort , ci in cluburi care au autorizatii ISU . Nu de alta , dar facem petreceri pe acolo de 4 ani . In atare conditii , sfatul tau legat de pompieri era eronat pentru noi , si afost interpretat ca atare .
Cand am postat , aia era ce am inteles . Dupa ce m-ai sunat si mi-ai explicat ca faci opetrecere adhoc la cort , si nu intr-un club (eu asta am inteles) atunci inteleg de unde juristii tai au scos chestia asta cu pompierii .

In rest trebuie sa intelegi si sa respecti ca nimeni nu este detinatorul adevarului absolut , a verticalitatii morale , cunoscatorul tuturor lucrurilor . Nici eu , nici tu .

Refuz sa-ti mai raspund , cauti scandal in mod evident , ceea ce eu nu-ti voi face pe plac. Respectul se obtine prin vorba buna , nu se impune . La telefon din "mojic" nu m-ai scos . Eu macar am bunul simt sa-mi vad de ale mele .
Iar vei spune ca atac ... nu fac decat sa reproduc , ca incheiere la orice discutie , propriile tale cuvinte .

https://dexonline.ro/definitie/mojic

Alex
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
MARKUS
VIP
VIP
Mesaje: 341
Membru din: 13 Oct 2005, 01:30
Localitate: ALL OVER :D
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Alex, mereu ai tendinta sa intelgei gresit. Nu stiu daca e o chestiune intentionata sau nu, dar uite ca am rabdare cu tine si iti explic iar tot ce e de explicat.
1. Petrecrile noaste se fac in cele mai tari cluburi din Bucuresti: Fratelli Boa si Bamboo sau Player.
La cort o sa avem mici evenimente private. Despre petreceri nu iti fa griji ca nu o sa fie ceva adhoc don contra: o sa fie spectacol, o sa fie bautura GRATIS, open bar TOATA NOAPTEA, o sa fie ceva deosebit.
Apropo de aceasta chestiune, pentru cei care inca nu s- au integistrat inca o pot face gratuit pe
http://www.bucharestsummit.com
2. Asa cum tu ma cunosti, sunt o persoana care isi asuma. Ce iti spune in telefon o spun si public. Si nu obisnuiesc sa folosesc cuvinte pe care nu le stapanesc, deci DA IN VIZIUNEA MEA ESTI MOJIC SI RAMAI MOJic!
MOJIC= Obraznic, impertinent.
Daca tu consideri ca o informatie care era menita sa te ajute, e normal sa o intorci printr- o aluzie ieftina si rea intentionata inseamna ca esti foarte pertinent.

Consider ca iti faci un deserviciu dandu- ti arama pe fata in fata audientei si nu te ajuta cu nimic, cu atat mai mult cu cat tu traversezi acum o criza de imagine. In plus nu sunt datori cititorii forumului sa asiste la astfel de chestiuni pe care le consider de joasa speta. Si raspuzandu- ti consider ca sint partas si nu ma caracterizeaza astfel de comportament.
Iti sugerez daca mai ai ceva de spus, scrie- mi pe privat, asta din respect pentru audienta ;)
P.s. In dex unde e cuvantul mojic la litera R poti gasi si explicatia cuvantului RESPECT!
Imi cer scuze fata de cititori si consider ca ar fi o jignire la adresa lor sa continui acest dialog. Daca ai ceva de spus te astept in privat daca nu, Q.E.D :)
http://www.prostudio.ro
markus@prostudio.ro
MARKUS
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Ma respecti dar sunt un mojic . Inteleg ca mojic e un fel de alint ? .Analiza pe text ar da verdictul : pleonasm . Dar stiu sa inteleg lucrurile , tu cauti defapt ca noi , cei cu alte pareri sau directii sa gasim in dictionar un alt cuvant : obedienta .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”