Silicoane

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In mai vreau sa-mi pun silicoane si nu stiu ce medic sa aleg ,si desi multe aleg sa fie naturale sunt convinsa ca mai sunt si pe aici fete cu silicoane,prima data am vrut la Dr.Stan ca am gasit diverse articole in care lumea spune ca e minunat omul unu din cei mai buni din europa de est cu ceva metode speciale etc,problema e ca le pune atat de mici incat sincer nu se merita,le face cu o marime maxim dar efectiv maxim doua mai mari,si ca sa ma operez pt un numar mai mare nu multumesc prea mult chin pentru nimic plus ca stric sanii degeaba nu mai vb de pret singurul avantaj e ca el mai lucreaza si in Bacau,in sfarsit recent am descoperit alt medic Dr.Ovidiu Grecu nu stiu cam ce preturi are dar nici nu conteaza,din pozele pe care le are pe site,efectiv omul face arta le pune de spui ca sunt naturale si le pune marisoare si efectiv sunt pe gustul meu pe net nu am gasit mare lucru despre el cateva presupuse cliente care in mare erau multumite de operatie si rezultat dar se plangeau de pret cam vreo2700 euro acum ceva timp desi eu consider ca nu e mult , am gasit ceva interviuri vechi cu el pe youtube si mai multe articole referitoare la un scandal cu o anume pitipoanca autohtona numita Loredana Chivu (mai stiu cate ceva despre ea de pe vremea cand ma uitam la televizior ,fara pare putin plecata de acasa nu mai spun de materia cenusie care lipsea cu desavarsire) dar care sincer nu ma afecteaza consider ca trebuie sa judeci dupa rezultate nu dupa presa.

Ps Nu vreau sa aud ca nu ar trebui sa-mi pun silicoane ca e fals si ca oricum membrilor nu le place sau alte lucruri de genul,e decizia mea nu-mi pun pentru chat o fac pentru mine ca imi plac si imi doresc. YOLO :lol:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
hayat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 137
Membru din: 02 Noi 2009, 10:19
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna
Banuiesc ca prin implant cu 2 marimi decat dotarile avute deja te referi gen 2 cupe, nu ?
Sa stiu ca nu-s chiar mici adica daca esti 70B si ajungi la 75-80 D nu e e ceva chiar mic :lol:
Eu recomand sa nu te uiti deloc la bani cand iti faci o operatie estetica... calitatea primeaza cand e vorba de asa ceva .. ca nu iti faci anual totusi ...
Si eu vreau sa imi pun dar nu pt marire [ acum ceva ani eram si eu 70B cu mult push up altfel eram cupa A onest :mrgreen: ] dar pe mine ma intereseaza aspectul..acum sunt 80C si nu arata ca la 20 ani cand erau mici dar fermi si frumosi ...
Eu te sfatuiesc sa nu exagerezi, daca tu ai sanii f micutzi silicoanele exagerat de mari iti vor aduce multe probleme , poti citi pe forumuri .
De aceea majoritatea dr esteticieni nu recomanda un implant mare nici macar femeilor care au avut mereu sanii mari dar gravitatia u know what i mean ...
Iti doresc multa bafta si sa iei o decizie corecta .
PS : Uite cum arata niste silicoane f mari puse de dr Kasem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Imagine
The cat would eat fish and would not wet her feet.
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna @Dakota. Iti recomand acest forum unde te poti documenta cam despre fiecare medic in parte, de rezultate si sa iti poti face o ideea cam ce ai vrea tu exact http://www.romedic.ro/forum/implant-silicon-sani-4061 . Este foarte important atunci cand iei o asemenea decizie sa fii foarte sigura pe ceea ce vrei si aici ma refer la cum vrei sa arate:mari, mici, rotunde/anatomice toate acestea impreuna cu inaltimea si greutatea ta duc la rezultatul final, care e pacat sa nu iasa asa cum iti doresti tu din lipsa de informare.... Am vazut ca te gandesti sa mergi pe mana domnului doctor Grecu. Dansul intradevar este un doctor bun dar are si rateuri si in general nu se risca sa puna implanturi mari, el merge fix pe natural si pune numai implanturi mici (asa ca daca vrei implant mare (bineinteles potrivit constitutiei tale)nu ti l-as recomanda. Citeste acel forum, uita-te pe poze, descrieri, feedback-uri (stiu ca are multe pagini, sfatul meu e sa iei macar ultimele 1000-500 de pagini, cele mai actuale, la rand pentru ca intre timp moda medicilor si silicoanelor s-a mai schimbat. Sunt medici care se bazeaza pe mic si pun numai implanturi micute dar frumoase, la fel cum sunt altii care dupa ce ca le pun mici mai le pun si prost si iar de partea cealalta sunt medicii care pun mari fara teama si aici fiind aceeasi regula-unii fac adevarate esecuri iar altii adevarate opere de arta. Dupa parerea mea un medic bun este cel caruia nu ii este frica sa puna mare si ii mai iese si arta din asta. Mie personal cel mai mult imi plac doi medici, acestia fiind domnul doctor Dumitru Totir si al doilea este doctorul Rachad Hassan (ambii merg pe mare si frumos si sunt niste medici de la care nu am auzit/vazut esecuri)
In orice caz, fa-ti o lista de minim 5 medici si mergi in vizita la consultatie, vezi ce iti spune fiecare, eventual du-te si cu o poza de cum ai vrea tu sa arate (comunicarea doctor-pacient este foarte importanta, absolut orice detaliu conteaza!).
Mult succes si daca asta este exact ce iti doresti, si iti doresti din tot sufletul, fa-o fara regrete! Asteptam sa ne spui ce si cum :P
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Inca ceva:un implant mic nu inseamna neaparat un san fara probleme, recuperarea e aceeasi indiferent ca e mare sau mic. Pana in 350 inseamna implant extrem de mic , ce depaseste 350 pana in 400+ un pic este un implant mediu iar ce depaseste 500 deja incepem sa vorbim de mare. Nu e cazul sa il prezentam pe Kasem care nu stiu cum de profeseaza. De evitat Kasem si Valku si majoritatea care isi fac publicitate excesiva. De evitat maxim mai sunt si asa zisii ''medici'' Cristian Nitescu si Calin Dobos.
Nu m-as taia ever pentru a avea o cupa in plus sau aceeasi dar fara bureti... Nu vad ce e asa de condamnat. Mai ales daca nu ai nevoie de lifting, recuperarea e muuuuult mai usoara si merita din plin dar doar daca iti doresti cu adevarat si mergi pe mana cui trebuie! Bineinteles recuperarea mai tine si de organismul tau, tine cont de tot ce iti spune medicul si nu te opera daca simti ca nu e ce trebuie, ia-o usor, informeaza-te, mergi in vizite la clinici, vorbeste cu ei, ia-ti notite si ramai la cel care sunteti pe aceeasi lungime de unda! :idea:
Good luck!
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DarkBOO mersi mult chiat am sa ma uit,cat despre operatie am spus ca vreau dar parerea mea ca cel mai bine am sa mma hotarasc in cabinetulmedicului cand el o sa-mi explice ce si cum ,cand am sa fac niste probe oricum de vizitat am sa mai vizitet daca tot fac un drum pana in bucuresti sa nu-l fac degeaba.
dar oricum eu cam asta vreu pentru mine asa ceva e ideal mai mic nu se merita,am o cupa A si inaltimea 161cm si 45kg nici prea mari nu merg la mine pentru mine ca sunt prea mica,la sanii astia a plecat cam tot de la un A dar acum depinde cica de inaltime,de piele etc,dar astia sunt ideali pentru mine asta e clar.
Imagine
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Imagine
BlackSwan26
Mesaje: 49
Membru din: 17 Ian 2016, 08:07
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Dakota,eu am trecut recent prin operatia de marire de sani la doctorul Stan si ma simt minunat.Minunat e putin spus. Stiu exact dilemele si stiu cum te simti cand iti doresti asa ceva si te asigur ca dupa ce trece perioada de recuperare,care nu e chiar asa Bau bau o sa te simti fantastic in noua "versiune".Eu nu am venit sa ii fac reclama doctorului,decizia mea a fost rapida si destul de impulsiva,m-am cam lasat pe mana lui si sincer nu imi pare rau deloc.Intr-adevar e cam panicat,cam prapastios cu numerele,dar crede-ma ca stie ce face. Eu am pus de 260,nici nu imi doream imense,voiam ceva asa sa arate cat de cat natural si sa nu imi schimbe fizionomia prea mult. Si chiar si asta mic,se vede.Eu in mintea mea de femeie disperata cu sanii mici si complxata rau pe segmentul asta,in sufletul meu m-am intristat un pic atunci cand a zis ca el atat poate sa imi bage maxim.Dupa ce am vazut rezultatul si am vazut ca proportiile sunt foarte bune si se armonizeaza cu restul corpului,mi-a trecut.Acum altfel se vad rochiile,topurile,sutienele.
De la mine ai toate incurajarile si din experienta iti spun ca starea ta se va schimba odata ce faci pasul asta.
A nu se intelege gresit,am tot respectul pentru oamenii care se simt ok in pielea lor si se iubesc fix asa cum sunt,vorbeam doar din perspectiva omului cu o frustrare nerezolvata in ceea ce priveste aspectul asta.
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

BlackSwan26 scrie:Dakota,eu am trecut recent prin operatia de marire de sani la doctorul Stan si ma simt minunat.Minunat e putin spus. Stiu exact dilemele si stiu cum te simti cand iti doresti asa ceva si te asigur ca dupa ce trece perioada de recuperare,care nu e chiar asa Bau bau o sa te simti fantastic in noua "versiune".Eu nu am venit sa ii fac reclama doctorului,decizia mea a fost rapida si destul de impulsiva,m-am cam lasat pe mana lui si sincer nu imi pare rau deloc.Intr-adevar e cam panicat,cam prapastios cu numerele,dar crede-ma ca stie ce face. Eu am pus de 260,nici nu imi doream imense,voiam ceva asa sa arate cat de cat natural si sa nu imi schimbe fizionomia prea mult. Si chiar si asta mic,se vede.Eu in mintea mea de femeie disperata cu sanii mici si complxata rau pe segmentul asta,in sufletul meu m-am intristat un pic atunci cand a zis ca el atat poate sa imi bage maxim.Dupa ce am vazut rezultatul si am vazut ca proportiile sunt foarte bune si se armonizeaza cu restul corpului,mi-a trecut.Acum altfel se vad rochiile,topurile,sutienele.
De la mine ai toate incurajarile si din experienta iti spun ca starea ta se va schimba odata ce faci pasul asta.
A nu se intelege gresit,am tot respectul pentru oamenii care se simt ok in pielea lor si se iubesc fix asa cum sunt,vorbeam doar din perspectiva omului cu o frustrare nerezolvata in ceea ce priveste aspectul asta.
Ce mișto! Să îi porți sănătoasă și să te bucuri de ei! :)

Deși sunt mulțumită de propriile-mi proporții, să știi că m-ai făcut curioasă... :D

Cum îi simți la atingere? (Mai fermi, nu te jenează implantul propriu-zis, mai diferiți ca înainte, mai...etc)

În urma palpării, sensibilitatea și intensitatea plăcerii au rămas la fel ca înainte de operație?
Diferențele pe care le-ai constatat mă interesează.

Eu de curioasă întreb, că nu știu pe nimeni în anturajul meu care să își fi pus silicoane. Dar dacă tu consideri că întrebările mele sunt prea îndrăznețe/intime, consideră-le doar simple întrebări retorice.

Mulțumesc! :)
Salutând nemurirea printre muritori...
BlackSwan26
Mesaje: 49
Membru din: 17 Ian 2016, 08:07
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Mery,in prima faza se se simteau foarte ciudat,simteam ca imi plesneste pielea,dupa ce a trecut timpul,nu i-am mai simtit deloc,nu simt dureri,nu am avut complicatii,nu am luat foarte multe calmante.
Daca ii palpezi mai apasat se simte implantul,dar acuma na,nu stau cu mana pe ei tot timpul,ma mai apuca asa cateodata ca parca nu imi vine sa cred. Nu si-au pierdut sensibilitatea ;),chiar din contra,daca intelegi ce vreau sa spun,dar asta depinde de la femeie la femeie,unele pot simti sensibilitatea in modul negativ,mai mult iritant.
In rest,sunt perfect normali,pot sa port orice fel de sutien,m-am intors la treaba dupa 3 saptamani(se putea si mai devreme dar a intervenit si o viroza imediat dupa operatie) si ma simt mult mai bine psihic.
Eu am optat pentru implanturi mici(de aceea nu m-a deranjat foarte tare ca respectivul medic nu a vrut sa imi puna mari) pentru ca eu slabesc foarte repede si sternul e foarte pronuntat atunci si nu am vrut sa exagerez in sensul asta.
Cel mai important si oarecum amuzant este ca se vad naturali,unii membrii chiar mi-au spus ca nu se vede ca am implanturi si ca arata foarte bine .
Sunt deschisa pentru orice fel de intrebare,no problem:)
BlackSwan26
Mesaje: 49
Membru din: 17 Ian 2016, 08:07
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Siiii multumesc:)
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BlackSwan26 scrie:Dakota,eu am trecut recent prin operatia de marire de sani la doctorul Stan si ma simt minunat.Minunat e putin spus. Stiu exact dilemele si stiu cum te simti cand iti doresti asa ceva si te asigur ca dupa ce trece perioada de recuperare,care nu e chiar asa Bau bau o sa te simti fantastic in noua "versiune".Eu nu am venit sa ii fac reclama doctorului,decizia mea a fost rapida si destul de impulsiva,m-am cam lasat pe mana lui si sincer nu imi pare rau deloc.Intr-adevar e cam panicat,cam prapastios cu numerele,dar crede-ma ca stie ce face. Eu am pus de 260,nici nu imi doream imense,voiam ceva asa sa arate cat de cat natural si sa nu imi schimbe fizionomia prea mult. Si chiar si asta mic,se vede.Eu in mintea mea de femeie disperata cu sanii mici si complxata rau pe segmentul asta,in sufletul meu m-am intristat un pic atunci cand a zis ca el atat poate sa imi bage maxim.Dupa ce am vazut rezultatul si am vazut ca proportiile sunt foarte bune si se armonizeaza cu restul corpului,mi-a trecut.Acum altfel se vad rochiile,topurile,sutienele.
De la mine ai toate incurajarile si din experienta iti spun ca starea ta se va schimba odata ce faci pasul asta.
A nu se intelege gresit,am tot respectul pentru oamenii care se simt ok in pielea lor si se iubesc fix asa cum sunt,vorbeam doar din perspectiva omului cu o frustrare nerezolvata in ceea ce priveste aspectul asta.
Multumesc pentru raspuns ,dar mai am cateva intrebari ce fel de implant ai submuscular sau subglandular? unde ai facut operatia la bacau sau bucuresi? si ce fel de persoana esti in general,eu spre exemplu sunt mai bolnavicioasa si sensibila si destul de slaba(desi sunt slaba nu am sternul iesit in fata incat sa se vada coastele, am dureri la sani de mic copil plus ca sunt foarte sensibili uneori abea ii pot atinge?
Multumesc ancetedent!
ps:crezi ca poti sa--mi trimiti niste poze inainte dupa in privat sau prin alta metoda :oops:
BlackSwan26
Mesaje: 49
Membru din: 17 Ian 2016, 08:07
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Dakota,eu ti-as trimie cu mare drag pozele,daca mi-ai spune si cum,sigur. Eu am avut sani mici intotdeauna,in timpul sarcinii s-au marit foarte mult,apoi ,dupa ce am incheiat alaptarea au intrat la apa de tooooot,sa nu mai spun ca unul din sani s-a si lasat (spuneau asistentele ca din cauza pompei pt san si na,fiind si dreptace,puneam copilul la sanul drept mai mult). De fel mi se cam vad coastele si sternul cand slabesc,dar asta nu prea pot controla,asa slabesc eu. Si eu sunt bolnavicioasa,sensibila,dar sunt rezistenta la durere.Acum fiecare are propriul prag de percepere al durerii,depinde de la om la om cat duci. Acum eu nu pot sa iti spun ca nu e dureroasa perioada post operatorie,ca un pic de durere exista,cat ar spune ei ca au metode moderne samd. dar cel mai mult am simtit in primele 7 zile,apoi se diminueaza. Mai sensibili ca inainte nu sunt,la modul sa ii simt durerosi sau sa ma jeneze implantul,care este in muschi,taietura sub glanda,nu prin mamelon. Eu am mers intinsa,fara sa imi pese de durere sau sa imi fie frica si ei chiar te ajuta mult sa nu fii traumatizata sa zic asa. Pana sa iti dai seama ce se intampla,esti deja operata,in plus doamna anestezista chiar a facut minuni,in sensul ca nu mi-a fost rau deloc,dar deloc dupa anestezie.Eu am mai avut o operatie sub anestezie totala si chiar,crede-ma ca de asta imi era cel mai frica. In afara de medic,pe care nici nu prea il vezi,sunt numai doamne acolo si sunt foarte de treaba.Eu am mers in Bucuresti,ca imi era mai la indemana.
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BlackSwan26 scrie:Dakota,eu ti-as trimie cu mare drag pozele,daca mi-ai spune si cum,sigur. Eu am avut sani mici intotdeauna,in timpul sarcinii s-au marit foarte mult,apoi ,dupa ce am incheiat alaptarea au intrat la apa de tooooot,sa nu mai spun ca unul din sani s-a si lasat (spuneau asistentele ca din cauza pompei pt san si na,fiind si dreptace,puneam copilul la sanul drept mai mult). De fel mi se cam vad coastele si sternul cand slabesc,dar asta nu prea pot controla,asa slabesc eu. Si eu sunt bolnavicioasa,sensibila,dar sunt rezistenta la durere.Acum fiecare are propriul prag de percepere al durerii,depinde de la om la om cat duci. Acum eu nu pot sa iti spun ca nu e dureroasa perioada post operatorie,ca un pic de durere exista,cat ar spune ei ca au metode moderne samd. dar cel mai mult am simtit in primele 7 zile,apoi se diminueaza. Mai sensibili ca inainte nu sunt,la modul sa ii simt durerosi sau sa ma jeneze implantul,care este in muschi,taietura sub glanda,nu prin mamelon. Eu am mers intinsa,fara sa imi pese de durere sau sa imi fie frica si ei chiar te ajuta mult sa nu fii traumatizata sa zic asa. Pana sa iti dai seama ce se intampla,esti deja operata,in plus doamna anestezista chiar a facut minuni,in sensul ca nu mi-a fost rau deloc,dar deloc dupa anestezie.Eu am mai avut o operatie sub anestezie totala si chiar,crede-ma ca de asta imi era cel mai frica. In afara de medic,pe care nici nu prea il vezi,sunt numai doamne acolo si sunt foarte de treaba.Eu am mers in Bucuresti,ca imi era mai la indemana.
Multumesc din nou pentru raspuns,asta e si la mine frica, dar cred eu ca o sa fie bine ,asa am eu o presimtire ca totul o sa fie k si in 2-3 saptamani maxim am sa fiu k,si eu tot pe sub sun vreau sa-l fac,dar daca medicul are alta obtiune atuunci fac ca el.In toamna fac si eu pasul ce mare,ca vreau sa stau linistita sa ma bucur de vara mai ales de plaja si balaceala in mare <3.
Sa-i porti sanatoasa si sa te bucri de ei. :*!

Ps:fac acum tutorial cum sa incarci o poza ,cred ca o sa dureze un pic.
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

inainte de toate dute la poza ta deschide-o in paint (click dreapta ,open with,paint) si redimensioneaz-o ca in imginile de mai jos:
Imagine
Imagine
sau vezi tutorialul asta,dar aii grija sa nu aiba mai mult de 666 de pixeli
https://youtu.be/dV1wGdu7MH8

Dupa ce faci asta te duci pe google,scri in casuta de cautare "tinypic" intri acolo si apare asa:
Imagine

Imagine

Imagine
click pe butonul verde

Imagine

Imagine

Imagine

Daca ai intrebari nu ezita!
Ps: Poti sa faci la fel si pentru mesaj privat.
Avatar utilizator
MadalinaCh
Mesaje: 3
Membru din: 09 Mar 2017, 14:24
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Buna Dakota,

Sunt inconjurata nuuuumai de femei, asa ca zilnic imi trece pe la urechi cel putin un subiect legat de silicoane :lol: Ele s-au dus la dr. Totir si au fost foarte multumite de el. (uite aici cateva poze+detalii: https://www.operatii-estetice.com/implante-mamare). De preturi nu stiu sa-ti spun prea multe, dar parerea mea e ca daca tot iti pui, sa fii pregatita sa investesti ceva banuti, ca sa nu ai surprize apoi. Stii cum e, mai bine mai scump si bun, decat ieftin si prost. :lol: :lol: :lol:
In alta ordine de idei, pe mine nu m-au tentat niciodata silicoanele, dar tine-ne la curent, ca cine stie... :D
Succes!

P.s.: No bra Day este pe 13 Octombrie, ai timp pana atunci sa te decizi! :P :oops:
Charm Studios
The Professional Livechat
http://www.charmstudios.ro
madalina.charmgroup@gmail.com
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MadalinaCh scrie:Buna Dakota,

Sunt inconjurata nuuuumai de femei, asa ca zilnic imi trece pe la urechi cel putin un subiect legat de silicoane :lol: Ele s-au dus la dr. Totir si au fost foarte multumite de el. (uite aici cateva poze+detalii: https://www.operatii-estetice.com/implante-mamare). De preturi nu stiu sa-ti spun prea multe, dar parerea mea e ca daca tot iti pui, sa fii pregatita sa investesti ceva banuti, ca sa nu ai surprize apoi. Stii cum e, mai bine mai scump si bun, decat ieftin si prost. :lol: :lol: :lol:
In alta ordine de idei, pe mine nu m-au tentat niciodata silicoanele, dar tine-ne la curent, ca cine stie... :D
Succes!

P.s.: No bra Day este pe 13 Octombrie, ai timp pana atunci sa te decizi! :P :oops:
Multumesc foarte mult! M-am uitat la rezultate si toate arata foarte bine.

Ps:pana 13octombrie vreau sa fiu deja operata :D!
Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”